Autor Wątek: LL's Magnetic Clay Formulas  (Przeczytany 12299 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ebusiek

• Zasłużony
LL's Magnetic Clay Formulas
« dnia: Kwiecień 05, 2012, 21:33:21 »
Witam wszystkich, żaluję, że nie zapoznalam się z tym forum wsześniej, pewnie uniknęlabym pewnych blędów, ale... liczy się tu teraz.
Chcialabym was zapytać czy spotkaliście się z czymś takim jak glinka do detoksyzacji LL's Magnetic Clay Formulas http://www.magneticclay.com/productlist.php
Czytalam o tej glince na blogu jednego dziecka, mama bardzo ją chwalila. Co o tym sądzicie, ściema czy warto wybróbować, no i jak się to ma do chelatacji wg Cutlera?

Chcialam jeszcze zapytać, czy czyjeś dziecko ma makabryczne problemy z zaparciami? Mój syn często robi kupy jasne tzw. bobki, nieraz są z takim bialym nalotem. Rozpoczęlam chelatację, jestem na 5 mg DMSA i na 5 mg ALA.
Ale nie wiem czy to dobry pomysl przy takim stanie ukladu pokarmowego?
Środki "na kupę"  - żden mi już nie jest obcy. Naprawdę czuję się bezradna.
2007 -    ALA  5 mg#34 - zakończona
              dieta niskowęglowodanowa

Costos

• Zasłużony
Odp: LL's Magnetic Clay Formulas
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2012, 22:05:26 »
my na początku leczenia mieliśmy absolutne-totalne zaparcia. Takie kończące kilkukrotnie hospitalizacjami z podejrzeniami zarastania jelit itp itd. Naprawdę kosmos! Po odstawieniu alergenów- głównie laktozy, przejście na dietę "autystyczną" sprawiło, że teraz po 1,5 roku leczenia kupy są codziennie, piękne, NORMALNE.
Jak u Was z dietą??? moim zdaniem to klucz do walki z zaparciami! 
Jaś ( 06.2008 ) - 25mg  ALA#79,  25mg DMSA#18
TS: mmr.,  nux vom., inf., bcg, wzwb, pneumo, rota, depakina, polly antyb., polly vaccine, anaesthetic rem.
homeopatia klasyczna (A.Ś)

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2012, 22:43:45 »
Ale, dietę to my trzymamy b/g, b/m, b/c. Zaparcia byly od zawsze, poprawilo się w momencie kiedy syn dostawal przez pól roku neomycynę z nystatyną od lekarza DAN, a później przyszla ta "wspaniala chelatacja" 100 mg ALA dziennie i OSR i od tej pory to jest KATASTROFA. PRZESTRZEGAM!
Poprawilo się po enzymach i przy myocholinie ale później organizm się przyzwyczail i znowu. A podawanie przez pól roku neomycyny wytuklo mu do zera lactococcusa.
PROSZĘ poradźcie czy przy takim stanie ukladu pokarmowego chelatacja Cutlera jest ryzykowna?
              dieta niskowęglowodanowa

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2012, 23:24:09 »
Chyba jednak warto cos zrobić, żeby zlikwidowac te zaparcia, wyregulowac wypróznienia. Nawet nie ze względu na chelację a bardziej dla prawidłowego usuwania toksyn z organizmu.
Dobrze, że jesteście na diecie ale to może być za mało. Badałas florę bakteryjną jelit?  Możliwe, że jakies poskudztwo rozrosło się  po wybiciu pozytywnej flory.
Może byc tez tak, że mimo diety coś jednak jest takiego w pozywieniu, co mu nie służy, czego nie toleruje. Często jest to ryż albo soja. Może być też coś innego, warto przyjżec się jadłospisowi. Robiliście ImuPro albo jakis podobny test na alergie odroczone?
Mały dostaje probiotyki i prebiotyki? Może warto dawać witaminę C w sporych dawkach?

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2012, 09:14:04 »
dokłądnie to co pisze Zosia... ImuPro300 to podstawa! u nas samo bg/bm/bc nie dało aż takiego efektu jak wyeliminowanie konkretnych alergenów! poz tym koniecznie pomyśl o diecie niskosiarkowej (+ wyeliminowanie indywidualnych alergenów) + duże dawki wit c (nawet 2-3g) + mg!
No i nie taka dawka ALA :o
TS: mmr.,  nux vom., inf., bcg, wzwb, pneumo, rota, depakina, polly antyb., polly vaccine, anaesthetic rem.

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2012, 09:44:28 »
Dzięki dziewczyny, ale ImunoPro 300 robilam rok temu, wyszlo 16 jedynek, 3 dwójki i 1 trójka  a więc calkiem dobrze. Kupilam 2 dni temu micloflor 130, wcześniej dawalam rózne probiotyki z Kirkmana. Daję obecnie Arabinex firmy Thorne na jelita i L-glutaminę 250 mg 2 razy dziennie.
Ale Costos mnie nastraszylaś tą dawką ALA, no to jaką dawkę, a może zrezygnować narazie z Cutlera?
Ja u syna podejrzewam bardzo leniwe jelita, on robi niekiedy dwukolorowe kuby a więc kal nie zawsze schodzi caly dlatego przy cyklu jak nie zrobi kupy to robię mu lewatyę z wody i cytryną oraz masuję brzuszek.
              dieta niskowęglowodanowa

Shoshi

• Kreatywny
  • oki doki
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2012, 11:32:55 »
Idz do homeopaty jak nic nie dziala, moj jeden tez mial zaparcia a pomogl mu zeolite, wegiel aktywny i pre i probiotyki  i homeopatia. Po zaparciach rzeczywiscie mozesz miec wiele toksyn w jelitach, warto to oczyscic.
Ariel 2008 wyleczony z autyzmu
Eitan 2008 jeszcze walczymy

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2012, 11:47:49 »
A zeolite to to samo co bentonite? Bo takie coś mam, ale nie stosowalam.
Homeo na niego nie dziala, zero reakcji, co on już wsunąl tych kulek. Spróbuję odtruwania ze szczepionek wg Tinusa.
Bardzo mnie truje ta chelatacja robić dalej czy nie? Rok temu badanie CDSA kalu nie wykazalo zapalenia jelit, 2,5 roku temu zaś bylo zapalenie.
A rtęć może być przyczyną zaparć??? Candidii chyba nie ma bo nie wskazuje na to jego zachowanie, aha no i trawienie też dużo pozostawia do życzenia choć po myocholinie jest ciut lepiej.
Czy komuś chelatacja pomogla na zaparcia? Im więcej wiem tym jestem bardziej bezradna.
Ale dzięki, dzięki za wszystkie rady.
              dieta niskowęglowodanowa

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2012, 13:07:45 »
napisz jaką DOKŁADNIE dawkę dajesz jednorazowo, Ile zrobiliście cykli i jaki duży Twój Szkrab. Bo 100mg to przecież kosmos, no chyba że już kilka lat chelatujesz a "Mały"ma już dowód osobisty :-)

Shoshi

• Kreatywny
  • oki doki
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2012, 14:20:21 »
Nie to nie to samo, bentonite moze powodowac zatwardzenie, bentonite to clay a zeolite to mineral, czasem lacza go tez z humic acid, co tez jest jakims tam clay. sa mieszane opinie co do zeolitu, bo nie jest wystarczajaco przebadany. Ja najpierw urzywalam to na sobie by sprawdzic efekty a potem na dzieciach i tylko puder bo wersja w cieczy nie dzialala na nas. W pudrze nam pomoglo na zoladki dzieciakow , ja naprzyklad jak mam problemy to biore tego mega dawke i to dosc szybko pomaga. Teraz tego nie urzywam wogule bo w sumie wszystko jest ok. Podobno robi to detox , ale znowu nie ma wystarczajacych badan, wiem ze jak wypije kieliszek wina to mnie glowa potem boli i jak to wezme to mi bol mija i czuje sie jak bym wogole nie pila. a  tu w tym klimacie (indie) jeden kieliszek i scina z nog.
Ariel 2008 wyleczony z autyzmu
Eitan 2008 jeszcze walczymy

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2012, 14:45:02 »
Ebusiek, a dajesz jakies oleje? To tez pomaga latwiej sie wyproznic, no i zawiera kwasy omega. Tran, olej lniany lub inne, ktore dziecko toleruje a takze odpowiednia dawka wypijanej wody. U nas na pewno wit. C i probiotyki pomagaja w wyproznianiu. Chelatacja Cutlerem to dobry pomysl, tylko malymi dawkami. Jak dzieciak bral juz 100 mg ALA raz dziennie, co z oczywistych wzgledow, bylo niekorzystne, to mozesz zaczac protokol Cutlera od dawek wyzszych niz minimalne, np. Od 10 mg/ 1 dawke co 3 godziny - minimum 22 dawki w cyklu. Zobaczysz jak syn reaguje, jesli pobudzeniem, pogorszeniem to w nastepnym cyklu zmniejszysz dawke, jesli nie bedzie widoczych reakcji - to zwiekszysz np.  Do 15 mg/ 1 dawke. I tym sposobem ustali sie dawka optymalna na poczatek chelatacji. Ja bym wczesniej sprobowala unormowac to wyproznianie, bo u mojego syna podawanie ALA tez zapiera.

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2012, 15:52:00 »
Rozpoczęlam chelatację, jestem na 5 mg DMSA i na 5 mg ALA.

Może na razie zrezygnuj z DMSA. Niektóre dzieci wogóle tego nie tolerują. Wpływa też mocno (mocniej niż samo ALA) na rozrost grzyba. Może powodować zaparcia. Spróbuj kilka/kilkanascie cykli na samym ALA.
(no i witamina C, magnez, probiotyki, prebiotyki itd)

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2012, 16:18:39 »
A zeolite to to samo co bentonite? Bo takie coś mam, ale nie stosowalam.
Homeo na niego nie dziala, zero reakcji, co on już wsunąl tych kulek. Spróbuję odtruwania ze szczepionek wg Tinusa.
Bardzo mnie truje ta chelatacja robić dalej czy nie? Rok temu badanie CDSA kalu nie wykazalo zapalenia jelit, 2,5 roku temu zaś bylo zapalenie.
A rtęć może być przyczyną zaparć??? Candidii chyba nie ma bo nie wskazuje na to jego zachowanie, aha no i trawienie też dużo pozostawia do życzenia choć po myocholinie jest ciut lepiej.
Czy komuś chelatacja pomogla na zaparcia? Im więcej wiem tym jestem bardziej bezradna.
Ale dzięki, dzięki za wszystkie rady.

Ebusiek -
napisz proszę dokładnie co dziecko je i jakie suplementy w jakich dawkach przyjmuje.
Jasne bobki, zaparcia - dla mnie to może wskazywać na problem z wątrobą. Robiłaś badania enzymów wątrobowych? Przy takiej chelatacji jaką opisywałaś, to nieźle musiała wątroba ucierpieć. Co dajesz na wątrobę?
Jak masz możliwość, to wyślij też kał do Instytutu Mikroekologii w Poznaniu, dobrze go badają i 4 razy taniej niż CDSA wychodzi.
I co najważniejsze - ile było tych cykli na ALA po 100 mg, jak było ono podawane (raz dziennie czy częściej?) i kiedy był ostatni taki cykl? I kiedy weszłaś z Cutlerem - czy od razu dmsa+ala (kombo) czy też jakoś inaczej?
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2012, 23:52:27 »
Moi drodzy, nie będę pisala calej historii leczenia mojego dziecka bo po pierwsze jest za dluga, a po drugie jak sobie o tym przypominam to mi się wlos jeży na glowie.
Chce przestrzec WSZYSTKICH rodziców, którzy są na początku drogi leczenia swojego dziecka NIE UFAJCIE BEZGRANICZNIE lekarzom, ja zaufalam i to byl mega bląd.
Moje dziecko fajnie szlo do przodu do momentu chelatacji dawką 100 mg ALA codziennie rano oraz OSR /super pasie grzyba/ - ok 4 miesiące. Dziękuję ci synku, że to wytrzymaleś!
Maly zacząl się stymulować, śmiechajki ... kupy to się wtedy rodzily i to w mega bólach.
Do tego równocześnie zaczęlam terapię Thomatisa i pani doktor pogorszenie upatrywala w  skutkach tej terapii.
Poza innymi suplementami bral pól roku neomycynę z nystatyną oraz lit 1000 mcg
Nie będę już szczególów opisywać.
Na dzień obecny leczę sama i maly rusza do przodu, ale z kupami jest ciężko. Boję się, że moglam mu rozleniwić jelita tymi wspomagaczami na kupę.
Obecnie zredukowalam trochę suplementów,bo bylo tego chyba za dużo,
podaję:
enzymy, molibden, cynk, milk thliste, wit c, wit e, chrom, inozytol, L-karnozynę, od dwóch dni na jelita L-glutaminę i Arabinex firmy Thorne, magnez ,P5P, laurecidin, lizynę /już nie podaję/ - bo maly mial ospę, tran, aksastantynę i różne ziola w kapsulkach przeciw grzybom rotuję - min . Yeast-Aid /zawiera też selen dlatego daję po cyklu/, myocholiny już nie podaję, jak go bierze jakieś choróbsko to Virastop lub beta-glukan
Odrobaczalam kuracją Siemionowej, ziolami Kozlowskiego i Zentelem.
Zaczęlam Cutlera
1.   4,19 mg DMSA
2.   4,19 mg DMSA
3.   5 mg DMSA
4.   5 mg DMSA + 2,5 ALA
5.   5 mg DMSA + 5 mg ALA
6.   5 mg DMSA + 5 mg ALA - ten ostatni wynosil 5 dni, te wcześniej 3 dni
Podczas chelatacji przyplątal sie jakiś rotawirus, i maly mial kiepską formę, ale podczas tego dlugiego cylku bylo OK, zaczyna się pocić i śmiedzieć mu siku /przepraszam za szczególy/

Donna31, dobrze mówisz, maly ma zjechana wątrobę, mial robione takie badanie w Angli ale nie pamiętam nazwy. Natomiast badania w Polsce są calkiem OK
Z 1 marca br. - ALT - 22
                       AST - 40
                  bilirubina - 0,3
Ma troszkę podwyższone chlorki 107,6
niską kreatyninę 24
niskie trójglicerydy 32
niski kwas moczowy 3,2
podwyższone żelazo 17,4
niską ferrytynę 23,06

We wlosie mu wyszlo najwięcej aluminium, rtęci cyny. A więc się trochę się sam odtruwa. W badaniach Urinary porphyrins we Francji wyszlo, że ma stare obciążenie rtęcią, jedna lekarka powiedziala, że tego jest sporo a druga, że tego nie jest dużo i dalej nic nie wiem.
To są stare badania jak mial niecale 3 lata a teraz ma 4,5 roku.
Syn ma największe problemy z koncentracją ma sporo czynników przeszkadzających min. nadwrażliwość sluchową.
Czy mówi? Matka dziecka zdrowego powie, że on nie mówi, ale matka dziecka autystycznego powie O! ale on już mówi. Same możecie się domyślić jak ta mowa wygląda.

Dziękuję za cierpliwość przy czytaniu oraz za wszystkie cenne uwagi i rady.
              dieta niskowęglowodanowa

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2012, 23:55:55 »
Aha, "chelatacja z kosmosu" byla jak mial 3 latka skończone przez ok 4 m-ce, a Cutlera zaczęlam 24.02.2012 czyli teraz jak ma 4,5 roku.
              dieta niskowęglowodanowa