Autor Wątek: zespół Aspergera  (Przeczytany 33615 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zmijka7402

• Nowicjusz
  • *
Odp: zespół Aspergera
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 02, 2011, 11:00:09 »
witam jestem nowicjuszką proszę o pomoc u mojego prawie pięcioletniego syna lekarz psychiatra po godzinie obserwacji i wcześniejszym wywiadzie stwierdził zespół aspergera mały ma zaburzoną mowę słabą koncentrację zero sprawności manualnej nie bawi sie z rówieśnikami zlecił trening SI  zajęcia logopedyczne i trening johansena
proszę powiedzcie przez kogo i jak  długo były diagnozowane wasze dzieci czy są na diecie jakie wykonywaliście im badania bardzo proszę o pomoc bo zostałam sama z tą diagnozą bez żadnych wskazówek

Calling Heaven

• Bywalec
  • **
  • Love is in the air...
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 02, 2011, 12:19:15 »
U mojego syna też pojawiły się takie przypuszczenia. Podaję mu eyeq trzy razy dziennie po łyżeczce i po ok. 3 tygodniach było widać pierwsze efekty - zaczął ładniej kolorować obrazki, nie miał problemu z obejrzeniem 1,5 godzinnego filmu dla dzieci (w sumie dla młodzieży "Artur i Minimki" ). Zaczyna też bawić się z dziećmi. ostatnio na placu zabaw w przedszkolu chodził z chłopcem za rękę :) Wcześniej nie do pomyślenia. Po ograniczeniu słodyczy lepiej się zachowuje, jest grzeczniejszy. Nie stosuję terapii SI (jeszcze), ale bardzo silnie go motywuję. Za każdym razem jak coś osiągnie zachwalam go (bardziej niż to potrzebne). Jak powiedział coś do sąsiada, to bardzo się cieszyłam. Teraz piewszy szuka kontaktu z ludźmi. Jeszcze pracuję nad zabawą z równieśnikami. Jest lepiej.
Igor 2007 - stereotypie ruchowe (?) - machanie ramionami i rękami.
trudności w nawiązywaniu kontaktów z dziećmi w przedszkolu.

zmijka7402

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 02, 2011, 13:29:42 »
dziekuję bardzo ,za odpowiedź u mojego syna też jest machanie rękami a poza tym przywiązanie do jednej zabawki  obracanie jej i oglądanie z chodzeniem za rękę nie ma  problemu w zasadzie z dziećmi też jakoś się bawi ale sam nie podejmuje inicjatywy i są to tylko zabawy  w ganianego o innych typu samochodami nie ma mowy jest też nadwrazliwość bo nie chce myć rąk buzi zębow czy syn ma podobne problemy może jakieś porady i proszę napisać co to jest eyeq moj syn dostaje cavinton i magnez z wit. b6 dla poprawy koncentracji od neurologa

Calling Heaven

• Bywalec
  • **
  • Love is in the air...
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 03, 2011, 11:13:37 »
eyeq to kwasy omega3 i omega6 plus olej z wiesiołka. Kupisz w aptece, kosztuje ok 60 zł w płynie. Starcza na długo. Igorek też preferuje zabawy głównie w ganianego z innymi dziećmi, ale ostatnio bawi się autem w piaskownicy. Raz nawet układał jakąś historyjkę do tego. Igor pięknie mówi, jest rozwinięty ponad wiek, jeździ na rowerze, hulajnodze, dużo ostatnio z ludźmi rozmawia. Ostatecznie będzie obserwowany w kierunku ADHD, bo nie ma takich obajwów jak przywiązanie do zabawki, chodzenie jedną trasą, A jak twój syn macha rączkami? Jak to wygląda. U nas to największy problem i tylko z tego powodu potrzebuję porady fachowców (którzy póki co nie potrafią mi pomóc) :/

zmijka7402

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 04, 2011, 13:58:08 »
u niego to wygląda tak że podskakuje zamacha dwa razy rękami jak ptak skrzydłami chociaż to jest mniej nasilone gorzej jest z bieganiem  w kółko i wkładaniem różnych rzeczy do buzi mam pytanie czy sama zdecydowałaś się na podanie eyeq czy lekarz ci polecił czy robiłaś synowi jakieś badanie alergologiczne genetyczne itp i kto u was stawia diagnozę

Calling Heaven

• Bywalec
  • **
  • Love is in the air...
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 05, 2011, 20:43:07 »
NIe staram się o diagnozę dla niego i już żałuję, że poszłam do psychologa przedszkolnego. pani przyjmuje poza przedszkolem i nigdy w środku nie była. Widziała Igora 2 razy, a już mi tu diagnozy stawia. Później poszłam do psychologa, który pracuje w szpitalu z "takimi dziećmi" i ona naprowadziła mnie na ADHD, ale Zespół Hiperkinetyczny mieszany, z przewagą braku koncentracji, a nadmierne machanie rękami może być spowodowane nadpobudliwością. EyeQ podaję z zalecenia naszej lekarki rodzinnej, ale na pewno nie zaszkodzi. U nas jest bardzo duży postęp po tym. Jest to suplement, dostępny bez recepty - nic nie ryzykujesz. Testy alergiczne dopiero nas czekają (bo to też ważny trop). W czwartek idziemy do laryngologa i alergologa. Na 100% coś dzieje się u niego z migdałkami (co podobno może prowadzić do niedotlenienia mózgu nawet) - ślini się, ciężko oddycha w nocy. pewnie przez to,że jest alergikiem jeszcze nie leczonym (oprócz zyrtecu), to częściej łapie infekcje. Jedyne badania jakie przechodził to w kierunku paciorkowca (PANDAS - poczytaj o tym), badania krwi, moczu i kał  kierunku pasożytów, badanie neurologiczne, ale bez eeg i rezonansu.

zmijka7402

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 06, 2011, 09:17:18 »
u mnie diagnozę postawił psychiatra po godzinnej obserwacji  migały mamy już usunięte w wieku trzech lat , bo były mocno przerośnięte  i mogły być przyczyną ze mowa się nie rozwijała poza tym często chorował  ale dalej się ślini ,bo mamy problem z nosem nie umie wydmuchiwać, nie mam pojęcia jak go nauczyć u neurologa też jesteśmy pod kontrola na pewno wybiorę się do alergologa a czy krew jak robiłas to tylko podstawowe badania czy coś jeszcze bo nie wiem o co wołać  u lekarza i czy wyszło ci coś z kału bo jak czytam różne fora to rzadko kiedy wychodzą pasożyty i rzecz najważniejsza to czy twój syn jest na diecie bo nią jestem przerażona

Anka z Wrocławia

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 06, 2011, 14:19:21 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 14:12:50 wysłany przez Martyna29 »

Lilia

• Kreatywny
  • zaufanie budzi odpowiedzialność
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 06, 2011, 23:34:48 »
Nastepny krok staram się też wdrażać, aby nie podawać wysokotiolowych, odchodzę od jajek (uzywamy tylko jako dodatek, coraz mniej), odchodzę od strączkowych.

wytłumacz mi Martynko o co chodzi z produktami wysokotiolowymi?:)
Huguś (  5,5 :)    )
50# 65mg ALA

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 07, 2011, 00:00:15 »
wytłumacz mi Martynko o co chodzi z produktami wysokotiolowymi?:)
Lilia, generalnie chodzi o to, że duża ilość pokarmów zawiera siarkę, ale niektóre z nich (w tym m.in. jajka, nabiał) zawierają wolne tiole (SH). Przyjmowanie pokarmów zawierających dużą ilość tioli w sposób oczywisty zwiększa ich ilość w organizmie, a co za tym idzie podnosi się poziom cysteiny we krwi. A. Cutler twierdzi, że 35-50% osób zatrutych rtęcią ma podwyższony poziom cysteiny (http://livingnetwork.co.za/chelationnetwork/food/high-sulfur-sulphur-food-list/). Podwyższone poziomy cysteiny spowodowane dużą ilością wolnych tioli w organizmie są niebezpieczne. Cysteina (tak jak ogólnie siarkowe produkty, ALA, DMSA, DMPS - chelatory oparte są przecież na siarce) może wiązać się z rtęcią i ją mobilizować (Cutler pisze o tym w Amalgam Illness na s. 188). "Cysteina i cystyna mogą pogorszyć zatrucie rtęcią, przenosząc ją do innych tkanek. Ponadto, cysteina i cystyna są wspaniałą pożywką dla rozwoju Candidy i mogą sprzyjać i pogarszać jelitową kandydozę" (http://www.dzieci.bci.pl/strony/autism/protokol_dan.htm). Czyli z jednej strony - mobilizacja rtęci, a przez to dalsze zaburzenie gospodarki minerałami i umożliwienie candidzie wykorzystywania minerałów, a z drugiej - pożywka dla candidy.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 07, 2011, 00:22:36 »
Donna pytalas mnie kiedys o poziom homocysteiny u mlodego. Pytałam ostatnio o to i okazuje sie ze mial robiony jakis panel i wszystko wyszlo w porzadku. Ja sie dokladnie na tym nie znam wie nie chce sklamac ale mial to robione przy okazji badan metabolicznych.

pozdrawiam
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

zmijka7402

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 07, 2011, 09:35:39 »
dzięki Martyna a napisz mi co dajesz mu do przedszkola na śniadania bo tam przecież tylko bułki chleb i dodatki i napiszcie mi kobitki gdzie przez internet tanio można kupić te mąki i inne produkty bo ja mieszkam w zapadłej dziurze jak zgromadzę trochę produktów i przestudiuję przepisy to spróbuję tylko nie wiem co z tego bedzie bo u mnie same niejadki

Anka z Wrocławia

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 07, 2011, 15:18:25 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 14:11:59 wysłany przez Martyna29 »

zmijka7402

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 07, 2011, 22:36:35 »
dzięki fajnie to wygląda tylko obawiam się ze nic  z tego albo prawie nic nie zostało by zjedzone przez moje dzieci bo to straszne niejadki zjedli by tylko owoce albo coś przypominającego słodycz mam jeszcze pytanie gdzie  ty to wszystko kupujesz np. musztarde bc bo jak czytałam etykiety to wszystkie ketchupy musztardy mają cukier jak już pisałam mieszkam w zapadłej dziurze gdzie o sklepie ze zdrową zywnością mogę zapomnieć

Anka z Wrocławia

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 08, 2011, 07:28:54 »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 14:11:02 wysłany przez Martyna29 »