Autor Wątek: Zrezygnować z terapii SI ?  (Przeczytany 8582 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewcialinka

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 398
Zrezygnować z terapii SI ?
« dnia: Listopad 20, 2007, 15:54:38 »
....Synek chodzi na ta terapie od lutego...owszem moze to za krótki okres ale efektów nie widać.....s:angry: synek praktycznie tylko bawi sie w basenie z suchymi piłkami i turla się po materacu i pan nowak gniecie synka piłką..to wszystko co robi z synkiem owszem wiem ze to przez to ze synek na nic innego nie pozwala ale...  dalej co mi przeszkadza...kiedy pan Nowak sie spóźni 10 minut zajęcia nie sa przedłużane!!!  synek ma zajecia 10 minut krócej!! a powinny byc przedłuzone w tym przypadku....Jesli dziecko zachoruje i powiadomi sie go kilka dni wczesniej ze dziecko nie przyjdzie na zajęcia to i tak płącimy cała stawkę za wizytę!! 90 zł... nie powinno tak być...i tak  np płacimy 3 tyg pod rząd po 90 zł pomimo tego ze synka na zajęciach nie ma .co byście zrobiły? ja poważnie zastanawiam sie nad rezygnazją z tertapii u tego pana... na basen z suchymi piłkami to do figloraju moge iśc... ':down:'

jana

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 644
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2007, 18:42:33 »
o rany, oczywiscie z ezrezygnowac, czemu niby placicie za odwolane wizyty  ':O'  ':angry:'
Antos 22.I.2004

Nie mozesz zabronic ptakom smutku krazyc nad twoja glowa,
ale mozesz nie dopuscic do tego, aby uwily gniazdo w twoich wlosach

halinaaut

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 60
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2007, 19:00:29 »
Moze ktos zna dobrego terapeute si ,co zrobi diagnoze i poprowadzi terapie w Lodzi.

sylwus-ka

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 614
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2007, 20:17:47 »
Odnośnie odwoływania wizyt i spóźniania się to ja bym z panem stanowczo porozmawiała, że skoro się pan spóźnia to proszę wizytę przedłużać, jeżeli dziecko chore i my wcześniej uprzedzamy to nie będziemy za to płacić. Jeżeli pan nie zmieni postępowania, zrezygnowałabym. Przecież wy za to płacicie.
Ja chdzę na refundowane SI, ale jakby mnie coś takiego spotkało, to też domagałabym się swoich praw.

Odnośnie tego, że dziecko nie chce robić innych ćwiczeń, to ja jestem zwolenniczką (przynajmniej u mojego dziecka się to sprawdza) że trzeba czasem trochę na siłę i powiedziałam to ostatnio naszej terapeutce właśnie od SI. Ona mówiła, że Wiktor wykona jakieś ćwiczenie ze dwa razy i ucieka do czegoś innego i znowu ze dwa razy i coś następnego, chce rządzić.
Tak było też z samodzielnym pozostaniem z psychologiem, na pierwszych dwóch zajęciach ja byłam z nim, a na kolejnych chciałam wyjść, były protesty, ale postanowiłyśmy na swoim, pani go szybko czymś zajęła i po problemie. Ale może to nie jest dobry przykład.
Może lepszy będzie ten. Wiktor swojego czasu za nic nie chciał usiąść na sedesie (robił siusiu na stojąco do sedesu a kupkę też na stojąco, czyli w majtki albo do pampersa) Raz go przymusiłam, że masz siedzieć i już, surowym tonem, przytrzymałam go. Oczywiście nic nie zrobił (chociaż mu się chciało) płacz i nieszczęście były ogromne, po wydarzeniu trzeba było go czule pocieszyć. A dzięki temu za kilka dni jak podpatrzyłam, że mu się chce, posadziłam go i chciał siedzieć, już nie pamiętam czy wtedy zrobił, ale wielkim sukcesem było to, że dobrowolnie siedział.
Podobnie było z samodzielnym trzymaniem łyżki.
Także u nas pomaga, najpierw trochę a nawet bardzo na siłę, następnie konieczne czułe pocieszenie a potem przy następnym razie robi to co chciałam osiągnąć.
Może jakbyś zaczęła uczestniczyć w tych zajęciach (kilku) i próbowała z przymuszaniem i pocieszaniem , to mogłoby wam się udać zrobić jeszcze inne ćwiczenia. Ale oczywiście to co pomaga u mojego dziecka nie koniecznie u innego.
Poza tym tu też sporo zależy od tego terapeuty, czy się na coś takiego zgadza (twoją ingerencję), ja wiem, że moja terapeutka by się zgodziła.
www.pomagamywiktorowi.zafrico.pl
---------------------------------------------
Wiktor 20.12.2003 autyzm
Alan 02.01.2012 pod obserwacją Synapsis

olka_78

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 723
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2007, 22:11:58 »
ewcialinka to co napisałaś sprawia że włos mi sie jeży na głowie a nóż w kieszeni otwiera. Normalnie masakra. Zrezygnuj z terapi u tego człowieka natychmiast. On nastawiony jest wyłącznie na zysk i może to zabrzmi conajmniej dziwnie ale wydaje mi się że zupełnie nie obchodzi go zdrowie twojego syna. Po tym co napiosałaś a wieze ze tak jest.
Pozdrawiam.
My mamy zjecia w Naviculi, coprawda z SI nie bo nie bardzo pasują mi godziny ale może Tobie sie uda. Powodzenia.

ewcialinka

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 398
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2007, 23:02:39 »
dzięki serdeczne..tylko mnie upewniłyście w moim postanowieniu..:D bałam się ze  podejme zła decyzje i zaskodze tym samym synkowi..dziękis erdeczne ... '<img'>

Alanya

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 355
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2007, 08:09:53 »
Ewelinko, ja swojego czasu byłam już umówiona na wizytę u tego pana, ale zrezygnowaliśmy, bo i tak musielibyśmy dojeżdżać. W moim mieście miała być w końcu otwarta IS, ale na razie nici z tego. Szukałam i w £odzi nie mogłam też nikogo więcej znaleźć, ale na siłę bym do tego pana nie chodziła. Dziewczyny mają rację - on patrzy tylko na zysk. Jak z nim rozmawiałam od razu mnie ruszyło, że ten pan twardo stawia warunki - dobra umiejętność, ale wszystko ma swoje granice. Wykazuje się przy tym brakiem profesjonalizmu nie przedłużając zajęć, gdy sam się spóźni.

Sylwus-ka - moje dziecko ma tak samo - troszkę na siłe, a potem sam już robi. Ale pocieszaki muszą być. Tylko że ja muszę mieć taki dobry dzień na taką twardą postawę, bo serduszko nieraz boli '<img'>  A z tym siadaniem na kibelku mamy identycznie. Siku na stojąco... kupka też - do pampersa, albo majteczek.  Musimy chyba powalczyć.
Mikołajek, 24.04.2004r.

sylwus-ka

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 614
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2007, 14:25:28 »
Alanya, to spróbuj z tym sedesem tak jak my a przebrniecie przez kolejny etap odpampersiania. I niech Cię serduszko nie boli nie robisz krzywdy dziecku, ono i tak wie, że je kochasz, to są poprostu takie uparciuszki, które nie chcą zmian. Ja się nie boję być odrobinę surowa, przecież nie możemy dać się w nieskończoność wykorzystywać z tymi pampersami, karmieniem itd.
Teraz jak idziemy do toalety, Wiktor gdy chce kupkę ustawia się tyłem do sedesu a jak tylko siusiu to przodem.
www.pomagamywiktorowi.zafrico.pl
---------------------------------------------
Wiktor 20.12.2003 autyzm
Alan 02.01.2012 pod obserwacją Synapsis

agata590

 • Bywalec
 • **
 • Wiadomości: 94
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2007, 15:04:19 »
Chodziłam z Olą do tego pana. Wrażenia bardzo mieszane, można się z nim dogadać, ale trzeba faktycznie twardym być. Jemu bardzo zależy, na klientach, odkąd zmienił lokal. Zrezygnowałam, jak terapeuta kazał zwiększyć ilość sesji do 3 w tygodniu, mimo że sam nie stawiał wcześniej pomyślnego rokowania co do wpływu SI na córkę (wiek). A, i przy złamanej nodze Olki płaciłam 50% za nieodbyte wizyty. Sama biorę forsę za odwołaną terapię, ale kiedy to się dzieje w ostatniej chwili. Taki czynnik motywacyjny, żeby chodzić, nie odpuszczać sobie. Ale w tym wypadku, noga nieczynna 2 miesiące, wadomo z góry, a kasę się płaci. Zniesmaczyło mnie to.
agata590

milenium

 • Aktywny
 • ***
 • Wiadomości: 145
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 20, 2008, 09:28:42 »
Mamy z £odzi i okolic, które chodzą z dzieckiem na SI do Pana Nowaka odezwijcie się do mnie na komunikator. Bardzo proszę o wrażenia z wizyt. Muszę podjąć decyzję ostateczną i wciąż nie wiem co mam zrobić. Moje dziecko jest bardzo zaburzone sensomotorycznie i jak zrezygnuję z terapii to może to być niepowetowana krzywda dla mojego dziecka.

Małgośka

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 3539
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 20, 2008, 09:51:36 »
Moja corka jest juz prawie wyprowadzona i dopiero teraz SI może coś by u niej dało. Wcześniej to była zwykla strata czasu przy jej zaburzeniach juz lepiej mi było robić aku.
"Niech zamienią rozpacz w żar nadziei
Niech bzem się cieszą miast śmiercią smucić
Czemu z martwych powstać by nie mieli
Skoro jeden spoza śmierci wrócił"
/psalm wbrew rozpaczy/
 
    

malgorzatka17

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1022
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 20, 2008, 10:12:22 »
My cały czas staramy sie o terapie z SI jak na razie bez skutecznie. Ale my w domu prowadzimy sobie taką mini terapie sensoryczną. Mamy układane sekwencje stymulacyjne przez ośrodek który robił nam Diagnozę funkcjonalną. To są proste ćwiczenia na wzrok, czucie głębokie, słuch itp. Krótkich 10 ćwiczeń wykonywanych 2 razy dziennie. Na pewno daleko tym ćwiczeniom do SI ale ja uważam że lepiej robić troszke ale dokładnie  niz nic nie robić. I według mnie wcale nie trzeba najpierw dziecka "wyprowadzać" pod wzdgledem terapeytycznym. My zaczynalismy od tych sekwencji. Potem stopniowo miał wprowadzane ćwiczenia edukacyjne. Dziś ćwiczymy i sekwencje stymulacyjne i edukacyjne. I obserwuje coraz mniej autostymulacji i nie mamy "wysypu" nowych autostymulacji" A Kamil ma na prawde spore zaburzenia w tym zakresie. Zwłaszcza w zakresie wzroku.
Dla przykładu powiem co udało nam sie osiągnać dzięki tym prostym sekwencjom. Przede wszystkim- znaczna poprawa w obrebie jamy ustnej- kiedyś nie do pomyslenia aby Kamil umył zęby nawet szczoteczką umoczoną w czystej wodzie bo o paście nie wspomnę. Dzis bez problemu myjemy ząbki pastą. Kiedys nie do pomyślenia aby moje dziecko w raczke wzieło chleb z masłem, placka ziemniaczanego czy w ogóle coś tłustego, lepkiego. Dziś nie ma z tym wiekszego problemu.  '<img'>

Ale co do p. Nowaka to moim zdaniem lekko przesadza z cenami. ':angry:'
Moze i jest dobry w tym co robi ale dla mnie  jego ceny po prostu zwalaja z nóg.

magda_magda

 • Aktywny
 • ***
 • Wiadomości: 128
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 20, 2008, 11:45:49 »
90zl za wizyte? A ile trwa wizyta? Jakim dyplomem legitymuje sie ten pan?

malgorzatka17

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1022
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 20, 2008, 12:04:15 »
dobre pytanie Magdo. Też bym chciała wiedzieć jakim dyplomem sie on legitymuje. Ale choćby i miał tytuł  doktora to uważam że 90 zł za 45  minut czy nawet i 60 minut to lekka przesada. Mało tego płaci sie z góry. I ponoć jak dziecko chore to nie zwraca kosztów. A to już według mnie bezczelność.  ':angry:'  Zrozumiałabym już ewentualnie jak dziecko nie pojawi sie na zajeciach bez wczesniejszego uprzedzenia ale jeśli dziecko zachoruje to przecież siła wyzsza.

beciakoz

 • Aktywny
 • ***
 • Wiadomości: 161
Zrezygnować z terapii SI ?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2008, 14:41:55 »
Pan Nowak jest jako jedyny w £odzi na liście terapeutów SI z certyfikatem.
Wklejam dwa linki bo są dwa toarzystwa szkolące terapeutów. Iwpal pewnie wie więcej na ten temat.
http://www.pstis.lh.pl/viewpage.php?page_id=20
http://integracjasensoryczna.org.pl/index.p....temid=3
Karolek 2004 - cytomegalia wrodzona, autyzm
Strona Karola -   http://www.karol4lata.za.pl/