Autor Wątek: Jak Cutler zaleca dzielić ALA?  (Przeczytany 23668 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lidka1980

• Zasłużony
Jak Cutler zaleca dzielić ALA?
« dnia: Październik 08, 2011, 08:04:44 »
czy pisze coś na ten temat?
„Coco jumbo i do przodu!” – to moje hasło. Dobre, nie?"

lucky.pl

• Zasłużony
Odp: Jak Cutler zaleca dzielić ALA?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2011, 12:44:55 »
nie.
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2011, 13:17:39 »
 ::) ;D ;D ;D-krótka piłka-jinx-jesteś bezlitosny...

chodzi pewnie o to nieszczęsne mieszanie ALA np w ilości 25 mg z wodą-i pobieranie pięciu daweczek strzykawką z gotowego "roztworu" przechowywanego w lodówce...
Jinx już pisał gdzieś, że KATEGORYCZNIE NIE -tzn-nie wolno tak robić, bo istnieje ryzyko aplikacji totalnie nierównych dawek ale-niestety-na przykład JA-nie jestem jeszcze w stanie za każdym razem pobierać oddzielnej dawki proszku, mieszać, nabierać w strzykawkę itp...Na pewno nie obudziłabym się za kolejne 3 godziny, chociaż ćwiczę to wstawanie-i powiem szczerze-coraz lepiej mi idzie-więc pewnie niedługo przekwalifikuję się na prawidłowego aplikatora... (myślę, że już przy kolejnym cyklu-więc za ok 5 dni...)

bazylia

• Zasłużony
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2011, 14:19:52 »
Donna zalaczala filmik jak dzielic dawki i przesypywac do pustych kapsulek. Ja tez tak robie, nocne dawki wsypuje na sucho do malych 5 ml strzykawek i w nocy tylko nabieram troche wody, chwilke mieszam i do dzioba. Dawki z tego co pamietam nie musza byc idealnie rowne, istotniejsze jest trzymanie sie odstepw czasowych.

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 08, 2011, 14:52:55 »
lece po te strzykawki ;)
A filmik jest niezły-takie dosyć "wyluzowane" to dzielenie (my i tak kapsułę 200-dzielimy najpierw na 4 -na papierze  milimetrowym :) )

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 08, 2011, 16:28:15 »
Donna zalaczala filmik jak dzielic dawki i przesypywac do pustych kapsulek.

malo dokladna metoda moim zdaniem na tym filmiku.
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

Carolina2

• Zasłużony
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 08, 2011, 17:29:03 »
dla mnie to dzielenie to tez koszmar ,ale wole sobie pokapsulkowac po jednej dawce w kapsulce,robie to bardziej  na oko,dziele tez na kartce,.....potem mysle ,a co jesli w jednej kapsulce byly 4 mg a w drugiej 2? staram sie dzielic naprawde równo ale obawy sa.../na razie podaje w jednej dawce 3 mg/
zeby bylo jasne,mozna proszek prosto do buzki? trzeba ewentualnie popic?
moje słoneczko 03.2007
ALA 3mg -  # 2

Agata3

• Kreatywny
  • Michał VII 2003
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 08, 2011, 17:54:38 »
czy w aptece można podzielić na równe dawki? czy ktoś z tego korzystał?
Michał VII 2003

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 08, 2011, 18:27:01 »
zeby bylo jasne,mozna proszek prosto do buzki?

Tak jest najidealniej.

Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2011, 18:28:54 »
Dziewczyny i jinx :P Powiedzcie mi czy zaczynaliscie od dawki przeliczonej wedlug wagi czy mniejszej? Ja wystrachana wszystkim jestem i mimo, ze mam ALA w domu 50, to zamowiłam juz te 5-tki, aby na poczatku dziecku dac w miare rowno ;) Moj Mlody to chudzielec i wazy tylko 16kg, Donna mowiła, ze na jego wage wychadzi cos ok 4mg ...... a ja myslalam, zby zaczac od 2,5mg, co myslicie?
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

TS: Infanrix 30ch, 200ch, 1M
      Infanrix IPV +HIB 30ch, 200ch, 1M

Czy mam dość odwagi by, móc obronic swoje sny...

Carolina2

• Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 08, 2011, 18:49:11 »
moja wazy przeszlo 18 i zaczelam podawac 3 mg... To jest bardzo minimalna dawka wlasnie dla wystrachanych mam  :) dzis drugi cykl mam dopiero ale widze ze ta dawka dziala tez ,bo mala jest okropna,nerwowa,krzyczy o wszystko,czyzby juz grzyb tak sie rozszalal?
moje słoneczko 03.2007
ALA 3mg -  # 2

noviutek111

• Zasłużony
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 08, 2011, 22:44:27 »
Dziewczynki słuchajcie, ja wielkim ekspertem nie jestem, bo właśnie robię 3 cykl DMSA, ale podzielenie 25 mg kapsułki na 6 dawek zajmuje mi nie więcej niż 10 min, a naprawdę bardzo się staram żeby dawki były równe. Już gdzieś tu na forum pisałam, że najwygodniej moim zdaniem jest dzielenie za pomocą "insulinówki" (patent zaczerpnięty z tego forum) i wsypywanie odmierzonych porcji bezpośrednio do strzykawek "2", są naprawdę małe, niewiele większe od pustych kapsułek które mi przysłali. Dodam jeszcze, że zatyczki od insulinówek idealnie pasują do strzykawek "2", także spokojnie można sobie taką odmierzoną porcyjke szczelnie zamknąć .
Oliwier - III 2006 - Razem#45
DMSA - 6,25mg#10
ALA - 25mg#30
Combo - 16,5mg#5

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2011, 23:00:46 »
czy w aptece można podzielić na równe dawki? czy ktoś z tego korzystał?

mozna ale iles tam kosztuje, musisz zapytac.

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2011, 23:03:33 »
Dziewczyny i jinx :P Powiedzcie mi czy zaczynaliscie od dawki przeliczonej wedlug wagi czy mniejszej? Ja wystrachana wszystkim jestem i mimo, ze mam ALA w domu 50, to zamowiłam juz te 5-tki, aby na poczatku dziecku dac w miare rowno ;) Moj Mlody to chudzielec i wazy tylko 16kg, Donna mowiła, ze na jego wage wychadzi cos ok 4mg ...... a ja myslalam, zby zaczac od 2,5mg, co myslicie?

nie ma powodow by panikowac i nie sprobowac od 4 czy 5mg jeden cykl. jesli dobrze znosi to dawka ok.
jesli zle - mamy wskazowke by obnizyc dawke.

to jest nawet lepsze rozwiazanie niz zaczac od malej dawki - ktora np znosi dobrze - bo nie znamy progu tolerancji i wtedy niepotrzebnie sie ograniczamy co do dawki.
innymi  slowy nie panikujemy a szukamy dawki maxymalnej tolerowanej.

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 08, 2011, 23:05:11 »
moja wazy przeszlo 18 i zaczelam podawac 3 mg... To jest bardzo minimalna dawka wlasnie dla wystrachanych mam  :) dzis drugi cykl mam dopiero ale widze ze ta dawka dziala tez ,bo mala jest okropna,nerwowa,krzyczy o wszystko,czyzby juz grzyb tak sie rozszalal?

a wywalilas siarkowe? wspierasz nadnercza?

www.bioautyzm.pl

fight the future