Autor Wątek: Most WIRON 99  (Przeczytany 4126 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bonam

• Zasłużony
Most WIRON 99
« dnia: Kwiecień 27, 2014, 12:30:14 »

Pomóżcie proszę   :D Chcę wystartować z chelatacją.

Mam w ustach takie oto ustrojstwo już od kilku lat. Styka się z dziąsłem i wchodzi w dwa korzenie. Na tym porcelana.

http://www.dental.pl/protetyka/bego/stopy_metali_nieszlachetnych/wiron_99/

Stomatolog twierdzi, że absolutnie bezpieczne i ma certyfikaty. Tylko, że te certyfikaty nie przekonują mnie jakoś, i chyba raczej chelatacji nie przewidywali przy wydawaniu certyfikatów :)

Dla ALA i DMSA.

Czy nie wyciągnie mi z tego czegoś do organizmu?

Skład (w %):
Ni: 65,0
Si: 1,0
Cr: 22,5 Fe: 0,5
Mo: 9,5 Ce: 0,4
Nb: 1,0 C: max. 0,02

Jak z innymi np. implantami, śrubami itp.? To takie pytanie trochę na wyrost, ale może komuś się przyda na przyszłość.

Chcę zacząć od siebie, bo wydaje mi się, że ja i Młody to naczynia połączone. Jeśli u mnie zadziała to zadziała pewnie i u połowy mojej rodziny ???

Autyzm mam czasem większy niż moje dziecko  ;D
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

bonam

• Zasłużony
Odp: Most WIRON 99
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2014, 15:20:22 »

Pleeeeease  ;D ;D ;D

Molibden to może wystarczyłby na kilka cykli chelatacji, :D ale nikiel w dużych ilościach w organizmie niezbyt mnie interesuje. :(

Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2014, 12:31:27 »

Pleeeeease  ;D ;D ;D

Molibden to może wystarczyłby na kilka cykli chelatacji, :D ale nikiel w dużych ilościach w organizmie niezbyt mnie interesuje. :(

Hej

szczerze to ja bym nie chelatowała z tym mostem w buzi.
Na zagranicznych forach znalazłam tylko to na ten temat:
https://groups.yahoo.com/neo/groups/frequent-dose-chelation/conversations/topics/25972
Generalnie post odradzający chelatację w sytuacji mostku z niklem w buzi, ryzyko jest duże i na zdrowy rozum ja też się do tego przychylam
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2014, 14:54:25 »

Pleeeeease  ;D ;D ;D

Najlepiej byloby wymienic te wklady pod korony porcelanowe na tytanowe, ale to wiaze sie z wykonaniem calego uzupelnienia protetycznego od nowa i duze koszty. Bardzo duzo osob jest uczulonych zreszta na nikiel.

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2014, 12:14:15 »
BARDZO, BARDZO WAM DZIĘKUJĘ :)

Oj, liczyłam na to, że może jednak ALA czy DMSA tego nie ruszą, ale tam zachodzi tyle ciekawych procesów w czasie chelatacji...

Cóż, mąż pójdzie na pierwszy ogień  :D
Tyle, że to ja bardzo potrzebuję tej chelatacji i nie mogę wszystkiego testować na nim bo nie wytrzyma  ;)

Dobra, wywalę to to, a jak będzie po wszystkim to wtedy pomyślę czy pakować to na nowo.

maPatrykama to nie są wkłady, to cały most (a to dlatego, że pewien "państwowy stomatolog" wyrwał mi zdrowego zęba :()
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2014, 13:41:44 »
Jesli most, to nie wchodzi w korzenie, ktore sa usuniete wobec tego, a zmylilo mnie to, ze pisalas:

Styka się z dziąsłem i wchodzi w dwa korzenie. Na tym porcelana.

wiec pomyslalam, ze to osobne dwa punkty porcelanowe osadzone na wkladach koronowo- korzeniowych obok siebie i wtedy to wyglada jak most.

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2014, 17:56:39 »
To taki uziemiony most  ;)

Korzenie zabetonowane a w tym takie trzpienie i kładka nad tym trzecim (pośrodku).

Myślę, że bardziej orientujesz się w temacie. Opisuję to tak jak widzę na rentgenie.
Czy ten beton w korzeniach zmienia jakoś kontakt tego twora i może izolować przed kontaktem z chelatorami?

Lekarz, który wstawiał mi ten most na słowo "chelatacja" zawiesił się na chwilę, kazał powtórzyć i powiedział, że to ma certyfikaty.
Swoją drogą dobry specjalista i miły człowiek.
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 06, 2014, 09:56:16 »
A, juz rozumiem, czyli most na wkladach. Cement dent. nie jest zadnym izolatorem, korona porcelanowa niestety tez, tym bardziej, ze pewna czesc metalu, na ktorej napalona jest porcelana- styka sie z dziaslem, wiec ryzyko duze.

Jesli chodzi o dr-ka, ktory zaslania sie certyfikatami, to zaloze sie ze pojecia nie ma o tym, czym jest chelatacja, wiec szkoda czasu.

Tak, czy owak ciezka sprawa.

Ja bym sie z tym ustrojstwem nie podjela chelatacji. Jedynie wywalenie tego z buzi na czas chelatacji zagwarantuje bezpieczenstwo, a potem mozna zrobic wklady i podbudowe pod porcelane z tytanu albo ceramiczne, ale to koszty.

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2014, 13:11:56 »
Tak, tak muszę wywalić.

Dentysta solidny, dokładny, małomówny. O chelatacji nie wie nic. Przeżyje szok jak przyjdę to wyjąć ???

No i trochę łyso, bo uśmiech mi się zawęzi do jednej strony  ;D
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2014, 16:15:06 »
bonam, jezeli moge ci doradzic, to nigdy nie oceniaj lekarza po pozorach: bo sympatyczny, bo robi dobre wrazenie, bo sprawia wrazenie specjalisty (ale nie wie co to chelatacja)...

i zwlaszcza jak sie powoluje na "certyfikaty". plomby amalgamatowe tez maja "certyfikaty". no i?

lekarze w obecnych czasach to medyczni rzemieslnicy-biurokraci. wykonuja to co mowi im 'robota papierkowa' - czyli zalecenia ktore dostaja z 'wyzej' a ktore czesto sa opracowano na miernej, lub niepelnej "nauce" - a sami nie rozumieja procesow (bio)chemicznych ktorymi sie imaja w zawodzie, bo ich tego nie uczono na studiach. potrafia jedynie recytowac "regulki" i certyfikaty.
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2014, 16:36:46 »
Nie, nie on jest ok bo zna się na SWOJEJ robocie, czyli, że wszystko co wsadzi w zęba trzyma się kupy  :D

Co do lekarzy.... ech, trzeba mieć ciekawość świata, żeby kojarzyć fakty. To w każdym zawodzie tak wygląda, że są ci którym się chce i ci którzy odwalają robotę.
A widziałeś kiedyś dentystę z ośrodka, pracującego na NFZ? Wyglądają tragicznie - a mówią, że amalgamaty nie szkodzą  8)

Na słowo "chelatacja" zamykają się usta prawie wszystkim, ciekawa jestem kiedy w realu spotkam kogoś, kto nie zastygnie w bezruchu, nie schowa głowy w dłonie, albo szybko nie zakończy rozmowy   :)
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2014, 17:13:39 »
Nie, nie on jest ok bo zna się na SWOJEJ robocie, czyli, że wszystko co wsadzi w zęba trzyma się kupy  :D

aha, wiec jest dobrym rzemieslnikiem
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2014, 20:44:26 »
A wiecie, co mi dzisiaj student powiedzial o amalgamatach? Ze musza wsadzic komus kilka takich plomb, bo inaczej nie moga dostac zaliczenia z zachowawczej :o Ja na to, no i co, jak nie znajdziecie ofiary? No to bedziemy musieli powsadzac je sobie nawzajem wsrod studentow z roku. Rozmawialam z nimi wielokrotnie o szkodliwosci, pokazywali wykladowcom wskazane przeze mnie artykuly w sieci i badania i co? Nic, jak grochem o sciane! Zalka musi byc z amalgamatow i koniec! Wspolczuje im, bo niektorzy z nich naprawde sie przejeli, ale nie beda szumiec, bo boja sie o studia. Raz nawet jeden z nich zrobil wklad na uczelni(tak z potrzeby serca) na temat szczepionek, amalgamatow, GMO itp., to zostal wysmiany i do tej pory jest traktowany jak niepowazny student i ma wieczne klopoty.

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2014, 10:18:21 »

tak, jest dobrym rzemieślnikiem, można tak powiedzieć :)

Nie chcę krytycznie wypowiadać się o ludziach, nawet jeśli dostrzegam ich ułomności.
Ja 3 miesiące temu też pomyślałabym, że chelatacja to coś z helem  ::)
Takie błędy jakie popełniłam i które doprowadziły (jak mniemam) moje dziecko do stanu w jakim się znajduje (autyzm), mając jakąś tam wiedzę o amalgamatach, szczepionkach i idiotycznie wierząc, że to nie nasza bajka, odbierają mi wszelkie prawa do krytykowania kogokolwiek.

Jeśli chodzi o przyszłych stomatologów - maPatrykama zrób im reklamę tutaj, myślę, że na brak pacjentów narzekać nie będą.  ;D
Sama zmienię  :D
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478