Autor Wątek: zerówka??  (Przeczytany 2161 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

achwalek

• Bywalec
  • **
zerówka??
« dnia: Wrzesień 08, 2006, 07:33:43 »
Witam.
Drogie mamy pomóżcie.
Kuba jest autystyczny. w tym roku powinien zacząć edukację w zerówce.
Zapisałam go do przedszkola integracyjnego do którego chodził również w ubiegłym roku. W poprzednim roku chodził dwa razy w tygodniu na 2 godziny w zasadzie to wystarczało gdy chodziło o to by dziecko pomału sie przyzwyczajało do pań i budynku. W tym roku miałam nadzieje ze podejmiemy próbę wydłużania czasu  jego pobytu w przedszkolu, i tu sie sie okazuje ze jestem fantastka Panie w przedszkolu powiedział ze Kuba może przychodzić max tylko 2 dni i max na 2 godziny bo mają w odziale 25 dzieci w tym 4 niepełnosprawnych a są tylko dwie i poprostu nie bedzie miał kto zająć sie kubą a on potrzebuje pracy jeden na jeden. Wydawało mi się że zerówka jest obowiązkowa a przy takim układzie to przecież pic na wode ta cała edukacja.
Czy któraś z was przechodziła przez podobną drogę może macie jakieś sposoby i wiecie gdzie pukać by załatwić dziecku asystenta lub nauczyciela indywidualnego. Narazie to wszyscy mnie zbywają twierdząc ze to nie leży w gesti.
Prosze podzielcie sie swoimi doświadczeniami.

M.Gosia

• Bywalec
  • **
zerówka??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2006, 09:13:39 »
Moja córka również rozpoczęła w tym roku zerówkę, zapytałam Panią czy kupić książki do zerówki a odpowiedz Pani była " chyba Pani żartuje !!!!!!!!!! nie muszę chyba opowiadać co poczułam. Jest to jedyne przedszkole Integracyjne w mojej mieścinie, ale podejście do dzieci autystycznych jest okropne. Piszecie, walcz o asystenta dla dziecka, kiedy w Mopsie , nie mają osób wykwalifikowanych czyli zgłasza się Pani bez żadnych kwalifikacji i może pracować z dzieckiem autystycznym . A gdzie przeszkolenie . Koszmar. Moja córka jest w przedszkolu przez 3 godziny i jak ją odbieram widzę ulgę na twarzach  przedszkolanek , że idzie do domu. Sama przeszłam wiele szkoleń z zakresu inegracji sensorycznej, behawiora i teraz planuję neoro- re- :) edukację. Co sama nie zrobisz nikt ci nie pomoże. Pozdrawiam :cool:  :alien:

Karolina

• Global Moderator
  • Zasłużony
zerówka??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2006, 09:28:47 »
Zajęcia w zerówce trwają 5 godzin. Zerówka dla wszystkich dzieci jest obowiązkowa, dlatego przedzkole na podstawie orzeczenia o potzrebie kształcenia specjalnego powinno dostosować nauczanie dziecka. Jeśli potrzeba zatrudnić dodatkowo innego nauczyciela. Jeśli nie ma innej zerówki w okolicy tym bardziej jest to ich obowiązek.

Nauczanie indywidualne na etapie zeowym przysługuje tylko dla dzieci z orzczeniem o potzrebie kształcenia specjalnego.

Przeniosę wątek na edukacyjną tablicę.
Pozdrawiam, Karolina