Autor Wątek: ALA jakie dawki  (Przeczytany 13435 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

brother

• Zasłużony
Odp: ALA jakie dawki
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 22, 2014, 19:26:56 »
Dzizas Marcepanek na początek przeczytaj sobie te dwie strony
http://www.pdm.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=17
www.bioautyzm.pl

To jest polskie kompendium wiedzy podstawowej. Na forum wypowiadają się niejednokrotnie ludzie z dużym doświadczeniem w leczeniu dzieci autystycznych - a to ludzie na innym poziomie wiedzy. Ty jesteś jeszcze bardzo początkująca więc musisz do wszystkiego dojść, doczytać dojrzeć. Jak znasz angielski to podam ci linki do stron angielskich, tylko że na razie czytaj to tutaj.
Ogólnie to Donna napisała ci pięknie. 
Co do dmsa - to nie jest on chelatorem koniecznym. Nie mniej jest też pomocny. Ma swoje wady i zalety. Na tym forum też jest taki temat. Poszukaj na stronach lub wpisz w wyszukiwarkę dmsa i zobaczysz gdzie był i w jakich tematach jakie wypowiedzi.
Ludzie różnie reagują na chelatory. Za równo razem (combo) jak i osobno. DMSA jest trudno dostępne w Polsce. Ma swoją cene. Ponadto dodatkowo obciąża nerki i wątrobę. Jeśli miałaś wcześniej amalgamat i był on poprawnie usunięty to DMSA ładnie zbierze ci z przestrzeni międzykomórkowych w ciele. Ja nie stosowałem DMSA. Wielu rodziców też nie stosowało DMSA, a u niektórych DMSA bardziej zwiększało zagrzybienie ....
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
Andy Cutler - lepszego życia diler :D
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

marcepanek

• Kreatywny
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2014, 22:05:41 »
ang nie znam dobrze :-[ a czym odgrzybiacie organizm? moze ktos chelatowsl z dmsa?
Worst dream...

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 23, 2014, 00:20:54 »
Ja chelatowalam z dmsa. I z dmps.

Co do odgrzybiania to jeśli chodzi o mnie osobiście, to pisalam ci wyżej co brałam. Jeśli chodzi o moja córkę to przetestowalismy chyba wszystko co jest na rynku dostępne, klasyczne antybiotyki (flukonazol, ketokonazol) bardzo pogorszyły jej stan. Pozbyliśmy się trwale przerostu candidy  i clostridium difficile za pomocą naltreksonu w małych dawkach. Jest tu wątek o tym (chyba. Na tablicy autyzm) ,wpisz w wyszukiwarce "ldn"
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

marcepanek

• Kreatywny
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 23, 2014, 11:36:57 »
moglabys opisac szczegoly swojej chelatacji dmsa plus ala? jakie  dawki jakie suplementy?
Worst dream...

marcepanek

• Kreatywny
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 25, 2014, 14:42:40 »
Czy ktos z doroslych chelatowal sie dmsa i ala?naprzemiennie?czy wszystkie suple i skladniki,no oprocz dmsa sa dostepne w PL?
Worst dream...

Kamil80

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 25, 2014, 16:53:12 »
Tak.

marcepanek

• Kreatywny
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 25, 2014, 22:51:58 »
podasz jakies szczegoly :)?
Worst dream...

marcepanek

• Kreatywny
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 26, 2014, 12:02:35 »
Kamil zdradz szczegoly swojej chelatacji. chcialabym ja rozpoczac ale caly czas jakos nie moge sie zebrac...
Worst dream...

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 26, 2014, 19:51:13 »
Marcepanek najpierw odpowiedz na pytania:
1. czy te amalgamaty masz ususnięte i w jaki sposób ? czy twoje problemy zaczęły się po usunięciu amalgamatu ?
2. czy wprowadziłaś odpowiednie diety i suplementy według protokołu ?
3. czy przeczytałaś chociażby artykuły ze strony pdm.org.pl ?
4. przeglądaj i czytaj tutaj tematy to dojdziesz do odpowiedniego poziomu świadomości
5. .... bo nie radzę zaczynać chelatacji na hurra bo  ... po pierwszych cyklach nie znikną od razu wszystkie problemy a czasowo niektóre lubią się nasilać.
6. Ja suplementy kupuję na allegro (chyba jako jedyny) i nie są to zawsze tanie specyfiki. Większość kupuje jednak na iherbie.
7. Na początek minimum dla ciebie to dieta niskosiarkowa (niskotiolowa) i suple typu magnez 450 mg cynk 100-140 mg wit. C 1000 mg-2000 mg, b6. To absolutnie podstawowy zestaw, który musisz mieć prawie zawsze. Dodatkowo
b-complex (do sprawdzenia), wit.d, ashwaganda 450-900 mg, dhea 25 mg -50 mg. Ja biorę takie suple. Do kupienia są na allegro.
8. widziałaś filmik z podziałem chelatora ? testowałaś podział ALA 50 czy 100 mg ?
9 masz pillbox z opisanymi godzinami brania ?

10.przeczytaj może nawet mój wątek "nerwica+candida przygotowanie do chelatacji" też tam jest ładnie opisane. Ja tak właśnie zaczynałem na tym forum rok temu. Też byłem zagubiony jak ty. Ba byłem nawet przeciw chelatacji, tylko zastosowałem samą diete niskotiolową i suple. Dało mi to spektakularne die-off. :)

11. no i najważniejsze daj sobie tydzień dwa a może i miesiąc na wprowadzenie diety i supli najpierw. Skup się na tym. Po miesiącu zacznij dopiero myśleć o chelatacji. Jak przejdziesz przez dietę i suple to daj znać ;)
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 27, 2014, 08:55:23 »
7. Na początek minimum dla ciebie to dieta niskosiarkowa (niskotiolowa) i suple typu magnez 450 mg cynk 100-140 mg wit. C 1000 mg-2000 mg, b6. To absolutnie podstawowy zestaw, który musisz mieć prawie zawsze. Dodatkowo
b-complex (do sprawdzenia), wit.d, ashwaganda 450-900 mg, dhea 25 mg -50 mg. Ja biorę takie suple. Do kupienia są na allegro.

do tych podstawowych dodałabym milk thistle, czyli porządną syliamrynę, 200mg dziennie albo więcej

Marcepanku, na razie wyrzuć z myśli takie rzeczy jak ala,dmsa czy dzielenie dawek, a zgłęb porządnie (i w praktyce również) temat diety, odgrzybiania i supli.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 27, 2014, 09:21:42 »
Ah tak milk thistle (ew. polski sylimarol). Ja biorę minimum 70 mg 3-4 razy dziennie. Dzięki Donna za uzupełnienie.
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

marcepanek

• Kreatywny
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 29, 2014, 13:15:55 »
Szukam supli w tych dawkach,ale jest ciezko. Szkoda,ze w aptece nie mozna dostac wszystkiego :(
Worst dream...

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 29, 2014, 14:41:42 »
Sory ale w aptece to znajdziesz tylko sylimarol 70 mg. No i witamine C-1000 ale rozpuszczalna - ze słodzikami sztucznymi itd.
Marcepanek poczytaj tutaj trochę wątków. Na allegro jak poszukasz to znajdziesz cynk 100 mg a magnez w preparacie ZMA (razem z cynkiem i magnezem). Celowo nie podaję ci wszystkiego na tacy po to abyś sama trochę poszukała. Bo to tobie zależy na wyzdrowieniu nie ? Motywacja - to to czego porztrzebujesz. Za pewne sama suplementacja magnezem i przede wszystkim olejem rybim z kwasami omega-3 (to też kupisz na allegro) powinna ci pomóc tochę zmienić "kondycję" mózgu i zaczniesz trochę inaczej myśleć ;)
Btw. w internecie jest wiele sklepów z odżywkami dla sportowców. Tam też można znaleźć niektóre suplementy w dawkach Cutlerowskich. Polecam ci też bardzo ashwagande. Jest droga ale bardzo pomaga na nadnercza i tarczycę ;)
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl

marcepanek

• Kreatywny
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 29, 2014, 15:09:26 »
No gdybym nie mieszkala w takiej dziurze moze byloby mi latwiej. nie jestem tak obeznana w tych rzeczach jak wy dlatego liczylam na wieksze wsparcie.
Worst dream...

brother

• Zasłużony
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 29, 2014, 16:46:10 »
Ale tu nie chodzi o to gdzie mieszkasz. Wszystkie suple zamawiasz przez internet. Obeznana nie jesteś dlatego musisz szukać, czytać to forum chociażby. Tutaj nikt nie był za rączkę prowadzony. Przeczytałaś mój wątek ? Jeśli tak to zobacz gdzie byłem a gdzie jestem. To moja własna motywacja i chęć wyjścia z tego problemu pchnęły mnie - szczególnie wtedy kiedy się gorzej czułem do szukania, czytania. Ponadto konto na allegro masz chyba nie ? Bankowość elektroniczna ? No sory ale za ciebie zamówienia nie złożę. Wyszukiwarki na allegro są, google też umiesz obsługiwać nie ? Tutaj masz napisane jakie suple i w jakich dawkach. Weź zamów i testuj. Bo też nie wszystkie suple będziesz tolerować, no i die-offy się mogą nasilać.  A dieta niskotiolowa jak ?
53# ALA 5 mg

per aspera ad astra
pdm.org.pl
bioautyzm.pl