Autor Wątek: Tlenoterapia hiperbaryczna w autyzmie  (Przeczytany 27308 razy)

nowika

• Zasłużony
Odp: Tlenoterapia hiperbaryczna w autyzmie
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 23, 2015, 21:33:53 »
oj szkoda... A Ciekawe czy na boreliozę można by było pójść tam?
Oliwier 13 I 2010 ALA 23#8,3 mg

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 23, 2015, 23:16:29 »
Michaga, taka sama była rozmowa z lekarzami, żeby skorzystać z twardej komory u nas w mieście w szpitalu prywatnie i odpłatnie. Nie, bo autyzmu się nie leczy tlenem. Kropka.

madano

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 24, 2015, 00:47:00 »
przy leczeniu boreliozy komora jest jak najbardziej wskazana bo przyspiesza proces zdrowienia i dotarcia antybiotyku we wszystkie zainfekowane bakteriami komórki. Więc jak najbardziej polecam.

katgaj1

• Zasłużony
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 24, 2015, 09:08:40 »
siedzę wczoraj z synkiem u logopedy i jak to w poczekalni czytam wszystko co w ręce wpadnie
no i wpadła mi ulotka o nowym punkcie tlenoterapii w Poznaniu
czytam i wymienione jest około 40 chorób przy których jest wskazana HBOT

pytanie czy to znowu naciąganie

Była wymieniona borelioza, okres poporodowy, autyzm, migreny, zwiększenie wydolności organizmu, reumatoidalne zapalenie stawów itd

kubasinski14

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 24, 2015, 12:13:58 »
a możesz napisać gdzie znalazłaś. Szukałam i niestety nie znalazłam w Poznaniu komór a chciałbym spróbować z Kubą. Za to znalazłam
................
czy ktoś stosuje taką terapię, czy działa tak samo jak komory?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2015, 22:01:59 wysłany przez admin »

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 24, 2015, 13:04:05 »
Też czytałam,że pomaga przy leczeniu boreliozy i bakterii beztlenowych,ale nie jest wskazane dla osób zatrutych rtecią.
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

"  Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. " Orwell , Rok 1984

kubasinski14

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 24, 2015, 19:32:12 »
dzięki za namiar, ale i tak wyczytałam że p/wskazaniem jest epi więc chyba damy sobie spokój.  :-[

kcperMile

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 07, 2015, 13:47:42 »
hej ja korzystam z hiperbarii tlenowej w okolicach Kłodzka u dr ...., znajomi mi polecili i świetne wrażenia, wszystko bardzo profesjonalnie i doktor ma w mieszkaniu w sumie to jego mieszkanie to komora hiperbaryczna! No świetnie tam było i pomaga, sprawdźcie sobie! jak wpiszecie w google drpokrywka to powinien wam wyskoczyć
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2015, 21:59:33 wysłany przez admin »

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 08, 2015, 22:30:11 »
Czy gdzieś w okolicy Krakowa jest komora? Chciałabym wejść z Małym kilka razy.
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

Kraina

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 13, 2015, 14:52:24 »
Na pewno jest w Krakowie. Ale musisz pamiętać aby zapytać się o ciśnienie w komorze bo to bardzo ważny parametr jak nie najważniejszy. Im wyższe ciśnienie tym lepsze. 1,3 ata to jest namiot tlenowy a nie komora hiperbaryczna:) najlepiej od 1,5 do 2,0 atmosfery. moim skromnym zdaniem nie warto w niższych ciśnieniach. niby nie duża różnica ale .... 1 atmosfera mamy na ziemi a zwiększenie o 0,3 lub 0,6 czyli do 1,3 bądź 1,6 ata robi różnice dwukrotną co nie :) łatwy wzór (1000 hektopaskali na ziemi + 300 wytworzone przez komorę co daje razem 1300 hektopaskali czyli 1,3ata. W ciśnieniu powyżej 1500 hektopaskali tlen przenika swobodnie do komórek poniżej tego ciśnienia nie jest to możliwe niestety. Dlatego jeżeli zdecydujesz się na taka terapie zwróć na to uwagą.
Podpowiem ci ze  tak zwane komory z niebieskiego materiału z siateczką na oknach i białe mogą robią  ciśnienie 1,3 ata. Niektórzy niestety oszukują nas i wmawiają ze robią 1,5. Bardzo przestrzegam przed takimi chińskimi komorami i nie uczciwymi firmami. Sprawdziłam na stronie polskiego przedstawicielstwa tych komór i jest jak wół napisane że  komory tylko do 1,3ATA. Kłamstwo ma krótkie nogi..
A i jeszcze jedna sprawa koniecznie trzeba mieć maseczkę z tlenem samo zwiększenie w komorze  zawartości tlenu też nie daje prawidłowego efektu!
Dlaczego o tym pisze bo zadzwoniłam do dwóch firm aby zaciągnąć informacji i już wiem że zostałam oszukana. Niestety pieniędzy nie odzyskałam.
Na pewno nie polecam Wrocławia :o Panie przemiłe ale chyba same się mylą albo maja nakazane tak mówić
pozostał tylko niesmak i wydane 6000zł

Agakicinska75

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 21, 2015, 18:55:54 »
Wiem że jestem tu nowa i wg niektórych może nie powinnam się zanadto udzielać. Może troszkę napiszę o sobie. Jestem mamą trójki dzieci dwóch dziewczynek i autystycznego 10 letniego chłopca. Korzystaliśmy z wielu terapii które doprowadziły Patryka do stanu przy którym funkcjonowanie  jego w społeczeństwie nie jest uciążliwe. Daleko nam jest jeszcze do poziomu zdrowego dziecka ale powolutku małymi krokami się do tego zbliżamy. Około roku temu w trakcie uczestnictw w terapiach sponsorowanych przez Unię Europejską otrzymaliśmy informację zwrotną iż Patrykowi terapie behawioralne logopedyczne socjologiczne SI i inne nic już nie pomogą. Jako matka popadłam w czarną rozpacz jak to możliwe że nikt nie jest w stanie nam już pomóc? Mąż tak łatwo się nie poddał. Miesiącami czytał informacje na amerykańskich stronach jak tam leczy się dzieciaki autystyczne i wyczytał o komorze. Długo zastanawialiśmy się czy taką komorę kupić Patrykowi i w czerwcu się zdecydowaliśmy się. Jest to duża komora 90 cm średnicy do której wchodzi Patryk i w zależności czy któraś z córek chce mu dotrzymywać towarzystwa czy nie może wejść osoba towarzysząca. W komorze są dwie maseczki tlenowe które można zamieniać na kaniule (krótkie rurki do nosa). Rozmawiałam z neurologiem dziecięcym jakie komory są najlepsze i właśnie ona uświadomiła mi że komory 1,3 ATA są najlepsze dla autystyków. Ma to związek z połączeniami neuronowymi i czymś tam jeszcze (nie jestem lekarzem i nie znam się na tym). Patryk korzysta z komory od końca czerwca. Początkowo efekty były niemal niezauważane.  W tej chwili mogę powiedzieć że Patryk zaczął rozwijać się społecznie. Bawi się z siostrami opowiada śmieszne historyjki poprawiła mu się też koncentracja uwagi z którą mieliśmy ogromny kłopot a co dla mnie najważniejsze zaczął się przytulać i mówić że mnie kocha. Nie piszę tego w formie reklamy. Komorę mamy w domu i jak do tej pory używamy jej na potrzeby rodziny. Napisałam ponieważ namówiła mnie koleżanka która udziela się na tym forum, także jakby ktoś chciał skorzystać z komory hiperbarycznej w warunkach domowych w Białymstoku to proszę o kontakt.

kat.kowalska

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 17, 2017, 10:08:01 »
Jakie są w ogóle przeciwwskazania używania komory hiperbarycznej?

Lola-Lola37

• Zasłużony
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 17, 2017, 14:19:35 »
Agakicinska75 - jak to to kupiliście? A gdzie sprzedają?  i ile to kosztuje?

Anecia34

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 03, 2017, 08:50:47 »
Gdzie w Kielcach lub w Świętokrzyskim znajdę komorę tlenową?

bradesek

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 03, 2017, 11:21:01 »
Witam serdecznie! Tlenoterapia pomogła mojemu synkowi z lekkim upośledzeniem dojść do siebie :)
WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ