Autor Wątek: Dyskusja o diecie dr.............. (dieta warzywno-owocowa)  (Przeczytany 38747 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brother

• Zasłużony
Odp: Dyskusja o diecie dr.............. (dieta warzywno-owocowa)
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 16, 2015, 09:38:24 »
Chętnie zrobię taką głodówkę lub post ale to chyba dopiero po 50 cyklu ;)
Nie chciałbym jej tak przechodzić jak twój mąż ;)
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

woda-mineralna

• Aktywny
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 16, 2015, 16:59:01 »
Ja bym chętnie zrobila,  ale Dąbrowskiej diete.tylko ze mam teraz taka przemiane materii,  ze pewbie schudlabym na tym pare kg,  a jestem na granicy niedowagi,  skora na policzkach wisi.  Większości kobiet po naglym schudnieciu traci tluszcz z twarzy i czasem juz nigdy go nie odzyskuje.  Tego nie chce ryzykować :/

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 16, 2015, 20:32:54 »
Woda doskonale Cię rozumiem, no ja straciłam właśnie ten tłuszcz na policzku z powodu choroby, a drugi w czasie tej głodówki, ale policzek w zasadzie zapadł się dopiero od 6 dnia, dlatego jeśli będę robić następne to do 5 dni, żeby tego policzka nie ryzykować, no ale suma sumarum odzyskałam obydwa policzki i jestem teraz bardziej pulchna na twarzy niż byłam przed głodówką także nie ma takiej potrzeby żeby się też tego tak panicznie bać, zawsze możesz przestać gdy widzisz że się coś dzieje z wyglądem nie tak
Szymuś - rok 2007(stan na 11.04.2015)
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

Marse

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 08, 2015, 16:18:45 »
Witajcie,

Oboje z mężem jesteśmy na diecie Dąbrowskiej (dzisiaj dzień 8).

Ponieważ w dalszym ciągu odczuwamy głód zaczęłam trochę drążyć ten temat i znalazłam informacje o 800 kaloriach dziennie. Trochę mnie to zdziwiło, bo w książce było napisane, że ilość posiłków jest nielimitowana, więc rozumieliśmy to tak, że można zjeść ile chcemy (i damy radę :) ), ale w obrębie dopuszczalnych warzyw i owoców.
Oczywiście nie znaczy to, że nie wiadomo jak się obżeramy (bo o to raczej trudno), ale też nie liczymy kalorii.

Teraz zaczęłam się zastanawiać, czy na pewno dobrze robimy. Bo może jednak trzeba liczyć te kalorie, żeby dieta w pełni zadziałała?

Póki co przez pierwszy tydzień schudłam 2,5 kg (mój mąż 3,5 kg) i to mnie trochę martwi, bo jestem szczupłą osobą i za chwilę wejdę w niedowagę.
Nie chciałabym, żeby dieta zamieniła się tylko w dietę odchudzającą, bo tego akurat nie potrzebuję... :(
Misiek 2011 autyzm
Córcia 2012 zdrowa :)

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 08, 2015, 16:36:57 »
no właśnie mam za złe dąbrowskiej, że nie do końca poprawnie do tego podchodzi, potem słysze od osób że dieta nie działa... a kalorie tu są bardzo ważne. najważniejsze wręcz, trzeba je liczyć. Jesli granica kaloryczna będzie wyższa niż twój organizm potrzebuje to nie wejdzie Pani z mężem w stan odżywiania endogennego i nici z fajnych efektów. Zrobiłam ten sam błąd z początku i byłam zrozpaczona, na szczęście to było tylko 5 dni, ale widziałam że mój organizm się wyniszcza, bo niestety diety ograniczające lekko kalorie, ale nie doprowadzajace do odzywiania endogennego powoduja ze organizm sie wyniszcza,wpada w poważne niedobory, nie wolno tego bagatelizowac. Chudnie się na początku bardzo mocno, przez pierwsze dni to głównie woda i zapasy glikogenu, poniewaz glikogen zatrzymuje w organizmie wode, im jest go mniej tym wiecej tracimy wody, trzeba sie duzo nawadniac, poniewaz woda niebedzie teraz w takim stopniu jak wczesniej wiazana komorkowo i ciagle mozecie czuc pragnienie. Spadki wagi po pierwszych 2 do 4 dni normalizuja sie i dochodza do maksymalnie 0,5-1 kg dziennie, w momencie kryzysów równiez spadki są silniejsze, natomiast przy poprawnym i lekkim przejsciu diety spadki wagi w pozniejszych dniach przy rozkreconym odzywainiu endogennym oscyluja w granicach 0,25 kg. Takze niestety prosze sie zaopatrzyc w tabele kaloryczne i liczyc to co sie zjada. dabrowska przyjmuje 800 kcal, jednakze jej diety byly w wiekszosci stosowane na osobach otylych gdzie zapotrzebowanie kaloryczne jest z racji niesionego na barkach tluszczu wieksze i moze tyle wynosic, dla osob szczuplych jest to raczej 400kcal. Gdy odzywianie endogenne jest wlaczone nie odczuwa sie głodu nawet podczas wysiłku(choć intensywny trening jest zabroniony). spadkiem wagi proszę się nie martwić, przy prawidłowym przejściu diety i wyjściu z diety co jest nawet ważniejsze!,  wróci Pani do dawnej wagi jeśli była prawidłowa. Przez pierwszy tydzien spadek wagi powinien byc nawet wiekszy niz pani podaje, ale to jest naprawde sprawa indywidualna. Polecam codzienne prysznice i masaze skory aby pobudzic krazenie.
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

Marse

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 12, 2015, 10:51:38 »
niespo, bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Postanowiłam zmniejszyć kaloryczność - na razie do 700 kcal - i zobaczyć, czy dalej będę odczuwać głód.
Póki co po dwóch dniach niestety tak, więc chyba muszę jeszcze zejść.

A tak w ogóle to na tej mniejszej dawce kalorii przybyło mi energii :)
Misiek 2011 autyzm

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 12, 2015, 14:22:35 »
ooooo i oto właśnie chodzi, to znak że twój organizm zaczął korzystać z tkanki tłuszczowej zamiast z tego co zjadasz na codzień:). I to jest nawet lepszy wskaźnik niż uczucie głodu, ponieważ ono może się pojawiać czasami na skutek bodźców zewnętrznych -zapachów, widoków, smaków itd., na pewno wiesz o czym mówię, na diecie dąbrowskiej ciężej uniknąć uczucia głodu niż na głodówce ponieważ co jakiś czas mamy kontakt z jedzeniem i pradoksalnie zamiast lepiej może być gorzej w myśl tego "że zawsze nam mało".
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

Marse

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 04, 2015, 15:36:42 »
Podzielę się swoimi doświadczeniami, bo może komuś się przydadzą.

Na diecie byłam ponad 3 tygodnie. Moim zdaniem dieta jest rewelacyjna. Zauważyłam bardzo dużo pozytywnych zmian (przede wszystkim mam więcej energii, szybszy metabolizm, cofnęły się różne zmiany skórne, mniej mi wypadają włosy itp.).

Najtrudniejszy był pierwszy tydzień (strasznie byłam zmęczona) i wychodzenie z diety (jak dodałam kaszę to wyłączyło się odżywianie wewnętrzne i stale byłam głodna :) )

Po rozmowie z koleżanką, która była na wykładzie Ewy Dąbrowskiej postanowiłam nie ograniczać kaloryczności diety. Po efektach widzę, że dieta w takiej formie zadziałała.

Myślę o tym, żeby co jakiś czas powtarzać dietę, ale maksymalnie przez tydzień ze względu na znaczny spadek wagi.

Cieszę się, bo wreszcie mam więcej siły, żeby pracować z moim autystyczym synkiem :)
Misiek 2011 autyzm

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 04, 2015, 16:56:38 »
Cieszę się Marse że podzieliłaś się tym tutaj, każde doświadczenie jest dla nas istotne, ALE widzę kilka nieścisłości mówisz, że nie ograniczałaś kaloryczności, a sama dąbrowska trąbi o tym na lewo i prawo, brak ograniczenia kaloryczności powoduje, że organizm nie wchodzi na odżywianie endogenne, a w zdaniu przed zakładasz że odżywianie endogenne miało miejsce. I tu jest ta nieścisłość. Ogólnie poprawa samopoczucia i zdrowia może nastąpić bez odżywiania endogennego będąc na samych warzywach, ale jest to innego typu poprawa niż ta otrzymywana na odżywianiu endogennym. Warzywa i owoce są łatwo strawne będąc na takiej diecie, organizm mniej energii zużywa na trawienie i stąd jest w stanie właśnie zając się sprawami bieżącymi czyli zwiększa metabolizm, łatwiej usuwa toksyny z organizmu, a więc zmiany skórne też mogą się dzięki temu cofnąć. Kwestia włosów wygląda tak, że warzywa i owoce mają więcej minerałów więc pewnie część mineralów uzupełniłaś i stąd mniej ci włosy wypadają. Gdybyś była na odżywianiu endogennym wchodząc nawet z sypiącą się czupryną wyjdziesz z włosami silnymi i nie wypadającymi. (ja weszłam na głodówkę wprawdzie, ale z włosami sypiącymi się z powodu niedoboru żelaza(leciało mi z 40 włosów na dzień jak nie więcej, starałam się nie czesać w ogóle) i nie miałam czasu tego wyregulować i po 10 dniach na głodzie wyszłam z włosami takimi że nawet włos mi z głowy nie spadł przez cały miesiąc po głodzie, później bywało już niestety różnie, bo wyjechałam do rodziny.. ) Odżywianie endogenne jest w stanie zrobić dla naszego organizmu dużo, dużo więcej niż tylko poprawić metabolizm, jest w stanie np. cofnąć zmarszczki, poprawić jędrność skóry, naprawić uszkodzone tkanki i organy tak, że te zniszczone przez chorobę się odbudują, ale tak jak u mnie zniszczyć nowotwór.
Bardzo mnie ciekawi jeśli liczyłaś kalorycznośc ile codziennie jadłaś i jakie masz BMI, czy codziennie sporo się namachałaś czy były to raczej 3 tygodnie odpoczynku, bo to wszystko ma znaczenie przy ustalaniu kaloryczności diety :)

Z kolei znaczny spadek wagi optuje za tym, że jednak to odżywianie musiało być, bo chudnie się tylko przy niedoborze kalorycznym..., chociaż fakt można chudnąć dziś a jutro dostarczas więcej kalorii i odżywianie się wyłącza i tak można też chudnąć, także sama nie wiem i naprawdę jestem ciekawa jak to u ciebie było...w końcu najlepsze efekty uzyskuje się przy wysokim stanie kwasicy ketonowej(a dochodzi się do niej całkiem długo), która nie niszczy nam organizmu ponieważ organizm zaczyna korzystać z ciał ketonowych, które produkuje, także dzięki temu zachodzi ta równowaga zasadowo-kwasowa.

Także takie moje przemyślenia po tym co napisałaś, liczę że przybliżysz mi przebieg diety :)

~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 07, 2015, 21:51:44 »
Śniadanie:
* sok (np. marchwiowy, marchew+jabłko, z kiszonej kapusty, z czarnej porzeczki, pomidor z ogórkiem kiszonym, z surowego buraka z sokiem z cytryny, z pokrzywy i z jabłek, z ogórka kiszonego)
* barszcz czerwony kiszony na ciepło (dobry przepis już podawałam na blogu - tutaj)
* surówka 1 (np. kapusta pekińska+jabłko+rodzynki; kapusta pekińska+marchewka+jabłko; sałata zielona+papryka+jabłko; seler+jabłko+chrzan)
* surówka 2 (np. ogórek świeży+papryka+cebula; pomidor+cebula+pietruszka zielona; pomidor+por+jabłko; ogórek świeży+cebula+rzodkiewka+szczypiorek)
* warzywa gotowane (np. kalafior z marchewką; miks warzywny; bukiet jarzyn, kapusta kiszona z kminkiem, leczo)
* owoc (np. pół grejpfruta; jabłko; mandarynka)

Obiad:
* kompot
* surówka 1 (np. sałata zielona+pomidor+rzodkiewka+cebula; cukinia+ogórek kiszony+pomidor; kapusta biała+jabłko+marchew)
* surówka 2 (biała kapusta+jabłko+cebula; arbuz+jabłko+brzoskwinia; biała rzodkiew+jabłko+cebula)
* gotowane (np. brokuł z zielona pietruszką; warzywa duszone z ogórkiem; pomidory faszerowane farszem jarzynowym, papryka faszerowana)
* zupa (np. chrzanowa z zieloną pietruszką; jarzynowa; brokułowa; pomidorowa z zieloną pietruszką)
* owoc (np. jabłko; mandarynka; melon)

Kolacja:
* sok (np. warzywny, marchew+jabłko+wiśnia; jabłko+cytryna+wiśnia; jabłko+malina+cytryna+marchew)
* surówka 1 (np. kapusta kiszona+jabłko+cebula; jabłko+truskawki+kiwi; pomidor+jabłko+por)
* surówka 2 (np. marchew+jabłko+pomarańcz; dynia+pomidor+szczypiorek; kapusta kiszona+marchewka+cebula; ogórek kiszony+marchew+jabłko+cebula)
* gotowane (np. jabłko pieczone; bigos warzywny; warzywa duszone, leczo jarskie, gołąbki jarskie)
* owoc (np. mandarynka; melon; kiwi; jabłko).

http://dzielneniewiasty.blogspot.com/2014/08/dieta-warzywno-owocowa-wg-dr-ewy.html
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 08, 2015, 00:28:13 »
Bardzo fajne menu, ale widzę nieścisłość w zeznaniach samej autorki diety, to jest niby jadłospis z radawy(no nie ma pewności czy nie został przygotowany przez właścicielkę bloga) BO dąbrowska zabrania przecież owoców wysokocukrowych jak melon,truskawki które są bombami cukrowymi, truskawka zresztą jest dla cukrzyków zabroniona. No kłóci się to z informacjami na jej stronie:
http://ewadabrowska.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&I
Zacytuję
"Skład diety: Przez okres od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od wskazań, zaleca się dietę opartą na warzywach nisko skrobiowych, takich jak na przykład: korzeniowe (marchew, buraki, seler, pietruszka, rzodkiew), kapustne (kapusta, kalafior, brokuł), cebulowe (cebula, por, czosnek), dyniowate (dynia, kabaczek, ogórki), psiankowate (pomidor, papryka), liściaste (sałata, natka pietruszki, zioła). Równocześnie można spożywać niskocukrowe owoce takie jak: jabłka, grejpfruty, cytryny i nieduże ilości jagód. Szczególnie cenne są zielone soki, które pochodzą z zielonych pędów roślin. Są one bogatszym źródłem bioaktywnych składników niż korzenie, posiadają chlorofil, którego budowa chemiczna jest podobna do hemoglobiny, mają aktywne enzymy, które oczyszczają, odtruwają, odnawiają krew, ułatwiają trawienie, alkalizują, dostarczają tlenu, energii, witamin i minerałów w najlepiej przyswajalnej postaci.

Przykłady zielonych pędów na soki: natka pietruszki, seler naciowy, botwina, mniszek, pokrzywa, szczaw, szpinak, brokuł, kapusta, sałata, kiełki lucerny, trawa z pszenicy.

Warzywa i owoce można jeść na surowo, w postaci surówek, zup warzywnych przyprawianych ziołami, warzyw duszonych, pieczonych.

Wśród napojów poleca się picie: wody, soków warzywnych i owocowych, herbat owocowych lub ziołowych, kompotów bez cukru, wywarów z warzyw. W czasie kuracji nie należy spożywać żadnych innych pokarmów jak np. chleba, kasz, oleju itp. Również nie należy pić kawy, mocnej herbaty, alkoholu, ani palić papierosów.

Wersje diety: Najcenniejsze są warzywa i owoce surowe, gdyż posiadają aktywne enzymy i biokatalizatory, a wśród nich około 10 tysięcy antyoksydantów m.in. polifenoli, likopenu, witaminy C, E, beta karotenu, oraz chlorofil, mikroelementy i błonnik. Jednakże nie zawsze dieta ta jest dobrze tolerowana. W przypadku pojawienia się bólów brzucha, uporczywych wzdęć lub niechęci do diety zaleca się przez kilka dni wersję sokową diety (soki warzywne i owocowe, woda, herbaty owocowe, ziołowe, wywary warzywne)  lub wersję gotowaną (warzywa gotowane, zupy warzywne, jabłka gotowane) zwłaszcza w przypadku chorych gastrycznych."

Także nie wiem, no i trzeba mieć na uwadzę to kaloryczność.
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

ToTa

• Zasłużony
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 02, 2016, 04:43:14 »
Czy ktos jest aktualnie na diecie???
mistrzu ♥         kwiecien 10'
Tinus{DTaP, HepA, Hib, Prevnar, HepB, HepB sc, }

prof. Andrzej Nowak "Jak Zachód.... " https://m.youtube.com/watch?v=yfQ7rpq_irA

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 02, 2016, 09:40:55 »
Tota wiele osób, nie wiem czy z tego forum akurat, ale ja przeszłam na grupę facebookową o tej diecie, są dwie zresztą:
Dieta Dr Dąbrowskiej - wsparcie i pomoc :)   oraz
Post dr Dąbrowskiej - porady, przepisy, wsparcie.

Gdzie serdecznie zapraszam w imieniu grup.
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

ToTa

• Zasłużony
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 03, 2016, 01:07:06 »
Dzieki, niespo, bronie sie przed facebookiem jak moge, i ciagle mnie dopada  ::), cos z tym bede musiala zrobic, odkopac zakurzone konto
ciagne diete juz 4 tygodnie i jakos tak.... pomyslalam zeby dodac jej wigoru bo w kolo macieju jem to samo....
mistrzu ♥         kwiecien 10'
Tinus{DTaP, HepA, Hib, Prevnar, HepB, HepB sc, }

prof. Andrzej Nowak "Jak Zachód.... " https://m.youtube.com/watch?v=yfQ7rpq_irA

lanska

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 24, 2018, 02:34:14 »
Na diecie owocowo-warzywnej jestem od tygodnia, wprowadziłam ją tylko dlatego, aby zrzucić kilka kilogramów. Ułożenie diety było jednak dla mnie za bardzo skomplikowane, dlatego zdecydowałam się na posiłki dietetyczne warszawa. Menu jest bardzo urozmaicone i smaczne.