Autor Wątek: 3-miesięczne niemowlę-od jakich badań zacząć, proszę o pomoc  (Przeczytany 9868 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asiag

• Bywalec
  • **
Odp: 3-miesięczne niemowlę-od jakich badań zacząć, proszę o pomoc
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 18, 2017, 13:30:24 »
Witajcie :)
Postanowiłam napisać, bo wiem, że są takie matki, jak ja parę miesięcy temu, które obecnie mają 3-4 miesięczne niemowlę i zastanawiają się, co dalej, sama szukałam pomocy i dobrze, że odezwało się parę osób i pomogło, bo bym na zawał zeszła. Piszę tez pewnie po części dla siebie, by jeśli kiedyś coś się zadzieje (nie daj Boże) wiedzieć, że to umiał-pamięć ulotna jest.
U nas jest poprawa (Mały ma 8 miesięcy i tydzień), ale jeszcze jest trochę do pracy i coś co niepokoi bardzo.
No to może minusy:
-mały w ogóle nie gaworzy, są pojedyncze sylaby, samogłoski i czasem jakieś: ach, och, uf i tyle.(TO NIEPOKOI MNIE NAJBARDZIEJ).
-nie dialoguje,
-mało się "współcieszy", gdy zrobi coś dobrze, ja biję brawo, chwalę przesadnie, a on się tylko uśmiechnie i koniec,
-słabo cieszy się na powrót taty z pracy i jak tata go trzyma, to czasem płacze bo chce do mnie,
-nie reaguje na imię,
- nie raczkuje,
-czasem się zawiesza na jakimś przedmiocie, zjawisku, muszę wtedy dłużej zabiegać o uwagę, pstrykać palcem,
-nie podąża za moim wzrokiem,
-wyciąga język kilka razy dziennie,
-łapie się za uszy.
Teraz plusy:
-odsłania przedmioty pod pieluszką, szuka w pudełku zamknięte,
-wyróżnia mnie jako mamę,
-sprawdza, czy jestem, jesli gdzieś jesteśmy i siedzi na moich kolanach tylem do mnie,
-czasem daje buziaka, gdy poproszę (przybliża usta do moich ust),
-podąża za wskazaniem ręką,
-robi bach, gdy mówię piesek bach,
-czasem przytula mnie lub misia, gdy mówię tuli, tuli,
-pełza dużo,
-lubi zabawę w akuku,
-świeci lub gasi światło, gdy mówię zrób pstryk,
-wskazuje wzrokiem rodzinę, przedmioty,
- w książeczce wskazuje dwa, trzy zwierzątka całą ręką (tak chce je dotknąc, jakby wyjąć),
-odpowiada uśmiechem na uśmiech dużo częściej, ale nie zawsze,
-kontakt wzrokowy bardzo się poprawił, nawet na rękach potrafi popatrzeć mi w oczy, gdy chce,
-czesu czesu zrobił mi ze trzy razy, słabo naśladuje, coś tam czasem,
-za to wspaniale karmi mnie jedzeniem, gdy wołam daj mamie am.
-czasem przenosi wzrok z przedmiotu na mnie, ale tylko gdy jestem obok przedmiotu,
-stuka przedmiotem o przedmiot, wydobywa dźwięki, potrząsa, uderza,
-pokazuje, gdzie miś ma oko, nos-ręką dotyka,
-stał się dużo bardziej pogodny, gdy ja się uspokoiłam,
- siada.
Wciąż się martwię, brak gaworzenia mimo dwumiesięcznego słuchania programu w słuchawkach spędza mi sen z powiek, nie ma dialogowania, ale co jakiś czas upadam i wstaję i walcze o jego lepsze jutro, ale tym samym o nasze. Nie wiem też, czy już nie powinien reagować na imię.
Pozdrawiam wszystkich czytających, proszę o kciuki i mam nadzieję, że jeszcze będę miała o czym pisać w pozytywach.
A z tego miejsca pozdrawiam Agatę i Monikę, by udało nam się wywalczyć to, czego tak bardzo pragniemy :)
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2017, 11:45:50 wysłany przez asiag »

milenka88

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 07, 2017, 13:41:11 »
Witam. Mam bardzo podobny problem z moja corka :( czy moge sie z Toba jakos skontaktowac? Dziekuje

asiag

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 08, 2017, 10:29:18 »
Milenka88 jak chcesz napisz mi pw, ja na Twoim miejscu przede wszystkim zaczęłabym chodzić z Małą na rehabilitacje do dobrego fizjoterapeuty, bo pisałaś, że mała ma asymetrie, zamów książkę Cieszyńskiej i Korendo "Wczesne..." i rób te zabawy, a byliście u okulisty, mój synek dodatkowo ma astygmatyzm i zezuje , to też utrudnia patrzenie. I zapisz Was do Synapsis.
Kinio może Ty jeszcze pomożesz:)

Pozdrawiam i powodzenia, ja czytam to forum i z niego dużo korzystam, co do zabaw, masaży synka, masaże pomagają na poprawienie kontaktu:)

jusspy

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 03, 2017, 08:52:10 »
czesc , ja pisalam. A tym forum kiedys, mialam
dokladnie tak samo. Dziecko nie patrzylo na mnie wogole od urodzenia. Sproboj odnalezc moj post. W skrocie, po zapaleniu pluc maly mial b noskie zelazo ( dwie nazw foliate i cos tam) i postanowilam mu ja wziekszyc, dostawal zelazo i eit c, ale poprawy zadnej, moja mama powiedziala zeby dac kwas foliowy tosie lepiejwchlania. Najpierw dawalam po pol tabletki potem po calej. ( dziecko urodzone w styczniu podawalam w listopadzie, pazdzierniku) . Sluchaj dziecko mi wrocilo po 2 dniach!!!!!!!!!!!!!
Podawalam przez 2-3 tyg, potem zrobilam przerwe i dziecko znowu odlecialo. Podawalm potem jrszvze 2 tyg i dziecko juz nigdy juz nie odlecialo. Teraz ma 5,5 roku i jest najzwyklejsy. Pisze to na forach, moze mu bylo to potrzebne nie wiem, ale wiem poprawa byla po 2 dniach i zauwazyli to wszyscy lacznie z pielegniarkami.

kurgan

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 03, 2017, 12:38:41 »
Jeśli dziecko już na początku ma problemy z jelitami to należy się na tym naprawdę skupić - zostawienie sprawy może spowodować permanentny / utajony stan zapalny który na pewno nie będzie pomocny w prawidłowym rozwoju małego dziecka.
Absolutnie odradzam zarzucanie malucha w "ciemno" probiotykami. W przypadku gdy probiotyk/szczep bakterii jest hodowany na podkładzie z laktozą lub posiada w składzie substancje na które dziecko ma nietolerancje - pogorszy to stan dziecka. Dlatego należy zdiagnozować "co jest nie tak" z jego jelitami. Tu może być kilka spraw - od alergii, nietolerancji, chorób pasożytniczych do mniej i bardziej poważnych schorzeń układu pokarmowego.
Diagnostykę taką można prowadzić na własna rękę ... jednak to wymaga dość sporej wiedzy. Najrozsądniejszym rozwiązaniem zatem wydaje się zasięgnięcie opinii profesjonalistów (tak wiem niełatwo o dobrych;) z dziedziny - mikrobiologii układu pokarmowego, gastrologii, alergologii, dietetyki. Nie opierał bym się na diagnozie i zaleceniach jednego lekarza - tym bardziej jeśli chodzi o tak mało rozpoznaną dziedzinę (w naszym kraju) jak leczenie i terapia zaburzeń ze spektrum autyzmu.

pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w szukaniu przyczyn !
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2017, 13:13:43 wysłany przez kurgan »

kurgan

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 03, 2017, 13:03:22 »
do asiag :

teraz dostrzegłem w Twoim poście z 29 stycznia zdanie:"Generalnie zmiana mleka troszkę polepszyła kontakt..."
To jest bardzo poważna obserwacja !!! jak dla mnie o KRYTYCZNEJ* wadze.
 Radził bym zadać pytanie - czy możesz  być pewna że taka mała zmiana spowodowała tak ogromny postęp u dziecka ??? jeśli tak -  to trzeba podrążyć temat koniecznie.

*( zauważalnie polepszony kontakt u dziecka z ASD to ogromnie ważny znak, nie ignorował bym tego ani nie rozpływał bym się w innych poszukiwaniach)

pozdrawiam serdecznie :)

asiag

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 16, 2017, 17:33:24 »
Witajcie :)
Piszę po dłuższej nieobecności, Synek obecnie ma 13 miesięcy, gdy miał prawie rok byliśmy w Synapsis i tam usłyszeliśmy, że Mały jest zdrowy :), były dwa spostrzeżenia: słaba mimika, ale nadrabia podobno gestami i słaby rozwój mowy: raz zagaworzył, i tu prawda jest słabo, nie mówi ani jednego słowa, nawet żadnego wyrażenia dźwiękonaśladowczego z siebie nie wydobywa. Następnie neurolog po wysłuchaniu tego, skierował nas do psychologa dziecięcego, psycholog stwierdził, że mały jest 3 miesiące doprzodu z umiejętnościami i mową bierną, bo czynna leży, jesteśmy pod opieką neurologopedy, co 3 tygodnie będą wizyty, na 3 tygodnie dostajemy zalecenia, co robić, na razie nic się nie zmienia, ale wiem jedno, że jest niebo a ziemia pomiędzy tym, co było, a co jest, u nas największy skok rozwojowy miał miejsce między 10 a 12 miesiącem życia synka. Obecnie jest przytulasek (od niedawna się zrobił), potrafi mi nawet sam z siebie dać buziaka:), gesty naśladuje, praktycznie wszystko, co Mu pokażę, przynosi wszystko, o co poproszę, bawi się na niby, a więc jeśli macie podobne problemy od urodzenia ze swoimi pociechami, to stymulujcie swoje dzieciaczki, bo to daje efekty. Cały czas się modlę, by nie było regresu, pozdrawiam i dziękuję :)