Autor Wątek: Miedź  (Przeczytany 6946 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Renata1342

• Bywalec
  • **
Miedź
« dnia: Wrzesień 30, 2015, 14:36:59 »
Witam. Czy wie ktoś może czy DMSA chelatuje miedź?
Czytam że słabo, lepsze NAC, cynk,mangan.
Czy ktoś wie???

krzem

• Zasłużony
Odp: Miedź
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2015, 16:47:34 »
Cynk i mangan mogą obniżać poziom miedzi.
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

woda-mineralna

• Aktywny
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2015, 08:48:22 »
Dmps cheatuje miedz nawet bardziej niz rtec.

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2015, 11:33:10 »
Właśnie tu mam problem, bo u nas Cu (we krwi) trochę ponad granicą normy ( właściwie dobrze) i przy DMPS będzie chyba potrzebna lekka suplementacja, żeby bardziej nie blokować dysmutazy. Z drugiej strony liczę na to, że usuwanie Hg powoli rozwiąże problemy wysokiego magnezu i żelaza, niskiej ferrytyny itd., przywracając prawidłowy transport jonów.
Tulo 12.2010

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2015, 19:36:55 »
Zdecydowanie cynk się do tego nadaje i dlatego poleca się te duże dawki cynku (przynajmniej 50 mg).
Polecam oczywiście chelatację na samym ALA bo to powinno dać największe efekty bo ALA jak wiadomo jest najskuteczniejszym chelatorem. No i po prostu przy chelatacji usuwając rtęć od razu organizm zacznie powoli uwalniać i usuwać miedź. Na forum fb pisali nawet że pomarańczowe stolce to może być  właśnie nadmiar miedzi. Wtedy wiadomo suplementacja cynkiem powoli pozwoli na wyrównanie poziomów cynku i miedzi.
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2015, 12:26:53 »

Właśnie tu mam problem, bo u nas Cu (we krwi) trochę ponad granicą normy ( właściwie dobrze) i przy DMPS będzie chyba potrzebna lekka suplementacja, żeby bardziej nie blokować dysmutazy. Z drugiej strony liczę na to, że usuwanie Hg powoli rozwiąże problemy wysokiego magnezu i żelaza, niskiej ferrytyny itd., przywracając prawidłowy transport jonów.
1.
eee, nie. Podwyzszona miedz we krwii nie musi pokazywac podwyzszonego poziomu w tkankach, choc rzeczwscie nadwyzka miedzi jest typowa w zatruciu,  , natomiast na pewno wyzsza miedz we krwii oznacza stan zapalny. Na tym trzeba sie skupic krzem

2. cynk i molibden sa najlepsze do obnizenia miedzi z nie-chelatorow.

3. wazne jest zeby brac je z kazdym posilkiem a nie po prostu se jedna dawke dziennie. chodzi o to zeby obnizyc absorpcje miedzi z kazdym posilkiem czyli np dzienna dawke cynku rozbic na kilka czescii brac z kazdym posilkiem.

4.  z manganem trzeba bardzo uwazac dlatego ze sam jest oxydantem i u zatrutych jego kumulacja jest mozliwa i sam moze spowodowac problemy.

5. dobra praca nadnerczy potrzebna jest do usuwania miedzy; kortyzol stymuluje produkcje ceruloplazminy w watrobie (mozna rozwazyc krem hc nad ranem)

6. dobre wspieranie pracy watroby wazne gdyz Cu usuwana jest przez zolc; takze wspieramy wyplyw (i produkcje) zolci i tu sie klania tauryna, glicyna, witamina b6...

6. selen zwieksza ilosc wolnych miejsc chyba przy ceruloplazminie lub innych bialkach (nie pamietam) do ktorych moze miedz sie przeczypic.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 18:47:10 wysłany przez lucky.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 02, 2015, 12:27:52 »
.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 12:29:23 wysłany przez lucky.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2015, 16:16:39 »

6. selen zwieksza ilosc wolnych miejsc chyba przy ceruloplazminie lub innych bialkach (nie pamietam) do ktorych moze miedz sie przeczypic.
Lucky mozesz jeszcze cos wiecej na ten temat, czy to znaczy, ze selen zwieksza ilosc tych wolnych miejsc dla miedzi przy wysokiej ceruloplazminie, czy przy niskiej  i czy to wlasnie dlatego nie mozna go podawac podczas cyklu, czy zle zrozumialam?
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 18:47:29 wysłany przez donna »

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 02, 2015, 17:20:23 »
Takie działanie selenu jest ok. To wolna Cu jest stresogenna.
Tulo 12.2010

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2015, 18:01:42 »
Ok Lucky, mój błąd. Źle to napisałam. Akurat Cu i ceruloplazminę mam na uwadze od 4 m.ż. Małego, bo Infarnix nam nieźle zamieszał i wówczas mieliśmy bardzo mało ceruloplazminy i dużo wolnej Cu. Nie mamy Wilsona.Teraz stosunek we krwi jest właściwy. Cu nie jest tak jak napisałam ponad granicą normy, tylko o kilka wartości przekracza dolną wartość normy. Nie pamiętam, ale chyba ok 90 ug/dl, przy normie 80-150. Wysokie mamy za to Fe od regresu, zawsze ok 30 mg/dl przy bardzo niskiej ferrytynie.
Tulo 12.2010

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2015, 18:32:59 »

Lucky mozesz jeszcze cos wiecej na ten temat, czy to znaczy, ze selen zwieksza ilosc tych wolnych miejsc dla miedzi przy wysokiej ceruloplazminie, czy przy niskiej  i czy to wlasnie dlatego nie mozna go podawac podczas cyklu, czy zle zrozumialam?
poprostu zwieksza i nie pamietam czy przy ceruloplazmienie czy jakims innym bialku co chwyta miedz, moze chodzilo o selenoproteiny, idea po porstu jest taka ze dzieki obecnosci selenu wiecej miedzi moze byc zwiazanej.

a co do kwestii selen/cykl to po 1sze) nie ma to zadnego zwiazku z miedzia po 2gie) wcale nie jest tak ze nie wolno brać selenu przy chelatacji ALA.

Po prostu jakis jakis czas temu pojawila sie przeslanka ze selen byyc moze jakos miesza w dystrybucji rteci podczas stosowania ala , ale prawdopobienstwo tego jest na tyle małe ze pamiętam ze nawet cutler mowil zeby sie tym nie przejmowac, a jak ktos bardzo chce to dla wlasnego spokoju moze omijac ten selen na cyklu.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2015, 18:47:36 wysłany przez lucky.pl »

www.bioautyzm.pl

fight the future

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2015, 18:48:21 »
Ok, dzieki, juz rozumiem.

megi2307

• Aktywny
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2015, 23:25:50 »

4.  z manganem trzeba bardzo uwazac dlatego ze sam jest oxydantem i u zatrutych jego kumulacja jest mozliwa i sam moze spowodowac problemy.

Mangan jest oksydantem? zawsze myślałam, ze wprost przeciwnie.
Maciek (ur. lipiec 2010) diagnoza autyzm - luty 2013
Małgosia (ur. grudzień 2013)

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2015, 15:22:36 »
Zależy od stopnia ultenienia.
Tulo 12.2010

megi2307

• Aktywny
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2015, 16:17:55 »
aha, to tak chemicznie rzecz ujmujac a biologicznie/biochemicznie jak to sie przedstawia? co warunkuje takie a nie inne dzialanie manganu. Bo kupuje np. chelatowany mangan z solgara gdzie jak byk stoi na etykiecie ze ma wlasciwosci antyoksydacyjne to co? nie jest tak?
Maciek (ur. lipiec 2010) diagnoza autyzm - luty 2013
Małgosia (ur. grudzień 2013)