Autor Wątek: Zaparcia:(  (Przeczytany 49814 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kingah

• Bywalec
  • **
Odp: Zaparcia:(
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 17, 2014, 14:46:09 »
bądź dobrej myśli
2007
2010

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 02, 2016, 14:56:29 »
Jeśli Mg, witamina C i inne sprawdzone metody nie działają, może warto spojrzeć na problem z innej strony. Polecam dobry, choć momentami zbyt "sztywny" artykuł:

file:///C:/Users/madzia/Downloads/Agnieszka%20St%20pie%20%20i%20wsp%20(1).pdf

Płakać mi się chce, kiedy słyszę, że qpka pojawia się u dziecka co 3 doby. To tj spłukiwać wc raz na 3 dni... Koszmar.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2016, 14:58:47 wysłany przez krzem »
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

WhiteAngel

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 31, 2017, 15:55:33 »
Jeśli dziecko wstrzymuje i odczuwa ból przy wydalaniu można zastosować czysty błonnik np: colon c , ja go dodawałam mojej małej np: do napoju, lub do zupy. Stolec był przynajmniej luźny, nie zbity, mogła się łatwiej załatwiać.

sinka

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 27, 2018, 10:54:19 »
Co mi pomogło

Picie duzej ilosci wody
jedzenie z błonnikiem,duże ilosci błonnika
oraz siemię lniane!

Siemię lniane na zaparcia i biegunki działa regulująco – dzięki dużej zawartości błonnika może normować procesy trawienia i wypróżnianie. Najlepiej rano na czczo pół szklanki i wieczorem też pół szklanki. Przecedzony wywar z siemienia lnianego można w ciągu dnia przechować w lodówce. No i lepsze jest siemię lniane w formie nasionek. Nie traci własciwości odżywczych jak siemię lniane mielone.  https://zdrowie.tvn.pl/a/siemie-lniane-na-wlosy-odchudzanie-i-gardlo-wlasciwosci-siemienia-lnianego-i-stosowanie
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2018, 12:59:31 wysłany przez sinka »

mamazosi

• Aktywny
« Odpowiedź #139 dnia: Lipiec 04, 2019, 16:21:18 »
Jest bardzo dużo sposobów na pozbycie się zaparć. Mówię tylko i wyłącznie o naturalnych metodach. Oczywiście woda jest podstawą. Do diety warto też włączyć miód, suszone śliwki, len oraz błonnik. Wiele informacji na ten temat znajdziecie na stronie https://www.izielnik.pl/blog/naturalne-sposoby-na-zaparcia . Na mnie podziałała woda z łyżką octu jabłkowego pita rano na czczo.