Autor Wątek: Chelatacja - Protokół Cutlera  (Przeczytany 1961141 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

favorita

• Zasłużony
Odp: Chelatacja - Protokół Cutlera
« Odpowiedź #4380 dnia: Październik 19, 2011, 14:58:36 »
ala nawet w duzych dawkach ma za malo siarki by karmic grzyba. wszelkie jazdy na cyklu wynikaja z obecnosci rteci, a nie siarki w ala.
a poza tym inaczej ZUPELNIE sie czuje jak jestem na ala, a jak zjem siarke. totalnie inny obraz samopoczucia. (na nawet ala ciut lepiej, na siarce tragicznie)

No ale Cutler mówił, że ALA też trzeba wycofać, jak się robi test z dietą niskotiolową, to jak to w końcu jest?

wszelkie jazdy na cyklu wynikaja z obecnosci rteci, a nie siarki w ala.

Jak to rozumiesz? Grzyb się aktywuje w obecności rtęci, a nie przez to, że jest karmiony przez siarkę?
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #4381 dnia: Październik 19, 2011, 15:32:09 »
ala nawet w duzych dawkach ma za malo siarki by karmic grzyba. wszelkie jazdy na cyklu wynikaja z obecnosci rteci, a nie siarki w ala.
a poza tym inaczej ZUPELNIE sie czuje jak jestem na ala, a jak zjem siarke. totalnie inny obraz samopoczucia. (na nawet ala ciut lepiej, na siarce tragicznie)

No ale Cutler mówił, że ALA też trzeba wycofać, jak się robi test z dietą niskotiolową, to jak to w końcu jest?

wszelkie jazdy na cyklu wynikaja z obecnosci rteci, a nie siarki w ala.

Jak to rozumiesz? Grzyb się aktywuje w obecności rtęci, a nie przez to, że jest karmiony przez siarkę?

1. bo jak juz robimy test to profesjonalnie nie? pamietaj ze to cutlera pomysl. do tego sa rozne wrazlwiosci u niektorych ala moze grac jaka role. ja mowie ze podawanie ala vs. wzeranie siarki, to 2gie znacznie bardziej karmi grzyba.

pamietam wypowiedz cutlera gdy pisal ze w ala jest za malo siarki by karmic grzyba przez cykl.

2. Grzyb aktywuje sie przez obecnosc przemiszczanej Hg ORAZ przez siarke, ale w przypadku ala moim zdaniem ilosc siarki jest tak mala ze aktywowanie sie grzyba wynika wylacznie z przemieszczania Hg podczas cyklu.

poza tym sadze ze Cutlerowi moze chodzic o to ze kiedy stosujemy chelatacje ala przy diecie niskotiolowej to pojawiaja sie symptomy - niekoniecznie wychodza z ala ale z wywalania rteci - i wtedy nie wiemy skad symptomy sie biora. czy z eliminacji tioli z diety czy chelatacji. dlatego wydaje mi sie cutler nie zaleca chelatacji podczas proby niskotiolowej bo to dodatkowa zmienna i nie wiemy co sie dzieje.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2011, 15:50:04 wysłany przez jinx.pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #4382 dnia: Październik 19, 2011, 15:43:22 »
Podpisuje się pod postem jinxa
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #4383 dnia: Październik 19, 2011, 15:44:16 »
czyli pod tym ze tez pamietasz ta wypowiedz cutlera. ales dokladna:/
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

favorita

• Zasłużony
« Odpowiedź #4384 dnia: Październik 19, 2011, 18:13:35 »
Dzięki za wyjaśnienia :)
Brzmi logicznie, tym bardziej, że bardzo trudno jest odróżnić (u dziecka, ty Jinx może to jakoś odróżniasz po samopoczuciu):
1 objawy odgrzybowe
2 objawy przeciążenia organizmu (np. od zbyt dużej dawki)
3 objawy związane z przemieszczaniem Hg
4 objawy związane z nietolerancją siarki (to na szczęście można wyeliminować dietą)
:P :P :P
No weź się, człowieku, zorientuj co jest od czego :)
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #4385 dnia: Październik 19, 2011, 18:47:16 »
5. kombinacje powyzszych:)

www.bioautyzm.pl

fight the future

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #4386 dnia: Październik 19, 2011, 19:36:46 »
6.przeciążone nadnercza

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #4387 dnia: Październik 19, 2011, 22:06:17 »
7. jeszcze coś innego niezidentyfikowanego

Veron79

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4388 dnia: Październik 20, 2011, 06:48:00 »
czy mozna chelatowac stosujac jednocześnie nystatyne?

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #4389 dnia: Październik 20, 2011, 07:46:15 »
Mozna chelatowac z nystatyna, mysle że wiele osob tak robilo (ja m.in.)
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

olka_78

• Zasłużony
« Odpowiedź #4390 dnia: Październik 20, 2011, 08:45:23 »
Ja też bo u nas nystatyna na grzyba poki co dobrze działa.

kasia191

• Zasłużony
« Odpowiedź #4391 dnia: Październik 20, 2011, 08:52:08 »
Czy pediatra od tak na moja prosbe wypisze nam nystatyne? noi czy to moze byc taka zwykla? Chce isc do lekarza bo odkad Krystek jest na Valtrexie to widze ze nasilil sie grzyb,noi kwas kaprylowy plus probiotyki w dawce 100 mld dziennie nie pomaga:-(

olka_78

• Zasłużony
« Odpowiedź #4392 dnia: Październik 20, 2011, 10:23:29 »
Wysłany przez: kasia191
Czy pediatra od tak na moja prosbe wypisze nam nystatyne? noi czy to moze byc taka zwykla

Myśle ze nie powinnaś mieć problemów z wypisaniem recepty na nystatyne. Powiedz o zachowaniu dziecka, a jeśli ma jakies wątpliwości zawsze może Ci skierowanie na posiew wypisać. Ja ide co jakiś czas po komplet skierowań na badania i zawsze dostaje. Oczywiscie na te podstawowe.

beata1

• Zasłużony
« Odpowiedź #4393 dnia: Październik 21, 2011, 17:59:41 »
Jesteśmy w trakcie 2 cyklu i to co już zdążyłam zauważyć to mocny sen w nocy, mega pobudzenie w dzień i o dziwo duża koncentracja. Nauczycielki chwalą Filipa, że świetnie pracuje jest super skupiony (w tr. cyklu) poza cyklem trochę gorzej. Poza cyklem problemy ze snem, budzi się po kilka razy. Czy w trakcie cyklu też podawać coś na grzyba???
Filip lipiec 2002r.

mama Maciusia

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4394 dnia: Październik 21, 2011, 18:03:06 »
Jestesmy w trakcie 3 chelatacji,kupiłam puste kapsułeczki i kazda dawka jest w oddzielnej :))),nocne porce rozrobione  w strzykawce czekają:))
Macius 9 l. zespół aspergera,zespół tourette'a,epilepsia,niedoczynność tarczycy
ALA - 10 mg# 18