Autor Wątek: Chelatacja - Protokół Cutlera  (Przeczytany 1931406 razy)

apple

• Zasłużony
Odp: Chelatacja - Protokół Cutlera
« Odpowiedź #6090 dnia: Luty 12, 2013, 10:44:06 »
Wyobraź sobie, że ostatnio moja rodzinna lekarka po konsultacji ze swoim krewnym, który zajmuje się takimi dziedzinami jak fizyka i chemia od strony naukowej przyznała, że kwas alfaliponowy jest najbezpieczniejszym chelatorem rtęci i najbezpieczniej wyprowadza ją z organizmu. Na poczatku miała wątpliwości, ale po przeanalizowaniu tematu, sama to przyznała.

Apple, to super :) Widać, że świadomość rośnie i wśród lekarzy, a to bardzo cenne.

Tak dokładnie. Rozmawiałam z nią pare razy i nie była przekonana. Mówiła, że nie zna pod tym katem badań itd. Właściwie tylko po córze widziała, że to działa. Mówiła, że sama musi nad tym usiąść, pogadać z jakimś specjalistą itd. Ostatnio idę na wizytę a ona mi mówi, że po przeanalizowaniu tematu i rozmowach, przyznaje, że kwas alfa liponowy prawidłowo podawany to najbezpieczniejszy chelator.
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #6091 dnia: Luty 12, 2013, 10:52:52 »
Wyobraź sobie, że ostatnio moja rodzinna lekarka po konsultacji ze swoim krewnym, który zajmuje się takimi dziedzinami jak fizyka i chemia od strony naukowej przyznała, że kwas alfaliponowy jest najbezpieczniejszym chelatorem rtęci i najbezpieczniej wyprowadza ją z organizmu. Na poczatku miała wątpliwości, ale po przeanalizowaniu tematu, sama to przyznała.

Apple, to super :) Widać, że świadomość rośnie i wśród lekarzy, a to bardzo cenne.

:)
apple - dawaj na nią namiary, wrzucimy na stronkę, niech ludzie korzystają z porad
mnie dla odmiany Twoje filmiki "przed" i "po" bardzo interesują :) może opiszesz krótko Waszą historię, wyślesz mi z filmikami i wrzucimy na stronę też? Nie chcę na siłę namawiać, ale fajnie podzielić się sukcesem, wiesz jak o niego trudno i ile to nas pracy kosztuje.

Tak dokładnie. Rozmawiałam z nią pare razy i nie była przekonana. Mówiła, że nie zna pod tym katem badań itd. Właściwie tylko po córze widziała, że to działa. Mówiła, że sama musi nad tym usiąść, pogadać z jakimś specjalistą itd. Ostatnio idę na wizytę a ona mi mówi, że po przeanalizowaniu tematu i rozmowach, przyznaje, że kwas alfa liponowy prawidłowo podawany to najbezpieczniejszy chelator.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

avadoro

• Kreatywny
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 11:34:00 wysłany przez zosia_ »

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #6093 dnia: Luty 12, 2013, 10:54:59 »
Niezależnie od tego, czy Cutler ma rację, że to jest chelator, czy nie, to jeśli jest to skuteczny antyoksydant, a HBOT też działa jako silny antyoksydant, to w zasadzie szukając w tym kierunku kwestią pozostaje, czy nie chodzi, o... intensywność.

HBOT używa się 1,5h x3 dziennie. ALA 8xdziennie w małych dawkach. Może to jest klucz do sukcesu?

Borsooq, nie do końca. Kluczem jest podawanie chelatora wg half-life, w ilościach dostosowanych do wydolności organizmu.

Na forum jest opisanych wiele przypadków pogorszenia po chelatacji prowadzonej przez znaną panią doktor, która zalecała więcej, bo 100 mg chelatora 1 raz dziennie. Nie pamiętam dokładnie, chyba chodziło o DMSA. Poczytaj posty Renatax (chociażby w tym wątku), którego synek właśnie zaliczył regres po kilku miesiącach takiej chelatacji, potem ojciec przeszedł na Cutlera (używał DMSA i ALA w różnych konfiguracjach) i chłopak zaczął robić olbrzymie postępy, tak że ojciec myślał już o masowej szkole (jestem bardzo ciekawa, co teraz u nich się dzieje :) ). Dawka dobowa tego samego chelatora wg Cutlera była dużo niższa, a efekty nieporównywalne - ze względu na częstotliwość zgodną z okresem półtrwania chelatora we krwi.

Wiem, my chodzimy do tej pani doktor :)
Co do historii Renatax, to ją prześledziłem i wiem o co chodzi. Wiem, że na forum się nie udziela już od ~2 lat, bo z dzieckiem nie mają już problemów. Nie zgodzę się na taką chelatację, jeśli w ogóle do niej dojdzie.

Co do DMSA+ALA, to z teorii, którą znam wynika, że DMSA nie przekracza bariery krew-mózg, a ALA tak. Wg protokołu DAN/J. McCandless (nie pamiętam, czy to oficjalny protokół, czy tylko zalecenie McCandless) zalecane jest najpierw chelatowanie DMSA, aby wszystko, z wyjątkiem mózgu oczyścić, a później włączenie ALA do dokończenia tematu.

@avadoro. W poważaniu mam kto się ze mnie śmieje, a kto nie. Istotne jest dla mnie, aby dziecko wróciło do zdrowia. P. psycholog, badająca moje dziecko ostatnio stwierdziła, że jest na poziomie dwulatka, bo nie potrafił ułożyć figur z klocków. W domu po przyjeździe od psychologa ułożył takie figury sam. Pytam: kto się z kogo powinien śmiać i kto tu uzurpuje sobie miano bycia autorytetem?
Polska myśl neuropsychiatryczna (mówię o najlepszych polskich ośrodkach państwowych) prowadzi terapie rodem sprzed 60 lat. W takim też jest stanie wiedzy o psychice, somatyce, metabolizmie itp. Komu na tym zależy, żeby trak było? Zastanów się? Mi się nasuwa jedna odpowiedź - koncernom farmaceutycznym. Tak jest i tak będzie.

Podam ci analogię do rynki IT. Znasz systemu operacyjne Windows? Nie umniejszam ich znaczeniu, ale... Spójrz na historię. Jak determinowały rozwój? W pewnym momencie bardzo silnie, ale po tym, jak zdobyły większość rynku nastąpił zastój, co więcej MS żądało sporych sum za swoje produkty. Co się stało? Inicjatywa wyszła od dołu. Pojawił si wyprodukowany społecznie i bezinteresownie linux. Popchnął całą branże do przodu. W tej chwili dalej skutecznie pcha. Masz telefon komórkowy? Jest na Androidzie? Co to ten Android? Ano Linux, dostosowany do potrzeb telefonów komórkowych przez google.
Zawsze takie innowacje wychodzą od dołu - te najbardziej wartościowe, bo potrzeba jest matką wynalazku.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 11:04:23 wysłany przez borsooq »
Dawid - 08.2009 - w trakcie diagnozy
Piotr - 09.2012

zniżka na iherb: VCP976

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #6094 dnia: Luty 12, 2013, 11:04:09 »

:)
apple - dawaj na nią namiary, wrzucimy na stronkę, niech ludzie korzystają z porad
mnie dla odmiany Twoje filmiki "przed" i "po" bardzo interesują :) może opiszesz krótko Waszą historię, wyślesz mi z filmikami i wrzucimy na stronę też? Nie chcę na siłę namawiać, ale fajnie podzielić się sukcesem, wiesz jak o niego trudno i ile to nas pracy kosztuje.

Pogadam z lekarką, czy można umieścić jej dane na stronce. Nie ma sprawy.
Co do mojej historii, a właściwie mojego dziecka, oczywiście myślę o tym, żeby ją upublicznić i jak wszystko będzie gotowe, na pewno się tym podzielę.
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #6095 dnia: Luty 12, 2013, 11:08:33 »
Wiem, my chodzimy do tej pani doktor :)

Poza tą nieszczęsną chelatacją, wiele osób chwali sobie jej usługi, więc na pewno skorzystacie :)

Co do DMSA+ALA, to z teorii, którą znam wynika, że DMSA nie przekracza bariery krew-mózg, a ALA tak. Wg protokołu DAN/J. McCandless (nie pamiętam, czy to oficjalny protokół, czy tylko zalecenie McCandless) zalecane jest najpierw chelatowanie DMSA, aby wszystko, z wyjątkiem mózgu oczyścić, a później włączenie ALA do dokończenia tematu.

Tak robi wiele osób na amerykańskich forach i jesli ktoś chce, może tak spokojnie robić. Jednak wg Cutlera nie jest to konieczne - jedyną sytuacją, gdzie nie wolno używać ALA (właśnie ze względu na jego dostęp do tkanek, w tym do mózgu), jest okres bezpośrednio po ekspozycji na rtęć, do 3 miesięcy. Wtedy można tylko DMSA, żeby wyprowadził z krwi rtęć, która dopiero po 3 miesiącach osiada w tkankach, więc ALA może ją tam niepotrzebnie wprowadzić. Jinx chyba właśnie popełnił ten błąd, zastosował ALA bezpośrednio po usunięciu plomb i doświadczył strasznego pogorszenia zdrowia. U osób zatrutych, gdy od ekspozycji minęło więcej niż 3 miesiące, rtęć w tkankach już jest, więc można używać ALA, które działa i we krwi, i w tkankach.

Co do DMSA, jest on słabiej dostępny w Polsce (ALA można kupić zwyczajnie w aptece, DMSA trzeba sprowadzać z zagranicy), poza tym jest to środek bądź co bądź chemiczny, więc trzeba naprawdę bardzo pilnować uzupełniania minerałów, no i wspomagać bardzo wątrobę (DMSA ją obciąża), podczas gdy ALA, jak to uprzejmie i niezłomnie ciągle nam przypomina kolega Avadoro, jest antyoksydantem i do tego działa ochronnie na wątrobę - tak więc jest to trochę "2 w 1" :)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 11:10:28 wysłany przez favorita »
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

avadoro

• Kreatywny
« Odpowiedź #6096 dnia: Luty 12, 2013, 11:09:28 »

Polska myśl neuropsychiatryczna (mówię o najlepszych polskich ośrodkach państwowych) prowadzi terapie rodem sprzed 60 lat. W takim też jest stanie wiedzy o psychice, somatyce, metabolizmie itp. Komu na tym zależy, żeby trak było? Zastanów się? Mi się nasuwa jedna odpowiedź - koncernom farmaceutycznym. Tak jest i tak będzie.

kiedyś też tak myślałem , ale zacząłem czytać publikacje biochemiczne i o odkryciach i badaniach które prowadzą laboratoria i zmieniłem zdanie.
Mam wiele szacunku dla pracy biochemików a teorie spiskowe mnie już tylko śmieszą. Lekarz ma swoje procedury i jego odkrycia byłego pracownika NASA nie interesują, zwłaszcza że specjalizował się w budowie bazy księżycowej i wykorzystaniu żelaza z meteorów . Lekarze korzystają z pracy biochemików a nie domorosłych odkrywców rodem z księżyca
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 11:15:18 wysłany przez avadoro »

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #6097 dnia: Luty 12, 2013, 11:28:27 »
A ja mam taką opinię, że badania są wtedy, jak jest kasa. Jest kasa wtedy, gdy jest to dobrze rokujące pod względem przychodów.

Mam wrażenie, że kasa ze szczepień jest jednak tak duża, że nawet ewentualne odszkodowania są wliczone w koszty. O tym pisze też Ian Sinclair w swojej książce.
Dawid - 08.2009 - w trakcie diagnozy
Piotr - 09.2012

zniżka na iherb: VCP976

avadoro

• Kreatywny
« Odpowiedź #6098 dnia: Luty 12, 2013, 11:35:17 »
A ja mam taką opinię, że badania są wtedy, jak jest kasa. Jest kasa wtedy, gdy jest to dobrze rokujące pod względem przychodów.

nie jest tak, są na prawdę wspaniałe odkrycia praktycznie co miesiąc, niektóre przypadkowe inne trwają latami. W mojej chorobie za dwa lata będzie nowy lek , który teraz jest w fazie testów klinicznych ), prace trwały 30 lat , odkrywcą substancji jest Polak. To nie ma żadnego znaczenia. Lek ten najprawdopodobniej wyprze terapie która kosztuje 60.000 złotych na pacjenta ( leki biologiczne ) a będzie to tabletka jak dla cukrzyków.

przyjrzyj się kto zarabia na ruchu antyszczepionkowym - to są gigantyczne pieniądze , poczytaj raporty . W stanach to miliardy dolarów w oparciu o teorię spisku koncernów farmaceutycznych.

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #6099 dnia: Luty 12, 2013, 11:38:07 »
powiedział, że przecież powinnam się cieszyć, bo w badaniu nie ma metali cięzkich, a tym bardziej rtęci -100%???

To już pewnie zdążyłeś się dowiedzieć, ale powtórzę raz jeszcze:
To, że rtęć nie wychodzi we włosie, to nie znaczy, że nie ma jej w organizmie, tylko właśnie z niego NIE WYCHODZI.

zatem którą rtęć tak namiętnie chelatujesz ? przecież masz wyniki badań i opinię lekarza że nie ma rtęci

Są też lekarze bardziej douczeni, którzy nie mają problemu z wystawieniem OFICJALNEJ opinii o ZATRUCIU RTĘCIĄ w autyzmie. Jak poniżej
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 11:55:05 wysłany przez apple »
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

avadoro

• Kreatywny
« Odpowiedź #6100 dnia: Luty 12, 2013, 11:43:30 »
nie ładnie wycinać czyjeś posty z tego wątku

« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 11:52:03 wysłany przez avadoro »

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #6101 dnia: Luty 12, 2013, 11:46:17 »
Są też lekarze bardziej douczeni, którzy nie mają problemu z wystawieniem OFICJALNEJ opinii o ZATRUCIU RTĘCIĄ w autyzmie.

Aleś, kobieto, zaświadczenie wyrwała  :o I dopiero się tym chwalisz? Super masz pediatrę, zazdroszczę :) Ja taką spotkałam w CZD, też mam na piśmie "regres po szczepionce MMR", ale chciałabym mieć też takiego lekarza codziennego kontaktu.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2013, 18:59:32 wysłany przez favorita »
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #6102 dnia: Luty 12, 2013, 12:21:58 »
Avadoro, nie wklejaj ciągle do tego watku postów, które moderator przeniósł do własciwego im (Twojego) tematu. Swoje Zdanie na temat szkodliwosci ALA i Cutlera wyrażaj tutaj http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatacja-wedlug-a-cutlera/watek-wydzielony/195/

Prosze też o zachowanie szacunku do innych użytkowników forum i zachowanie kultury.
Niezastosowanie się do zasad forum spowoduje zablokowanie możliwości pisania na forum.

avadoro

• Kreatywny
« Odpowiedź #6103 dnia: Luty 12, 2013, 12:25:59 »
właściwym wątkiem jest ten, tutaj je pisałem a nie tam, temat dotyczył ALA oraz HBOT

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #6104 dnia: Luty 12, 2013, 12:31:08 »
Mylisz się, własciwym wątkiem dla postów o szkodliwości chelacji jest ten http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatacja-wedlug-a-cutlera/watek-wydzielony/195/

O HBOT pisz w watku o HBOT.

Możesz też załozyć osobny wątek po tytułem "Wykłady Avadoro" i tam pisac swoje opinie na wszystkie nurtujące Cię tematy. Po warunkiem oczywiscie, że będą dotyczyły tematów działu, w którym wątek się znajduje  ;)