Autor Wątek: Cutler - Terapie Wspomagajace  (Przeczytany 25105 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lucky.pl

• Zasłużony
Cutler - Terapie Wspomagajace
« dnia: Maj 23, 2011, 21:22:54 »
Ok, watek ktory ma na celu odciazenie watku o chelatacji i dyskusji na temat wielu terapii wspomagajacych  i uzupelniajacych chelatacje - typu przeciwirusowe, przeciwgrzybiczne, suplementacyjne dietetyczne - w sposob rekomendowany przez Andiego Cutlera.

Ready, set, go :)
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2011, 21:27:45 wysłany przez jinx.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

favorita

• Zasłużony
Odp: Cutler - Terapie Wspomagajace
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2011, 09:45:55 »
Jinx, to może byś coś zaczął :) ;)

Ja się postaram potem napisać trochę o wirusach, tylko jak znajdę więcej czasu, teraz muszę lecieć do roboty, a wieczorem na Biały Tydzień z najstarszą córą :) Czas to u mnie w maju towar wyjątkowo deficytowy :)
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2011, 09:45:31 »
Wrzucę na szybko kilka słów o tych wirusach.

Przeszukałam całe forum i powiem szczerze, że niewiele było tu mowy o wirusach, podczas gdy na forach amerykańskich dużo się o tym mówi.

Tak w skrócie (temat jest dość szeroko opisany, można sobie poczytać w internecie, w encyklopediach zdrowia, itp.):
Wirusy są bardzo trudne w leczeniu, gdyż nie posiadają własnego metabolizmu, nie są to więc organizmy żywe w pełnym znaczeniu tego terminu (choć się namnażają) i nie można wobec nich zastosować antybiotyku (bo nie są „bio”). Leki wirusowe najczęściej są inhibitorami, mają za zadanie zahamować replikację wirusa, a nie wyeliminować go z organizmu (dlatego np. borelioza czy opryszczka są tak trudne do wyleczenia). Aby się replikować, wirusy muszą korzystać z żywej komórki zaatakowanego organizmu, zmieniając jej strukturę na własną. Niektóre z nich mogą trwać w organizmie w formie utajonej i atakować w sprzyjających okolicznościach (np. tak działa wirus opryszczki, który ujawnia się, kiedy organizm jest osłabiony).

Jeśli chodzi o organizmy dzieci z autyzmem, niewiele było badań dotyczących podłoża wirusowego. Warto przejrzeć to:

http://enzymestuff.com/conditionviruses.htm
(chyba najkompletniejsza strona internetowa, dotyczy wirusów w ogóle i oddziaływania na nie enzymów, ale wątek autyzmu też się tam przewija, można wrzucić w tłumacza google)

Jaką rozwałkę różne wirusy (zarówno te wredne typu opryszczka albo te ze szczepionek, jak i nawet sezonowe) mogą czynić w organizmach naszych dzieci, to się tylko możemy domyślać. Oczywiście w połączeniu z rtęcią, która jest kluczowa.
Wirus może tworzyć ciekawy duet właśnie z rtęcią, ponieważ są przecież dzieci zarażone opryszczką czy cytomegalią, które autyzmu nie mają. Kto wie, czy wirusy w połączeniu z rtęcią, która blokuje UO, nie powodują np. przewlekłego, utajonego zapalenia mózgu albo czegoś w tym stylu, tu już można co najwyżej snuć hipotezy, bo naukowcy jakoś się tym za bardzo nie zajmują, w końcu autyzm jest nieuleczalny, co nie? W każdym razie jest podstawa do przypuszczeń, że nie tylko rtęć, ale zwłaszcza jej połączenie z czymś jeszcze (wirus, bakteria, alergen, różne toksyny, z którymi nie radzi sobie UO) rozwala dokumentnie organizmy wielu dzieci autystycznych, no a jeśli chodzi o leczenie, to widać dopiero, jak bardzo jest ono trudne, już samo odtrucie z rtęci to rzecz nie do wykonania bez odpowiedniego protokołu, a co dopiero wyleczenie z różnych „combo”.

Czy to się jakoś ma do chelatacji? Ano ma się. Cutler mówi, że jeśli chelatacja nie wnosi od razu w miarę ewidentnej poprawy, oznacza to, że trzeba „zaadresować” jeszcze jakieś inne przyczyny, a w szczególności mówi w tym kontekście o wirusach. Przykładowy link  dawałam w wątku o chelatacji.

Chelatacja powinna być oczywiście dalej prowadzona, gdyż osłabiony wirusem organizm prawdopodobnie tak czy inaczej nałapał rtęci. Chelatacja zresztą sama w sobie wspiera walkę z wirusem, nie tylko zdaniem Cutlera:

http://forums.phoenixrising.me/showthread.php?4496-Desintegration-of-retroviruses-by-metal-chelating-agents

Czyli chelatować i tak trzeba non stop, ale nie ograniczać się do tego w przypadkach, gdzie progres na przestrzeni kilku pierwszych miesięcy nie jest ewidentny albo jest bardzo słaby.

Odnośnie do leczenia wirusów, no to wiecie: Valtrex i inne leki na acyclowirze, ale na to trzeba mieć receptę.
Ja właśnie zaczynam stosować taki bardziej naturalny (nie chemiczny) „protokół” ViraStop i OLE (Olive Leaf Extract, czyli ekstrakt z liścia oliwnego) – piszę w cudzysłowiu, bo nie jest to jakiś oficjalny protokół, tylko schemat leczenia opracowany przez rodziców. Można o tym poczytać m.in. na forum AutismWeb, przykładowe linki:

http://www.autismweb.com/forum/viewtopic.php?t=15956&highlight=ole+virastop
http://www.autismwebsite.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=16009&start=0
http://www.autismwebsite.org/forum/viewtopic.php?f=4&t=24157

a także na podanej już wyżej stronie o enzymach.

ViraStop jest bowiem preparatem enzymatycznym zawierającym m.in. proteazę, który ma za zadanie rozpuszczać otoczkę wirusa, eksponując go tym samym na atak UO (coś jak preparaty przeciw biofilmom, o których pisał Jinx w przypadku pasożytów):

http://www.enzymedica.com/products/Virastop

Jeśli wierzyć opiniom, ViraStop najczęściej jest tolerowany bardzo dobrze, ale przy podawaniu trzeba zaczynać od małych dawek (1 kapsułka) i stopniowo zwiększać, aż do uzyskania efektu. Może być tak, że efekt (poprawa stanu dziecka) pojawi się dopiero przy sporej dawce (niektórzy rodzice, jak czytałam, podawali nawet czasowo 4x4 kapsy dziennie – oczywiście wprowadzali to bardzo stopniowo), po czym po jakimś czasie znów może być pogorszenie – wtedy znów zwiększa się dawkę, poprawa powinna wrócić, itd. (efekt leczenia „schodkowego” – podobno bardzo typowy dla wirusów). Oczywiście po jakimś czasie zmniejsza się stopniowo dawkę, obserwując, czy nie ma pogorszenia, aż do momentu, kiedy można enzymy zupełnie odstawić. Co ważne, nie jest to chemia, tylko enzymy na bazie roślin, czyli produkt naturalny.
Aha, ViraStop rozpuszcza podobno nie tylko wirusy, ale ogólnie proteiny obcego pochodzenia we krwi, czyli wspomaga oczyszczanie organizmu z resztek patogenów i niestrawionych pokarmów białkowych.
OLE działa synergicznie z ViraStop i podaje się go dla wzmocnienia działania przeciwwirusowego, poza tym OLE to bardzo mocny przeciwutleniacz. Liczni rodzice twierdzą, że najlepsze efekty obserwują właśnie przy takim połączeniu. Trzeba zwrócić zawsze uwagę na zawartość oleuropeiny, która jest substancją leczniczą, myślę, że nie warto kupować ekstraktu, który ma standaryzowaną zawartość oleuropeiny poniżej 15%.

Taka jest oczywiście teoria, w praktyce różnie to może wyglądać, ale myślę, że jeśli ktoś nie słyszał o tej opcji, to zawsze warto wiedzieć. Ja od początku maja podaję mojej Ani OLE, przez niecałe 2 tygodnie dawałam Virastop, ale przerwałam, bo znowu miała katar i kaszel jak po Biofilm Defense. On też zawiera proteazę i to mnie trochę naprowadziło na te wirusy. Jak tylko przestałam podawać - katar ustał jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a dziecko zrobiło się fajniejsze i bardziej kontaktowe. Oczywiście wrócę do tego, tylko zacznę tym razem od mniejszej dawki, bo nie chcę jej męczyć (jest napakowana po uszy tymi syfami, musimy iść z tym powoli, żeby organizm nadążał z wydalaniem), natomiast to jest obok chelatacji mój drugi trop, Anusia na to zareagowała natychmiast, więc problem jest zaadresowany prawidłowo.

Myślę, że warto spróbować, jeśli ktoś podejrzewa wirusy (Mamo Dyzia, uśmiecham się do Ciebie ;) ).

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2011, 14:51:50 »
Favorita usmiechaj sie jak najbardziej i to szeroko....a ja CI ten usmiech odwzajemnie bardzo mocno. Jak mozesz to daj na siebie jakies namiary. Mnie ten temat wirusów jak najbardziej interesuje i meczy bardzo......z powodów o ktorych juz pisalam....mały łapał jak gabka co sie dalo po szczepieniu na WZW i trafieniu do szpitala...chlamydia....krztusiec...adenowirusy i inne syfy. Nie wierze ze to sobie tak samo z niego wyszło i nie siedzi gdzies gleboko....tym bardziej ze......i tutaj bardzo duza ciekawostka... objawów typowego krztusca zewnetrznych nie bylo......ale przeciwciala rosly ( kolejna zgadka mojego maluszka). U nas maly bardzo fajnie reaguje na zioła ktore mu podawalam...stad i moje zainteresowanie tym tematem.

pozdrawiam
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2011, 20:52:56 »
U nas maly bardzo fajnie reaguje na zioła ktore mu podawalam...stad i moje zainteresowanie tym tematem.

A próbowałaś tego liścia oliwnego? Może pomocny byłby też Lauricidin?
I chelatuj dalej koniecznie! :)

Z jakiego miasta jesteście, bo mi umknęło?

coldeye

• Aktywny
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2011, 21:41:20 »
Favorita, a gdzie można dostać to Ole i ViraStop?

Moższe też napisać jak ten protokółu Was wyglądał dokładnie?

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2011, 22:36:14 »
Krzyś (6 lat) - 35#ALA  10 mg
                          8#DMSA 25 mg
                          4#combo 10 mg ALA+12 mg DMSA

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2011, 09:18:12 »
Favorita, a gdzie można dostać to Ole i ViraStop?

Moższe też napisać jak ten protokółu Was wyglądał dokładnie?

OLE możesz kupić bez problemu na allegro (wklep w wewnętrzną wyszukiwarkę Olive Leaf Extract albo ekstrakt z liścia oliwnego), opakowanie 120 kapsułek kosztuje około 60 zł. Ja stosuję OLE ze Swansona, bo jest standaryzowane do 15% oleuropeiny, w Now Foods np. jest tylko 6% na kapsułkę. Podaję 2 kapsułki dziennie (1 rano i 1 wieczorem).

ViraStop trzeba sprowadzić z USA, ja kupowałam w Enzymedica, teraz domówiłam na iHerb, mają trochę taniej ;)
http://www.iherb.com/Enzymedica-Virastop-Enzymes-120-Capsules/3609?at=0
Trochę długo czekałam na przesyłkę (ze 3 tygodnie), ale nie ma się co przejmować, tylko zacząć od OLE, a ViraStop włączyć potem.

Zaczyna się od 1 kapsułki (najlepiej rano), jak jest ok, to podaje się 2 (rano i wieczorem), potem można podać 3x1 i tak dalej (2x2, 3x2 jeśli jest potrzeba oczywiście i dziecko toleruje). W dużych dawkach nie podaje się tego na stałe, tylko przez kilka miesięcy (12-15 tygodni), "budując" (zwiększając) dawkę, tak aby w którymś momencie dojść do dość wysokich (6-8 kapsułek dziennie, niektórzy podawali i po 16 dziennie), tak potrzymać tydzień albo dwa i znów zmniejszać, a potem odstawić.  Po jakimś czasie można powtórzyć taki cykl. Natomiast przy bardzo małych dawkach można te enzymy podawać non-stop w celu oczyszczania krwi z resztek niepotrzebnych białek, np. z niestrawionego jedzenia, ale też z wirusów i pasożytów. Odciąża się w ten sposób układ wydalniczy, bo enzymy rozpuszczają te białka, które nie krążą niepotrzebnie we krwi i nie trują. 

To jest oczywiście teoria, bo ja sama też dopiero zaczynam ten protokół ;) Na razie daję Ani odpocząć, bo próbowałam jej podawać 3x1 kapsułki Virastop (zwiększyłam za szybko) i okazuje się, że to było za dużo - katar, kaszel, zły humor, czyli krótko mówiąc dość mocny Herx. Ale od czerwca zacznę znowu, tym razem dużo ostrożniej ;) a Herx to dobry znak, bo widać, że trop jest trafiony.

coldeye

• Aktywny
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2011, 10:23:41 »
Dzięki Favorita  :)

Myślę, że jest dużo racji w tym co piszesz. U nas po kilku miesiącach chelatacji dosłownie co dwa, trzy tygodnie synek ma dwu, trzy dniowe wysokie gorączki (czasami bez żadnych dodatkowych objawów, czasami  z mocnym wodnistym katarem i kaszlem), które przechodzą bez żadnej interwencji medycznej czy nawet homeopatycznej.A senek do tego czasu w ogóle nie chorował. Jestem pewna, że on w tym czasie coś "tłucze", jakieś syfy, które męczyły pozornie bezobjawowo jego organizm. Po każdej takiej "infekcji" widać poprawę w ogólnym funkcjonowaniu. Sensowne więc będzie go w tym wspomóc.

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2012, 12:59:07 »
własnie tak mysle nad tym Virastopem

favorita mozesz napisac jak ekfekty-do tanich on nie nalezy ???

olka_78

• Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:01:17 »
My jesteśmy na Virastop od 3 tygodni. Nadpobudliwość jak zwykle i do tego wyszła mu opryszczka lub liszaj, nie umiem stwierdzić. Podaje do tego liść oliwny i wkrótce lizyne mam zamiar. Należy pamiętać że leki przeciwirusowe mogą powodować rozwój grzyba. Także dodatkowo trzeba coś podawać przeciwgrz.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 13:05:42 wysłany przez olka_78 »

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:07:51 »
olka a co polecasz-z tego co czytam na iherbie to wlasnie ViraStop ponoc tez jest na candide itp,

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:08:59 »
Wlasnie olka , bardzo wazne a umyka, musi być leczenie na wirusy i na grzyby jednoczesnie.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:11:05 »
a czy jest gdzies Nystatyna bez recepty? gdziekolwiek USA  UK ?

olka_78

• Zasłużony
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2012, 13:13:55 »
Narazie trudno mi powiedzieć czy to działa. Mam zamiar dawać to przez trzy miesiące i dopiero ocenić. Podaje dwie kaps. dziennie ( a właściwie to w nocy bo trzeba na czczo). Daje o 21 i 6 rano. No i w ciągu dnia coś na grzyby. Nie robiłam mu badan na wirusy ale wiem napewno że ja odkąd pamiętam miałam opryszczke więc te wirusy pewnie w nim siedzą. Zastanawiam się tylko czy to nie za słabe na niego. Virastop daje mu od pon. do piątku. A w weekend chelatuje.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 13:15:54 wysłany przez olka_78 »