Autor Wątek: Chelatacja - Protokół Cutlera  (Przeczytany 1931385 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doro79

• Aktywny
Odp: Chelatacja - Protokół Cutlera
« Odpowiedź #6060 dnia: Luty 07, 2013, 07:35:28 »
Witam,
mam pytanie ile Ala moge mojemu synkowi dac na piczatek wazy 17 kg. Daje mu 5mg dmsa um 2.5mg ala, czy to za mslo ala???
Max 17.04.08

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #6061 dnia: Luty 07, 2013, 08:51:57 »
Zależy, jak toleruje, dla mnie 5 mg DMSA + 2,5 mg ALA to całkiem spora dawka jak na początek (ile już cykli zrobiłaś?), ale wszystko jest kwestią osobniczej tolerancji, jeśli synek to znosi bez problemu, to ok.
Cutler mówi, że wszystkie proporcje między ALA i DMSA, które mieszczą się w przedziale 1:2 - 2:1 są ok. Czyli twoja proporcja jest w porządku.
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

Doro79

• Aktywny
« Odpowiedź #6062 dnia: Luty 07, 2013, 14:00:39 »
Dmsa 4 a ala 1 um nawet to znosi okay troche podczas chalachi widac ze candida szaleje, ale jeszcze w miare da sie zniesc
Max 17.04.08

Doro79

• Aktywny
« Odpowiedź #6063 dnia: Luty 07, 2013, 14:12:12 »
jeszcze jedno pytanie chcielibysmy zaczac hbot ale sie naczytalam ze to nie za dobre . Mamy soft chamber, jest ktos kto moze cis na temar chalacjii hbot napisac?
Max 17.04.08

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #6064 dnia: Luty 07, 2013, 14:18:01 »
J. McCandless pisze, że to daje w 100% przypadków poprawę. Jednak powinno być robione pod okiem lekarza. Inaczej można więcej namieszać, niż pomóc. Z tego, co wiem, to HBOT jest odradzane w chwili, gdy mamy do czynienia z zatruciem rtęcią, bo powoduje duże przemieszczenia rtęci, szczególnie w mózgu.
Dawid - 08.2009 - w trakcie diagnozy
Piotr - 09.2012

zniżka na iherb: VCP976

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #6065 dnia: Luty 08, 2013, 21:46:24 »
nie można się tak mocno trzymać tego co w "dzieciach z głodującymi mózgami." W końcu to książka z którego roku 2004?2002?
Jaś ( 06.2008 ) - 25mg  ALA#79,  25mg DMSA#18
TS: mmr.,  nux vom., inf., bcg, wzwb, pneumo, rota, depakina, polly antyb., polly vaccine, anaesthetic rem.
homeopatia klasyczna (A.Ś)

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #6066 dnia: Luty 08, 2013, 21:50:54 »
Ale Cutler też odradza HBOT przy chelatacji.
Po chelatacji jako uzupełnienie procesu leczenia - jak najbardziej. Ale rtęć musi już być wywalona.
Tu był wątek na ten temat:
http://www.dzieci.org.pl/forum/chelatacja-wedlug-a-cutlera/zatrucie-rtecia-a-terapie-tlenowe/msg142484/#msg142484
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

Doro79

• Aktywny
« Odpowiedź #6067 dnia: Luty 08, 2013, 22:48:15 »
Tylko zastanawia mnie jedno i tu nie chce krytykowac nikogi, ale czy culter Ma doswiadczenie z hbot??? Dr neubrander robi u dzieci hbot i Ma super rezultaty, mowa sie poprawia i rozne inne rzeczy. U naszego synka robiliy 2 miesiace hbot przed chalacja i widzialam negatywne rzeczy hiperaktywnosc, ale tez super pozytywne jak polepezenie sozialnych kontaktow, bawienie sie z kuzynka 1 godzine w pokoju razem narawde to bylo pierwszy raz cos takiego, a takze anik wybuchow dziecko bylo pogodne  Po rzerwaniu hbot zanikly sozialne kontakty??um kto Ma tu racje???
Max 17.04.08

Doro79

• Aktywny
« Odpowiedź #6068 dnia: Luty 08, 2013, 22:52:50 »
A tak na marginesie przeciez hbot tez jest dobre na odtrownie...
Max 17.04.08

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #6069 dnia: Luty 09, 2013, 08:18:57 »
Chodzi tu o to,ze jeśli dziecko bardzo zatrute to tlen z HBOT bedzie wykorzystywany do wzmagania stresu oksydacyjnego. Ale to nie znaczy tez ze bezwzglednie zawsze tak bedzie. Ja znam dzieci, ktorym się pogorszylo bo HBOT (byc moze wlasnie przez ten mechanizm stresu oksydacyjnego) i ktorym się polepszylo.
W maju albo czerwcu mamy już dosc konkretny zamiar jechac z Inga do USA i sproboiwac HBOT przez 2 tyg. Inaczej nie będę wiedziala czy jej konkretnie to pomoze czy nie.

HBOT do odtruwania? Jaki stalby za tym mechanizm? To ciekawe,moglabys rozwinac?
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #6070 dnia: Luty 09, 2013, 08:40:18 »
Tylko zastanawia mnie jedno i tu nie chce krytykowac nikogi, ale czy culter Ma doswiadczenie z hbot??? Dr neubrander robi u dzieci hbot i Ma super rezultaty, mowa sie poprawia i rozne inne rzeczy. U naszego synka robiliy 2 miesiace hbot przed chalacja i widzialam negatywne rzeczy hiperaktywnosc, ale tez super pozytywne jak polepezenie sozialnych kontaktow, bawienie sie z kuzynka 1 godzine w pokoju razem narawde to bylo pierwszy raz cos takiego, a takze anik wybuchow dziecko bylo pogodne  Po rzerwaniu hbot zanikly sozialne kontakty??um kto Ma tu racje???

Doro79 - nie krytykujesz, spoko. I pytanie które zadałaś - kto tu ma rację? - w kontekście zatrucia Hg po prostu nie ma odpowiedzi. To jest tak podstępne zaburzenie, że niemalże wszystko jest możliwe ;) możliwe jest też, że danej osobie zatrutej HBOT po prostu pomoże. Że w danym konkretnym przypadku ten bilans korzyści i strat wyjdzie na plus. Cutler zawsze się w tym właśnie kontekście wypowiada odnośnie różnych interwencji - jak HBOT, podawanie preparatów na bazie tlenu - "jest to ryzykowne dlatego, że tlen może zwiększyć stres oksydacyjny i istnieje pewne prawdopodobieństwo, że dziecku się pogorszy, ale nie jest to na 100% przesądzone".
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

Doro79

• Aktywny
« Odpowiedź #6071 dnia: Luty 09, 2013, 09:18:56 »
My bylismy w USA um robilismy z malym rowniez hbot w klinice u Dr, neubrander, opisze wszystko wieczorem bo teraz maly sie nudzi:) musze powiedziec, ze ja juz nie wiem komu wierzyc, chyba naprawde zatrucie naszych dzieci jest takie skomplikowane, ze to kwestia szczescia:) Co pomoze.
Max 17.04.08

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #6072 dnia: Luty 09, 2013, 10:52:11 »
My bylismy w USA um robilismy z malym rowniez hbot w klinice u Dr, neubrander, opisze wszystko wieczorem bo teraz maly sie nudzi:) musze powiedziec, ze ja juz nie wiem komu wierzyc, chyba naprawde zatrucie naszych dzieci jest takie skomplikowane, ze to kwestia szczescia:) Co pomoze.

Opisz koniecznie! Bardzo cie proszę również ze szczegolami typu koszt,czy potrzeba wczesniej jakichs badan,czy wypozyczaja komory do domu (o ile wiesz). Wiesz,nie ma po prostu jednej drogi i jednego schematu dla wszystkich. Szczescie jest potrzebne - ale i wiedza zeby zmaksymalizowac szanse na trafienie z interwencja. Ale nie jest latwo leczyc tak skomplikowane biochemiczne zaburzenie.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #6073 dnia: Luty 09, 2013, 20:42:57 »
Nie umniejszajmy wartości książki McCandless. Książka jest z 2007 roku i nie jest jeszcze zdezaktualizowana.
W tejże książce jest sporo o HBOT. Niestety sami praktujący nie są pewni czemu i jak to działa, ale działa. Najbardziej prawdopodobna jest hipoteza, że dzięki natlenieniu powstają nowe połączenia nerwowe w mózgu, które zastępują te niedomagające.
Dawid - 08.2009 - w trakcie diagnozy
Piotr - 09.2012

zniżka na iherb: VCP976

Doro79

• Aktywny
« Odpowiedź #6074 dnia: Luty 09, 2013, 22:22:19 »
Maly zasnal, a ja mam troszke czasu na opisanie naszej przygody w usa. Bylismy we wrzesniu caly miesiac w klinice. wszystkie badania zostaly wykobane na miejscu, ale jesli jakies posiadasz mozesz zabrac ze soba. My mielismy zamiar wyPozyczyc soft komore, jest tansza za miesiac ale um efektow nie widac tak szybko. Dlatego Donna jesli jedziecie na 2 tygodnie zrobilam bym z mala twarda komore, widac szybciej czy dziecko reaguje, i jak. Nasz maly zrobil 40 godzin hbot w twardej komorze. Co sie zmienilo Po jakims tygodniu zaczal sie normalnie bawic zabawkami playmobil ludzikami chodzily Po domku dziecijechaly autobusem do szkoly, samochodziki jezdzily Po pietrowym  garazui takie tam....na placu zabaw, wszystko probowal, wszedzie sie wdrapywal, moj maly zawsze byl sprawny fizycznie ale nigdy nie mial ochoty lub sie bal pewnych nowych rzeczy wyprobowac, to sie zmienilo Po hbot, zaczal nawet grac w koszykowke dla malcow:) z sozialnycg nie moglismy wyprobowac bo stale bylismy w klinice a jak bylismy na placu zabaw to nie byli dzieci:( z negatywnych moj synek byl bardzooo ale to bardzoo hiperaktywny, pojawily sie symulacje lekkie ale te ktore juz zapomielismy:( do tego jeszcze mielismy w hotelu malenka kuchnie i moglam tylko raz na dzien gotowac, niebylo wcale czasu bo maly dwa razy na dzien musial na hbot po1.5 godziny sesja, czyli odzyeial diei prawie chlebem:( Co doprowadzilo do tego pogorszenia zachowania . wdo USA lecielismy z super dzieciakiem 8 godzin nie spal ale ukladal Puzzle um malowa
Max 17.04.08