Autor Wątek: zmiana diagnozy z autyzmu na afazję, neofobia zywieniowa i inne  (Przeczytany 1165 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chanellka

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
zmiana diagnozy z autyzmu na afazję, neofobia zywieniowa i inne
« dnia: Kwiecień 11, 2016, 11:19:06 »
syn kończy 3 lata, po licznych odwiedzinach neurologów, psychiatrów, 3 ośrodków diagnozujących autyzm otrzymaliśmy opinię afazja motoryczna - pozostałe deficyty są ponoć wtórne do braku mowy.
Zawsze mieliśmy problem też z jedzeniem. Sukcesywnie odrzucał pokarmy ale jadł przynajmniej jedną zupę i pił bebilon na noc. Z drugiego dania tylko kotleta, naleśniki lub makaron z masłem. Obecnie wyrzucił i to. Zostało nam danio, actimel, chleb suchy.
Stoję przed badaniami z krwi a ze prywatnie bo moja pediatra nigdy problemów rozwojowych nie widziała ale szczepić na szczęście też nie chciała (miał niski poziom neutofili) to powiedzcie co zrobić w laboratorium zwykłym prowincjonalnym, nie ma tu żadnych dogłębnych badań bo wszystko i tak wożą do Krakowa??? Zaniosłam dziś kał do badania, na krew nie miałam siły bo krzyk wrzaski i szarpanina by była.
I gdzie znaleźć trenera, kogoś kto nauczy jeść moje dziecko? On nic nie próbuje. Nie zje, nie połknie nowych rzeczy. Jeśli choruje to antybiotyk muszę podać na siłe, syropy w herbacie. No i przestał mi od 2 tyg myć zęby. Nic nie pomaga, 3 szczoteczki, w tym elektryczna ze spidermanem, nowe pasty, zabawy etc. Coś się posypało i nie wiem co? Jedyny plus to to że mowa ruszyła i piękne zdania wychodzą i opowieści ale w tym samym czasie umarło jedzenie i mycie zębów. Znacie kogoś w Krakowie? Mój syn paszczy nie otworzy żeby liznąć, spróbować nie i koniec. Ma niesamowity negatywizm. W zabawie jak wysmarowałam mu buzię kremem z torta to pluł na kilometr i kazał sweter zmienić że jest brudny z jedzenia. Ma cały czas wwr w wymiarze 20h miesięcznie (8Si, 4 logo, 4 psycholog, 4 integracja z dziećmi).