Autor Wątek: Interpretacja wyników pierwiastkowej analizy wlosa - prosba do donny i jinx'a  (Przeczytany 88306 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsooq

• Zasłużony
Zgadzam się z donną.

U nas było tak:
1. biomol - brak wydalania toksyn, spore zaburzenia pierwiastków
2. felix - candida++
3. wszelkie możliwe badania z krwi, jakie przyszły nam do głowy. Niestety zapomnieliśmy o trzustce. Będzie trzeba to uzupełnić.
4. Panel pokarmowy (Food Detective)
5. Organix - tu wyszło spore zatrucie organizmu
6. CSA - tu wyszło całkiem nieźle.

wg mnie badanie włosa tylko potwierdza problem z zatruciem metalami ciężkimi, który wykazało badanie Organix. Dla mnie to jest wystarczający dowód. Mógłbym jeszcze zrobić test na uroporfiryny, ale wydaje mi się, że i tak 2-3 cykle chelatacji da się szybciej zrobić niż to badanie, a to da mi obraz sytuacji.

Jeszcze chodzi mi po głowie:
- ImmuPro300, bo Food Detective, to jednak mało tych alergenów testuje (tylko 46).
- badanie enzymów trzustki
- dokładniejsze badanie prób wątrobowych
- dokładniejsze badanie tarczycy
- dokładniejsze badanie na celiakię - zrobione w CZD tylko dwie próby. Ponoć nie jest to zbyt rzetelne.
- metale ciężki w moczu po pierwszych cyklach chelatacji

Wszystko to jednak jest fajnie, nawet pomijam kwestię kasy, jednak problemem dla nas jest pobieranie krwi. Mały się już i tak w życiu nacierpiał. Dodatkowy stres mu nie jest potrzebny.
Dawid - 08.2009 - w trakcie diagnozy
Piotr - 09.2012

zniżka na iherb: VCP976

anaza

• Zasłużony
Donna, Jinx - czy zechcielibyście przejrzeć i podzielić się pomyslami interpretacyjnymi dot. wyników włosa mojej Natalii? Właśnie odebrałam wynik. Wcześniej na bioautyzm wysłałam wyniki OAT i CSA z podobną do Was prośbą.

Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

lucky.pl

• Zasłużony
włos z biomol czy DDI ?
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

anaza

• Zasłużony
z DD
Natalka IV 2006, 65 cykl 6mg ALA
Mareczek IX 2009 - zdrowy nieszczepiony

janin

• Zasłużony
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2017, 20:58:16 wysłany przez janin »

lucky.pl

• Zasłużony
pewnie wydala lepiej niz hg i pb, ale pewnie tez kumuluje.

Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

sofija

• Bywalec
  • **
Odp: Interpretacja wyników pierwiastkowej analizy wlosa - prosba do donny i jinx'a
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 29, 2013, 20:34:40 »
Mam wielką prośbę do Donny i Jinxa. Właśnie przyszły wyniki z DDI moje i córki (Cukrzyca T1). Czy mogę wysłać Wam na e-mail plik z wynikami ? Sama nie dam rady, nijak nie mogę dopasować wyników do streszczenia A.Cutlera z interpretacją :(
Bardzo proszę  ;)

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
Odp: Interpretacja wyników pierwiastkowej analizy wlosa - prosba do donny i jinx'a
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 30, 2013, 16:26:50 »
wyślij na bioautyzm@bioautyzm.pl i uzbrój się w trochę cierpliwości niestety... ale do końca tygodnia powinniśmy dać radę
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

piotriania

• Bywalec
  • **
  • nigdy sie nie poddawac
witam .pascal ma 4 latka i z biomedu takie wlosy

Ca Wapń +119 %
Na Sód +159 %
K Potas +420 %
P Fosfor +12 %
Zn Cynk -74 %
Mg Magnez -76 %
Fe Żelazo -21 %
Cu Miedź -27 %
Mo Molibden -41 %
Co Kobalt -36 %
Cr Chrom -20 %
Li Lit -50 %
Sr Stront -67 %
Ni Nikiel -74 %
Mn Mangan -51 %
Se Selen -60 %
V Wanad -72 %
B Bor -73 %
Ba Bar -17 %
S Siarka +0 %
Ge German -54 %
Si Krzem -74 %
I Jod -92 %
Sn Cyna -92 %

As Arsen -95 %
Hg Rtęć -96 %
Al Glin -60 %
Cd Kadm -90 %
Pb Ołów -81 %

Ca/P +42 %
Na/K -50 %
Ca/K -65 %
Zn/Cu -42 %
Na/Mg +2368 %
Ca/Mg +1393 %
Fe/Cu +64 %
Ca/Na -59 %
Cu/Mo -38 %
Fe/Co -4 %
Ca/Sr +374 %
Ca/Fe +95 %
K/Li +940 %
K/Co +712 %
Ca/Si +745 %
I/Se -80 %

czy to swiadczy o jednym....?

COMBO
Pascal 04.2009

Dr.Kulisz od 07.2013 leczenie farmakologiczne
Andy Cutler:
54 # ALA 25mg
TS :(Cease Therapy) od 04.2013
anesteticum loc. i gen.(odtrute)
     HIb B(cala odtruta-3 miesiace)
     mmr (nie cala odtruta)
     prevenar (na pneumokokyn)
terapia Masgutowej x3
kerri rivera ,PP
metoda ART

lucky.pl

• Zasłużony
Mam wielką prośbę do Donny i Jinxa. Właśnie przyszły wyniki z DDI moje i córki (Cukrzyca T1). Czy mogę wysłać Wam na e-mail plik z wynikami ? Sama nie dam rady, nijak nie mogę dopasować wyników do streszczenia A.Cutlera z interpretacją :(
Bardzo proszę  ;)

sofija - oboje z corka macie najbardziej klasyczny obrazek zatrucia rtecia we włosie. spelniona reguła nr 2 - niemal wszytski pierwiastki na minus, wiec jest zaburzony transport minerlow typowy dla rteci.

rowniez wrecz zerowe wydalanie pierwiastkow toksycznych, wiec ich retencja z powodu zatrucia rtecia.

po prostu czym predzej przejdzcie na diete (bezsiarkowa, bez glutenowa, bezuckrowa),  wdrozcie leczenie jelit (odgrzybianie, wywalanie patogenow, uzupelnianie probiotykow), zastosujcie odpowiednie suple, wspomagajcie nadnercza - wszytsko wg schematu omawianaego tu co chwile na forum i opisanego na bioautyzm. obie, wspolnie

no i jak to wprowadzicie to po 2-4tyg sprobujcie pierwsze cykle ALA i jechanka z chelatacja.

i prosze nie ograniczaj sie niepotrzebnie dla corki - na wypadek jesli tak myslisz. wiadomo ze corka jest priorytetem, ale musisz  zadbac tez o siebie, nawet chciazby tez dla niej. wielu zatrutych rodzicow nie mysli o naprawieniu wasnego zdrowia bo upieraja sie przy mysli ze "tylko dziecko najwazniejsze", gdzie moze to nierosadne, gdyz zdrow(szy)y, dobrze czujacy sie rodzic, to dobre leczenia dziecka, dobrze podejmowane decyje, i dobra atmosfera (a dzieci tez wyczuwaja stan rodzica, jego cierpienie, chore czy nie).

www.bioautyzm.pl

fight the future

mama_lobuziaka

• Zasłużony
czy moge tez prosic o pomoc....
dzis dostalam wyniki z DD...

i myslalam ze bedzie zero rteci... ze pierwiastki porozstrzelane... a tutaj... hmmm.... rtec w normie do 40 a u nas jest 44... na zolto za to aluminium i arsenik bardzo duzo...

z mineralow niski magnez, potas duzo ponad norme, i ratio w sumie w miare ok ale chetnie sie poradze madrzejszych glow...
lobuziak - 01.2010 - ASD
brzoskwinka - 09.2011 - PDD-NOS/ASD

znizka iHerb: SJF196

mama_lobuziaka

• Zasłużony
nie moge tu zalaczyc pliku bo za duzy a nie wiem jak zmienszyc.
Donna , Jinxie, moge Wam podeslac?

na yahoo mi podpowiedziano ze wyniki nie spelniaja norm AC ...
i juz zupelnie sie zagubilam

lobuziak - 01.2010 - ASD
brzoskwinka - 09.2011 - PDD-NOS/ASD

znizka iHerb: SJF196

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
nie moge tu zalaczyc pliku bo za duzy a nie wiem jak zmienszyc.
Donna , Jinxie, moge Wam podeslac?

na yahoo mi podpowiedziano ze wyniki nie spelniaja norm AC ...
i juz zupelnie sie zagubilam

jasne podeslij na bioautyzm@bioautyzm.pl
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

sofija

• Bywalec
  • **
Bardzo proszę  ;)

sofija - oboje z corka macie najbardziej klasyczny obrazek zatrucia rtecia we włosie. spelniona reguła nr 2 - niemal wszytski pierwiastki na minus, wiec jest zaburzony transport minerlow typowy dla rteci.

rowniez wrecz zerowe wydalanie pierwiastkow toksycznych, wiec ich retencja z powodu zatrucia rtecia.

po prostu czym predzej przejdzcie na diete (bezsiarkowa, bez glutenowa, bezuckrowa),  wdrozcie leczenie jelit (odgrzybianie, wywalanie patogenow, uzupelnianie probiotykow), zastosujcie odpowiednie suple, wspomagajcie nadnercza - wszytsko wg schematu omawianaego tu co chwile na forum i opisanego na bioautyzm. obie, wspolnie

no i jak to wprowadzicie to po 2-4tyg sprobujcie pierwsze cykle ALA i jechanka z chelatacja.

i prosze nie ograniczaj sie niepotrzebnie dla corki - na wypadek jesli tak myslisz. wiadomo ze corka jest priorytetem, ale musisz  zadbac tez o siebie, nawet chciazby tez dla niej. wielu zatrutych rodzicow nie mysli o naprawieniu wasnego zdrowia bo upieraja sie przy mysli ze "tylko dziecko najwazniejsze", gdzie moze to nierosadne, gdyz zdrow(szy)y, dobrze czujacy sie rodzic, to dobre leczenia dziecka, dobrze podejmowane decyje, i dobra atmosfera (a dzieci tez wyczuwaja stan rodzica, jego cierpienie, chore czy nie).

Bardzo dziękuję za interpretację. Chelatacja oczywiście wspólna : ALA, kupiłam też DMSA, ale bez lekarza boję się go podać córce. Na razie przetestuję na sobie.
Z cukrzycą T 1 jest trochę inaczej niż w przypadku autyzmu, podobno jak się już zachoruje to do końca życia. Ale i tak zamierzam córkę chelatować, bo jako dziecko z cukrzycą T1 ma dużą "skłonność" do celiakii i pewnie do innych chorób z autoagresji również. Skoro jest rtęć to wiadomo trzeba ją wyrzucić.
Nurtuje mnie jeszcze jedno, skoro córka ma wyniki wyglądające jak klon moich, to jak się ma sytuacja u synów (2 i 4 latka) ? Ścięłam im już próbki włosów i zbieram fundusze. Może jeszcze w maju uda mi się wysłać do badania.
Trochę boję się podawać im te wszystkie suplementy. Dużo tego. Samo ALA bym jeszcze podała, ale ta ilość supli dla zdrowych dzieciaków mnie przeraża. Nie było by problemu gdyby nie prawdopodobieństwo 20-30 % dla każdego z nich, że też zachorują na cukrzycę.

Lucky powiedz mi proszę - dieta bezsiarkowa oczywiste, bezcukrowa - nie kusić grzyba, ale dlaczego bezglutenowa ?

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
Lucky powiedz mi proszę - dieta bezsiarkowa oczywiste, bezcukrowa - nie kusić grzyba, ale dlaczego bezglutenowa ?

gluten podraznia juz i tak zniszczona sluzowke, a do tego wiekszosc osob go po prostu nie toleruje - ja Ci powiem ze widzialam duzo wynikow na nietolerancje pokarmowe i ZAWSZE u kazdego byla nietolerancja na gluten na przynajmniej "1". Ja cale zycie jadlam gluten, a jak odstawilam to dopiero poczulam jak to jest bez ciaglych wysypek, swedzenia, brainfog itd. Ogolnie gluten to nic dobrego (nie wiem czy ma jakies plusy) a duzo zlego.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com