Autor Wątek: Chelatacja - Protokół Cutlera  (Przeczytany 1931381 razy)

miki11

• Bywalec
  • **
Odp: Chelatacja - Protokół Cutlera
« Odpowiedź #7365 dnia: Listopad 19, 2016, 17:35:09 »

Tobiaszek z tym węglem podczas cyklu to w watku bardziej doświadczeni odtruwacze opisywali że można podawać ale z dala od dawki chelatora tak min.2 godziny jeżeli podajesz DMPS co 8 godzin to da sie to zrobić np. gdzieś posrodku między dawkami. U nas grzyb się rozszalał po ok 8 cyklu rzadka kupa raz dziennie pomógł Candex i to z dnia na dzień się polepszyło do tego dawka probiotyków 100mld dziennie i kupa jest teraz niemal wzorcowa.  O węglu aktywnym jest osobny watek ja podaje dziecku węgiel zawsze na zakończenie cyklu tak ok. 2h po ostatniej dawce ALA. Długość cyklu jest zalecana min 64h. Jeżeli dziecko idzie w poniedziałek po przedszkola to dostosuj godziny tak żeby dostało przed wyjściem i za 8 godzin jak wróci do domu dostanie ponownie przy DMPS jest to wykonalne, gorzej przy ALA które podajemy co 3h.

lena1041

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7366 dnia: Listopad 20, 2016, 22:51:13 »
Witajcie  :)

Czy na forum zaglądają jeszcze rodzice dzieci wyleczonych chelatacją ??? Moim największym problemem jest opór córeczki przed nowymi pokarmami. Sama nie upomina się o jedzenie a na widok rzeczy ktorej nigdy nie jadla reaguje strachem, ucieka po całym domu, płacze. Jej jadłospis to zaledwie kilka rzeczy. Musiałam zrezygnowac z restrykcyjnej diety bo juz nie wiedziałam co dawac jej do jedzenia. Nigdy nie zjadła surowego warzywa, zadnej wędliny, większosci owoców (sporadycznie banan). Nie działają zadne nagrody. Rzeczy ktore jako tako toleruje je tylko dlatego ze siedze przy niej przy kazdym posiłku i mowie co chwile zeby jadła bo inaczej bedzie siedziec i robic wszystko tylko nie jesc. Przewaznie konczy sie na tym ze musze ja nakarmic a ma ponad 4 lata i doskonale potrafi posługiwac sie lyzka i widelcem. Coreczka bardzo długo trzyma jedzenie w buzi, nawet takie ktore nie wymaga gryzienia poprostu nie chce jej przejsc przez gardło. Nie pomaga przegłodzenie. Jej stan nie jest bardzo zły, jest w miarę inteligentną dziewczynką, coraz wiecej rozumie, zaczyna duzo mówic, tylko to jej jedzenie  juz chyba wrzodow sie nabawiłam ze stresu. Czy ktos miał podobny problem z nadwrazliwoscia jamy ustnej a teraz jest ok. Mowiłam o problemie wielu lekarzom ale oczywiscie nie widza problemu bo ona jak na niejadka całkiem dobrze wygląda.Proszę pomózcie bo jak przychodzi pora posiłku to cos mi sie robi.

tobiaszek.

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7367 dnia: Listopad 22, 2016, 10:43:20 »
Chciałabym zacząć chelatację a muszę też pobrać  w weekend (kiedy byłaby chelatacja) próbkę kału do cdsa? Czy tak można?
Chelatacja dopiero pierwsza by była.

miki11

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7368 dnia: Listopad 22, 2016, 17:37:47 »
Lena z tym jedzeniem to u nas tez jest duża  wybiórczość jestesmy po 14cyklu i młody zaczął jeść niektóre dania których wczesniej by się nietknął. Dzisiaj zjadł 3 tależe pomidorówki i dwa placki ziemniaczane:) kiedyś to było nie do pomyślenia. Wielu rodziców opisywało że im więcej cykli tym wszystko zaczyna lepiej funkcjonować. Od paru dni jak chce sikać zaczął mówić "sika" a jeszcze dwa miesiące temu zdarzało mu sie zsikać w majty a o jakimkolwiek sygnale że chce nie było mowy.

mamaNikoli11

• Aktywny
« Odpowiedź #7369 dnia: Listopad 25, 2016, 13:05:51 »
U nas po 16 cyklu narazie nic.  A wrecz gorzej. Pobudliwosc w czasie zmiany otoczenia, problemy z zasypianiem, bunt, bardzo się rządzi. Duzo choruje, co tydzien katar a pozniej kaszel...na szczęście duze dawki czosnku witaminy C i inhalacja pomagają. ALA na pewno za szybko nie podniose. Ciagle 2.5mg. Mysle o zaostrzeniu diety :(
miki11 gratuluje postępów :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2016, 13:07:26 wysłany przez mamaNikoli11 »
Nikola maj 2011.
19 #ALA 2,5mg
kończę tinusa

mariols

• Aktywny
« Odpowiedź #7370 dnia: Listopad 26, 2016, 15:41:42 »
mamaNikoli a czy jesteście cały czas na diecie bg i bm.

mamaNikoli11

• Aktywny
« Odpowiedź #7371 dnia: Grudzień 04, 2016, 21:29:17 »
mamaNikoli a czy jesteście cały czas na diecie bg i bm.
Tak. Od trzech lat. :)
Nikola maj 2011.
19 #ALA 2,5mg
kończę tinusa

Mama_Szymka

• Aktywny
« Odpowiedź #7372 dnia: Grudzień 11, 2016, 23:13:47 »
Mam pytanie-czy można stosować płyn Lugola na cyklu?
Szymon 08.2012

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #7373 dnia: Grudzień 18, 2016, 21:53:33 »
My stosujemy okresowo, poza cyklem.
Co nowego u Was? :)
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

tobiaszek.

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7374 dnia: Grudzień 27, 2016, 08:25:25 »
Nie wiecie gdzie można teraz poczytać o cheletacji? Bo tutaj to już nikt nie odpowiada. Szkoda!

wandzia222

• Aktywny
« Odpowiedź #7375 dnia: Grudzień 29, 2016, 12:23:26 »
Nieraz ktoś zagląda, ale juz nie tak czesto jak dawniej. Mi brakuje wpisów rodziców, którzy juz kilka lat chelatują i mają sukcesy. Nieraz naprawde brakuje juz sil i pojawiaja sie czarne mysli- czy to wszytstko wogole ma jakis sens?
U nas lecimy 30 -którys cykl, córka dobrze je znosi. Z trzymaniem diety nie ma problemu, dodałam tez do jadlospisu jagodki schisandry. Ponoc wspomagaja nadnercza.
Na sobie zrobilam kilka cykli, plomb algmantowych nie mam, ale ostatnio robilam zdjecie panoramiczne, bo szykuje mi sie leczenie kanalowe jednego z zebow i wyszlo, ze w dwoch zebach pod bialymi plombami mam cwieki metalowe. Andy Cutler pisał o plombach, ale co z ćwiekami i niektorzy ludzie mają w konczynach wprowadzone jakies nieraz sruby, płytki,  blaszki itp. Jak to sie wtedy ma do chelatacji? Rtec rtecia, ale metal nieraz w organizmie jest z innych powodów niz szepionki i wziew. Co wtedy?

Jesli  ktos ma wiedze, to prosze piszcie.

needlove

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7376 dnia: Grudzień 29, 2016, 16:10:15 »
https://www.facebook.com/groups/fightautismandwin/?fref=ts

Grupa chelatujących rodziców. Tyle, że anglojęzyczna i trzeba ankietę wypełnić zanim kogoś przyjmą do grupy. Plusem jest to, że można zadać pytanie Cutlerowi, który się odpowiada! Każdego dnia są tam wpisy cieszące duszę.
Warto chelatować. Mam wrażenie, że właśnie to porządkuje zdrowie mojego syna a przy okazji rozwój.

tobiaszek.

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7377 dnia: Grudzień 30, 2016, 20:49:51 »
a jest gdzieś polska, nie znam angielskiego, a chelatuje 3 cykl

p

• Kreatywny
« Odpowiedź #7378 dnia: Grudzień 31, 2016, 19:05:13 »
Nieraz ktoś zagląda, ale juz nie tak czesto jak dawniej. Mi brakuje wpisów rodziców, którzy juz kilka lat chelatują i mają sukcesy. Nieraz naprawde brakuje juz sil i pojawiaja sie czarne mysli- czy to wszytstko wogole ma jakis sens?
U nas lecimy 30 -którys cykl, córka dobrze je znosi. Z trzymaniem diety nie ma problemu, dodałam tez do jadlospisu jagodki schisandry. Ponoc wspomagaja nadnercza.

no, to się wpiszę. chelatowałam córkę przez dwa i pół roku (mniej więcej), w sumie 92 cykle. 30 cykli to jeszcze mało;) po 30 cyklach były jakieś przebłyski normalności, takie małe "coś". nie wiadomo było, czy coś się zmieniło, czy tylko nam się wydaje. zmiany zaczęliśmy zauważać po 50 cyklu. po 90 cyklu zmęczeni uznaliśmy, że robimy przerwę, bo zmian jakichkolwiek było już mało, albo wcale, zachowanie stało się normalne, a tolerowana dawka ALA wzrosła do 50-60 mg (zaczynaliśmy od 2,5mg).
mała chodzi teraz do 3 klasy zwykłej rejonowej szkoły. ma jeszcze sporo problemów z mową czynną, stąd ma orzeczoną afazję motoryczną. poza tym problemy typowe dla zwykłych NT rówieśników z klasy;)
ze specjalistycznych rehabilitacji nie korzystaliśmy (z różnych względów), zatem normalność małej przypisuję tylko chelatacji.

wandzia222

• Aktywny
« Odpowiedź #7379 dnia: Styczeń 02, 2017, 11:12:26 »
P, wielkie dzieki za wpis. Juz mialam chwile zwątpienia, ale znowu jest nadzieja. Dziekuje, czyli warto walczyc :)
 Wlasnie u mojej są teraz takie przeblyski normalnosci. Chwilami wydaje sie, ze juz jest normalnym dzieckiem i brakuje doslownie kilku milimetrow, a dzien pozniej- jakby ją coś opetalo- kontakt słaby, stymulacje na maxa, placzliwosc z byle powodu.  Podaje juz wszytskie suple Cutlerowskie, Logiq, LDN, sylimarine i lukrecje i na cyklach i poza nimi. Diete trzymamy. Wiec nieraz juz naprawde rece opadaja, bo juz nie wiadomo co jest. Ale wniosek jest jeden - chelatowac.