Autor Wątek: Dieta bezglutenowa  (Przeczytany 1419 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krpop

• Kreatywny
Dieta bezglutenowa
« dnia: Luty 02, 2012, 23:41:08 »
Cutler pisze w swojej książce iż trzeba mieć przygotowane zamienniki/odpowiedniki produktów, które się odstawia przy diecie bezglutenowej.
Pisze akurat o tym w kontekście dzieci.
Czy dorosły też musi sobie kupować jakieś specyfiki bezglutenowe jako zamienniki?
Nie uzasadnia za wiele dlaczego są one potrzebne, ale podkreśla, że są ważne.
Zrozumiałem, że ma to chyba pomagać w łagodzeniu objawów uzależnienia od danego produktu.
Jednak z dorosłym jest trochę inaczej chyba?

Jeszcze jedno: czy generalnie na diety zalecane przed chelatacją , jak i podczas jej trwania przechodzi się z dnia na dzień? Ja tak zrobiłem, ale nie wiem, czy dobrze.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2012, 00:16:33 wysłany przez krpop »

saly

• Zasłużony
Odp: Dieta bezglutenowa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2012, 09:25:45 »
Duże znaczenie mają względy logistyczne,jeśli nie zrobisz zapasów bezglutenowych trudno będzie przygotować jakikolwiek posiłek,zwłaszcza w przypadku dzieci.Trudno dziecku patrzeć jak rodzina wsuwa spagetti i samemu dziubać widelcem w jakiejś warzywnej papce.Mając makaron bezglutenowy dziecko może nawet nie dostrzec różnicy.A do tego jeszcze dochodzi fakt różnego zaopatrzenia w takie produkty sklepów.Bez dobrze przemyślanych zakupów może się okazać że zabraknie kluczowego produktu.Na żadną dietę w zasadzie nie powinno sie przechodzic z dnia na dzień,bo organizm potrzebuje czasu na przestawienie a czlowiek czasu na obserwację organizmu i jego reakcji.Ale ile dzieci tyle charakterów i część rodziców musi przejśc z dnia na dzień ze wzg.na  reakcje alergiczne czy upór dziecka. Zawsze jednak powinno się przygotowac do zmiany diety poprzez przemyślenie menu,zgromadzenie produktów,ew.suplementów i zeszytu do prowadzenia obserwacji.A tak w ogóle to na temat diety  powstały już takie tomy w dziale leczenie poprzez żywność ze zakladanie nowego wątku jest grzechem lenistwa:-)

krpop

• Kreatywny
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2012, 18:32:31 »
Jakoś przywiązałem się do tej części forum o chelatacji i zapomniałem, że forum jest wielotematyczne. Poszukam zatem tematów jak ludzie przechodzą na diety.
Większość postów jednak pewnie będzie dotyczyła dzieci , bo na takie głównie trafiam.
Nic dziwnego, bo to jest generalnie forum dla rodziców chorych dzieci.

saly

• Zasłużony
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2012, 18:42:05 »
To oczywiście Forum dzieci sprawnych inaczej ale ich rodzice też się odtruwają i przechodzą na diety przeróżne.