Autor Wątek: Chelatacja a chlorella  (Przeczytany 3819 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Hia

• Nowicjusz
  • *
Chelatacja a chlorella
« dnia: Listopad 13, 2016, 02:55:43 »
Czesc. Czy moze ktos z was naprzemiennie stosuje chelatacje i chlorelle? chlorelle biore od dluzszego czasu. Na chelatacji (ala) zdecydowalam sie niedawno. stosuje cykle ok 2 tygodniowe  na ala (i w tym czasie nie biore chlorelli) a potem 2 tyg przerwy od ala i biore wtedy chlorelle (z uwagi na jej wlasciwosci trudno mi sie z nia rozstac). Nic mi po tych cyklach nie "dolega" ale zastanawiam.sie czy to ze teraz nic nie dolega po dluzszym czasie moze sie nie zmienic. Czy mozna w ten sposob laczyc kwas ala z chlorella. Czy w ogole mozna? a moze nie ma to znaczenia i mozna w czasie cyklu na ala brac tez chlorelle?
Druga sprawa jaka mnie niepokoi to ze mam wkladke domaciczna, jest miedziana. Jest to jednak cialo obce i ta miedz... czy komus wiadomo cos na temat chelatowania sie z tego tybu zainstalowanymi gadzetami w sobie? bede wdzieczna za wsparcie.

brother

• Zasłużony
Odp: Chelatacja a chlorella
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2016, 16:58:52 »
Witam. Zakładam że nie masz amalgamatów to po pierwsze i absolutne. Generalnie jak nie jesteś dość zatruta a bierzesz od jakiegoś czasu chlorelle i nie działa ona pogarszająco na twoje samopoczucie (bez chelatacji i zanim zaczęłaś się chelatować) to bierz dalej. Na cyklu to nie jest zalecane branie chlorelli bo może ona mieszać podczas cyklu. Na temat tej wkładki to nie wiem jak ona oddziaływuje i czy może oddziaływać na organizm. Zawsze obowiając się kumulacji miedzi w organizmie warto po prostu brać cynk w dawce 50 mg po to aby zbijać nadmiar miedzi. Jak możesz to napisz co ci najbardziej dolega albo ogólnie jak sie czujesz to będzie łatwiej się rozmawiało ;)
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

Hia

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2016, 19:26:25 »
Od pol roku lecze sie z powodu liszaja plaskiego blon sluzowych i tak rozpoczela sie moja historia z chlorella.
chlorelle polecil mi lekarz internista zajmujacy sie medycyna natutalna bo inni lekarze stwierdzili ze jest to nie uleczalne i taka moja uroda do wiecznej kontroli.
Zaczelam od chlorelli a po miesiacu zaczelam sie chelatowac. Po chlorelli czulam sie bardzo dobrze a jak wlaczylam ala to odnosze wrazenie ze jest jeszcze lepiej. Po prostu te zmiany nie swedza a jak odstawiam kwas ale to zaczynaja znow swedziec.

MARIANEK

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2016, 00:06:17 »
Ja kiedyś z rok czy dwa do tyłu też mogłem brać chlorellę bez problemu...

A teraz jak np. wezmę 2 tabletki rano przed śniadaniem to już przed obiadem i tak całe po południe aż do godz. ok. 18:30 czuje jakbym miał zaraz oszaleć!!! Nic nie mogę konkretnego za bardzo robić bo czuje jakby mi oczy chciały z orbit wyjść, taki ucisk-mocne uderzenie do głowy-jakby ciśnienie w mózgu się zmieniało, deprecha też się wtedy pojawia - w sumie to mi to trudno opisać a najlepiej to opisuje to co już wcześniej napisałem że jakbym miał oszaleć i tyle a później przechodzi, to samo mam po kapuście kiszonej (i podobnie dawnej mi nie szkodziła)...

Już mi ręce i nogi opadają -nie wiem co dalej robić.... załamka... Może ktoś pomoże? Bo wszyscy piszą że chlorella taka super tak wszystkim pomaga i kiedyś też mi bardzo pomogła, a jak się 2 raz zdrowie mi spieprzyło to nie mogę sobie poradzić gdy ją zażyję...

Pozdrawiam
1-3# 100 mg ALA i 100 mg DMSA - HARDKOR JAK ...
4-22# 50 mg ALA

PS Szukam dziewczyny co kocha za nic
     (jak w piosence disco polo) ;)

Renata1342

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2016, 14:59:04 »
Marianek pomysl czy te reakcje nie zrobily Ci sie koszmarne po ALA, bo ja tez moglam wiecej i reakcji nie mialam na suple niektore, enzymy, a jak zroblam chelatacje i dolozylam ala - to koszmar, tez mam takie reakcje jak piszesz,plus inne i to zaczelo mi sie wlasnie po chelatacji,wczesniej tak nie mialam, dodam ze mam tez nietypowe reakcje na jedzenie - niektore pokarmy oraz kawe - czego wczesniej nie mialam. A mialo byc tak pieknie.

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2016, 17:43:23 »
Ja kiedyś z rok czy dwa do tyłu też mogłem brać chlorellę bez problemu...

A teraz jak np. wezmę 2 tabletki rano przed śniadaniem to już przed obiadem i tak całe po południe aż do godz. ok. 18:30 czuje jakbym miał zaraz oszaleć!!! Nic nie mogę konkretnego za bardzo robić bo czuje jakby mi oczy chciały z orbit wyjść, taki ucisk-mocne uderzenie do głowy-jakby ciśnienie w mózgu się zmieniało, deprecha też się wtedy pojawia - w sumie to mi to trudno opisać a najlepiej to opisuje to co już wcześniej napisałem że jakbym miał oszaleć i tyle a później przechodzi, to samo mam po kapuście kiszonej (i podobnie dawnej mi nie szkodziła)...

Już mi ręce i nogi opadają -nie wiem co dalej robić.... załamka... Może ktoś pomoże? Bo wszyscy piszą że chlorella taka super tak wszystkim pomaga i kiedyś też mi bardzo pomogła, a jak się 2 raz zdrowie mi spieprzyło to nie mogę sobie poradzić gdy ją zażyję...

Pozdrawiam
Marianek. Jesteś prawdopodobnie w dump phase to po pierwsze. Po drugie brałeś dawkę 50 mg ALA która prawdopodobnie jest za duża dla ciebie. Po trzecie widać że jesteś wrażliwy na tiole po tym co piszesz. Myślę że najprawdopodobniej ta dawka 50 mg była za duża i masz takie efekty redystrybucji po cyklu z dużej dawki. Zrób sobie 2 - 3 cykle na niższej dawce np. 10 mg a bardzo możliwe że te problemy szybko znikną. Większe dawki prowadzą do większych efektów ubocznych. Bardzo możliwe że gdybyś chelatował na np. 10 mg to nie miałbyś tych problemów teraz. Może też niekoniecznie muszisz zniżać do 10 mg ale np. do 25 mg i zobacz wtedy jak zareagujesz.
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

MARIANEK

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2016, 23:44:04 »
A więc Renata1342 jesteśmy razem w tym bagnie po uszy... I teraz co tu zrobić z tym? Jakby udało Ci się rozwiązać ten problem to daj znać ok, to samo ja jeśli znajdę rozwiązanie to się z nim podzielę...

Do "brother": jak zwykle służysz mi dobrą radą i podnosisz lekko na duchu... Ile to już razy ja Ci byłem wdzięczny.
Lecz tak naprawdę nie znam, nie spotkałem ani nie znalazłem 100% dowodów na to żeby ktoś się całkowicie wyleczył za pomocą tej cheltacji Cutlera. Zastanawiam się czy nie przejść na metody D. Klinghardta?

Brother szczerze Ci się przyznam że już boję się jakąkolwiek dawkę ALA brać do ust... Bo pół roku przygody z tą chelatacją i nic się nie poprawiło u mnie ze zdrowiem, a nawet jak napisałem wyżej, pogorszyło, zwłaszcza z tymi tiolami - jak ku... rozwiązać ten problem...
Pozdrawiam
4-22# 50 mg ALA

Renata1342

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2016, 15:34:17 »
Marianek jak dawno temu brales ostatnio ALA?
Nie rob juz cykli odradzam,bedzie tylko gorzej. Ludzie - nie wszyscy,ale jest masa ludzi na tym forum tez,ktorzy wlasnie po chwlatacji maja takie jazdy, i na suple i na jedzenie i na tiole, cos ta chelatacja miesza ostro w organach. Tyle ze zaznaczam nie u wszystkich tak jest. Ja niestety nie wiec co robic z tym, czekam moze przejdzie za jakis czas. Klinghard moze i by Ci pomogl,ale przed ALA, a teraz jak masz tam namieszane to moze byc duzo gorzej po kolendrze i chlorelli. Pisz na priv jak by co.

MARIANEK

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2016, 22:03:39 »
Pamiętam że ALA nie brałem już całe wakacje i jesień , coś mi się kojarzy że ostatni cykl u mnie był chyba około zakończenia roku szkolnego.
Może spróbuje jeszcze (jeśli zbiorę się na odwagę) jak np niektórzy kulturści biorą raz dziennie rano po śniadaniu ALA 100mg ale tylko 1x na dzień.. Sam nie wiem.

Renata a Ty ile zrobiłaś cykli i na jakiej dawce byłaś?
Kurde a jak tak lubię jedzenie tiolowe że się w głowie nie mieści, a jak już zjem bo mnie bardzo korci - to później nie idzie pracować, siedzę i mam odjazdy że niby jakby chciało mi rozsadzić czachę od środka, ale jak badam ciśnienie to w porządku jest... I co tu jest grane... załamka...

4-22# 50 mg ALA

Renata1342

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 17, 2016, 09:41:22 »
przeczytaj priv.

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 18, 2016, 22:17:43 »
MARIANEK z własnego doświadczenia powiem ci, że chelatacja bez diety to jest koszmar. Różnica jest taka, że ja chelatowałam się na niskich dawkach a ty jak widzę nie zadałeś sobie nawet trudu, żeby przeczytać protokół.
Brałeś chociaż jakieś suple?
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2016, 10:19:23 »
Chelatacja bez diety nie musi być koszmarem ale to zależy od organizmu. Tak samo jak dump phase nie musi być koszmarem i jedni czują się podczas tego procesu gorzej a inni dosłownie nic nie czują. Ważne żeby wiedzieć że negatywne efekty uboczne chelatacji nie są stałe tylko przejściowe. Niektórzy na prawdę pierwszy rok czy dwa albo nawet trzy lata chelatacji mają bardzo ciężki a stosują mimo tego dietę i wszystkie suplementy. Czytam naprawdę wiele postów na forum Cutlera na FB, w tym dyskusja była też na ten temat.
Nie przeczę że są osoby co dieta im zrobiła różnicę przy chelatacji, jednak dalej nie jest to kwestia uniwersalna a indywidualna. W szczególności jak czytamy raporty typu " ... stosuje gfcf ... biorę mg,zn itd. mam brain fog i depresję ". Wtedy Andy pisze zwykle "check your possible amalgam" i "dont forget about dump phase".
51# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

bonam

• Zasłużony
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2017, 22:19:22 »
Żeby widzieć różnicę trzeba tę dietę zastosować. 
Młody  X.2010   
106 # ALA, DMSA, DMPS
zniżka iHerb QZN478