Autor Wątek: Wątpliwości - wątek wydzielony przez zosia_  (Przeczytany 6648 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nowika

• Zasłużony
Odp: Wątpliwości - wątek wydzielony przez zosia_
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2013, 12:45:46 »
Krakowską można ćwiczyć w domu samemu z dzieckiem - to naprawdę nie jest trudne. Oczywiście zawsze lepiej jest mieć terapeutę, który coś poradzi w razie wątpliwości, ale wiem, że można się kontaktować z prof Cieszyńską przez forum konferencjilogopedycznych i ona zawsze odpisuje mamom (bezpłatnie). Wystarczy kupić parę książek, a tam krok po kroku jest napisane co i jak robić.
Oliwier 13 I 2010 ALA 23#8,3 mg

mama mama

• Zasłużony
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2013, 12:56:14 »
O!  :) to ja zaraz poszukam sobie jej książek...:)... mam na razie serię Kocham Czytać.....  mam nadzieję,  żę jak będę z małym systematycznie ćwiczyć to coś w końcu ruszy z tą mową !!! dzięki ;D
Synuś 2009 :)
ALA : 42 # 50 mg - zakonczona.
TINUS: DPT/POLIO/HIB, MMR, Hepatitis B, Poly Combo Antibotics, PolyCombo vacc , homeopatia klasyczna
LDN, GCmaf

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2013, 12:56:31 »
syn pewnej mamy z terpii dopiero zaczął mówić,ćwiczą metodą wg Cieszyńskiej,to chyba krakowska... ? narazie zaczyna sylabować (ma 3 lata i 2 mce)

dla mnie metoda krakowska niewiele ma wspólnego z komunikacją ale na mówienie jest dobra.
2007 -    ALA  5 mg#34 - zakończona
              dieta niskowęglowodanowa

abigaj

• Zasłużony
  • Arek-VII 2006
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2013, 13:21:23 »
przedszkole bardzo dużo daje,tak samo zajęcia logopedyczne-zaczynalismy jak Arek nie mial jeszcze 3 lat,też wymawiał pare wyrazów i to tylko jak miał powtórzyć

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2013, 13:28:29 »
mama mama - na początek najlepsze będą "Słucham i uczę się mówić" - "Kocham czytać" to dopiero później.

mama mama

• Zasłużony
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 22, 2013, 14:24:59 »
Wpisałam na Allegro....Słucham i uczę się mówić autorstwa Elżbiety Wianeckiej...???
Dzięki, kurcze- jestem jak dziecko we mgle, gdzieś przeczytałam, ze warto i już kupiłam całą teczkę Cieszyńskiej.... ech  :-\
Tu widzę nie ma kompletu....wszystkie części są osobno...kupię zaraz...tylko od jakiej zacząć??? SŁUCHAM I UCZĘ SIĘ MÓWIĆ SYLABY I RZECZOWNIKI część 1 + CD ???? ta chyba będzie dobra na początek... :) czy samogłoski??? ale mój wszytskie samogłoski powtarza ładnie, więc nie wiem czy jej sens od tego zaczynać....????

TINUS: DPT/POLIO/HIB, MMR, Hepatitis B, Poly Combo Antibotics, PolyCombo vacc , homeopatia klasyczna
LDN, GCmaf

mama mama

• Zasłużony
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 22, 2013, 14:28:11 »
P.S. Nowika- dzięki wielkie za info :)
LDN, GCmaf

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 22, 2013, 14:53:29 »
Wszystko jest też na stronie wydawnictwa Arson w zakładce ćwiczenia słuchowe - i jeśli korzystasz z ulgi rehabilitacyjnej albo z subkonta, to tam na pewno dostaniesz na to fakturę. Ja bym Ci radziła ściągnąć sobie na próbę z Chomika - są tam płytki i książeczki w formie prezentacji.
Książka, którą warto kupić to "Wczesna diagnoza i terapia zaburzeń autystycznych" Cieszyńskiej (na stronie konferencje logopedyczne jest)
My zaczynaliśmy od samogłosek i wyrażeń dźwiękonaśladowczych , ale mój Oli nic nie mówił wtedy. Jeżeli mały zna
już samogłoski, to nie ma takiej potrzeby. Czy rozpoznaje je w formie graficznej? Bo elementem metody krakowskiej jest czytanie symultaniczno-sekwencyjne, której pierwszym etapem jest poznanie samogłosek.
Z tego co zrozumiałam to mieszkacie za granicą - niedawno prof. Cieszyńska podawała na forum konferencji namiary na terapeutę w UK, która pracuje tą metodą.

mama mama

• Zasłużony
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 22, 2013, 15:03:41 »
Jeszcze raz dzięki za wskazówki, będę podążała tym tropem.... ;)
Mój synek zna zapis graficzny samogłosek, nawet sam potrafi napisać tata, mama, swoje imię, oko.....cyfry od 1 do 10, a najfajniejsze jest to, że robi to naprawdę starannie- nie jakieś tam bazgroły... :)....
My póki co wszystko robimy na własną rękę...nie jesteśmy pod opieką żadnej fundacji.....
Mieszkamy we Francji, więc do UK jest jeszcze kawałek....  :( , więc to odpada....
No nic- wieczorem zatem zacznę się dokształcać się w tej kwestii.... :)
LDN, GCmaf

Bepi

• Zasłużony
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 22, 2013, 21:05:01 »
syn pewnej mamy z terpii dopiero zaczął mówić,ćwiczą metodą wg Cieszyńskiej,to chyba krakowska... ? narazie zaczyna sylabować (ma 3 lata i 2 mce)

dla mnie metoda krakowska niewiele ma wspólnego z komunikacją ale na mówienie jest dobra.

i co z tego ? ja nie pisałam że ma coś wspólnego z komunikacją,był temat ,metody wg cieszyńskiej to napisałam  ::)

mama mama wydaje mi się że te spotkania na placu zabaw to mało,ale dobry początek,może masz jakąś znajomą która ma dziecko w podobnym wieku ?
lepsze by było częste przebywanie wśród dzieci
Mój na początku bardzo prostestował,nie robił nic,buntował się,nie chciał kontaktu z innymi dziećmi,dzisiaj jest inaczej...
My ładujemy w niego wszystko co się da,dużo zabaw mających wpływ na zmysły,kontakt z dziećmi,zwierzętami.Syn był od zawsze ciekawy świata i my to wykorzystaliśmy z dobrym skutkiem.Na wiosne...jak już będzie ładnie planujemy wypad na konie  :)

Jakub listopad 2009            Julia 2014

mama mama

• Zasłużony
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 22, 2013, 22:12:23 »
Niestety.... :( jeszcze nikogo nie znam...jesteśmy tu od kilku miesięcy...rzuceni sami na głęboką wodę, poza tym okres zimowy niezbyt sprzyjał poszerzaniu znajomości... :( mały ma towarzystwo- swojego dwuletniego brata...ale na razie tylko to.... młodszy synek niestety też nie ma wyrobionego nawyku zabawy z innymi dziećmi, choć nie ma żadnego problemu zdrowotnego/ wiadomo- nie ma przykładu od starszego brata.... ;(
Może poszukam "parków zabaw" , coś jak kulki u nas w Polsce, tu na miejscu...to byłby dobry początek.... tylko bariera językowa..:) choć lepsze to nic nic....pozdrawiam....:)
LDN, GCmaf