Autor Wątek: Dieta niskosiarkowa  (Przeczytany 65654 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Seba.K

• Bywalec
  • **
Odp: Dieta niskosiarkowa
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 12, 2017, 14:22:38 »
Na szybko.
Selenu wydaje mi się że za dużo i napewno nie w czasie chelatacji.
Magnezu też moim zdaniem za dużo, szczególnie w formie cytrynianu który powoduje częstsze wizyty w łazience, może jabłczan i trochę mniej.
Chrom jeżeli nie masz problemów z nadnerczami to też duża dawka przy małej wadzę, chrom wspiera odchudzanie. Na nadnercza lukrecja, adrenal cortex
Spirulina z tego co kojarzę jest siarkowa, nie zalecana w czasie cykli, tak samo większość form jodu typu kelp.
Jak bierzesz tyle cynku i molibdenu to zrób koniecznie badanie poziomu miedzi bo te dwa pierwiastki ją wypłukują z organizmu.
Wit C w tej ilości też może być przeczyszczająca, trzeba ją sobie skalibrować, powoli zwiększając dawki.
Możesz dorzucić trochę witaminy D, szczególnie zimową porą.

aginos

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 12, 2017, 15:21:42 »
Próbowałam ograniczyć dawkę magnezu, ale dostaję później palpitacji serca i odczuwam niepokój. Bez takiej ilości chromu, trzesiawka i zimne poty. Nie miewam problemów z nadmiernym wydalaniem kału.  W badaniach wyszedł mi nadmiar wapnia i miedzi o.O Ale z miedzią to już moja wina, bo przyjmowałam wcześniej witaminę b complex z miedzią i innymi minerałami.
Witaminę D przyjmuję sporadycznie i tez po 250, bo przy częstszym porcjowaniu dostaję tak dla urozmaicenia palpitacji serca, uczucia niepokoju i skurczy.
Ale rzeczywiście spróbuję odstawić spirulinę i jod.
Zobaczymy. Choć szczerze, na samą myśl o ponownym podjęciu chelatacji, i kolejną walką przez kolejny miesiąc z tą mgłą umysłową, palpitacjami, wypadającymi włosami i wszystkim pozostałym, aż mi się wszystkiego odechciewa.

essence

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 12, 2017, 16:04:31 »
aginos przy takiej suplementacji jodem (nieorganicznym?) "trzęsawki" i problemy z sercem mogą wynikać z rozregulowania produkcji hormonów tarczycy i nie tylko. nie mam na myśli bynajmniej mitów krążących na temat szkodliwości jodu, sama suplementowałam i przekonałam się, jak nawet maleńka dawka może narozrabiać, mimo, że wydaje się, że poprawia się nam samopoczucie zaraz po zażyciu jodu. może mieć to związek również z tym, że jod, jak i bor, mają działanie odkażające, czyli z jednej strony pożądane, z drugiej dokładają toksyn i mogą przy dłuższym stosowaniu wywołać dysbiozę. potem trudno wrócić do stanu chociażby wyjściowego. objawy, które opisujesz, jak: mgła umysłowa, palpitacje, wypadające włosy, czy chudnięcie pasują wybitnie do nierównowagi hormonalnej, którą zawsze trzeba postrzegać w ujęciu całościowym. solidnie reguluje funkcjonowanie gruczołów poczciwa chelatacja, ale taka przeprowadzana z głową i w oparciu o uniwersalne zasady, które są nieziemsko istotne, jak przestrzeganie unikania wysokotiolowych, nie tylko produktów żywnościowych, ale też substancji przyjmowanych pod postacią ziół czy suplementów. taka spirulina nawet w niewielkiej dawce może całkiem zepsuć efekt, którego oczekujemy.

jeszcze pozostaje kwestia w jaki sposób przyjmujesz dane substancje, jest to ważne z tego względu, że niektóre są antagonistami w najlepszym wypadku, jak selen z cynkiem, selen z wit D, cynk z magnezem, a np chrom w połączeniu z witaminami z gr B czy witaminy z gr B z kwasami omega 3 pod różną postacią tworzą interakcje i u mnie objawiały się one właśnie niepokojącą pracą serca.

pomyśl również o wrażliwości na insulinę/ regulacji poziomu cukru, gdy w ten sposób reagujesz na chrom. jest to faktycznie spora dawka, chrom też może się w jakiś sposób kumulować i po czasie podtruwać (bez straszenia kogokolwiek, z góry przepraszam). dobrze reguluje cukier liść morwy białej, ekstrakt gorzkiego melona czy cynamonu oraz unikanie błędów dietetycznych, jak łączenie w jednym posiłku tłuszczu z cukrami pod wszelką postacią. można też spróbować włączyć enzymy trzustkowe, mnie osobiście pomogły one bardziej, niż wszystko to razem wzięte :) uważam, że są bardzo istotnym elementem. warto pamiętać, że wyrzut insuliny podbija białko w nadmiarze i takie "niewinne" suplementy, jak kwasy omega 3.

aginos

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 12, 2017, 16:56:01 »
Bycie postawianą przed perspektywą rezygnacji z jodu i chromu wydaje mi się takim staniem między młotem, a kowadłem, bo jednak wyszły mi w badaniu włosa ich niedobory. Czyli może zwyczajnie zmniejszyć dawkę.
Chociaż może analizę tego zaczniemy od zapoznania się, czego mi brakuje i w jakich ilościach. Wprawdzie nie jest to wątek interpretacji wyników badań, ale chyba do tej rozmowy takie informacje mogłyby się nam przydać.
No i dziękuję za podpowiedź o łączeniu suplementów - niektórych z tych rzeczy nie wiedziałam.

Wyniki badania:

wapń: +148 %
sód: -89%
potas: -79%
fosfor: +151%
cynk: -21%
magnez: -55%
żelazo: -29%
miedź: +279% o.O przerażające
nikiel: -60%
mangan: -51%
selen: -24%
chrom: -45%
molibden: -5%
kobalt: -63%
srebro: -79%
jod: -34%
cyna: -39%
wanad: -62%
stront: -79%
bor: -73%
lit: -20%

Wydaje mi się, że powinnam też rzucić molibden.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 16:57:44 wysłany przez aginos »

Seba.K

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 12, 2017, 21:51:54 »
Molibden wspiera szlak metabolizmu siarki, więc jeżeli po produktach siarkowych czujesz się gorzej to lepiej zostawić , po za tym obniża poziom miedzi co również jest dla ciebie wskazane.
Chrom, molibden i inne poza kluczowymi bierz po prostu bliżej dziennych dawek zalecanych dla dorosłych.

Ramirez

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 24, 2017, 22:55:54 »
Mam 2 pytania. Czy ogórki kiszone też są siarkowe i wspierają grzyba? Bo jak wiadomo to są naturalne probiotyki, a nie są wymienione w tej diecie nisko siarkowej. Drugie pytanie czy jeżeli glutation jest wymieniony jako siarkowy to czy ostropest plamisty który zwiększa jego produkcje też jest siarkowy? I czy można go stosować przy candida?

nula

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 10, 2018, 15:52:38 »
Nigdy nie slyszalam o tej diecie. A czemu ona sluzy i na czym dokladnie polega ?