Autor Wątek: Chelatacja - Protokół Cutlera  (Przeczytany 1941233 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lucky.pl

• Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 03, 2010, 00:07:05 »

(dziobek555 @ Maj 02 2010,23:18)
no dobrze, to jaki czas jest potrzebny do tego, by wykonać cała "operację"?
Ile powinna trwać kuracja? Czy dobrze zrozumiałam 3 dni co 3 godziny podawanie ALA?

leczenie polega na robieniu cyklow chelatacyjnych.

jeden cykl to minimum 3 dni - tyle dni - minimum - jest wymaganych by cykl byl klinicznie sensowny - by dosc hg wyszlo. to wynika z tego ze "wyplyw" z hg jest rozny dlatego np najwicej hg moze wyjsc na 3ci dzien, a zcasem na 2gi etc. to wynika z dynamiki organizmu,
mozna cykle robci dluzsze nawet do ok tygodnia. dluzsze nie sa polecane z przyczyn praktycznych.

po cyklu robimy przerwe ktora musi byc minimalnie tak samo dluga jak sam cykl.

np czyli  np 3-4 dni podajemy, 3-4 dni przerwy.

i kolejny cykl.

te przerwy sluza odpoczynkowi organizmu i zeby biochemicznie wiele rzcezy sie 'wyrownalo' - wszak Hg zaburza biochemie i wyciagajac ja wiele rzcezy sie zmienia.

w ten sposob roawdzimy chelatacje.

cykl 1, cykl2gi, cykl3ci etc etc

i tak az do momemntu gdy widzimy ze nie przynosi ona efektow i chory jest wolny od rteci.

Poza tym myślę, że masz rację mówiąc o tym, że można zgromadzić Hg w mózgu. To co opisałeś jest logiczne.

Hg mozna zgromadzic w mozgu jezeli uzywa sie ALA tak jak wiekszosc lekarzy - pojedyncze , duze dawki.

sytacja jest odwrotna gdy stosujemy wg cutlera  - wyprowadza z mozgu.

wynika to logiki protokolu: z praw fizycznych, kinetyki ala i hg/dynamiki organizmu etc.

Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 03, 2010, 00:41:52 »
ehh no to alicja namieszalas...

no to here we go:

To co opisalas nie jest protokolem cutlera. (I nie do konca prawdziwe)

W tym protokole sa ważne jeszcze inne zasady:
 nie stosuje się  ALA wcześniej niz po 4 miesiacach stosowania DSMA!

1) nieprawda. nie stosuje sie ala po 3-4miesiacach OD OSTATNIEJ EKSPOZYCJI NA HG - szczepionki/amalgamaty.

jezeli okres ten jest dlzuszy niz 3/4miechy mozna od razu zaczac od ALA.

2) To nie jest tak ze DMSA sciaga z organizmu, a ALA tylko z mozgu.

ala sciaga z calego organizmu, a dmsa tylko z czesci - przestrzeni meidzykomorkowej. - np krwii.

dlatego kiedy mamy1 sze ok 3 miesiace po tym jak kochani lekarze/dentysci obdarowali nas rtecia i poziom Hg jest wysoki we krwii uzywa sie dmsa zeby wylapalo z krwii/przestrzeni meidzy-kom.

ale po tym okresie hg i tak wchodzi w tkanki skad wyciaganc moze tylko ALA. tzn dmsa/dmps tez, ale o wiele slabiej bo nie wchodza w tkanki, jadra komorek itp - ALA TAK..

Przy stosowaniu DSMA należy wykonywać systematycznie badania krwi,
wskaźników wątrobowychi co jakiś czas metali w moczu.

niekoniecznie. stosujac wg protokolu Cutlera gdzie dawki sa bardzo male, ale czeste - w przeciwenstwie do glupkowatych protokolow dan gdzie podaje sie wieksze - DMSA nie jest toksyczne ani nie powoduje neutropeni.

a juz tymbardziej gdy stosuje sie sylimarol i przciwutleniacze, itp

na tym polega piekno tego protoklu  - ze dawki mozemy dosostowac bo to czestosc podawanie/dlugosc jest kluczowa w detoxie.

W sumie generalnie samo dmsa nie jest jakos toksyczne. to dopiero dmsa+zmobilizowana rtec przezen jest. zwalszcza w duzych dawkach.

Zanim przystąpi się do chelatacji (każdej , są różne protokoły) - układy wydalnicze muszą być sprawne !!!!!

uklady juz nie dzialaja poprzez hg.wiec nigdy nie beda sprawne poki siedzi w organizmie hg.

i nie ma co czekac.

po to bierze sie suplementy by wspomoc organy wydalnicze wlasnie.

i znowu, piekno protkolu takie ze mozna dosostowac dawki do mozlwisci naszego organizmu bez niepotrzebnej zwloki.

jedyne co trzeba zrobic przed  to odciazyc z roznego rodzaju 'stresow' glownie gzyba i poprawic trawienie i wspomoc nadnercza.

DSMA wydala przede wszystkim układem pokarmowym , niestety

bzdura, dmsa wydalany jest przez mocz. ala przez ukl pokarmowy/zolc.

Przy tym protokole stosuje się również specjalną dodatkową suplementację. Często zaleca się stosowanie selenu, trzeba wiedzieć
że pierwiastek ten odpowiada za detoksyfikację ale jest w nadmiarze
bardzo toksyczny!

nadmiarze - nawet tak jak woda - wiec po co o tym wspominac?

i selen az tak wazny nie jest podzcas chelatacji. mozna go dodacpo 3 dnaich cyklu, w czasie przerwy by uzupelnic 'lluki' w tkanakch ktore zostaly zwolnione po usunieciu Hg. (oryginalnie hg wywalilo selen z tkanek by sie zadomowic)

w czasie chelatacji anwet lepiej nie pdoawac bo mozna niepotrzebie zmobilizowac za duzo rteci. (podobnie z nadmiarem zywnosci wysokosiorakwej).

Jeszcze jedna kwestia: u dzieci z autyzmem problem zatrucia metalami wystąpił najczęściej dlatego , że ich system detoksyfikacji został załamany.
Nie zaczyna się wtedy od chelatacji ale od próby odbudowy systemu, innaczej nie ma żadnej gwarancji , że po żmudnej i bardzo kosztownej
(zależy to niestety odwagi ciała dziecka) chelatacji - za rok znów bedziemy się z tym borykali.

zalamnie organizmu nastapilo z nalozenia sie wielu czynnikow naraz.: infekcji, oslabienia, genetycznych i duzej dawki rteci.

ale z tych wszytskich czynnikow to Hg jest kluczowa.
Dlatego wlasnie bez detoxu Hg nic innego nie ruszy!!! To wlasnie bez odblokowania biochemii, wielu enzymow kluczowych dla funkjconwania organizmu, nie mamy gwarancji ze leczone u dzieciakow inne problemy, infekcje itp nie wroca.

wroca, bo organizm jest fundamentalnie funkcjonalnie  uszkodzony - wiele jego czesci jest po prostu wylaczonych.

U nas po 17 cyklu DSMA - ołow bardzo wysoko, co do rtęci wciąż trudno powiedzieć. Nie ma mowy o ALA.

oczywiscie ze tak.

DMSA W 1SZEJ KOLEJNOSCI BARDZIEJ LUBI OLOW, POTEM RTECI. Taka jego wlasciowsc.
Dodatkowo olow nie siedzi gleboko w tkankach, rtec tak.

Nic dziwnego ze olow najpierw wychodzi a rtec nie!

Jeszcze o ile maly nie byl narazony na jakeis chinskie kulku/zabawki:) czy podawano mu wode ze starych olowianych rur, nie zyliscie w srodowisku skaoznym przez olow, to olow jest po prostu kolejnym nastepwswem intoksykacji rteci. - ktora sprawia ze lapiemy toxyny jak leci. Olow musial sie wziac normalnie ze sorowiska, wiec cos musialo spowodowac ze w ogole zaczal go lapac - jakis czynnik, ktory ma takie wlasciwosci; wlasnie rtec.

Wlasnie dlatego nie ma co zwlekac z chelatacja rteci.

I wlasnie dlatego ALA powinniscie dorzucic! Ono hg wyciagnie!

Stsujac meiszanke ALA-DMSA chelatujecie jednoczesnie olow ORAZ rtec! A dawke mozecie dostosowac jezlei obawiacie sie ze to za duzo.

W chelatacji zawsze musi być równowaga, czyli nie wolno mobilizować więcej metali , niż organizm może je wyprowadzić na zewnątrz, innaczej dojdzie do ich redystrybucji.

stad dostosowujemy dawke, ale to w zadnym przypadku nie przeszkadza w dorzuceniu ala.

Napisałam kilka uwag , żeby zwrócić WAm uwagę, że ten protokól zmienia się w zależności kto jest jego adresatem.

a to prawda, ale nie tak jak napisalas.

Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 03, 2010, 00:51:23 »

(sezamek @ Maj 03 2010,00:05)
ok-ALA 3 dni co 3 godziny-a potem tydzień przerwy i znowu?-jakie odstępy i ile czasu podajemy?-

przerwa wynosi tyle samo co cykl.

jezlei 3 dni cyklu to 3 dni przerwy, albo dluzej, ale po co zwlekac.

skąd wiedzieć że u dziecka NIE MA już rtęci?(bad włosa np?)

mozna, ale tzreba wiedziec jak je interpretowac i zmiany w badaniu jego beda wychodizc jak je interpretowac tez.

ale jest prostszy spsoob.

po paru cyklach powinno sie wiedziec jakies zmiany, postepy.

chelatujemy tak dlugo az nie widzimy postepow.

przy czym postepy po cyklach widoczne sa z opoznieniem!

wynika to wlasnie z faktu ze trzeba troche czasu, by pewne rzcezy sie poprzestawialy po cyklach wydalenia rteci i ze organizm bedzie sie budzil powoli i powoli "goił".

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 03, 2010, 00:52:18 »
aha mike, dzieki za rozpoczecie watku:) keidys i tak to trzeba jakos zorganizowac, moze jakies FAQ ale na poczatek da rade.:)

www.bioautyzm.pl

fight the future

alicja

• Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 03, 2010, 18:11:22 »
Tak, masz rację , pisaliśmy o dwóch różnych protokołach.
 Aczkolwiek oba opierają się o użycie DSMA , DSMP i ALA.
 Róznica jest w dawkach.
 protokól o którym piszesz też zakłada jednak suplementację.

Dla mnie jest jeszcze jedna podstawowa różnica - nie mozna przyjąć
 założenia , że problem dzieci z autyzmem to tylko problem rtęci.
 Na przykładzie swojego syna wiem, że problem jest bardziej rozległy.
 Ten protokół nie ruszy np. aluminium , które ściągaliśmy prawie rok.
 Nie jest też najlepszy w usuwaniu arsenu i wielu innych pierwiastków.
 Trzeba niestety spojrzeć na to szerzej.

Nie wiem jak Cutler ale Klinghard przyjmuje do swojego programu detoksyfikacji dzieci z autyzmem , które zostały do tego wcześniej
przygotowane ( mam na myśli wsparcie układu pokarmowego, nefrologicznego, nasycenie org. minerałami i witaminamii td).
Chelatacja w każdym wydaniu jest mimo wszystko ryzykowna.
Masz tę przewagę , że wiesz co się zTobą dzieje, małe dziecko z autyzmem niestety nie.
Dlatego jest to trudne.

pozdr.

oleczek555

• Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2010, 19:04:25 »

(alicja @ Maj 03 2010,18:11)

no właśnie- a co ze szczepionkami pochodzącymi z abortowanych płodów? przecież tu chodzi bardziej o problemy z przyswajaniem białka niż o rtęć... poza tym wirusy (moja po MMR ciągle mieła masakryczne biegunki) i inne cuda

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 03, 2010, 20:57:53 »
Jinx chce tutaj opisywać protokół Cutlera i tego się trzymajmy.
Ten protokół to jeden z wielu i nie jest  "lekiem na całe zło".
Opisuje jak według tego protokołu usunąć rtęć.

Dla pełniejszej wiedzy warto przeczytać też opisy innych protokołów, dotrzeć do forów, gdzie rodzice opisują ich przebieg , jest tego sporo w necie (niestety najczęściej po angielsku).

Trzy dni z ALA, trzy dni bez ALA - to naprawdę nie jest takie proste jak przepis na babkę.
ALA przekracza barierę krew-mózg. To ma plusy i minusy.
Jeśli używa sie chelatora, który te bariery nie przekracza to mózgu z rtęci nie oczyścimy ale też jej do mózgu nie dostarczymy.
Szczególnie u małych dzieci zachowałabym bardzo daleko idącą ostrożność.
Jeśli mamy pewność (skąd? ), że rtęć jest w mózgu to warto ją usunąć.
jesli jednak jej tam nie ma to czy warto ryzykowac dostarczenie jej tam ?

Już kiedyś pisałam, ze był czas, kiedy sprawdzałam wiele protokołów i mocno się zastanawiałam nad zastosowaniem u córki. Bardzo mnie to kusiło bo była zartuta wieloma świństwami (metalami również - w tym rtęcią) ale  wkońcu sie nie zdecydowałam na ta formę oczyszczania.
Chyba po prostu ze strachu. Żaden z protokołów nie przekonał mnie co do bezpieczeństwa stosowania u małych dzieci.

Zgadzam się całkowicie z Alicją - chelatowanie u dzieci trzeba poprzedzić porządnym przygotowaniem organizmu. Wyczytałam to w kazdej relacji z konferencji DAN, w opisach wszystkich protokołów do których miałam dostęp.
Najpierw trzeba zwalczyć grzyba, wzmocnić organizm, zadbac o system wydalniczy (cały) aby uruchomione toksyny mogły bez uszkadzania organów opuścić organizm.
Właściwa  suplementacja w tym czasie też jest bardzo ważna.
U małych dzieci wszystko się dopiero rozwija, jest delikatne. To nie to samo co organizm dorosłego człowieka.

Też sie od jakiegoś czasu zastanawiam znowu nad zastosowaniem ALA u córki. Uważam, ze dopiero teraz jest już na to w miarę gotowa. Ma ponad 10 lat, jelita w miarę ustabilizowane, watroba już chyba też,
Chciałabym to zrobić przed okresem dojrzewania bo obawiam sie, że wtedy naturalna burza  w organizmie może uruchomić pokłady metali,  które zalegają w miejscach dotąd uśpionych.

To nie tak, ze chcę Was zniechęcić do protokołu Cutlera. Zupełnie nie. Uważam, że to rozsądny protokół ale nie dla każdego.
Posty Jinx są bardzo cenne i fajnie, że tyle informacji przekazuje ale warto opierać się na wielu żródlach.
Zawsze trzeba zachować daleko idącą ostrożność, szczególnie przy małych dzieciach. Trzeba samemu zdobyc jak najwiecej wiedzy z różnych zródeł.
Chelacja to nie zabawa tylko poważna ingerencja  w organizm.
Może się okazac zbawienna ale najważniejsze - nie szkodzić.

To jest oczywiście tylko moje prywatne zdanie.

lucky.pl

• Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 03, 2010, 23:28:57 »

(alicja @ Maj 03 2010,18:11)
Tak, masz rację , pisaliśmy o dwóch różnych protokołach.
 Aczkolwiek oba opierają się o użycie DSMA , DSMP i ALA.
 Róznica jest w dawkach.
 protokól o którym piszesz też zakłada jednak suplementację.

Ten protokół nie ruszy np. aluminium , które ściągaliśmy prawie rok.
 Nie jest też najlepszy w usuwaniu arsenu i wielu innych pierwiastków.
 Trzeba niestety spojrzeć na to szerzej.

Nie wiem jak Cutler ale Klinghard przyjmuje do swojego programu detoksyfikacji dzieci z autyzmem , które zostały do tego wcześniej
przygotowane ( mam na myśli wsparcie układu pokarmowego, nefrologicznego, nasycenie org. minerałami i witaminamii td).
Chelatacja w każdym wydaniu jest mimo wszystko ryzykowna.
Masz tę przewagę , że wiesz co się zTobą dzieje, małe dziecko z autyzmem niestety nie.
Dlatego jest to trudne.

pozdr.

nie ze tylko rteci, ejst wiele rzeczy aluminium, arsen etc etc coinfekcje.

ale rtec jest kluczowa. usuniesz rtec inne rzeczy rusza.
nic dziwnego ze glin nie ruszyl skoro nie zaadresowaliscie rteci.

to ze jest wiee czynnikow nie oznacza ze niektore nie sa kluczowe.

a protokol o ktorym mowisz jest niebezpieczny, tylko krzywde zrobisz synowi.

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 03, 2010, 23:32:45 »
zosia skoro jzu chcesz sie opierac na wielu zrodlach to musisz wiedziec ktore sa bardziej zgodne z prawda a ktore mniej.

to zla logika, ze wszytsko po trochu, bo przeciez to takie "zrownwoazone".

ktos ma racje z protokolem, jest blizej, a ktos nie.

ktorys protokol musi byc sensowniejszy.

boli mnie ze nie widzicie sensu w protkole cutlera i bezssensu w protokolach innych.

i nie to ze promuje to bo to 'moj' czy cos, tylko na milosc boska patrzcie an to gdzie jest wiecej sensu.

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 03, 2010, 23:34:46 »
i jeszcze jedno, uzywajac ala w odpowiedni sposob wyprowadzasz z mozgu hg, w zly wprowadzasz.

i od tego sa male dawki by zminializowac iosc rteci ktora sie przemieszcza.

wszytsko sprowadza sie do prawidlowego uzywania czegos.  ale tu decyduja argumenty emocjonalne - bo przekracza mozg.

no wiec uzyzwanie chelatorow, chocby dmsa w inny sposob niz cutlera tez gromadzi rtec w mozgu.

sorry, pewnie ktos znowu powie ze sie madrze, ale skoro widizicie sens w innych protokolach to nie rozumiecie podstaw tego wszytskiego jak to wszytsko dziala.

www.bioautyzm.pl

fight the future

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 04, 2010, 01:08:36 »

(jinx1983pl @ Maj 03 2010,23:32)
zosia skoro jzu chcesz sie opierac na wielu zrodlach to musisz wiedziec ktore sa bardziej zgodne z prawda a ktore mniej.

To mi prosze wytłumacz jak rozpoznac, który jest  bardziej zgodny z prawdą a  który mniej.

-Wytłumacz konkretnie i dokładnie jak przygotowac organizm (dziecka) do chelacji.
-Jak suplementować w przerwach między dawkami ALA (dokładnie dawki ile czego wg wagi dziecka)
-Jaką dawkę ALA stosować (wg wagi ? wg wieku ? wg stanu zdrowia ?...)
-Który preparat ALA stosować (jest wiele, różnych producentów)
-Jak sprawdzić, kiedy chelację powinno się zakończyć ?
-Jakie reakcje organizmu można uznac za normalne podczas chelacji a które powinny niepokoić ?
- Jakie badania (jeśli wogóle jakieś ? ) powinno się w czasie chelacji kontrolnie wykonywać ?
- Jak długo może trwać chelacja ?

sewhoe

• Aktywny
Chelatowanie
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 04, 2010, 08:41:28 »
Zosia_, chyba nieopatrznie zrozumiałaś jinxa i zbyt duzo od niego oczekujesz. Jego zadaniem nie jest podać dokładnego, krok po kroku postępowania w stosunku do każdego dziecka. Zwrócił on uwagę na protokół, który sam u siebie stosuje i to jest nasze, rodziców zadanie, czy coś z tego wyniesiemy. Chyba za bardzo nauczyliśmy się składać odpowiedzialność za nasze dzieci na barki innych (lekarzy) i teraz niezwykle ciężko jest nam się przestawić. Jinx podaje nam wędkę, a co z nią zrobimy zależy wyłącznie od nas.
Dla mnie te informacje są niezwykle cenne. Mam zamiar w ten sposób chelatować moje dziecko, ale przygotowania zajmą mi jeszcze trochę czasu.
Sabinka - maj 2007

lucky.pl

• Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 04, 2010, 09:31:28 »
zosia senswonosc tego protokolu, a niebezpieczenstwo innych (a to ze ine dziaaja na innych niie ejst potwierdzeniem ze sa bezpieczne!!) wynika z danych naukowych co do rteci.

kto zna wlascwosci tego dobrze, dla tego nie powinno byc watplwiosci co do najwiekszej sensowosci tego protokolu.

tu jest artykul naukowy po ang, z zbrytyjskiego dziennika 'toxykologia'.

http://www.megaupload.com/?d=H4CQ3P7D

bardzo duzo mowi o hg i prawidlowej chelatacji.

sorry nie moge obecnie wiecej pisac bo choruje/goaczkuje, spadam. postaram sie pozniej wiece.

www.bioautyzm.pl

fight the future

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
Chelatowanie
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 04, 2010, 10:30:45 »

(sewhoe @ Maj 04 2010,08:41)
Jego zadaniem nie jest podać dokładnego, krok po kroku postępowania w stosunku do każdego dziecka.

Tego nie oczekuję. Liczyłam na to, że poda zasady dawkowania i przygotowania.

Nie dla mnie tylko własnie dla innych, którzy uwierzą, że ten protokół jest jedyny, prawdziwy i właściwy.
Bo sierść mi się jeży kiedy pomyślę, że ktoś mógłby u dziecka zastosować w  prosty sposób przepis, który wcześniej podał - czyli 3 dni ALA, 3 dni bez ALA i już.

Ewek3

• Nowicjusz
  • *
Chelatowanie
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 04, 2010, 12:36:19 »
Jinx,
napisz miałeś na myśli pisząc "jedyne co trzeba zrobic przed  to odciazyc z roznego rodzaju 'stresow' glownie gzyba i poprawic trawienie i wspomoc nadnercza". Rozumiem-odgrzybić , a jak poprawić trawienie i wspomóc nadnercza?
Przyłączam się do prośby Zosi, napisz dokładnie po kolei jak wg Ciebie powinno to wyglądać.