Autor Wątek: Betaina Hcl  (Przeczytany 14117 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moija

• Bywalec
  • **
Odp: Betaina Hcl
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2016, 10:59:04 »
Mój tata, cukrzyk, juz od jakiegoś czasu bierze betainę przed jedzeniem i, jak twierdzi, od tego czasu poranne pomiary cukru są zadowalające. Cukier spadł do poziomów, jakich nie osiągał już dawno. Poza tym siostrzenica 7-letnia z zaparciami (wypróżnienie raz na tydzień) uregulowała to sobie betainą właśnie. I pytanie: zna ktoś jakiś sposób jak podać dziecku 2,5 letniemu betainę? Nie ma opcji, że połknie tabletkę, więc czy można rozpuścić w wodzie czy to się mija z celem i może podrażnić gardło?
"Nie rezygnujmy ze swych marzeń
Kto to wie co jeszcze czas pokaże
Kto to może widzieć co się stanie
Choćby dziś"

Jasiek 08/2013 - 12,5mg ALA (36 cykli 03.2016)

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 08, 2016, 13:53:45 »
Mój tata, cukrzyk, juz od jakiegoś czasu bierze betainę przed jedzeniem i, jak twierdzi, od tego czasu poranne pomiary cukru są zadowalające. Cukier spadł do poziomów, jakich nie osiągał już dawno. Poza tym siostrzenica 7-letnia z zaparciami (wypróżnienie raz na tydzień) uregulowała to sobie betainą właśnie. I pytanie: zna ktoś jakiś sposób jak podać dziecku 2,5 letniemu betainę? Nie ma opcji, że połknie tabletkę, więc czy można rozpuścić w wodzie czy to się mija z celem i może podrażnić gardło?
moija dziękuję bardzo za ten wpis. Co do podawania dziecku to niestety ale z tego co czytałem na innych stronach gdzie opisuje się problem "zakwaszenia żołądka" - czyli odpowiedniej produkcji kwasu solnego dzieciom poleca się podawanie octu jabłkowego. W pierwszym poście w tym temacie jest link do strony sygnaturazdrowia i tam jest to opisane.
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

katgaj1

• Zasłużony
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 08, 2016, 14:04:50 »
MOIJA jesli jakiś supel jest podrazniający to warto go wymieszać z jakimś deserem/jogurtem

Ja w ten sposób przemycam dziecku kurkumę w jogurcie bezkazeinowym

moija

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2016, 14:13:17 »
brother, niby nie można podawać dziecku a wieeelu rodziców chelatujących daje dzieciom, więc chyba po prostu chodzi bardziej o wyczucie dawki. Ale fakt, dla 2,5-roczniaka może być jeszcze za wczesnie na betainkę. katgaj - jaki to jogurt bezkazeinowy? z mleka normalnie? mój młody zajada jogurty sojowe, ale nie jestem nimi zachwycona, nie mam przekonania do soi a młody je wciąga jak szalony. Kokosowych nie lubi niestety. Podeślij jakiegoś linka albo przepis.
"Nie rezygnujmy ze swych marzeń
Kto to wie co jeszcze czas pokaże
Kto to może widzieć co się stanie
Choćby dziś"

Jasiek 08/2013 - 12,5mg ALA (36 cykli 03.2016)

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2016, 21:49:53 »
Ja właśnie kończe swój cykl i specjalnie odświeżam temat bo wiele nowych osób pojawia się na forum a mało czytają.
Ten temat kochani to jest podstawa zanim zaczniecie chelatować. Najszybciej dla osób dorosłych zatrutych jest dać betainę hcl.
Dla dzieci można ocet jabłkowy - no chyba że nie ma problemu z połykaniem kapsułek. Można stosować inne metody zakwaszania UWAGA żołądka. Bo zakwaszając żołądek ODKWASZAMY organizm :)
Czemu tak wiercę ten temat  ? Bo sam miałem problemy z chelatacją. Bo ciężko ją znosiłem i candida mnie kładła na łopatki.
Od kiedy biorę betainę mogę spokojnie robić cykle bez obawy że będę miał zmęczone nadnercza czyli ogarnie mnie brainfog, gniew, słabość, rozdrażnienie, depresja i spadek hormonów. Tych rzeczy nie ma. Mogę się chelatować :)
Btw. jakie to teraz piękne czasy wystarczy wejść w internet i tam każdy problem da się rozwiązać ;)
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

katgaj1

• Zasłużony
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2016, 09:42:44 »
brother, niby nie można podawać dziecku a wieeelu rodziców chelatujących daje dzieciom, więc chyba po prostu chodzi bardziej o wyczucie dawki. Ale fakt, dla 2,5-roczniaka może być jeszcze za wczesnie na betainkę. katgaj - jaki to jogurt bezkazeinowy? z mleka normalnie? mój młody zajada jogurty sojowe, ale nie jestem nimi zachwycona, nie mam przekonania do soi a młody je wciąga jak szalony. Kokosowych nie lubi niestety. Podeślij jakiegoś linka albo przepis.

bezkazeinowy ale niestety sojowy jak u Was
kupuje gotowe w sklepie, niestety nie mam kiedy robić tych fajnych cudów do jedzenia jak inne mamy

ania2011

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 09, 2016, 14:56:48 »
 Kupiłam betainę, będzie dostawał mąż. Ja muszę podleczyć najpierw żołądek.
Synkowi próbowałam z octem jabłkowym ale zapach go odrzuca. Nie ma siły, żeby to pił. Spróbowałam dziś mu dać tę Betainę, mam tę z Now w kapsułce. On nie połknie żadnego suplmentu w całości. Wszystko musi rozgryźć, więc wysypałam zawartość i podałam na łyżce zupy. Krzywił się połykając, że bardzo kwaśne. Czy to mu nie podrażni przełyku? Podaje przed jedzeniem. 

Udało mi się dziś dostać do ortopedy, bo pobolewały go bioderka. Ortopeda stwierdziła, że to wina jego bardzo wiotkich stawów. Pokazywała, że jego nóżki w kolanach obracają sie praktycznie wokół własnej osi. Podobnie stawy łokciowe.  Wydaje się jakby on wcałe nie miał stawów, człowiek z gumy. Przez to są większe tarcia w stawach i go boli. Jedyna opcja to wzmacniać mięsnie, które będą te stawy podtrzymywać. A mięśni on nie ma teraz wcale. Ma dużo biegać, jeżdzić na rowerze, wzmacniać mięśnie. No ale do tego potrzebuje też białka. Obowiązkowo ma jeść dużo mięska, którego on niestety nie cierpi i na pewno też nie trawi przez co nie przyswaja tego białka. Stąd ta betaina. Tylko czy nie zaszkodzę mu bardziej? Jeśli nie betaina to może enzymy tylko jakie?

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 09, 2016, 15:06:28 »
Krzywił się połykając, że bardzo kwaśne. Czy to mu nie podrażni przełyku? Podaje przed jedzeniem.

Lepiej podawaj w czasie posiłku.
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

ania2011

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 09, 2016, 15:19:13 »
Dałam mu tę betainie na łyżce tuż przed zupą. Po tej łyżce zaczął od razu jeść zupę. obawiam się tylko tego momentu kiedy ta rozpuszczona betaina przechodzi przez przełyk. W trakcie jedzenia będzie to samo. gdyby mógł połknąć kapsułkę nie byłoby problemu, bo nim kapsułka/jej otoczka by się rozpuściła byłaby już w żołądku. A tak cały tek kwas niczym nieosłonięty przechodzi przez gardło i przełyk

krecik08

• Zasłużony
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 19, 2016, 18:35:35 »
A dlaczego betainy HCL nie można łączyć z ibuprofenem?
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 02, 2016, 09:02:08 »
Witam
ponownie odświeżam temat "wyposażony" w kolejne doświadczenia z chelatacją i suplementacją. Dump phase się skończył to już prawie pewne. Niestety pozostawił u mnie nieproszonych gości w jelitach których dość ciężko jest za pomocą liścia oliwnego usunąć. Biorąc wcześniej betainę byłem prawie pewny że mogę sobie spokojnie chelatować. Niestety spotkało mnie rozczarowanie bo po wspaniałym okresie od wprowadzania betainy kiedy to czułem się najlepiej od lat - przyszedł regres kiedy czułem się najgorzej od roku czasu. Tak to dziwnie się zbiegło w moim przypadku kiedy odkryłem środek który jest remedium na moje problemy jelitowo trawienne i znacznie poprawia tym samym nastrój funkcjonowanie itd to natrafiłem na dump phase. Dump phase jest to niełatwy temat bo każdy to raczej przejdzie z trudnościami. Jedni mają takie problemy inni mniejsze. Teraz kiedy w miarę się uspokoił mój organizm i nie mam kilku bardzo utrudniających życie objawów (depresja, brain fog) to pora wspomóc jelita i wrócić do betainy. Betainy która nie była w stanie zatrzymać albo załagodzić dump phase.
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 02, 2016, 09:14:57 »
Tutaj wycinek tekstu z http://davidicke.pl/forum/betaina-hcl-wszechstronnym-lekiem-t13313.html
mówiący o połączeniu niedostatecznego wydzielania kwasu solnego z ..... pasożytami. Czytałem ten tekst ale wtedy nie myślałem i nie zwracałem uwagę na ten problem bo w głowie miałem migający neon z napisem "CANDIDA". Teraz kiedy myślę o problemach jelitowych i wróciłem do tematu betainy i to przeczytałem ......

A co na to nasz internista? Czy wspomniał, że świat za¬chodni jest bliski epidemii pasożytów, która wynika w dużej mierze z zażywania leków zobojętniających kwas? Jeśli nie, to powinien dokształcić się, biorąc pod uwagę spostrzeżenia doktorów Wrighta i Lenarda, którzy piszą w swojej znakomitej książce, że niedobór kwasu żołądkowego czyni z nas ofiary „salmonelli, cholery, czerwonki, tyfusu i gruźlicy, nie wspominając o ogrodowej odmianie zgagi, biegunce, zapar-ciach, wzdęciach i pasożytach".

Zrozpaczona matka powiedziała mi, że jej czteroletni syn od urodzenia cierpi na biegunki, że nigdy nie miał normalnego wypróżnienia. Lekarze, którzy go badali, przepisywali mu leki, które okazywały się bezużyteczne. W końcu polecono jej wizytę u specjalisty, który miał wprowadzić do odbytu dziec¬ka odpowiedni aparat. Po tym badaniu miano przeprowadzić operację - zapewne bolesną, szkodliwą i niepotrzebną. Kiedy zapytałam o jego inne objawy, matka powiedziała mi, że jest anemiczny i ma Giardię1. W tym momencie wiedziałam już, na czym polega problem: brak kwasu solnego.
Trudno pojąć, jak lekarze mogli nie zauważyć tego, co powinien wiedzieć każdy student pierwszego roku medycyny! Pierwszym podejrzanym w przypadku stwierdzenia anemii powinien być poziom kwasu żołądkowego, zaś pierw¬szą rzeczą, której należy szukać, gdy zachodzi podejrzenie występowania pasożytów, jest, oczywiście, kwas solny.
Ponieważ nie jestem lekarzem i nie wolno mi przepisywać leków, zasugerowałam staroświeckie i bezpieczne lekarstwo: łyżkę octu jabłkowego na szklankę wody pitą pół godziny przed posiłkami. No i udało się, chłopiec po raz pierwszy w swoim życiu jest już normalny.

No czyli proste jeśli ma się pasożyty to ma się problem z trawieniem a co często za tym stoi ---- brak odpowiedniej ilości i jakości kwasu solnego. Tu można stosować steki różnych specyfików anty candida i anty pasożytowych. Nic to nie da. Chwilowo oczyścimy organizm z pasożytów ale potem one i tak wrócą bo nie będziemy trawić a pokarm będzie gnił i pleśniał w jelitach. Zmieni się ph z zasadowego na kwaśne a wtedy droga dla wszystkich pasożytów jest prosta. Tak to wygląda. Zamówiłem wiec znowu betainę. Spowolniłem częstotliwość cykli na 1 na miesiąc. Musi być zajebiście. Nie ma innej opcji :)
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

ewa27

• Aktywny
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 02, 2016, 15:38:20 »
Brother napisz coś więcej o tej betainie: ile bierzesz (lub brałeś lub zamierzasz brać), jak często, jakiej firmy, skąd zamawiasz?

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 03, 2016, 11:38:46 »
Brałem 2 x 1 tab. i tak teraz zamierzam brać. Firma to dość dobrze znana tutaj NOW. Kupuję na allegro.
Przy czym jak ty zamierzasz brać to zacznij stopniowo od 1 tab. i obserwuj reakcje.
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

Mama_Szymka

• Aktywny
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 21, 2016, 21:33:08 »
Tez odwiedzałam tamto forum :) Łykałam betainę, ale minął mi zapał (objaw chelatacji u mnie :().
Ja łykałam betainę do każdego posiłku-po 1 kapsułce do mniejszego i 2kapsułki do większego-łykać zaraz przed jedzeniem popijając minimalną ilością wody. To zalecenia z tamtego forum. Tam niektórzy łykali nawet większe ilości-w zależności od organizmu.
Chyba muszę do niej wrócić.
Szymon 08.2012