Autor Wątek: Dieta niskosiarkowa  (Przeczytany 42497 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewa27

• Aktywny
Odp: Dieta niskosiarkowa
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 04, 2016, 15:27:58 »
Czy znacie jakieś niskotiolowe zamienniki kawy(kofeiny)? Chciałabym z niej zrezygnować całkowicie, ale przez 3 lata nie zaczynałam dnia inaczej niż kubkiem kawy. Teraz bez kawy rano nie mogę funkcjonować: ciśnienie 100/60, mega ból głowy do końca dnia (nawet jeśli po południu ją wypiję), zupełny brak siły, mroczki przed oczami. Jak żyć? :D

Ewentualnie może ta łyżeczka kawy jako jedyne źródło tioli w ciągu dnia nie zniweczy całej diety?

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 04, 2016, 16:01:27 »
nie tylko kawa zawiera kofeine, herbata tez. czarna, zielona. wystarczy zaparzyc je mocne np z dwoch torebek i parzyc ok 10sekund. wtedy we wrzatku uwalnia sie cala kofeina , a nie zdaza te pozostale zwiazki ktore znosza jej dzialanie.
guarana tez ma kofeine. na necie mozna tez kupic tabletki kofeinowe.

na poranna zwieche dobry tez moze byc krem hc; z reszta na dobra sprawe problem z porannym brakiem napedu to problem nadnerczy. mozna trzymac go przy lozku i nad ranem wiecej posmarowac. herbata z lukrecji i zenszenia nad ranem tez moze pomoc.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2016, 16:06:08 wysłany przez lucky.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

ewa27

• Aktywny
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 05, 2016, 13:28:26 »
nie tylko kawa zawiera kofeine, herbata tez. czarna, zielona. wystarczy zaparzyc je mocne np z dwoch torebek i parzyc ok 10sekund. wtedy we wrzatku uwalnia sie cala kofeina , a nie zdaza te pozostale zwiazki ktore znosza jej dzialanie.
guarana tez ma kofeine. na necie mozna tez kupic tabletki kofeinowe.

na poranna zwieche dobry tez moze byc krem hc; z reszta na dobra sprawe problem z porannym brakiem napedu to problem nadnerczy. mozna trzymac go przy lozku i nad ranem wiecej posmarowac. herbata z lukrecji i zenszenia nad ranem tez moze pomoc.

Dzięki Lucky, Herbata średnio działa, ale spróbuję jeszcze zrobić mocniejszą a jak nie pomoże to zaopatrzę się w guaranę.

Czytam o tym kortyzonie i coraz mniej rozumiem... Jak on w końcu ma działać? Mierzyłam poziom we krwi o 10 rano i jest w normie (pisałam o tym w swoim wątku), chyba, że mam rozjechane wszystkie hormony i potrzeba mi więcej kortyzonu, żeby odczuć jego działanie? Czuję się coraz głupsza

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 05, 2016, 14:14:03 »
podchodz z dystansem do tych norm. to sprawa b indywidualna. poza tym nikt ci nie mierzyl kortyzolu zaraz po przebudzeniu nie? a o takiej sytuacji rozmawiamy.
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

ewa27

• Aktywny
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 05, 2016, 15:36:09 »
No racja. Taka porcja wielkości połowy orzecha włoskiego (stężenie kremu 0,5%) w zgięcie kolan i łokci powinna wystarczyć?

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 05, 2016, 18:30:03 »
powinna ale po prostu pokombinuj mniejsze lub wieksze dawki. (jakby co kremem hc raczej trudno przedawkowac.)

Herbata średnio działa, ale spróbuję jeszcze zrobić mocniejszą a jak nie pomoże to zaopatrzę się w guaranę.

Parzysz te 10sekund z dwoch torebek?

www.bioautyzm.pl

fight the future

ewa27

• Aktywny
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 05, 2016, 18:47:24 »
Tak. Podejrzewam, że może ta herbata jest zbyt licha i resztkowa. Jutro spróbuję liściastej w zaparzaczu, bo te zrzynki zmielone na pył na pewno mają mniej substancji czynnych- tak mi się przynajmniej wydaje, że najwięcej esencji jest w liściach.

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 05, 2016, 22:05:20 »
mozesz lekko zmielic herbate w mlynku do kawy.

www.bioautyzm.pl

fight the future

Adik1987

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 22, 2016, 15:21:03 »
A smalec wieprzowy zawiera dużo tioli?XD
Mam też smalec z gęsi, niby lepszy, ale pisze że może zawierać śladowe ilości jajek i glutenu.
Muszę zmodyfikować moją dietę, niestety nie trawie totalnie węglowodanów złożonych;/
Teraz muszę dostarczać więcej tłuszczu, głownie zwierzęcego, a taki smalec by się nadał:)
U mnie reakcja na jedzenie tiolowe jest bardzo szybka, dosłownie 30 sekund i bum, totalne osłabienie, nerwowość, ospałość, chyba jednak jestem podtruty dosyć mocno:(

Seba.K

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #99 dnia: Lipiec 31, 2016, 21:02:44 »
Mam pytanie o grykę. Czy jest wysoko tiolowa?
Na bioautyzm jest na liście wysoko tiolowych a na pdm na liście nisko tiolowej.
Trzymam kciuku za pdm ;)

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 01, 2016, 17:54:02 »
wysokotiolowa. kiedys sadzono ze nisko- i stad zamieszanie.

www.bioautyzm.pl

fight the future

zuza213

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 01, 2016, 14:16:01 »
szkoda tylko, że tak mało osób zdaje sobie sprawę z istoty odżywiania, jak wiele dieta może pomóc

aginos

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 08, 2017, 19:44:37 »
Witajcie,
do tej pory wyłącznie śledziłam wątki na tym forum, jednak przyparta do muru, postanowiłam zawołać o pomoc.
Od jakiegoś roku próbuję się chelatować. Przyznaję, niezbyt namiętnie, bo zniechęcam się przy każdej próbie. Pomimo, że na rundę przyjmuję 2,5 mg: 1 mg na 24 godziny, przytrafiają mi się już po pierwszym dniu sceny dantejskie i kolejny tydzień to jakiś koszmar, a studiować i pracować winnam aktywnie. Z tego już się wytłumaczyłam.
Przyznaję się również, że do tej pory lekceważyłam Wasze apele przejścia na dietę niskotiolową, argumentując, że wszak z czegoś energię czerpać trzeba - a tak naprawdę nie mogłam sobie poradzić z myślą o dalszym życiu bez fasoli, grochów, kapusty kiszonej, a co gorsza cebuli i czosnku. Poza tym mój sposób żywienia był i jest super przykładny i odżywczy. Nie tykam do ust nic przetworzonego i na tyle, na ile mogę sobie pozwolić, najważniejsze produkty wybieram BIO.
No ale, nastał czas, że moja wątroba zaczęła krzyczeć, a ja razem z nią. Po niej przyszła kolej na trzustkę, włosy zaczęły wypadać mi garściami dokładnie tak, jak podczas każdego cyklu chelatacji (prawdopodobnie też dlatego, że okres upojenia produktami tiolowymi sięgnął apogeum), postanowiłam zastosować się do diety niskotiolowej.
I wcale się lepiej nie zrobiło! Znaczy się, poprzednie objawy ustąpiły, ale zaczęłam chudnąć w zastraszającym tempie, choć fasole i grochy zastąpiłam mięsem.
Według licznika kalorii i składników odżywczych (na polecanej przez Donnę stronie internetowej) pochłaniam 260% mojego dziennego zapotrzebowania, ale moja waga ani drgnie, a sama czuję się, jakbym spalała włąsne mięśnie. Czy ktoś borykał się z podobnym problemem?
Pozdrawiam

Seba.K

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 09, 2017, 00:11:59 »
Czym i co ile godzin się chelatujesz?
Jakich używasz suplementów podczas cyklu?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 00:13:35 wysłany przez Seba.K »

aginos

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 12, 2017, 00:44:58 »
Dziękuję za odpowiedź!
Chelatuję się ALA, co trzy godziny z zegarkiem w ręku.

Suplementy, które przyjmuję w swoje ciało o wyjątkowo zapaśniczej masie równej 38 kg:

Cynk w seriach: 15 - 15 - 15 - 15
Cytrynian magnezu: 550 - 550 - 550 - 550
Molibiden: 400
Selen: 100 - 100 - 100- 100
Chrom: 200 - 200 - 200
Witamina C: 1g - 1 - 1 -1
Rutyna: 250
Inozytol: 1000
Lecytyna
Witamina E: 400
Witamina A: 10 000
Spirulina: 500
Lizyna: 500
Arginina: 500
Jod: 225
Omega 3
Bor: 3 mg
Potas: 416
Wit. B complex
Sylimarol: 75 - 75 - 75
Witamina K2: 100 - 100

Więcej grzechów nie pamiętam. Takie cuda jak bor, czy jod przyjmuję ze wzgledu na niedobory wykazane podczas badania włosa Biomolu. Wiem, że Cutler podaje sposób interpretacji tych badań, ale te ichniejsze mają jakiś inny system podawanua tych danych, niż nas,  a ja miewam od dłuższego czasu mało radosne problemy z koncentracją i brakuje mi zwyczajnie cierpliwości, by łamać sobie tym głowę, toteż przyjmuję intuicyjnie, obserwując reakcje własnego ciała.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 00:52:27 wysłany przez aginos »