Forum Strony Dzieci

Tematyczne => Autyzm => Wątek zaczęty przez: gabi30 w Marzec 14, 2007, 09:23:14

Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: gabi30 w Marzec 14, 2007, 09:23:14
Witajcie kochani!
Mam 12 letniego syna Michała ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera.
Gorąco poszukuję rodziców, którzy mają ten sam problem z dziećmi . Chciałabym z kimś korespondować w celu wymiany doświadczeń i nie tylko
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: katerina w Marzec 14, 2007, 14:24:31
Witaj, Gabi  :) !
Mój 9-letni synek też cierpi na ZA, diagnoza została postawiona w wieku 5 lat.
Polecam stronę http://www.niegrzecznedzieci.prv.pl/
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: gabi30 w Marzec 14, 2007, 14:52:41
Witaj !
Znam tę stronę. Niestety jeśli chodzi o założycielkę mam niekoniecznie najlepsze zdanie
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: sabina stella w Marzec 14, 2007, 21:15:22
Czesc,
moj synek tez ma ZA ,ale ma dopiero 4,5 latka ,zdiagnozowany rok temu.
Pozdrawiam Beata.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: katerina w Marzec 15, 2007, 08:45:57
Gabi, osobiście nie poznałam Pani Ilony, nie należę też do Stowarzyszenia, ale uważam, że zrobiła dużo dobrego dla rodziców dzieci z ZA, opracowując materiały i zamieszczając je na swojej stronie. Korzystam z tych materiałów dość często. Otrzymuję też maile od Pani Ilony z nowymi publikacjami na temat ZA, ostatnio przez nią rozesłany był list adresowany do dyrektorów szkół i projekt plakatu, żeby pomóc dzieciom z ZA znależć przyjazne miejsce w szkole.
Jeżeli chcesz, napisz do mnie na komunikator.
Pozdrawiam  :)
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: gabi30 w Marzec 15, 2007, 09:30:42
Kochana Katerino!
Ja również osobiscie nie znam Pani Ilony, jedynie z rozmów telefonicznych.
Jedno co mogę przyznać to to,że ona mnie nakierowała na odpowiednią placówkę w celu zdiagnozowania syna. Również korzystam z wiadomosci na jej stronie.
Natomiast mam ogromny żal za sposób załatwienia pewnych spraw. Nie chciałabym pisać o tym na forum, bo uważam iż jest to za powazny temat, który nie dotyczy mam nadzieje wielu osób. W kazdym razie gdybyś chciała dowiedziec się o co chodzi i zachować tę wiadomość dla siebie zapraszam do wymiany e-maili:gabi30@poczta.onet.pl
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: MadziaZA w Marzec 15, 2009, 10:55:31
Witam zainteresowanych :)

Trwało chwilkę zanim znalazłam odpowiedni wątek do napisania pierwszego postu, bo forum jest ogromne.
Jeszcze drugą chwilę potrwa zanim będę swobodnie mogła tutaj buszować.

Jestem mamusią dwójki wspaniałych dzieci. Młodsza pociecha ma pod górkę od samego początku - i o dziwo w tym nieszczęściu było to dobre, że od początku stosujemy intensywną opiekę i terapię.
Od kilku lat staraliśmy się rozgryźć jak nazywa się "jednostka chorobowa" synka, bo i tak terapie różnego rodzaju uskutecznialiśmy, ale papierek czyni cuda w naszym kraju, więc trzeba było to określić.

Od zeszłego roku wiemy, że to zespół Aspergera.

Dzięki tej wiedzy i papierkom, mamy już orzeczenie z PPP wydaną na pierwszy etap edukacji szkolnej z odpowiednimi zaleceniami (choć szczerze powiem, że oszczędnymi w formie).
Chcę jeszcze popracować nad szczegółowymi wskazaniami w opinii psychologicznej (poszukam też tutaj podpowiedzi).

Ale teoria, teorią, a praktyka to co innego, więc mam pytanie do rodziców dzieci z ZA w wieku szkolnym (gł. podstawówka):
- jakie są (były) główne problemy w kontaktach interpersonalnych,
- jakie są (były) główne problemy z nauczycielami,
- czy macie jakieś sprawdzone pomysły do zastosowania na co dzień?

Nadmienię, że mieszkamy na Górnym Śląsku w niewielkim miasteczku, więc pewne edukacyjne możliwości są ograniczone, ale są przynajmniej dwie szkoły z klasami integracyjnymi.

Pozdrawiam Madzia.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: luśka w Marzec 15, 2009, 18:27:47
Witajcie
 Mój synek ma  prawie siedem lat, i ma zdiagnozowany ZA od półtoraroku.
Hubercik teraz chodzi do "zerówki' ma nauczyciela wspomagającego . Teraz walczę  z PPP o wydanie Orzeczenia z odpowiednimi zaleceniami,i tu mam prośbe do  Madzie ZA -kochana  napisz mi na meila ,czy tu  jak Ci sie udało z tym orzeczeniem z PPP i druga prośba do   Do -Katerina ,czy jest mozliwosc abyś przysłala mi ten list adresowany do dyrektorów szkół od pani Ilony.
 
 Moje małe miasteczno jest udręczeniem.Jestem prekursorem z moim dzieckiem ,i to zazwyczaj ja -rodzic musze edukować PPP .
 
Agnieszka
hajczuk75@o2.pl
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: MadziaZA w Marzec 15, 2009, 20:27:19
Witaj Luśka :)

Mój synek też od września idzie do szkoły, ale już wcześniej załatwiałam z naszą PPP sprawy zw. z orzeczeniem.
Nasza PPP nie ma uprawnień do ich wydawania jeśli idzie o autyzm, bo tak wpisuje się ZA - "z uwagi na autyzm", a dopiero w diagnozie wpisują zespół Aspergera. Dlatego też musiałam jechać do właściwej rzeczowo poradni. Nasza PPP przesłała całą dokumentację (bo od kilku lat jesteśmy w kontakcie i korzystamy z ich terapii na miejscu).
Tam na szczęście okazało się, że honorują wcześniej wykonane badania (dla potrzeb diagnozy mieliśmy przeprowadzone badania neuropsychologiczne, które nie powtarza się częściej niż co 2-3 lata).
Od pierwszej wizyty = wywiadzie ze mną i z małym, minęły zaledwie 3 tygodnie jak dostaliśmy orzeczenie.
Udało się, bo miałam wszystko na bieżąco, ale bez tego musiałabym najpierw umawiać się na badania etc.
Myślę, że w szybkiej decyzji poradni pomógł również fakt, że miałam swoją dokumentację - tzn. zaświadczenia z przedszkola małego o jego funkcjonowaniu wydane przez psychologa, pedagoga i logopedę (zbierałam je na potrzeby diagnozy właśnie).
Jeszcze jedno - mieliśmy już wcześniej wydane orzeczenie dla potrzeb przedszkola, ale wtedy (3 lata temu) nie miałam pełnej diagnozy, "tylko" nieharmonijny rozwój z nadpobudliwością, etc.

Mam nadzieję, że Wam też się szybko uda, bo najbardziej wkurzające jest to chodzenie od jednego do drugiego lekarza.
My trafiliśmy w końcu 1,5 roku temu do dr Skotnickiej i jesteśmy nią zachwyceni (co prawda wizyty są odpłatne, ale człowiek usłyszy konkrety, zrozumie o co biega, ma na miejscu badania i terapię).

Trzymam kciuki  :)
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: luśka w Marzec 15, 2009, 20:34:19
Dzieki. Napisz mi namiary na dr Skotnicką . przedzwonie ,może uda mi sie do niej dostać.
Dzieki
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: MadziaZA w Marzec 15, 2009, 21:33:39
Wysłałam Ci na maila  :)
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Marzec 16, 2009, 09:20:15
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Nareszcie znalazłam forum dlarodziców dzieci z ZA. Jestem mamą 7-letniego Mareczka, który, co prawda nie ma zdiagnozowanego ZA (jeszcze), lecz przejawia pewne wyraźne symptony ze spektrum ZA. Pod opieką psychologa jest od czwartego roku życia. Razem z mężem zdecydowaliśmy się zapisać Marka do klasy integracyjnej, jednak psychitra dzięcięcy , który diagnozował Mareczka proponuje ( oczywiście decyzja należy do nas) zapisać go do klasy bez orzeczenia, twierdzi, że  u dzieci ZA diagnozuje się dopiero w dziesiątym roku życia. Pani psycholog natomiast twierdzi,że lepiej żeby miał orzeczenie, gdyż wówczas otoczony będzie lepszą opieką. Sama nie wiem co mam dobić, jedno wiem na pewno. Dzieci w takim wieku są bezlitosne. Boję się, że jeśli będzie miał orzeczenie dzieci z klasy będą go traktować  "z góry" a już teraz ma ogromne problemy z adaptacją w środowisku rówieśników.  Ostatnio dowiedziałam się, że jedna ze szkół podstawowych w moim mieście, mimo że dziecko ma orzeczenia i zdiagnozowany ZA próbuje się pozbyć dziecka widząc problem jedynie w nim a nie  u dzieci którzy mu dokuczaja. Zatem, gdzie ta leprza opieka. Widać nauczyciele nie radzą sobie z tym problemem. Wynika z tego ,że w dalszym ciągu mają znikową wiedzę nt. tego zaburzenia. Proszą napiszcie mi co o tym myślicie, a może mieliście ten sam dylemat.

Druga sprawa. Zapisałam Mareczka n :O a terapię EEG Biofeedback. Nasza psycholog o tej metodzie wyrażała się w samych superlatywach. Dużo czytałam o tym w internecie, jednak nigdzie nie znalazłam opini rodziców na ten temat. Może wasze dzieci również skorzystały z tej terapii. Jeśli tak to proszę napiszcie jakie były rezultaty. Pozdrawiam.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: MadziaZA w Marzec 16, 2009, 13:07:08
Witaj!

Zacznę od końca - Biofeedback to modna obecnie metoda terapii.
Niestety zbyt kosztowna dla nas w tej chwili, więc czekamy na swoją (bezpłatną podobno) kolejkę w naszej PPP, gdzie rozpoczęto już terapię kilkorga dzieci  (gł. z ADHD).
Słyszałam pozytywne opinie, choć bez szczególnych zachwytów, ale tu nie o to chodzi = jak są nawet niewielki to warto spróbować.


Jeśli idzie o szkołę, to przecież można zastrzec sobie podawanie do publicznej wiadomości informacji o dysfunkcjach dziecka.
Szczerze powiem, że nie wyobrażam sobie synka w klasie masowej - dla niego i tak obecność 19 kolegów/koleżanek będzie sytuacją skutecznie rozpraszającą.

Nie wiem jak funkcjonuje Mareczek, może da sobie radę, ale faktycznie z orzeczeniem dziecko ma dostęp nie tylko do klasy integracyjnej, ale i do zajęć rewalidacyjnych. No i zalecenia, które powinny (choć nie zawsze tak jest) pomóc dzieciom w dostosowaniu się do środowiska.

Zdziwiłam się tym, co piszesz, że ZA można dopiero u 10 latka.
Może pani psycholog potrzebuje tak długiego czasu obserwacji, ale mój prawie 7-latek miał w zeszłym roku postawioną.
Co prawda od lat chodzę po różnych specjalistach i widzę, że jest duży problem ze znalezieniem konkretnego i kompetentnego lekarza, ale nam się udało.
(Minusem jest, to, że jest to prywatna inicjatywa, ale przynajmniej wiem, że nie wyrzucam pieniążków w błoto).

Na temat nauczycieli = temat rzeka można by tomy piać, a i tak końca nie było by widać.

Tutaj zdaje się jeszcze trudniej znaleźć prawdziwego pedagoga z odpowiednim podejściem i chęciami do pokonywania trudności.
Jak już się taki znajdzie, to reszta go skutecznie wbije w szereg bezbarwnych odklepujących swoje godziny wiecznie niezadowolonych ludzi.
(oczywiście są wyjątki - na szczęście; tylko jak ich znaleźć).
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Marzec 16, 2009, 14:11:16
Dzięki za szybką reakcję. Bardzo się cieszę, że jest ktoś kto stara się mi pomóc. Dzisiaj idziemy jeszcze do naszej psycholog na EEG Biofeedback, może ona ostatecznie pomoże mi podjąć właściwą decyzję. Ta decyzja niestety przerasta mnie. Jutro idę zapisać Mareczka do szkoły a do tej pory nie wiem jaka decyzja będzie właściwa. Pozdrawiam.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Marzec 16, 2009, 14:26:11
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy stosujecie jakąś specjalną dietę dla swoich pociech z ZA. Wiem,że właściwy sposów odrzywiania jest bardzo ważny, a ja w tym temacie jestem kompletna noga. Może na coś powinnam zwrócić szczególną uwagę. Buziaczki,pa,pa.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: MadziaZA w Marzec 16, 2009, 15:48:30
Z dietą u nas problem, bo mały wcześniej nie chciał jeść nic poza swoim sztywnym jadłospisem.
Dopiero od jakiegoś czasu jestem w stanie coś nowego mu dołożyć, bo zaczął wołać - jeść.
Ale głównie to co lubi i od święta mu wcisnę nowość.
Nie je w przedszkolu - zresztą ze względu na obniżoną odporność (wcześniactwo+predyspozycje rodzinne) chodzimy tam tylko na kilka godzin dziennie.

Dopiero tutaj zobaczyłam, że rodzice dzieci autystycznych stosują dietę bez mleczną i bezglutenową.
A u  nas nabiał to podstawa.
Nie wiem co mógłby jeść innego.
No i te ceny np. mleka sojowego - horror.

Nie wiem jak można się przekonać o szkodliwości mleka?

Nie doczytałam jeszcze po co są te analizy włosa - może one mogą coś o metabolizmie i odpowiedniej diecie powiedzieć?
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: MadziaZA w Marzec 17, 2009, 21:34:33
Do zainteresowanych -

polecam rodzicom dzieci z ZA kilka książek wartych poczytania
(być może jest tu gdzieś taki wątek, ale nie zaszkodzi przytoczyć i tu)

- Matta Wintera "Zespół Aspergera co nauczyciel wiedzieć powinien"

- Tony Attwood "Zespół Aspergera"

- oraz książki z serii:
    Pomóż dziecku z ... AUTYZMEM,
    Pomóż dziecku z ...ZABURZENIAMI MOWY I KOMUNIKACJI JÊZYKOWEJ,
    Pomóż dziecku z ...DYSGRAFI¡.

Są to książki, gdzie nie tylko sucha teoria znajdziecie,
ale i metody postępowania z dzieckiem, z nauczycielem czy z i w rodzinie.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: edziamama w Marzec 18, 2009, 17:15:26
Madzia ZA Witaj ale się ucieszylam jak przeczytałam Twoje posty - ja też z Górnego Śląska i tez mi Panią dr Skotnicka polecono, niestety jadę w piątek do dr Kamińskiej ale ponoć też dobra specjalistka :)


Aha Madziu ZA na forum jest mnóstwo ciekawych watków, ja czytam od paru miesięcy systematycznie. Analizę włosa warto zrobić my też zamierzamy, są wątki poświęcone temu tematowi bardzo obszerne. Z tego co na razie wyczytalam robi się ją w £odzi można wysłać włosy pocztą. dieta tez bardzo pomaga ale my ze względu na przedszkole na razie nie wprowadziliśmy bo i tak mamy konflikt malutki z Panią dyrektor więc nie chcę już więcej mieszać :angry:
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: ela-bozena w Marzec 18, 2009, 17:37:41
Edziamama  jaki konflikt może mieć małe dziecko z panią dyrektor ?to chyba przedszkole jest dla dzieci ,a nie  dla pani dyrektor ? :angry:
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: edziamama w Marzec 18, 2009, 17:46:58
:D  :D Pisałam po krótce kiedyś ogólnie szukamy innego przedszkola, mamy nadzieje, że dostaniemy się do integracyjnego :D Jeśli nie to nie wiem co dalej bo uważam, że jakby nie było dobrze na Gabrielka wpływa przebywanie z dziećmi :D

Ela- bożena właśnie nie wiem jak to jest a nie mam odwagi zapytać Panią dyrektor naszego przedszkola, jeśli rok temu nas przyjęła to możemy w przyszłym roku chodzić, czy musimy złożyc nowe podanie na nowy rok szkolny? Ogólnie to pytanie do wszystkich :p dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :D  :D
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: MadziaZA w Marzec 18, 2009, 18:00:05

(edziamama @ Mar. 18 2009,17:15)
QUOTE
Madzia ZA Witaj ale się ucieszylam jak przeczytałam Twoje posty - ja też z Górnego Śląska i tez mi Panią dr Skotnicka polecono, niestety jadę w piątek do dr Kamińskiej ale ponoć też dobra specjalistka :)
...

Edziamamo spokojnie jedź - nam p. Kamińska robiła badania neuropsychologiczne.
Dała sobie radę z moim nadpobudliwym synkiem.
Potrafiła skupić jego uwagę i powstrzymać impulsywność.
Jest bardzo spokojna, konkretna i konsekwentna.

Na podstawie badań i wywiadu na kolejnych wizytach u dr Skotnickiej postawiono diagnozę - ZA z cechami nadpobudliwości psychoruchowej.

Nasze podejście ta diagnoza nie zmieniła, bo uczęszczaliśmy już w różnych terapiach (gdzie tylko było można) - a teraz dodatkowo syn uczestniczy w zajęciach grupowych opartych na technikach behawioralno - poznawczych, uczących zachowań społecznych.

Ten papierek potrzebny jest dla instytucji oświatowych i urzędów. ???

Wydaje mi się, że znamy się z "widzenia" na innym forum
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: MadziaZA w Marzec 18, 2009, 18:26:28

(edziamama @ Mar. 18 2009,17:46)
QUOTE
...
 jeśli rok temu nas przyjęła to możemy w przyszłym roku chodzić, czy musimy złożyc nowe podanie na nowy rok szkolny? Ogólnie to pytanie do wszystkich :p dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :D  :D

W naszym przedszkolu rok rocznie się składało wnioski, ale wiadomo było, że dzieci już przyjęte były przedszkolakami nadal.

W takim wniosku możesz modyfikować zeszłoroczne założenia np dot. posiłków, lekcji religii, godzin i osób upoważnionych do odbioru dziecka z przedszkola.

Trzymam kciuki, żeby się udało po Waszej myśli to zorganizować.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: ela-bozena w Marzec 18, 2009, 18:36:13
Edziamama z tego co się orientuje to jak raz się zapisałaś i zostałaś przyjęta to powinniście chodzić do końca edukacji przedszkolnej ,ale..jeżeli synek ma (lub będzie miał orzeczenie a z autyzmem się ma) to zapisz go do integracji ,inne podejście do dzieci ,rodziców ,żadnych nerwów ,łaski .A ja mam porównanie 3 miesiące chodziliśmy do zwykłego przedszkola Bartuś płakał ,nie chciał chodzić -po prostu była udręka. od września 2008 mały uczęszcza do przedszkola integracyjnego -jest mało dzieci w grupach ,jest dopatrzony ,nie zostawiony sam sobie ,chętnie chodzi,mamy logopede i innych specjalistów w przedszkolu -jestem zadowolona  a wiesz mi rzadko można mi dogodzić.a co do zapisów na następny rok to dostaliśmy liste do podpisania że będzie synek uczęszcał w następnym roku 2009/2010 do tego  przedszkola. :p
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: edziamama w Marzec 18, 2009, 21:36:42
Jutro jade do tego integracyjnego po wniosek, naturalnie wolałabym tamto, ale nie wiem czy nas przyjmą bo tam jest dużo chętnych.
Mam orzeczenie od dr Gorczycy o potrzebie chodzenia do przedszkola integracyjnego, ale nadal się boję, że nas nie przyjmą. :(

No nic jutro skladam wniosek ale nie wiem czy w dotychczasowym przedszkolu tez nie złożyć  :help:
Gdyby nas w integracyjnym nie przyjęli to jakaś deska ratunkowa, choć wiem, że w dotychczasowym podanie zostanie odrzucone z powodu deficytów  ???  Ale ewntualnie można wtedy powalczyć, chyba, że przestanę pracować :p
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Marzec 25, 2009, 14:55:33

(MadziaZA @ Mar. 17 2009,21:34)
QUOTE
Do zainteresowanych -

polecam rodzicom dzieci z ZA kilka książek wartych poczytania
(być może jest tu gdzieś taki wątek, ale nie zaszkodzi przytoczyć i tu)

- Matta Wintera "Zespół Aspergera co nauczyciel wiedzieć powinien"

- Tony Attwood "Zespół Aspergera"

- oraz książki z serii:
    Pomóż dziecku z ... AUTYZMEM,
    Pomóż dziecku z ...ZABURZENIAMI MOWY I KOMUNIKACJI JÊZYKOWEJ,
    Pomóż dziecku z ...DYSGRAFI¡.

Są to książki, gdzie nie tylko sucha teoria znajdziecie,
ale i metody postępowania z dzieckiem, z nauczycielem czy z i w rodzinie.

Dziękuję za propozycję lektur. Już sobie zakupiłam. Jednaak mam dylemat. Ostatnio sporo naczytałam się o autyżmie i ZA. Zwrociłam uwagę, że ogromne spustoszenie w organoźnie a konkretnie w mózgu robi rtęć, której dzieci ze skłonnościami do autyzmu (uwarunkowania genetycze) i spektrum autyzmu nie są w stanie wydalić z organizmu. Chciałabym mojego synka przebadać w tym kierunku tylko nie mam pojęcia od czego zacząć i gdzie szukać pomocy. Czytałam o analizie włosa. Nie wiem czy może iść tą drogą?  :help:
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: ela-bozena w Marzec 25, 2009, 16:41:26
Mam70 co to znaczy ze skłonnością do autyzmu ? (uwarunkowania genetyczne? ) ja wiem że to urwane z kontekstu ale u mnie nikt nie miał autyzmu ani 1000 chorób innych.Czy to znaczy że teraz moje zdrowe córki mogą w przyszłości urodzić chore dzieci ? Nic nie rozumiem!! proszę o przetłumaczenie z polskiego na nasz  ???
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Asizana w Marzec 25, 2009, 19:26:18
Witam! I ja się cieszę,że jest forum dla dzieci z ZA. Myślę,że człowiek czuje się lepiej, jak wie o innych, którzy się borykają z tym samym problemem. Mój syn ma 8 lat i jesteśmy ze Szczecina. Syn ma wiele zainteresowań, ale chyba najważniejsze i najdłuższe to geografia. Może kiedyś znajdzie się inne dziecko z którym znajdzie wspólny język.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Marzec 26, 2009, 07:49:36
ela-bozena, z mojej marnej jak do tej pory wiedzy wynika, że pewna grupa dzieci niewiedzieć czemu rodzi się się ze skłonnościami do autyzmu. Na stronce Zosi Jakubiec przeczytałam cytuję: "Mój Boże gdybym tylko wiedziała, że Zosia urodziła się ze skłonnościami autystycznymi NIGDY BYM JEJ NIE ZASZCZEPI£A!!!!". I dalej " Zdrowe dzieci wydalają rtęć z organizmu, u dzieci ze skłonnościami do autyzmu, rtęć nie zostaje wydalona tylko zalega głównie w mózgu, z tąd też wszystkie zaburzenia neurologiczne" koniec cytatów.
Ponadto, nasza Psycholog do której Mareczek chodzi min. na Integrację Sensoryczną oraz EEG Biofeedback powiedziała nam, że jeśli w rodzinie męża lub mojej jest ktoś kto chorował/choruje np. na autyzm czy schizofrenie to istnieje duże prawdopodobieństwo, ze mój syn mógł przejąć geny czy coś tam odpowiedzialne za te choroby. Piszę "mógł" a nie "musiał" gdyż mój brat na dwoje zdrowych dzieci, moja siostra również ma wspaniałą zdrową już nastolatkę pomimo, że w mojej rodzinie ( aż 4 przypadki) i rodzinie ze strony męża (1 ) są osoby dotknięte tymi chorobami.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Asizana w Marzec 26, 2009, 08:00:08
Nikt to tej pory nie odkrył przyczyny autyzmu i zaburzeń z jego spektrum. Prawdopodobnie jest tak, że ta sama choroba jest powodowana przez różne czynniki, w jednej rodzinie będzie to kwestia dziedziczenia skłonności, a w innej jakiegoś działania zewnętrznego. Niewątpliwie uszkodzony jest układ nerwowy. W przypadku mojego syna podejrzewam niedotlenienie okołoporodowe, ale mając też 10 miesięczną córkę cały czas obserwuje jej rozwój, doszukując się niepokojących objawów.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: MadziaZA w Marzec 26, 2009, 10:03:36
Witaj Asizana :)

Wiem na pewno, że w Twoich i moich okolicach są dzieci z ZA,
ale zdaje się, że ciągle nie mamy szczęścia znaleźć tego brata astralnego dla naszych synków.

Cała Polska nas dzieli, ale łączy troska o dzieci ze specyficznym postrzeganiem rzeczywistości.

Oni muszą nauczyć się zrozumieć nasze widzenie świata,
a my musimy zrozumieć ich.

Od zeszłego roku synek uczęszcza na warsztaty terapii behawioralnej.

Chłopcy są troszkę starsi od mojego, oprócz jednego, ale akurat między nimi dochodzi do zgrzytów
 = mają zupełnie inne zainteresowania, może temu?

Od września rozpoczniemy przygodę ze szkołą.

Wiem, że lekko nie będzie (na szczęście nauczycielka podobno jest fachowcem),
dodatkowo moja optymistyczna natura ciągle wierzy, że uda się nawet kolegę znaleźć.


Trzymam za Was kciuki
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: MadziaZA w Marzec 26, 2009, 10:12:30

(mam70 @ Mar. 25 2009,14:55)
QUOTE
Dziękuję za propozycję lektur. Już sobie zakupiłam.

...

Czytałam o analizie włosa. Nie wiem czy może iść tą drogą?

Mam 70 cieszę się, że spis się przydał  :)

Sama zastanawiam się nad tymi badaniami,
ale najpierw muszę zrobić dokładniejsze testy alergologiczne,
bo wszyscy jesteśmy alergikami, tylko badania podstawowe rozszerzone
moich dzieci nie wskazują na co.

Jak dowiesz się czegoś konkretnego, to napisz :)
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: ela-bozena w Marzec 26, 2009, 10:19:29
:angry: Po moim wywiadzie dość dokładnym -rodzinnym-nikt nie miał ani schorzeń  psychicznych ani autyzmu (chociaż mi już mało prakuje do choroby psychicznej ) chociaż nie mogę mieć pewnosci na co zmarła siostra mojej mamy ,bo moja babcia dawno nie zyje -a moja mama była za mała żeby to pamiętać ...Ja doszłam do wniosku że mój synek ma słabszy organizm niż jego 2 starsze zdrowe  siostry ,bo naprzykład od zeszłej wiosny mały ma alergie na pyłki traw -po mnie -tylko że ja dostałam alergii rok po Czarnobylu ,i o ile pamiętam ,to kiedyś lekarz mi powiedział że ze zdrowiem to będa mieli problemy dopiero nasze dzieci czyli szczepienia plus osłabienie organizmu plus coś o czym nie wiem równa się... :devil:  Acha,alergie to ja mam pierwsza z rodziny,o innych członkach dalszej rodziny nic nie wiem żeby mieli coś- chyba że ktoś się nie przyznał. Ale co się denerwować to się już stało i trzeba z tym walczyć
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Asizana w Marzec 26, 2009, 11:03:33
MadziaZA , to super że nauczycielka jest fachowcem. U nas pomimo dostarczania opinii, orzeczenia o niepełnosprawności, dostarczania literatury na temat ZA i tak widzę, że mój syn u Pani nie znalazł zrozumienia. Pierwszy semesrt pierwszej klasy był dla mnie horrorem, a od drugiego semestru sytuacja powoli się zaczęła wyciszać. Syn teraz funkcjonuje w miarę sensownie, jest w 2 kl, idzie do komunii, nawet wysiaduje z pokorą na wszystkich kościelnych obowiązkowych mszach i spotkaniach.
A z literatury polecam jeszcze ciekawe studium przypadku : Dziecko autystyczne z ZA oraz książkę Luka Jaksona - Świry, dziwadła i ZA
Jeśli ktoś już polecał to przepraszam,że nie doczytałam :)
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Marzec 26, 2009, 11:12:51
ela-bozena masz rację nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko trzeba chwycić byka za rogi i z nim walczyć. Chociaż my też przeszliśmy swoje. Jak mój synuś poszedł w wieku 3 lat do przedszkole to w ogóle nie bawił się z dziećmi. Panie w przedszkolu zauważyły, że Marek stroni od dzieci i od czasu do czasu podnosi rączkę do góry ( taki tik). W domu szczypał mnie i męża. Ponieważ już wcześniej chodziliśmy z nim do logopedy bo słabo mówił opowiedzieliśmy jej o naszych i przedszkolanek spostrzeżeniach. Pomogła nam skontaktować się z psychologiem, zresztą jak na mój gust niesłychanie niekompetentną a przy tym badzo pewną siebie. Wówczas bez bardziej szczegółowych badań wyłącznie na podstawie tej jednej wizyty, nie kolsultując się z nikim innym stwierdziła, że z dużym prawdopodobiem jest to autyzm. Tak nam powiedziała, natomiast naszej logopetce powiedziała, że Marek w 99% ma autyzm i że z niego nic nie będzie, że niepotrzebnie prowadzi z mim te zajęcia logopedyczne. To oczywiście powiedziała nam Pani logopega. Nie mogła uwieżyć, że Marek jest dzieckiem autystycznym i poradziła nam skonsultować się z pchychiatrą dzięciecym. On na podstawie wywiadu stwierdził, że autyzmu nie ma ale w przyszłości możliwy ZA. Tak też sie stało. Wiele zachowań charakterystycznych dla tego zaburzenia Marek posiada, jednak w lutym po kolejnej wizycie u Pana j.w. nie stwierdził ostatecznie, że Maruś ma ZA. Powiedział, że jeśli w szkole nauczyciele zauważą coś niepojącego to mam do niego przyjść. Cały czas - od 3 r.ż. chodzimy do logopedy i psychologa  na IS a od 2 tygodni EEG Biofeedback. Jednak cały czas mam wrażenie, że coś przegapiłam np. skutki ewenualnego zatrucia rtęcią po szczepionce, brak odpowiedniej dziety. Kompletnie wie wiem jak się do tego zabrać.
Trochę przydługi wywód, ale co tam. Widocznie musiałam się komuś wygadać. Pozdrawiam
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: ela-bozena w Marzec 26, 2009, 11:43:42
Marzenko na temat kompetencji niektórych lekarzy to po prostu nie chce się wypowiadać -tak jak piszesz sama prawda-ale na szczęście są tacy którzy się znają .i pomagają.Ja podobnie jak TY czuje się zagubiona w tym wszystkim ,czytam ,staram się to wszystko ogarnąć ale chyba nie bardzo mi to wychodzi -jestem perfekcjonalistką w swoim fachu więc jak teraz walcze z tym autyzmem to się denerwuje że mało co rozumiem i wiem ,polegam na naszej lekarce myśle że wie czym się zajmuje,poza tym tak jak Ty logopeda ,psycholog ,terapia w ośrodku KTA ,zajęcia weroniki s .I też mam wrazenie że coś przegapiłam ,tylko co ...... ???
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: edziamama w Marzec 26, 2009, 16:48:42
Mam 70 i ela-bożena ja funkcjonuję tylko dzięki forum, ciągle spotykam lekarzy, którzy albo mnie pytają, albo ja im coś sugeruję. Nie wiem ile jeszce przyjdzie nam przejść.
Mam 70 Twoja historia przypomina mi naszą - to w przedszkolu zauważono brak zabawy z dziećmi i tak sie zaczęło. My mamy oficjalnie diagnozę PDD-NOS ale lekarz nazwał to także ZA. Jak nazbieram kasy to wybiorę się do Opola zrobić diagnozę funkcjonalną :D
Też zastanawiam się nad analizą włosa, ale wpierw badania metaboliczne i genetyczne na które czekamy.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Asizana w Marzec 26, 2009, 17:32:23
edziamama, a co to jest ta diagnoza funkcjonalna, bo nie słyszałam o takiej? A co do diagnozowania dziecka, to mojego syna nie zdiagnozowała ani psycholog jak miał 4 lata, a najśmieszniejsze jest to,że również nie został zdiagnozowany w ośrodku dla dzieci autystycznych (miał 5 lat), dopiero jak miał lat 6 trafiłam na kompetentną psychiatrę dziecięcą.
I jeszcze zapytam o te analizy włosa, czy jeżeli się potwierdzi, że twój syn magazynuje rtęć w organizmie, to czy jest na to jakieś lekarstwo?
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: edziamama w Marzec 26, 2009, 20:30:44
Asizana z tego co dotychczas wyczytałam to jeśli okaże się, że dziecko nie wydala metali ciężkich w tym rtęci, to się chelatuje. Nie chcę udzielać błędnych informacji bo czytam i czytam ale pomału pojmuję :;):
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Kwiecień 02, 2009, 13:35:59

(edziamama @ Mar. 26 2009,20:30)
QUOTE
jeśli okaże się, że dziecko nie wydala metali ciężkich w tym rtęci, to się chelatuje.

Mam wrażenie, że teraz wszystkie szukamy w necie informacji nt. "się chelatuje" :D
Może coś bliżej , gdyż jeśli mam być szczera to już mi się mózg lasule od tych mądrości  :cool: .
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Asizana w Kwiecień 02, 2009, 23:01:51
Ktoś ma namiary na te badania włosów, może spróbuję. Chociaż tyle jest teorii, już sprawdzałam drożdżaki w kale i nic nie wykazało. A tak w ogóle to mam wrażenie, że chodzi tylko o kupowanie jakiś cudownych substancji odtruwających za grube pieniądze  :(
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Kwiecień 04, 2009, 10:33:27
Wczoraj na ten temat napisałam w wątku "badanie własów w £ODZI" z prośbą o informacje. Na razie nie ma odpowiedzi. Będę cierpliwie czakała. Pszypuszczam, że wszystkie rzuciłyśmy się na mycie okiem przed świętami. Ja zagląam teraz też na forum między jednym oknem a drugim. Jeszcze mi dwa zostały do umycia :D  :D Pozdrawiam i życzę miłego dnia.Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: dral w Kwiecień 04, 2009, 21:04:10
Analiza pierwiastkowa - badanie składu pierwiastkowego włosów.

Gabinety Lekarzy Specjalistów

dr Włodzimierz Sobieraj
ul.Abramowskiego 6/10
90- 355 £ódź
042 637 36 38
       636 69 56
       636 6986
Jeżeli badanie ma być wykonane korespondencyjnie to trzeba najpierw wysłac pismo z prośbą o takie załatwienie sprawy. Przysyłają druk do wypełnienia odnośnie dziecka i leków jakie bierze i woreczek na włosy. Wynik za około miesiąc.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Asizana w Kwiecień 04, 2009, 21:17:40
Dziękuję za informację. A może wiadomo jaki jest koszt takiego badania?
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: dral w Kwiecień 05, 2009, 13:58:53
Koszt to 240 zł trzeba wpłacić i razem z włosami i ankietą na temat dziecka wysłać ksero wpłaty.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Asizana w Kwiecień 05, 2009, 19:18:15
Dzięki. A jak można Cię spytać dral, to czy już robiłaś takie badanie swojemu dziecku, a jeśli tak, to czy coś wykazało?
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: dral w Kwiecień 06, 2009, 21:27:10
Jesteśmy w trakcie w tym tygodniu mają być wyniki. Jak coś będzie wiadomo napiszę. Przeczytaj wątek Badanie włosów w £odzi tam są informacje na temat badania i wyników. Może skorzystasz.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Kwiecień 09, 2009, 10:53:13
Do Dral, proszę powiedz mi , czy oni mają stronę internetową i czy to jest
Biomol. Ja znalazłam w internecie
Biomol-Med Sp. z o.o.
 
Laboratorium Pierwiastków Śladowych
94-412 £ódź, ul. Huta Jagodnica 41
Nie wiem czy to jest to samo.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: dral w Kwiecień 09, 2009, 20:36:30
Dr Sobieraj jest konsultantem Biomolu.Ja pisałam do niego- jak on to dalej bada i komu zleca  nie wiem.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Kwiecień 10, 2009, 07:04:00
dziękuję za info
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Kwiecień 14, 2009, 13:16:14
Piszę do osób, które mają dzieci z Zespołem Aspergera. Czy robiłyście/liście swoim dzieciom jakieś badania, np. cholesterol (słyszałam,że jego niski poziom występuje u dzieci chorych na autyzm), Zawartość wit. A w orgoniźnie, posożyty, Candida itp. Mi nikt niczego nie zlecił,a czuje, że powinnam coś zrobić. Na razie zajęłam się analizą włosa. Termin dopiero w maju.  Narazie zaczęłam podawać tran. Myślę o Ptotokole wit. A. Słyszałam,że daje efekty. Może jesteście mi w stanie coś doradzić. Swoją wiedzę czerpie w 90% w tego właśnie forum. Sedreczne dzięki za nią.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: edziamama w Kwiecień 14, 2009, 16:45:25
mam 70 ja mam ten sam problem co Ty :) nic mi pediatra nie zaleciła, sama poprosiłam o skierowania na badania metaboliczne i genetyczne. Też chcę zrobić analizę włosa ale jeszce zapuszczamy  :p  :p

Idę w przyszłym tygodniu po skierowanie na posiew kału ponoć z tego candida może wyjść, bo nie wiem gdzie w okolicy mogłabym w inny sposób zbadać czy ma candidę :down:  :down:
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Kwiecień 15, 2009, 09:22:22
edziamama piszesz, że robiłaś badania metaboliczne i genetyczne. Napisz proszę co konkretnie.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Asizana w Kwiecień 17, 2009, 18:24:00
Robiłam badania na candidę, wyszły negatywnie, a zleciła mi je psychiatra dziecięca. Ponoć może wyjść wynik negatywny , a drożdżaki się chowają w gdzieś w jelicie. Drożdżaki powodują głównie nadruchliwość, takie mam informacje od lekarza.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: agal38 w Kwiecień 18, 2009, 22:21:23
Czy ktoraś z mam byłaby chętna porozmawiać poza forum na temat ZA. Ja podejrzewam u mojego synka ZA. Byłam u specjalistów, ale niestety dziecko w wieku 4,5 roku trudno zdiagnozować.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Asizana w Kwiecień 19, 2009, 06:45:34
Jeżeli istnieje taka potrzeba, służę pomocą. Mam syna z ZA (8 lat), a z zawodu jestem neurologopedą. Nie znam się za bardzo na alternatywnych sposobach leczenia autyzmu i ZA, ale mam sporą praktykę w oddziaływaniu terapeutycznym (oczywiście praktyka odbyła się głównie na własnym dziecku   :D  ). Możemy porozmawiać np. na GG. Pozdrawiam.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Kwiecień 22, 2009, 08:43:07
Czy któraś z mam odtruwała dziecko z ZA np.u dr Bross
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Maj 19, 2009, 14:29:26
Trochę zamarł ten wątek, a szkoda. Katarina, jesteś z Gliwic prawda. Napisz, proszę (może być jeśli chcesz na komunikator) gdzie i do kogo chodzisz na terapie. Twoje dziecka jest o kilka lat starsze od mojego. Może mogłabyś mi coś podpowiedzieć np. na co mam być czujna w pierwszych dniach szkoły, bo Mareczek zaczyna od września jako pierwszoklasista.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: katerina w Maj 21, 2009, 10:02:49
Prawda, i chętnie z Tobą porozmawiam  :) .
Namiary podam na komunikator.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Maj 21, 2009, 10:40:09
Dziki Kasiu,wiadomość już dostałam i napewno do Ciebie zadzwonię,
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: katerina w Maj 21, 2009, 10:59:07
Fajnie  :)
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: edziamama w Maj 21, 2009, 17:31:05
mam 70 u genetyka byliśmy 2 razy ale myślę, że jeszce ze 2 wizyty nas czekają bo dopiero dostaliśmy skierowanie na badania cytogenetyczne, a po badaniach trzeba przeciez jechac na konsultację genetyczną
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Maj 28, 2009, 09:56:38
Szlak mnie trafia jak widzę zaangażowanie naszych Pań przedszkolanek. Przecież każda szanująca się przedszkolanka powinna widzieć więcej niż tylko czubek własnego nosa. Wychowawczyni Marka owszem wie jaki problem ma Matek. Marek ją bardzo lubi. Jednak odnoszę wrażenie, że tylko ona jest mu przychylna, resztę to mało co obchodzi. Przecież Marek nie jest ich podopiecznym więc po co się wysilać i interesować się jakimś tam Zespołem Aspergera. Założę się, że większość z nich myśli, że Zespół Aspergera to jest jakaś kapela muzyczna. Jedyne co mi przychodzi na myśl to -całkowity brak zaangażowania, brak profesjonalizmu- ignorantki.
Chodzi o to, że od kilku dni Marek panicznie nie chce chodzić do przedszkola. Wczoraj dopiero powiedział mi, że Pani Grażynka (wychowawczyni z innej grupy) codziennie krzyczy na niego, bo nie chce jeść śniadania - krowa jedna, gdyby zainteresowała się tym problemem chociaż w minimalnym stopniu to by wiedziała,że nasze dzieci mają swoje rytuały i jadłospis mają wybiórczy. Pani Marka o tym wie ale jest teraz z grupą na zielonej szkole. Marek jak się domyślacie został w przedszkolu i jeszcze kilkoro innych dzieci z jego grupu.  Oczywiście zostali "doklejeni" do innych grup.
Z tego wynika, że pomino iż o wszystkich poczynaniach Marka informuję przedszkole za pośrednictwem wychowawczyni, temat się w tym miejscu urywa. Po co przekazywać dalej informację o dziecku. Przecież inną Panią ten problem nie dotyczy mimo, że od czasu do czasu się zastępuję.

Druga sprawa to przemoc (odwieczny problem szczególnie w stosunku do naszych dzieci). Zdażyło się, że Marek już kilkakrotnie był szczypany i bity przez chłopca z jego grupy. Dyrakcja już z tym problemem się upodała,ale co z tego, gdy inne Panie (przez pomyłkę nazywane przedszkolankami) całkowicie nie widzą problemu, mówiąc "przecież chłopcy tak mają i od czasu do czasu się biją, co my mamy zrobić". Tak tego nie zostawię , jeszcze nie wiedzą z kim zadarli  :devil:  :angry:
Edukacja pedagogów i współpraca między nimi woła o pomsstę do nieba. Tyklo, że jak nasze dziecko ZA zacznie się bronić ( Marek niestety nie potrafi się bronić. Jest lękowy), to wtedy przedszkole/szkoła krzyczy - on jest agresywny trzeba go usunąć bo jest niebezpieczny dla innych. **** !!!
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: edziamama w Maj 28, 2009, 10:21:12
mam 70 my też ostatnio w przedszkolu mamy znowu pod górkę pisałam w wątku o badaniach słuchu, który założyłam

też dostaję ostatnio czegoś bo wszyscy się niecierpliwią gdy Gabryś minutę atrzy na wieszaczek zanim poda mi kurteczkę, przecież to ja na niego czekam nie oni więc nie wiem po co ten wzrok
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: katerina w Maj 28, 2009, 10:22:09
Mam70, my akurat mieliśmy dobre doświadczenie z przedszkolem integracyjnym na ul. Mickiewicza.
Nie chcę Cię straszyć, ale szkoła to dopiero dżungla, tam poznaliśmy co to znaczy : obojętność, znieczulica i niefachowość  :alien: .
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: edziamama w Maj 28, 2009, 10:23:25
aha mam 70 badania cytogenetyczne mamy na 7 września  ???  potem 4-6 tygodni trzeba czekać na wyniki a potem trzeba się umówić na termin na konsultacje do Pani genetyk  :O  W sumie skierowanie dostałam na początku roku i myślę, że może do Bożego narodzenia skończę z genetyką, zostają jeszce inne wizyty w zawieszeniu :angry:
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Maj 28, 2009, 10:58:54
Jestem naprawdę przerażona. Może to niepedagogiczne, ale mówię Markowi,żeby oddał jak go ktoś uderzy. Mam to gdzieś. Czy istnieje jakaś metoda, króra złagodzi jego lęk przed agresywnymi "kolegami" i dzięki której stanie się bardziej pewny siebie. Dzisiaj pogadam na ten temat z panią pschycholog.
Nie ukrywam, że od kilku miesięcy o niczym innym nie myślę tylko o tym jak Marek się odnajdzie w nowej szkole. Tym bardziej, że nie wiem jeszcze do której trafi, mimo, że prosiłam o konkretną. Decyzja zapadnie pod koniec czerwca. Do tej pory osiwieję i 10 kg przytyję  :laugh: -reakcja na stres :laugh:
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Maj 28, 2009, 11:02:24
edziamama, wytłumacz mi o co chodzi z tymi badaniami cytogenetycznymi bo nie jarzę.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Maj 28, 2009, 11:11:31
Katerina. W moich wcześniejszych postach biłam się z myślami nt. czy robić Markowi orzeczenie czy nie. Na szczęście dojrzałam  mam nadzieję do właściwej decyzji, mianowicie, orzeczenie. Myślę, że w tym momencie mogę otwarcie, bez kamuflowania  mówić o każdym problemie Marka. Właśnie wczoraj zanoisłam orzeczenie wraz z wnioskiem do UM.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: katerina w Maj 28, 2009, 11:14:35
Mam70, nie wiem do której szkoły prosiłaś, ja też walczyłam o konkretną i byłam pełna nadziei, a szkoła okazała się porażką  :( .
Ja z kolei nie uczę syna oddawać, nie tędy droga, wg mnie jest to błędne koło, choć niestety, obserwując zachowanie szkolnych kolegów, sam się trochę tego nauczył  :p . W przedszkolu pilnowanie zachowań dzieci należy zdecydowanie do pań przedszkolanek.

Co do orzeczenia  - słusznie postąpiłaś.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Maj 28, 2009, 11:21:48

(edziamama @ Kwie 14 2009,16:45)
QUOTE
Idę w przyszłym tygodniu po skierowanie na posiew kału ponoć z tego candida może wyjść, bo nie wiem gdzie w okolicy mogłabym w inny sposób zbadać czy ma candidę :down:  :down:

Edziamama. Powiedz mi proszę, czy zrobiłaś te badanie i ile kosztule. Ja w naszej przychodni dostałam skierowanie na badanie kału w kierunku pasożytów. Wynik badania " nie stwierdzono obecności jaj pasożytów i cyst lamblii". Mam wrażenie, że to nie jest badanie na obecność lub nie candidy.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Maj 28, 2009, 11:29:21
Katerina zgadzam się z tobą, że nie tędy droga, ale na razie inna nie przychodzi mi do głowy. Z Panią wychowawczynią już na tej temat rozmawiałam - pogadała z chłopcem, postawiła go do kąta i zabroniła mu się tak zachowywać. Co z tego, jak tej Pani nie ma to już wykorzystuje sytuację.Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: katerina w Maj 28, 2009, 11:37:01
W takim razie stanowczo zgłaszaj problem aż zostanie on rozwiązany, spróbuj też porozmawiać z rodzicami łobuziaka.
Tak w ogóle to współczuję, bo też mi dużo krwi psują wybryki jednego ze szkolnych "kolegów" syna  :( .
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Maj 28, 2009, 11:47:59
Tak mam zamiar zrobić. Marek dzisiaj i jutro nie idzie do przedszkola. Nie chcę go stresować, ale mój teść (on go odprowadza do szkoły) pofatygował się do przedszkola. Niestety, Pani dyr nie ma, wychowawczyni jak wcześniej pisałam na zielonej szkole. Rozmawiał z pseudoprzedszkolanką - Panią Grazynką. Była bardzo zaskoczona reakcją Marka (głupia baba) " ale ja już mam taki doniosły głos" - powiedziała. Szkoda nerwów. Osobiście pójdę w poniedziałek, bo wtedy wróci jego wychowawczyni.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: muminka3 w Maj 28, 2009, 13:32:40
mam 70 - czy Twój synek mówi?
Ja miałam problem z biciem w domu na linii Marci i bliźniak, zdrowy brat był niekoniecznie silniejszy ale napewno sprytniejszy, pomogły nam takie scenki - odgrywałm z małym, teraz wrzeszcy, nie zabieraj, nie wolno, to moje - narobi przy tym takiego rabanu, ze zawsze mu ktos pomoze, a jak ktos go chce zbic - starszy lub bliźniak - nawet w zartach to mu powie jestes głupi, tata weźmie pasa i tez sporo wrzasku,poza tym masaze rączek zeby mocno trzymał  to, co chce - jak mu sie kilka razy udało to wzrosła samoocena - teraz jak o cos walczą to szanse są wyrównane :p
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Maj 28, 2009, 13:52:49
Tak Marek mówi, nie tak jak jego rówieśnicy, ale cały czas pracujemy nad tym. Znajomi mówią, że poczymił duże postęty. Zaczyna używać więcej słów. W domu tłumaczyłam mu jak ma się zachowywać w kłopotliwej sytuacji, np.jak nie chce jeść lub jak ktoś go oderzy. Odgrywałam z nim scenki w domu. Biedak, nawet jak był sam w pokoju to słyszałam jak uczy się tych scenek.  Niestety, Mareczek jest lękowy plus słaba mowa powoduje stres.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Małgośka w Maj 28, 2009, 15:35:29
Wyboru szkoly NIE WOLNO scedować na kogos innego. Warto popytać mamy z forum i samej wybrać przyjazna szkolę. W końcu po to ma sie ten jezyk, żeby zapytać, nie? :D  Nasza jest w odległości 10 km od domu.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Małgośka w Maj 29, 2009, 09:06:34
Jeżdzić po okolicy, pogadac z dyrektorkami szkół integracyjnych zaczepić rodziców czekających na odebranie zerówkowiczów i pierwszaków, zapytać czy sa zadowoleni ze szkoły.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Małgośka w Maj 29, 2009, 09:07:46
Zwłaszcza tych, ktorzy mają dzieci niepełnosprawne.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Maj 29, 2009, 10:24:04
Dzięki Małgosiu za podpowiedzi, ale chyba nie zrozumiałyśmy się. Ja już dawno przeprowadziłam rekonesans, stało się to od kilku miesięcy moją obseją. Nigdy nie posłałabym dziecka do przypadkowej szkoły. Jestem już po rozmowie z dyrektorką tej szkoły, do której chcę posłać Marka(już chyba ma mnie dość :D ), po rozmowie z rodzicani innych dzieci chodzących do klas integracyjnyrupy(chodzę na grupę wsparcia i tam też wymieniamy się różnymi informacjami), ponadto Pani pscycholog Marka, doskonale się orientuje, ma wyrobione zdanie na temam klas integracyjnych w moim mieście a dokładnie na temam pedagogów wspomagających. Jej opinie pokrywały się z moimi , ale życie oczywiście zweryfiuje moją decyzję, mam nadzieję, że się nie zawiodę. Problem leży gdzie indziej. Pomino, iż we wniosku składanego do Urzędu Miejskiego zaznaczyłam, do której szkoły życzę sobie żeby Marek  uczęszczał i uzasadniłam moją decyzję, na dzień dzisiejszy nie dostałam od nich gwarancji 100 %. Dopiero jak spłyną wszystkie wnioski (do końca maja) będą przydzielać dzieci - niezależnie od sugestii rodziców, do szkół integracyjnych i może się okazać, że do tej szkoły starać się będzie więcej niż 5-ro dzieci. Wówczas będą brane inne kryteria wyboru, np.miejsce zamieszkania, specyfika zaburzenia, i Bóg wie co jeszcze. Takie mam informacje z Urzędu Miejskiego . Stąd moje obawy o przydzielenie Markowi szkoły.Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Małgośka w Maj 30, 2009, 10:27:46
U nas składało sie podanie o przyjęcie w sekretariacie szkoly. Zyczyli sobie opinii z Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej z którą wspólpracują /rejon/ i żadnej innej. Sprawdz to aby czegoś nie przegapić. Na opinie z tej poradni czekało sie bardzo długo na wizytę tez. A jak zadzwoniłam, żeby sie umowić to pani powiedziała, że 3 lata wcześniej wystawiała dziecku opinie do przedszkola specjalnego wiec o czym my mówimy....... :D Była w szoku jak dziecko zmieniło sie po edukacji w "Krok po kroku" i akupunkturze. Gdybym wczesniej odtruwała szczepionki według Tinusa byłoby jeszcze lepiej.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Grudzień 01, 2009, 09:07:37
Witam wszystkich,
w dzisiejszym Przekroju ukazał się artykuł nt. Zespołu Aspergera.
Poniżej wklejam link
http://www.przekroj.pl/wydarzenia_kraj_artykul,5932.html?print=1
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: katerina w Grudzień 01, 2009, 09:26:09
Cóż, artykuł bynajmniej nie napawający optymizmem  :( .
Smutna gorzka prawda naszej codzienności ...
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Grudzień 01, 2009, 13:28:14
Cześć Katerina, jak miło, że się odezwałaś.  :laugh:
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: katerina w Grudzień 01, 2009, 14:02:47
Dzięki, a tak w ogóle to cały czas jestem prawie na wyciągnięcie ręki  :p .

Przesłałam ten artykuł mailem koleżance z pracy, która z moich opowieści coś tam wiedziała o ZA i moich problemach z tym związanych. Po przeczytaniu ww. artykułu przyznała, że myślała, że trochę wyolbrzymiam, przesadzam, gdy mówię jak może utrudnić życie to zaburzenie, jak nierówną walkę staczamy na co dzień nie tylko z samym zaburzeniem, ale i z otoczeniem. Natomiast, gdy się zapoznała z relacjami również innych rodziców, zrozumiała jak poważny to jest problem, była naprawdę  poruszona i zmartwiona moją sytuacją.
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Grudzień 07, 2009, 14:51:02
Wkrótce, chyba od 5 lutego 2010 w kinach film pt " Adam" o chłopcu- młodzieńcu  z ZA

http://www.imperial-cinepix.com.pl/products/2764-ADAM
Tytuł: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: ziga w Grudzień 07, 2009, 19:17:29
Proszę mamy z Krakowa o opinie na temat szkól integracyjnych w Krakowie
Cytuj
Jestem mamą 5 latka z ZA  i w przyszłym roku wybieramy się do zerówki w szkole. Mamy więc ogromny dylemat, która szkoła bo boimy się przypadkowej!
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Luty 01, 2011, 10:58:18
Odświeżam wątek, gdyż szukam mam zainteresowanych TUS w Gliwicach.

Jestem mamą 9- letniego chłopca z cechami Zespołu Aspergera. Mieszkamy w Gliwicach. Na Trening Umiejętności Społecznych uczęszcza raz w tygodniu we wtorki. Niestety, od marca zajęcia mają odbywać się, co dwa tygodnie. Szukam w związku z tym rodziców, którzy byliby chętni zapisać swoje dzieci (w podobnym wieku tj. 8,9, 10 letnich) na zajęcia grupowe z„Treningu Umiejętności Społecznych ”. Zajęcia (odpłatne) mają rozpocząć się w marcu 2011 w każdy czwartek w Gliwicach. Prowadzić je ma fantastyczna i kompetentna terapeutka, mająca bardzo dobry kontakt i podejście do dzieci. Poza TUS prowadzi również min. terapię SI, Biofeedback. Tutaj możecie sobie o niej trochę poczytać http://www.treningmozgu.pl/index.php?s=trenerzy&p=iwona-garcarz (http://www.treningmozgu.pl/index.php?s=trenerzy&p=iwona-garcarz) .Mój syn ją uwielbia i z ochotą przychodzi na każde zajęcia terapeutyczne. Znam ją już wiele lat i wiem, jestem przekonana, że odpłatność będzie minimalna.
Jeśli ktoś jest zainteresowany zajęciami z TUS to bardzo proszę o kontakt.
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mam70 w Luty 07, 2011, 11:36:34
Podbijam, może ktoś jeszcze jest zainteresowany.
W skrócie napiszę jak te zajęcia prowadzone są przez Panią Iwonę.
Celem zajęć z TUS jest pomoc naszym dzieciom w odnalezieniu się w sytuacjach dla nich trudnych. Na zajęciach dzieci odgrywają scenki (dramy) np. z życia szkolnego, jak zachować się w sytuacji, gdy ktoś nas uderzy, gdy się wyśmiewa, co zrobić, gdy się czegoś boimy, uczą się tego, żeby pokonywać swoje lęki np. obawa przed podejściem do kolegi i zapytania się go czy może się z nim pobawić (dla Marka na razie problem nie do przeskoczenia pracujemy nad tym. Jest w drugiej klasie, ale do tej pory na przerwach nie bawi się  z kolegami tylko siedzi sam na ławce). Ale już Marek potrafi sam iść do biblioteki (wcześniej nie było o tym mowy), nawet do koleżanki z klasy na urodziny poszedł sam (do jej domu. Rok temu niemożliwe.) I wiele innych. Na początku Pani Iwona rozmawia z rodzicami i z nimi ustala, z czym dziecko ma największe problemy, na tych problemach głównie się skupia i one są  tematem dram. Dzieci uczą się również relaksacji. Każde zajęcia kończą się krótką relaksacją.

Jeszcze jedno. Zawsze ustala się pomiędzy rodzicem a dzieckiem problem, nad którym należy pracować w domu, np. przeklinanie, bicie rodzeństwa, problemy z higieną osobistą słowem wszystko to, co rodzice chcą u dziecka wyciszyć/wzmocnić. Na koniec każdych zajęć z TUS rodzice wchodzą do sali i zdają P. Iwonie relacje z pracy w domu nad wyciszeniem/wzmocnieniem danego zachowania. Całość tj. praca w grupie, relaksacja, praca w domu nad ustalonym zachowaniem jest punktowana. Dzieci uwielbiają rywalizację.

W tym roku latem jedziemy z nią i innymi terapeutami na turnus terapeutyczny.Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: kasia14@opoczta.pl w Luty 23, 2011, 18:50:27
Mój syn ma 6lat, od 2 zdiagnozowany zespół aspergera, nadpobudliwość psychoruchową z deficytem uwagi, zaburzenia emocji. Od roku borykamy się ze znacznym regresem rozwojowym. Jesteśmy objęci wczesnym wspomaganiem rozwoju, w ramach którego Mateusz uczęszcza na terapie SI, zajęcia pedagogiczne i logopedyczne
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Kamala w Luty 28, 2011, 19:48:47
Do rodziców z Warszawy i okolic.

Dziś byłam w SOTISie, bo chciałam  moich dwóch CZR-kowców  :P Zapisać do "Magicznej Busoli" i dowiedziałam się że właśnie tworzona jest specjalna grupa dla dzieciaczków z Zespołem Aspergera (a podobno właśnie w tym kierunku idą moi mali panowie)

Wklejam link dla zainteresowanych. Grupa ruszy miesiąc po tym, jak zbierze się minimum 5 dzieci. Maksymalna ilość miejsc to 12.

http://www.sotis.pl/terapia/SOTIS_ZA_punkt_przedszkolny.html (http://www.sotis.pl/terapia/SOTIS_ZA_punkt_przedszkolny.html) Podobno istnieje możliwość finansowania ze środków gminnych plus fundacyjnych, więc mam nadzieję, że da się to udźwignąć. Zobaczymy :)
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: zmijka7402 w Czerwiec 02, 2011, 11:00:09
witam jestem nowicjuszką proszę o pomoc u mojego prawie pięcioletniego syna lekarz psychiatra po godzinie obserwacji i wcześniejszym wywiadzie stwierdził zespół aspergera mały ma zaburzoną mowę słabą koncentrację zero sprawności manualnej nie bawi sie z rówieśnikami zlecił trening SI  zajęcia logopedyczne i trening johansena
proszę powiedzcie przez kogo i jak  długo były diagnozowane wasze dzieci czy są na diecie jakie wykonywaliście im badania bardzo proszę o pomoc bo zostałam sama z tą diagnozą bez żadnych wskazówek
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Calling Heaven w Czerwiec 02, 2011, 12:19:15
U mojego syna też pojawiły się takie przypuszczenia. Podaję mu eyeq trzy razy dziennie po łyżeczce i po ok. 3 tygodniach było widać pierwsze efekty - zaczął ładniej kolorować obrazki, nie miał problemu z obejrzeniem 1,5 godzinnego filmu dla dzieci (w sumie dla młodzieży "Artur i Minimki" ). Zaczyna też bawić się z dziećmi. ostatnio na placu zabaw w przedszkolu chodził z chłopcem za rękę :) Wcześniej nie do pomyślenia. Po ograniczeniu słodyczy lepiej się zachowuje, jest grzeczniejszy. Nie stosuję terapii SI (jeszcze), ale bardzo silnie go motywuję. Za każdym razem jak coś osiągnie zachwalam go (bardziej niż to potrzebne). Jak powiedział coś do sąsiada, to bardzo się cieszyłam. Teraz piewszy szuka kontaktu z ludźmi. Jeszcze pracuję nad zabawą z równieśnikami. Jest lepiej.
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: zmijka7402 w Czerwiec 02, 2011, 13:29:42
dziekuję bardzo ,za odpowiedź u mojego syna też jest machanie rękami a poza tym przywiązanie do jednej zabawki  obracanie jej i oglądanie z chodzeniem za rękę nie ma  problemu w zasadzie z dziećmi też jakoś się bawi ale sam nie podejmuje inicjatywy i są to tylko zabawy  w ganianego o innych typu samochodami nie ma mowy jest też nadwrazliwość bo nie chce myć rąk buzi zębow czy syn ma podobne problemy może jakieś porady i proszę napisać co to jest eyeq moj syn dostaje cavinton i magnez z wit. b6 dla poprawy koncentracji od neurologa
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Calling Heaven w Czerwiec 03, 2011, 11:13:37
eyeq to kwasy omega3 i omega6 plus olej z wiesiołka. Kupisz w aptece, kosztuje ok 60 zł w płynie. Starcza na długo. Igorek też preferuje zabawy głównie w ganianego z innymi dziećmi, ale ostatnio bawi się autem w piaskownicy. Raz nawet układał jakąś historyjkę do tego. Igor pięknie mówi, jest rozwinięty ponad wiek, jeździ na rowerze, hulajnodze, dużo ostatnio z ludźmi rozmawia. Ostatecznie będzie obserwowany w kierunku ADHD, bo nie ma takich obajwów jak przywiązanie do zabawki, chodzenie jedną trasą, A jak twój syn macha rączkami? Jak to wygląda. U nas to największy problem i tylko z tego powodu potrzebuję porady fachowców (którzy póki co nie potrafią mi pomóc) :/
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: zmijka7402 w Czerwiec 04, 2011, 13:58:08
u niego to wygląda tak że podskakuje zamacha dwa razy rękami jak ptak skrzydłami chociaż to jest mniej nasilone gorzej jest z bieganiem  w kółko i wkładaniem różnych rzeczy do buzi mam pytanie czy sama zdecydowałaś się na podanie eyeq czy lekarz ci polecił czy robiłaś synowi jakieś badanie alergologiczne genetyczne itp i kto u was stawia diagnozę
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Calling Heaven w Czerwiec 05, 2011, 20:43:07
NIe staram się o diagnozę dla niego i już żałuję, że poszłam do psychologa przedszkolnego. pani przyjmuje poza przedszkolem i nigdy w środku nie była. Widziała Igora 2 razy, a już mi tu diagnozy stawia. Później poszłam do psychologa, który pracuje w szpitalu z "takimi dziećmi" i ona naprowadziła mnie na ADHD, ale Zespół Hiperkinetyczny mieszany, z przewagą braku koncentracji, a nadmierne machanie rękami może być spowodowane nadpobudliwością. EyeQ podaję z zalecenia naszej lekarki rodzinnej, ale na pewno nie zaszkodzi. U nas jest bardzo duży postęp po tym. Jest to suplement, dostępny bez recepty - nic nie ryzykujesz. Testy alergiczne dopiero nas czekają (bo to też ważny trop). W czwartek idziemy do laryngologa i alergologa. Na 100% coś dzieje się u niego z migdałkami (co podobno może prowadzić do niedotlenienia mózgu nawet) - ślini się, ciężko oddycha w nocy. pewnie przez to,że jest alergikiem jeszcze nie leczonym (oprócz zyrtecu), to częściej łapie infekcje. Jedyne badania jakie przechodził to w kierunku paciorkowca (PANDAS - poczytaj o tym), badania krwi, moczu i kał  kierunku pasożytów, badanie neurologiczne, ale bez eeg i rezonansu.
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: zmijka7402 w Czerwiec 06, 2011, 09:17:18
u mnie diagnozę postawił psychiatra po godzinnej obserwacji  migały mamy już usunięte w wieku trzech lat , bo były mocno przerośnięte  i mogły być przyczyną ze mowa się nie rozwijała poza tym często chorował  ale dalej się ślini ,bo mamy problem z nosem nie umie wydmuchiwać, nie mam pojęcia jak go nauczyć u neurologa też jesteśmy pod kontrola na pewno wybiorę się do alergologa a czy krew jak robiłas to tylko podstawowe badania czy coś jeszcze bo nie wiem o co wołać  u lekarza i czy wyszło ci coś z kału bo jak czytam różne fora to rzadko kiedy wychodzą pasożyty i rzecz najważniejsza to czy twój syn jest na diecie bo nią jestem przerażona
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Anka z Wrocławia w Czerwiec 06, 2011, 14:19:21
.
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Lilia w Czerwiec 06, 2011, 23:34:48
Nastepny krok staram się też wdrażać, aby nie podawać wysokotiolowych, odchodzę od jajek (uzywamy tylko jako dodatek, coraz mniej), odchodzę od strączkowych.

wytłumacz mi Martynko o co chodzi z produktami wysokotiolowymi?:)
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: donna w Czerwiec 07, 2011, 00:00:15
wytłumacz mi Martynko o co chodzi z produktami wysokotiolowymi?:)
Lilia, generalnie chodzi o to, że duża ilość pokarmów zawiera siarkę, ale niektóre z nich (w tym m.in. jajka, nabiał) zawierają wolne tiole (SH). Przyjmowanie pokarmów zawierających dużą ilość tioli w sposób oczywisty zwiększa ich ilość w organizmie, a co za tym idzie podnosi się poziom cysteiny we krwi. A. Cutler twierdzi, że 35-50% osób zatrutych rtęcią ma podwyższony poziom cysteiny (http://livingnetwork.co.za/chelationnetwork/food/high-sulfur-sulphur-food-list/ (http://livingnetwork.co.za/chelationnetwork/food/high-sulfur-sulphur-food-list/)). Podwyższone poziomy cysteiny spowodowane dużą ilością wolnych tioli w organizmie są niebezpieczne. Cysteina (tak jak ogólnie siarkowe produkty, ALA, DMSA, DMPS - chelatory oparte są przecież na siarce) może wiązać się z rtęcią i ją mobilizować (Cutler pisze o tym w Amalgam Illness na s. 188). "Cysteina i cystyna mogą pogorszyć zatrucie rtęcią, przenosząc ją do innych tkanek. Ponadto, cysteina i cystyna są wspaniałą pożywką dla rozwoju Candidy i mogą sprzyjać i pogarszać jelitową kandydozę" (http://www.dzieci.bci.pl/strony/autism/protokol_dan.htm (http://www.dzieci.bci.pl/strony/autism/protokol_dan.htm)). Czyli z jednej strony - mobilizacja rtęci, a przez to dalsze zaburzenie gospodarki minerałami i umożliwienie candidzie wykorzystywania minerałów, a z drugiej - pożywka dla candidy.
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: mama_Dyzia w Czerwiec 07, 2011, 00:22:36
Donna pytalas mnie kiedys o poziom homocysteiny u mlodego. Pytałam ostatnio o to i okazuje sie ze mial robiony jakis panel i wszystko wyszlo w porzadku. Ja sie dokladnie na tym nie znam wie nie chce sklamac ale mial to robione przy okazji badan metabolicznych.

pozdrawiam
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: zmijka7402 w Czerwiec 07, 2011, 09:35:39
dzięki Martyna a napisz mi co dajesz mu do przedszkola na śniadania bo tam przecież tylko bułki chleb i dodatki i napiszcie mi kobitki gdzie przez internet tanio można kupić te mąki i inne produkty bo ja mieszkam w zapadłej dziurze jak zgromadzę trochę produktów i przestudiuję przepisy to spróbuję tylko nie wiem co z tego bedzie bo u mnie same niejadki
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Anka z Wrocławia w Czerwiec 07, 2011, 15:18:25
.
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: zmijka7402 w Czerwiec 07, 2011, 22:36:35
dzięki fajnie to wygląda tylko obawiam się ze nic  z tego albo prawie nic nie zostało by zjedzone przez moje dzieci bo to straszne niejadki zjedli by tylko owoce albo coś przypominającego słodycz mam jeszcze pytanie gdzie  ty to wszystko kupujesz np. musztarde bc bo jak czytałam etykiety to wszystkie ketchupy musztardy mają cukier jak już pisałam mieszkam w zapadłej dziurze gdzie o sklepie ze zdrową zywnością mogę zapomnieć
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Anka z Wrocławia w Czerwiec 08, 2011, 07:28:54
.
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Lilia w Czerwiec 08, 2011, 10:29:07
Dziękuje Donna:)
a jak to się ma do diety SCD?
przecież tam jest mnóstwo podaży jajka...
mój mały zjada jedno jajko od baby dziennie.
jest zatruty metalami,ale Candidy nie ma.
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: donna w Czerwiec 08, 2011, 11:22:43
Nie wiem jak to z dieta scd, mysmy probowali jej przez 2 tyg i było duze pogorszenie, nawet wtedy nie dawalismy jajek, zreszta Inga ma nietolerancje pokarmowa na jajka (maksymalna mozliwa) a do tego z badan genetycznych (panel metylacyjny) wyszlo, że ma defekt uposledzajacy metylacje siarki. U nas siarka w ogole odpada. Ale wysokosiarkowe produkty naprawdę szkodza, jinx o tym kiedys bardzo duzo pisal, nie pamietam wjakim watku, ale było tego duzo i sensownie (przejrzyj jego 1500 postow, na pewno znajdziesz ;)
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Lilia w Czerwiec 08, 2011, 11:30:39
poszukam ;p
Donna napisz mi proszę jaką podajesz wit B6 i magnez,bo ja mam tą zwykłą z apteki i jest gorzko kwaśna;/ rozpuszczam małemu B6 i B w ciepłej wodzie,nie wiem czy tak można... potem sika na pomarańczowo;)
Tytuł: Odp: zespół Aspergera
Wiadomość wysłana przez: Costos w Czerwiec 08, 2011, 12:31:25
najlepiej P-5-P z Mg z Kirkmana...