Autor Wątek: Nadwrażliwość na suplementy.  (Przeczytany 20246 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sokol89

• Bywalec
  • **
Odp: Nadwrażliwość na suplbarementy.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 22, 2015, 00:14:12 »
Problem w tym, że żaden lekarz nie chce mi pomóc i odsyła do psychiatry, który również mi nie pomógł nawet w 1%. Gdybyś wiedział jakie mam objawy to po paru wizytach odpuściła byś chodzenie po lekarzach, bo byś wiedziała, że to jest coś skomplikowanego, już od 7 lat się z tym borykam i wiem co mi się dzieje. Są to na tyle niespecyficzne objawy, że ani nie kwalifikują się do psychiatry (ponieważ jednak mam te dieoffy, reaguje na cynk itp itd), ani do normalnego lekarza. PS.  Tomografie i Rezonans Mózgu miałem robione, więc raka mózgu można wykluczyć, a poza tym to jest za bardzo skomplikowane, nawet na raka mózgu i jak piszesz miliony innych schorzeń, no chyba, że mam zaawansowaną schizofrenię i reakcje na witaminę C (potworny ból głowy,nerwowość), cynk i mnóstwo innych rzeczy sobie wkręcam, lecz nie wydaje mi się.Na daną chwilę po objawach, których jest naprawdę multum stawiam na zatrucie metalami i na pewno Candida (jak byłem mały jadłem co tydzień inny antybiotyk, bo ciągle chorowałem...miałem dużo amalgamatów+szczepienia). Moje objawy potrafią się zmieniać przykładowo albo mam depresję, której towarzyszą wyostrzone barwy i dużo śpię, albo tak jak teraz jestem nakręcony nie chce mi się w ogóle spać i mam rozmyty obraz i to przez to, że wziąłem właśnie b6,b9 i b12. Jednego dnia potrafię być w miarę wygadany, a drugiego boję się odezwać. Jak połączysz te objawy z under i over methylation (na zmianę) to w wielkim skrócie masz obraz mnie. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 00:29:16 wysłany przez sokol89 »

zdrowie

• Kreatywny
  • jedz warzywa i łap słońce
Odp: Nadwrażliwość na suplementy.
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 22, 2015, 00:31:20 »
Tyle, że to jest praktycznie niemożliwe żeby w tak skrajny sposób reagować na tak śladowe ilości witamin czy minerałów. No ale co tu diagnozować przez internet.

sokol89

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 22, 2015, 00:40:34 »
Ja sobie zdaję sprawę, że to jest praktycznie niemożliwe (a jednak!) dlatego to powoduje u mnie duże przerażenie :/ ja już kiedyś pogodziłem się, że to od psychiki, chodziłem na terapię, brałem różne leki, niestety bez skutku i dlatego po pewnym czasie pojawiły się narkotyki, bo życie to był jeden wielki koszmar, lecz po pewnym czasie i one przestały działać, powodowały dziwne reakcje, więc (na szczęście) i z tym skończyłem. Sam nie wiem jak to jest możliwe, do dnia dzisiejszego nie znalazłem odpowiedzi, dlatego postanowiłem napisać tutaj.  Jedyne na co się natknąłem to Cutler cytuje: "...Kwas arachidonowy z kolei zwiększa poziomy acetylocholiny, więc te osoby wpadają w pętlę, która sprawia że są nadwrażliwe. Mają zwykle liczne nadwrażliwości na substancje chemiczne i działają na nie suplementy w ekstremalnie niskich dawkach" oraz "Osoby, u których dochodzi do obniżenia ilości dopaminy, stają się alergiczne i wrażliwe na wszystko, muszą zaczynać od malutkich dawek suplementów i powoli je zwiększać."
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 00:44:45 wysłany przez sokol89 »

zdrowie

• Kreatywny
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 22, 2015, 10:28:22 »
Skoro cynk w małej dawce na Ciebie tak działa, to mefedron musiał Cie wywalać poza orbitę.

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 22, 2015, 11:10:50 »
sokol89 moj synek ma podobnie.w zasadzie to mial bo teraz juz jest lepiej. jednak na samym poczatku suplementacji byla tragedia. po minimalnej dawce cynku (15 mg rozdzielone na 4 dawki dzienne) dostawal atakow szału, mega agresji-doslownie chodzil po scianach.to samo po magnezie.cynku mu do tej pory i magnezu nie moge podawac w jakichs wiekszych dawkach.toleruje jedynie minimalne ilosci w multivitaminie.molibden dzialal podobnie.inositol go nie uspokajal-tez po nim wariowal.po tranie w ilosci wiekszej niz pol lyzeczki bolal go brzuch.masakra.
to samo bylo z ALA.podczas 18 cykli chelatacji przez bardzo dlugi czas nie bylismy w stanie wskoczyc na dawke wyzsza niz 2-2,5 mg, koniec koncow doszlismy do "zawrotnej" dawki 5 mg.

a jeszcze przy okazji napisze ze zawsze po podawaniu supli chelatacyjnych (niestety nie wszystkich, bo sie nie dalo) w dawkach zgodnych z zaleceniami Cutlera, podwyzszaly mu sie wskazniki watrobowe, mimo jej wspierania (milk thistle, hepatil).
ma do tej pory mnostwo nietolerancji, wiekszosc pokarmow mu szkodzi, nie moze jesc wiekszosci weglowodanow.tylko niektore warzywa, oczywiscie jajka tez b duza nietolerancja.dieta to u nas masakra-tak bardzo ma okrojony jadlospis. jedno na plus ze nigdy nie reagowal zle na pokarmy wysokotiolowe, bo jakby jeszcze to doszlo to nie wiem co on by jadl
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 11:20:25 wysłany przez lilylouise »
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

sokol89

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 22, 2015, 11:54:43 »
Zdrowie, mefedron faktycznie wywalał mnie masakrycznie, lecz gdy zacząłem brać środki p.grzybicze to przestał działać praktycznie całkowicie, lub powodował lęki i różne dziwne akcje, ale to już skończony temat, teraz zależy mi, żeby przynajmniej móc JAKOŚ żyć. LIllylouise ja mam podobnie przykładowo lecytyna-depresja, magnez-depresja lub nerwowość, cynk-agresja, nerwowość i praktycznie każdą rzecz odczuwam "na głowie" i nie tylko. Do tego ta utrata wagi, którą także wiąże z braniem suplementów/chelatorów, myśle, że u mnie w organiźmie dzieją sie cuda, myśle, że suplementy namieszały z hormonani ew. Bardzo przyspieszyły metabolizm i nie wiem jak to teraz odwrócic. PS. Od wczoraj jak wzielem b6,b9 i b12 to czuje jakby neuroprzekazniki sie uruchomily (serotonina, dopamina?) i czuje sie dużo lepiej, dobrze spalem, czyli jakby jednak metylacja, tylko rano obudzilem sie jeszcze bardziej szczuply...juz 70,9kg a jeszcze 2 tyg temu bylo 73 :/ a moja najwieksza waga to 87 pare lat do tylu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 12:06:59 wysłany przez sokol89 »

kasiagrzeg

• Aktywny
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 22, 2015, 15:31:36 »
.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 19:20:54 wysłany przez kasiagrzeg »

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 22, 2015, 16:14:01 »
Cynk toleruje (podobnie jak wszystko) w małych dawkach, rzędu 15mg. Objawy po wzięciu cynku to zwykle: pobudzenie, bóle głowy, nerwowość, agresja, czasem wręcz ataki szału. A dlaczego o to pytasz? W ogolę tak trochę myślałem i nie wiem czy u mnie na to chudnięcie nie ma wpływu histamina, bądź metylacja? z nią mam na pewno coś skopane...dzisiaj byłem w depresji, po wczorajszym wzięciu większych dawek magnezu (podejrzliwość, problemy z wysłowieniem się, z myśleniem, dziwna wrażliwość na kolory) i wziąłem b12,b6 i kwas foliowy i nagle po chwili depresja ustąpiła, lepiej mi się pisze, myśli, zrobiłem się bardziej nakręcony, zamiast wyostrzonych kolorów mam jakby mgiełkę na oczach (lekkie rozmycie obrazu) i właśnie jakby wychudnięcie (hormony?). We wtorek zaczynam pracę i boję się jak to będzie, ponieważ nie mam nadal pomysłu jak ustabilizować ten nastrój, bo na daną chwilę to się czuję jak kilka różnych osób, w zależności jakie suplementy wezmę, albo mi się uda z czymś trafić, albo nie.

jak dla mnie reakcje z polki 'die offowe' na jelitowe infekcje. ta mgielka przed oczami to typowo candidowo. sorry jesli musisz sie powtarzac, co probowales ze 'wsparcia jelitowego'? probiotyki, preparaty pgrzybiczne, preparaty przeciwpasozytnicze?
te "chudniecia" pewnie potrafia sie zmieniac momentalnie? np jednego poludnia chudszy, ale wizcorem juz "grubszy", lub vice versa?
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 22, 2015, 16:17:56 »
Ja sobie zdaję sprawę, że to jest praktycznie niemożliwe (a jednak!) dlatego to powoduje u mnie duże przerażenie :/ ja już kiedyś pogodziłem się, że to od psychiki, chodziłem na terapię, brałem różne leki, niestety bez skutku i dlatego po pewnym czasie pojawiły się narkotyki, bo życie to był jeden wielki koszmar, lecz po pewnym czasie i one przestały działać, powodowały dziwne reakcje, więc (na szczęście) i z tym skończyłem. Sam nie wiem jak to jest możliwe, do dnia dzisiejszego nie znalazłem odpowiedzi, dlatego postanowiłem napisać tutaj.  Jedyne na co się natknąłem to Cutler cytuje: "...Kwas arachidonowy z kolei zwiększa poziomy acetylocholiny, więc te osoby wpadają w pętlę, która sprawia że są nadwrażliwe. Mają zwykle liczne nadwrażliwości na substancje chemiczne i działają na nie suplementy w ekstremalnie niskich dawkach" oraz "Osoby, u których dochodzi do obniżenia ilości dopaminy, stają się alergiczne i wrażliwe na wszystko, muszą zaczynać od malutkich dawek suplementów i powoli je zwiększać."

o dzieki za przypomnienie tych cytatow. sluchaj probowales kwasy tluszczowe alfa -linoleinowy z oleju lnianego, dha i epa z tranu i gla z wiesiolka lub ogorecznika?
to oraz wykluczenie kwasu arachidonowego (aa) z diety (tluszcz zwierzecy basically) ?

chodzi o to zeby kwasy tluszczowe zastapic tymi pzapalnymi, a raczej neutralnymi bo na tym polega ich dzialanie.

aha! i czy wyeliminowales zle tluszcze z diety? te ktore zaweiraja duzo PUFA i ktore uzywa siedo smazenia czasem? olej slonecznikowy, rzepakowy, ryzowy? nalezaloby je zastapic oliwa, olejem kokosowym, olejem palmowym ew maslem i smalcem jezeli nie masz duzej wrazliwosci jednak na aa.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 16:26:41 wysłany przez lucky.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 22, 2015, 16:18:31 »
Tyle, że to jest praktycznie niemożliwe żeby w tak skrajny sposób reagować na tak śladowe ilości witamin czy minerałów. No ale co tu diagnozować przez internet.

trust me zdrowie mozliwe. to prawdopodobnie na tle rozregulowanej immunologii. wowczas wszytsko w malych ilosciach dziala analogicznie do alergii.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 16:29:19 wysłany przez lucky.pl »

www.bioautyzm.pl

fight the future

pietro

• Aktywny
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 22, 2015, 20:33:50 »
Też tak miałem, w sumie to jeszcze mam, ale w mniejszym stopniu, do tego nietolerancje pokarmowe, przy trzymaniu diety, trochę spokojniej, mgła na oczy też mi zachodzi i jak przeczytałem że to od grzyba to sobie przypomniałem że  ostatnio zjadłem trochę winogrona, i to widocznie wystarczyło, bo z tym objawem jakiś czas miałem spokój. Także zrobienie testu w moim przypadku, trochę pomogło, tylko teraz zamiast mega drażliwości, męczą mnie stany depresyjne, taka jakaś rezygnacja...
40 cykl 8 mg ALA
Zniżka na Iherb GDC587

sokol89

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 22, 2015, 20:43:11 »
Na wstępie chciałbym Ci Lucky bardzo podziękować za zainteresowanie tematem, daje mi to minimalny komfort psychiczny, że może kiedyś zacznę żyć w miarę normalnie. Ze wsparcia jelitowego na daną chwilę próbowałem tylko Colon C i Candida Clear, a wcześniej Kolonfarm (po którym zniknął mi z ręki ganglion, niestety po chlorelli się znowu odnowił i mam go do chwili obecnej), Multilac, Paraprotex i jakieś krople od Janusa na pasożyty. Obecnie nie ubijam Candidy, bo powoduje to u mnie dalszy spadek wagi. Z tą wagą jest tak jak dokładnie mówisz, na wieczór już jakby jest minimalnie lepiej, nie jestem maksymalnie wychudzony, natomiast rano wyglądam jak wieszak na ubrania. Ogólnie to waga ciągle leci w dół co mnie bardzo niepokoi i tak mówisz już jestem jakby grubszy, a zaraz mi spodnie lecą :/ Czy uważasz, żeby mimo wszystko włączyć teraz coś p.grzybiczego/pasożytniczego? Może to chlorella i inne suple poprzez mobilizacje (rozrost grzyba) doprowadziły do takiego stanu? Co do kwasów tłuszczowych to próbowałem tylko Omega 3 (EPA i DHA), ciężko mi ocenić ich działanie, bo brałem je z innymi suplami. Z dietą u mnie ciężko, staram się wyeliminować gluten, siarkowe i cukier, natomiast już mam problem co jeść (+ ciężko mi to wszystko ogarnąć przez obecny stan). Tłuszczy do tej pory używałem normalnych (tj. normalny olej słonecznikowy itp itd). A jeszcze wracając do chudnięcia to b. duże nastąpiło gdy wtedy brałem: chlorelle,cynk, wit A+E, omega 3, czosnek, candida clear, ala, dmsa itp itd. Teraz żałuję, że słuchałem kogoś zamiast własnego rozumu.No u mnie pietro też jeden stan zastępuje inny, jak nie drażliwość to depresja, jak nie mgła na oczach to wyostrzone kolory, czasami to czerwony kolor (i inne) mam takie nasycone, że aż rażą po oczach, widzę wtedy każdy rumieniec na twarzy...ogólnie to zawsze jest coś za coś, nigdy nie jest normalnie.

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 22, 2015, 20:43:50 »
Sory zdrowie ale ty za bardzo nie pomagasz bo nie wiesz jak wygląda zatrucie na takim lub podobnym poziomie. Takie rzeczy są możliwe i sam miałem podobne reakcje na suplementy w dawkach zalecanych przez Cutlera za to tolerowałem mniejsze dawki(nie pamiętasz ?). I tak chelatacja u mnie działa i nie muszę stosować 100 protokołów kiedy znalazłem jeden konkretny który już bardzo duuużooo zmienił u mnie na lepsze (teraz toleruję cynk 100 mg i magnez 450 mg i inne).
Więc może nie oceniaj protokołu (w innym temacie) i innych ludzi jak nie wiesz co inni czują. Masz inny organizm i nie masz takich problemów (o czym świadczy twoja chelatacja).
Natomiast sokol te twoje reakcje miałem dokładnie tak samo (dużo różnych die-off i duża zmienność symptomow) teraz jest o wiele lepiej, reakcje są spokojniejsze i samopoczucie jest stabilniejsze. Niestety musisz odchorować te patogeny co masz.
Powoli chelatuj (2 cykle na miesiąc) i bierz te niskie dawki supli szczególnie tych najważniejszych (mg,zn,wit.c, olej lniany czy rybi) i wspieraj wątrobę. Naprawdę najgorsze jest te pół roku i pierwsze 20 cykli. Ja tak miałem i zauważyłem sporą poprawę.
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

sokol89

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 22, 2015, 21:13:55 »
Wiesz co brother najpierw muszę ogarnąć się z tą wagą i dojść do tego dlaczego, leci ona w dół oraz z tą bilirubiną, bo już mam lekko zażółcone oczy, a suplementów na wątrobę też nie mogę przyjmować w normalnych dawkach, ponieważ też jestem na nie bardzo wrażliwy (jak i na wszystko inne).Gdy się z tym ogarnę to na pewno wrócę na spokojnie do chelatacji. Kolendra już Ci odpisałem ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2015, 21:16:32 wysłany przez sokol89 »

zdrowie

• Kreatywny
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 22, 2015, 22:09:09 »
Nie wiem esfler, czy mam Cie ignorować czy próbować Ci przetłumaczyć kilka rzeczy, ale chyba jednak wybiorę to pierwsze :))