Autor Wątek: Clostridia  (Przeczytany 96580 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

no vaccination

• Aktywny
Clostridia
« dnia: Październik 31, 2011, 08:38:47 »
witam .

Mam pytanie gdzie kupujecie DMSA .bo jest wiele na rynku i nie wiem które jest dobre ,właśnie przerwałem odtruwanie Tinusem zbyt duże regresy po tych kulkach są ,wydawało mi się że dzięki homeo będzie mniej bakteri grzybów i reszty spółki i będzie łatwiej chelatować ale niestety nie szło to w dobrą strone ,a najgorsze w tym jest to że nie wiadomo co to homeo tak naprawdę robi ,cóż uległem żonie miałem plan aby kontynułować chelatowanie nawet po tym co się stało też miałem brzydki regres ,ale gdzieś popełniłem błąd stąd te jazdy albo zbyt duża dawka dałem tą zalecaną przez Cutlera ale to też mogło być zbyt wiele lub słabo suplementowałem nadnercza i biłem grzyba.

Czy macie coś naturalnego na clostride oprócz priobriotyków ,bo boje się tego potwora podczas chelatacji ,z grzybem sobie poradze ale ta clostrida mnie martwi

Lilia

• Kreatywny
  • zaufanie budzi odpowiedzialność
Odp: Clostridia
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2011, 08:54:56 »
na clostridię raczej antybiotyk wancomecyna(jak źle napisałam to proszę mnie poprawić) dobrym sposobem jest też woda tlenowa i ogromne ilości probiotyków. Na forum wątki o clostridii są rozsiane niestety. Jest na tablicy autyzm stary wątek o clostridii może można go tu przenieść? A jak nie to załóżmy nowy. O candidzie jest bardzo dużo informacji. Clostridię ma ok 50%dzieci chorych ze spektrum(dane z międzynarodowej konferencji w Berlinie spisane przez Donnę),uważam więc,że temat warty osobnego wątku.
Huguś (  5,5 :)    )
50# 65mg ALA

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2011, 10:46:33 »
No vaccination - najlepiej moze dmsa z mandimart, tam jest chyba w dawce 25 mg, ja kupowalam Captomer firmy Thorne i to jest 100 mg w kapsulce - trudno dzielic. Odnosnie clostridii to u nas naprawdę super zadzialaly probiotyki w duzych ilosciach (700 mld organizmow dziennie), a konkretnie Custom Probiotics w proszku, jestem w szoku bo zachowan powodowanych przez clostridie praktycznie nie ma od czasu podawania takich dawek, a wczesniej ani metronidazol ani wankomycyna nie daly tego efektu). Na razie mozna pisac tu na temat clostridii, po poludniu wydziele watek.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2011, 11:17:31 »
Odnosnie clostridii to u nas naprawdę super zadzialaly probiotyki w duzych ilosciach (700 mld organizmow dziennie), a konkretnie Custom Probiotics w proszku, jestem w szoku bo zachowan powodowanych przez clostridie praktycznie nie ma od czasu podawania takich dawek, a wczesniej ani metronidazol ani wankomycyna nie daly tego efektu). Na razie mozna pisac tu na temat clostridii, po poludniu wydziele watek.

Donna, jak już wydzielisz, to mogłabyś się odnieść szerzej do tych probiotyków i waszych doświadczeń z clostridią? Ja też mam już ten proszek CP i od piątku podaję ok. 400 mld dziennie, jest dużo lepiej, śmiechawki (nasza najgorsza zmora), jak już się pojawiają, to sporadycznie i na dużo krócej (kilka minut, wcześnie potrafiła się recholić pół dnia), za to mamy jakiś dziwny katar z napadami stanów podgorączkowych, raczej się nie przeziębiła, wygląda mi to na die-off, pojawiło się kilkanaście godzin po pierwszym podaniu tych probiotyków.
W tym cyklu nie daję nic na grzyba, tylko probiotyki no i myślę, że może to nie candida, tylko clostridia. Candida w badaniach nie wyszła (ale badania robiłam w Polsce w zwykłym labie, więc wiadomo), na clostridię nie robiłam, bo przerażała mnie konieczność odstawienia wszystkich antyfungali na jakiś czas (żeby nie zafałszowywały wyników), ale reakcja na probiotyki jest wymowna.
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 31, 2011, 11:22:13 »
Favorita - mialam to samo! Ustapienie objawow clostridiowych PLUS katar, ktory wieczorem przechodzil w kaszel jak jej to splywalo w gardlo, przy tym chora nie byla na pewno - i też mysle że to byl die off. Wydziele watek to szerzej to opisze. Teraz nie mam jak tego zrobic,brak dostepu do kompa.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 31, 2011, 11:26:05 »
PLUS katar, ktory wieczorem przechodzil w kaszel jak jej to splywalo w gardlo

O, dokładnie! Tylko że u nas spływa w nocy i młoda się budzi z takim kaszlem, jakby miała w gardle 3 litry śluzu. Pierwszego wieczoru nawet zwymiotowała tym śluzem, miała go pełny żołądek.
Czekam niecierpliwie na wątek ;) , jest bardzo potrzebny, bo tutaj te informacje szybko się pogubią.

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2011, 11:35:22 »
U nas splywa jak mloda się polozy i tak niedlugo po polozeniu się spac byl kaszel. Z tym że na poczatku podawania probiotykow było to bardzo silne, a teraz (po jakichs 2 tygodniach) w zasadzie niewiele kaszle.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2011, 11:47:53 »
PLUS katar, ktory wieczorem przechodzil w kaszel jak jej to splywalo w gardlo

O, dokładnie! Tylko że u nas spływa w nocy i młoda się budzi z takim kaszlem, jakby miała w gardle 3 litry śluzu. Pierwszego wieczoru nawet zwymiotowała tym śluzem, miała go pełny żołądek.

Favorita, mój tez miał takie objawy, ale z tego rozwinęło się w ciągu tygodnia prawie zapalenie płuc, więc może przebadaj małą.

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2011, 11:51:12 »
Jasne, że przebadam, jak zwykle, bo przy każdej infekcji chodzimy do pediatry na "osłuchania", żeby sprawdzić, czy coś nie schodzi na oskrzela. Po objawach trudno określić, kiedy jest die-off, a kiedy po prostu choroba.

no vaccination

• Aktywny
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 31, 2011, 14:45:24 »
No vaccination - najlepiej moze dmsa z mandimart, tam jest chyba w dawce 25 mg, ja kupowalam Captomer firmy Thorne i to jest 100 mg w kapsulce - trudno dzielic. Odnosnie clostridii to u nas naprawdę super zadzialaly probiotyki w duzych ilosciach (700 mld organizmow dziennie), a konkretnie Custom Probiotics w proszku, jestem w szoku bo zachowan powodowanych przez clostridie praktycznie nie ma od czasu podawania takich dawek, a wczesniej ani metronidazol ani wankomycyna nie daly tego efektu). Na razie mozna pisac tu na temat clostridii, po poludniu wydziele watek.

A ja mam zawsze pecha mojego małego taka dawka priobriotyków by zabiła 5 mld robi u niego sajgon i nie wazne jaki to szczep ,a co do antybiotyków to u mnie było to samo porawa ale na krótko ale oczywiście był błąd naszych mądrych lekarzy DAN bo jak by mi dołożyli dużą dawke priobriotyku a nie jakieś śmieszne 12 mld i to jeszcze zły szczep to podczas brania antybiotyku by się przyjeły gdyż bakterie były by trochu uśpione

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 31, 2011, 15:07:37 »
Tak, tak. Ja też zrobilam na poczatku ten blad i bilam grzyba dajac tylko 9 mld dziennie probiotykow. W efekcie namnozyla się clostridia i inne paskudztwa. Co masz na mysli mowiac, że duze dawki probiotykow powoduja masakre? Jakies zle zachowania dziecka, rozwolnienie czy jeszcze cos innego?
Ja już nie daje antybiotykow, bo to bez sensu, poprawa niewielka albo żadna a po skonczeniu podawania nawet ta niewielka poprawa mija.
No vaccination - jeżeli jelita dziecka sa w takim stanie, to moze sprobuj diety GAPS? Ostatnio wszyscy mi ja polecaja jako taki najlepszy ratunek dla zniszczonych jelit.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2011, 16:14:35 »
Donna, jak już wydzielisz, to mogłabyś się odnieść szerzej do tych probiotyków i waszych doświadczeń z clostridią? Ja też mam już ten proszek CP i od piątku podaję ok. 400 mld dziennie, jest dużo lepiej, śmiechawki (nasza najgorsza zmora), jak już się pojawiają, to sporadycznie i na dużo krócej (kilka minut, wcześnie potrafiła się recholić pół dnia), za to mamy jakiś dziwny katar z napadami stanów podgorączkowych, raczej się nie przeziębiła, wygląda mi to na die-off, pojawiło się kilkanaście godzin po pierwszym podaniu tych probiotyków.
W tym cyklu nie daję nic na grzyba, tylko probiotyki no i myślę, że może to nie candida, tylko clostridia. Candida w badaniach nie wyszła (ale badania robiłam w Polsce w zwykłym labie, więc wiadomo), na clostridię nie robiłam, bo przerażała mnie konieczność odstawienia wszystkich antyfungali na jakiś czas (żeby nie zafałszowywały wyników), ale reakcja na probiotyki jest wymowna.

Co do naszych zmagań z clostridią to w skrócie wyglądało tak:
 - w styczniu 2011 w OAT wyszła po raz pierwszy Clostridia - HPHPA było bodajże 189 i dostałam od lekarki zalecenia - Lactobacillus GG (kupowałam Culturelle) w ilości 30 mld dziennie, Metronidazol (chyba 2 x pół tabletki dziennie przez 10 dni, potem 4 dni przerwy i znowu) i minimum 100 mld innych probiotyków dziennie. Dodatkowo kupiłam tlen do utlaniania wody (Aerobic O2 czy jakoś tak) i wkraplałam codziennie kropelki. Clostridia jest beztlenowcem i ginie w kontakcie z tlenem, więc przejście przez jelita wody z tlenem ma w teorii ją wybić.
 - robiłam to wszystko, poprawy żadnej a w czerwcu w OAT wyszło Clostridii już 389 :/ problem narastał po objawach to widziałam - większa agresja, więcej stymulacji werbalnych i innych, głównie trzepotanie rączkami, ogólnie dziecko na "nie". Po czerwcowych wynikach lekarka kazała podawać wankomycynę
 - dawałam wankomycynę 15 dni i nic. W międzyczasie zaczęłam podawać bacillus coagulans i bacillus clausii - licząc na to, że te bakterie wybiją clostridię i chyba jakaś niewielka poprawa zaczęła się dziać
 - jakieś 2 tygodnie temu zaczęłam ładować młodą probiotykami - nie dość że dostaje jakieś 600 mld dziennie (w formie proszku CP) to do tego prawie codziennie kefirek kokosowy zrobiony na culturelle (bo zostało mi ich malutko i dlatego chciałam ich namnożyć). Poprawa jest ogromna. Stymulacje zmalały o 80%, bełkotania w zasadzie nie ma, trzepotania rączkami też nie, agresja ewentualna wynika z przeładowanych nadnerczy, bo znika po podaniu kremu HC, młoda jest podatna na argumentację, słucha co do niej mówię, dotrzymuje naszych umów, ogólnie inne dziecko jeśli chodzi o zachowanie.

Na temat clostridii jeszcze tu jest:
http://www.dzieci.org.pl/forum/autyzm/miedzynarodowa-konferencja-nt-autyzmu-w-berlinie-8-9-10/msg141485/#msg141485

« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 16:17:56 wysłany przez donna31 »
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2011, 16:35:53 »
Ja też nie daję już antybiotyków, to nie ma sensu, po każdym mamy regres. Jak już kiedyś będzie arcy-konieczny antybiotyk, to podam, ale wyłącznie w zastrzykach, na pewno nie właduję już tego g... do jelit.

Donna, czyli warto by było też jakiś bardziej specyficzny probiotyk dołączyć? Ten szczep Saccharomyces boulardii jest ok, czy musi być Lactobacillus GG? Ja nie mam na papierze clostridii, ale sądząc po reakcjach i objawach, to coraz bardziej mi się to składa w całość.
Czy jeśli nie przerwę podawania probiotyków w celach diagnostycznych (a nie zamierzam, mowy nie ma), to jest szansa, że clostridia - jeśli faktycznie jest w jelitach - wyjdzie w badaniu?

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2011, 16:39:27 »
Ja też nie daję już antybiotyków, to nie ma sensu, po każdym mamy regres. Jak już kiedyś będzie arcy-konieczny antybiotyk, to podam, ale wyłącznie w zastrzykach, na pewno nie właduję już tego g... do jelit.

Donna, czyli warto by było też jakiś bardziej specyficzny probiotyk dołączyć? Ten szczep Saccharomyces boulardii jest ok, czy musi być Lactobacillus GG? Ja nie mam na papierze clostridii, ale sądząc po reakcjach i objawach, to coraz bardziej mi się to składa w całość.
Czy jeśli nie przerwę podawania probiotyków w celach diagnostycznych (a nie zamierzam, mowy nie ma), to jest szansa, że clostridia - jeśli faktycznie jest w jelitach - wyjdzie w badaniu?

Według wszystkiego co czytałam, to Lactobacillus GG (czyli nasz dicoflor albo amerykański culturelle) zwalcza clostridię ale w takich porządnych dawkach (30 mld byłoby ok). Clostridia w badaniu kału to nie wiem czy wyjdzie - może w mikroskopowym to tak, w OAT by wyszła pewno. Nie wiem, jakie są inne badania na clostridię.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 31, 2011, 16:44:53 »
Aha, no to ja sobie na razie daruję to badanie, probiotyki i tak podaję, zaszkodzić nie zaszkodzi bez względu na to, czy jest ta clostridia czy nie ma, a nic innego na nią nie daję. Poza tym jeśli probiotyki ją "zjadają", to tym bardziej w badaniu nie wyjdzie.

A jak szczep Saccharomyces boulardii ma się do clostridii?

Co do szczepu Lactobacillus rhamnosus GG - jak tak porównuję ceny Culturelle i Dicofloru (z uwzględnieniem ilości miliardów bakterii), to ten drugi jednak bardziej się opłaca.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 17:37:56 wysłany przez favorita »