Autor Wątek: Terapia  (Przeczytany 326541 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

natalia1985

• Kreatywny
Odp: Terapia
« Odpowiedź #600 dnia: Kwiecień 10, 2012, 14:29:35 »
Niestety nie możemy ? zacząć odpowiedniej terapii bez diagnozy. Hmmm mieszkam w Irlandii i np czytałam że dobra jest terapia medotą krakowską ale gdzie tutaj ktoś zna tą terapię hmm pewnie nigdzie ......i to mnie kurde podłamuje. Że skąd będę wiedzieć gdzie szukać specjalistów i czy ci irlandcy to dobrzy specjaliści. Jeśli chodzi o diagnoze która jest uznana przez Irlandię że tak powiem to jeszcze nawet nie dostałam listu z datą do psychologa dziecięcego.....więc bez komentarza. Ale znalazłam polską Panią psycholog w mymind. W sumie na forum jedna z mam która korzystała z usług mymind mi odradziła ponieważ tutaj diagnoza polskiej psycholog nie będzie się liczyć i tak. Jednak do niej nadal chodzę........hmm dlaczego nie wiem pewnie dlatego że chcę wierzyć że coś robię a nie siedzę bo zapewne jak większość rodziców w takiej sytuacji mam takie wyrzuty sumienia nie wiem czemu ale tak mam. I ta pani mi zaproponowała żebym w domu przeprowadzała indywidualną terapię. ZObaczyła w czym jest problem i pokazała Nam na razie co mamy robić i co niezaszkodzi a może pomóc. U nas jest mały kontakt wzrokowy. Ale cieszę się że jest jakikolwiek. I ćwiczymy z nim cały czas robimy wszystko aby na nas patrzał czy to przez trzymanie zabawek przy twarzy itp. cały czas jesteśmy na jego poziomie oczu żeby miał szanse na nas spojrzeć itd. Kolejne to co robimy to niepozwalamy mu wchodzić w te jego steretypowe zabawy. Mój aniołek czasem bawi się normalnie a czasem np układa wszystkie samochody w jednym rzędzie czy przegląda szybkimi ruchami książeczke itp. Wtedy działamy i jak on robi swój mur z samochodów ja biore jeden samochód i pokazuje co można z nim innego robić np jeżdzę po ścianie itp. Kiedy widzę że zaczyna się kręcić w kółko to biorę go za rączki i że tańczymy razem. Wprowadzam też system kar i nagród z tym że u nas jest ciężko bo mały miał za mało kar a nagrody nawet bez przyczyny. Ciągle przytualnie, buziaki, od zawsze miał bite brawo jak zrobił coś dobrze itp. I teraz mamy problem z tym co może być dla niego nagrodą. W każdym razie próbujemy ale narazie to nie wumiem powiedziec czy wie że to nagroda czy nie. Zawsze miał bajkę na śniadanie i na kolację. I teraz psycholog zaproponowała nam aby z baji zrobić nagrodę taką dużą. Ale jak to próbowałam zrobić to wydawało mi się raczej że dziecko potraktowało to jako karę, że nic złego nie zrobił a bajki nie ma na śniadanie a to był stały punkt dnia u mojego aniołka także narazie nie wiem jak rozwiązać kwestię bajki. On je uwielbia , śmieje się jak opętany hihi na swoich rara o lwie albo dobranocnym ogrodzie . Kiedy zaczyna mówić mamamamama to ja podbiegam i mówię że ja mama i pokazuję dłonią mnie. Kiedy zaczyna mówić coś po swojemu typu gugu to ja co mam pod ręką podbiegam i mu daję, to ma niby dać mu do zrozumienia że w taki sposób można kmunikować potrzeby . A narazie nie pokazuje nic :( żadnej potrzeby nie komunikuje. Jedyne co robi to bierze moją rękę i kładzie na kmputer itp więc w jakimś stopniu mi pokazuje. Np kiedy chce żebym wyciągnęła zabawke spod szafki to moją rękę tam wkłada. Zrobiłam też mały plan dnia. Jest tam 5 czynności napisane i obok obrazki kolorowe, śniadanie, czytanie, obiad, zabawa , kolacja. I przed każdą tą czynnością pokazuję aniołkowi co robimy teraz. jednak on nie pozwala mi chwycić paluszka. Mogę całą ręką aniołka dotyknąć obrazka ale jak chce paluszek mu zabrać i żeby dotknął to ucieka i się wyrywa. Więc nie jestem natarczywa w tej kwesti. Na razie jesteśmy w domu skupieni własnie na tym. Nie mamy diagnozy ale to niby możemy robić na pewno w domu i nie zaszkodzi.......tak powiedziała nam nasza psycholog . I w czwartek idziemy do logopedy która wywołuje mowe i prowadzi terapie z dziećmi autystycznymi. Nie wiem czy to nie za wcześnie bo bez dniagnozy.Ale ona powiedziała że poobserwuje Nathanka ponieważ pracuje z dziećmi autystycznymi ........ Nie wiem co sądzicie o Tym wszystkim. Czy dobrze się za to zabrałam.|? No bo wszystkie badania neurolog , słuch , włosa i wszystkie inne które rodzice przeporwadzają dopiero przed nami. Neurolog już w tym miesiącu , badanie słuchu (ale jeszcze nie bera) 12.04. O ludzie !!!
Nathan 12.12.2009     27cykl ALA / 4,2 mg

POLY CONTRACETIVES 30C, 200C, 1M,10M

scolar

• Bywalec
  • **
Nowe dofinansowanie PFRON na TUS
« Odpowiedź #601 dnia: Kwiecień 20, 2012, 15:07:06 »
Witam, chciałam przekazać informację o nowym dofinansowaniu na zajęcia grupowe TUS dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (a konkretnie 7-15 lat)!

Zajęcia prowadzone są w Poradni SCOLAR na Warszawskim Wilanowie (ul. Kubickiego 9 lok 1 i 2). Dofinansowanie obejmuje 3 kolejne semestry: pierwsze dwa semestry obejmują 15 zajęć grupowych TUS (zatem trwają 15 tygodni) i 3 zajęcia indywidualne; ostatni semestr to 6 zajęć TUS (będzie prawdopodobnie możliwość kontynuowania zajęć w ramach kolejnego dofinansowania).

Warunki: diagnoza ze spektrum autyzmu ORAZ orzeczenie o niepełnosprawności.
Koszt: pierwsze dwa semestry obejmuje opłata ok. 137,00 zł. Ostatni semestr - ok 55,00 zł.
Zapisy: mailowo (scolar@scolar.home.pl) lub telefonicznie (22 848 43 24, 607 388 840).
Strona: ........
Zapraszamy!

Krystyna Chojnowska,
Fundacja i Poradnia SCOLAR
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2013, 16:39:19 wysłany przez admin »

ssspinka88

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #602 dnia: Maj 04, 2012, 23:52:27 »
Witam serdecznie. Mam do Państwa ogromną prośbę. Jestem studentką fizjoterapii, piszę pracę magisterską na temat dogoterapii. Wiem, że jest to skuteczna i często wykorzystywana metoda w terapii dzieci niepełnosprawnych. Byłabym ogromnie wdzięczna za poświęcenie kilku minut i uzupełnienie anonimowej ankiety, skierowanej do rodziców, opiekunów oraz wszystkich tych, którzy mieli styczność z tą formą terapii. Jednocześnie informuję, iż wyniki będą wykorzystane wyłącznie do pracy badawczej. Pozdrawiam ciepło i załączam link ankiety:
 http://www.ankietydlaciebie.pl/ankiety/pokaz/b1c4ef42-4614-6d54-13f4-4fa3d5b0e065

saly

• Zasłużony
« Odpowiedź #603 dnia: Maj 05, 2012, 00:42:45 »
Spinka, zrobiłam ale generalnie...prośby o ankiety to w trochę innym dziale...

Doro79

• Aktywny
« Odpowiedź #604 dnia: Maj 06, 2012, 23:59:30 »
Witam,

tutaj polecam stronke z programem z pictogramami http://www.pecsforall.com/ niestety dostepna tylko po niemiecku i angielsku.
Max 17.04.08

Dottie

• Zasłużony
« Odpowiedź #605 dnia: Maj 10, 2012, 10:46:54 »
Niestety nie możemy ? zacząć odpowiedniej terapii bez diagnozy. Hmmm mieszkam w Irlandii i np czytałam że dobra jest terapia medotą krakowską ale gdzie tutaj ktoś zna tą terapię hmm pewnie nigdzie ......i to mnie kurde podłamuje. Że skąd będę wiedzieć gdzie szukać specjalistów i czy ci irlandcy to dobrzy specjaliści. Jeśli chodzi o diagnoze która jest uznana przez Irlandię że tak powiem to jeszcze nawet nie dostałam listu z datą do psychologa dziecięcego.....więc bez komentarza. Ale znalazłam polską Panią psycholog w mymind. W sumie na forum jedna z mam która korzystała z usług mymind mi odradziła ponieważ tutaj diagnoza polskiej psycholog nie będzie się liczyć i tak. Jednak do niej nadal chodzę........hmm dlaczego nie wiem pewnie dlatego że chcę wierzyć że coś robię a nie siedzę bo zapewne jak większość rodziców w takiej sytuacji mam takie wyrzuty sumienia nie wiem czemu ale tak mam. I ta pani mi zaproponowała żebym w domu przeprowadzała indywidualną terapię. ZObaczyła w czym jest problem i pokazała Nam na razie co mamy robić i co niezaszkodzi a może pomóc. U nas jest mały kontakt wzrokowy. Ale cieszę się że jest jakikolwiek. I ćwiczymy z nim cały czas robimy wszystko aby na nas patrzał czy to przez trzymanie zabawek przy twarzy itp. cały czas jesteśmy na jego poziomie oczu żeby miał szanse na nas spojrzeć itd. Kolejne to co robimy to niepozwalamy mu wchodzić w te jego steretypowe zabawy. Mój aniołek czasem bawi się normalnie a czasem np układa wszystkie samochody w jednym rzędzie czy przegląda szybkimi ruchami książeczke itp. Wtedy działamy i jak on robi swój mur z samochodów ja biore jeden samochód i pokazuje co można z nim innego robić np jeżdzę po ścianie itp. Kiedy widzę że zaczyna się kręcić w kółko to biorę go za rączki i że tańczymy razem. Wprowadzam też system kar i nagród z tym że u nas jest ciężko bo mały miał za mało kar a nagrody nawet bez przyczyny. Ciągle przytualnie, buziaki, od zawsze miał bite brawo jak zrobił coś dobrze itp. I teraz mamy problem z tym co może być dla niego nagrodą. W każdym razie próbujemy ale narazie to nie wumiem powiedziec czy wie że to nagroda czy nie. Zawsze miał bajkę na śniadanie i na kolację. I teraz psycholog zaproponowała nam aby z baji zrobić nagrodę taką dużą. Ale jak to próbowałam zrobić to wydawało mi się raczej że dziecko potraktowało to jako karę, że nic złego nie zrobił a bajki nie ma na śniadanie a to był stały punkt dnia u mojego aniołka także narazie nie wiem jak rozwiązać kwestię bajki. On je uwielbia , śmieje się jak opętany hihi na swoich rara o lwie albo dobranocnym ogrodzie . Kiedy zaczyna mówić mamamamama to ja podbiegam i mówię że ja mama i pokazuję dłonią mnie. Kiedy zaczyna mówić coś po swojemu typu gugu to ja co mam pod ręką podbiegam i mu daję, to ma niby dać mu do zrozumienia że w taki sposób można kmunikować potrzeby . A narazie nie pokazuje nic :( żadnej potrzeby nie komunikuje. Jedyne co robi to bierze moją rękę i kładzie na kmputer itp więc w jakimś stopniu mi pokazuje. Np kiedy chce żebym wyciągnęła zabawke spod szafki to moją rękę tam wkłada. Zrobiłam też mały plan dnia. Jest tam 5 czynności napisane i obok obrazki kolorowe, śniadanie, czytanie, obiad, zabawa , kolacja. I przed każdą tą czynnością pokazuję aniołkowi co robimy teraz. jednak on nie pozwala mi chwycić paluszka. Mogę całą ręką aniołka dotyknąć obrazka ale jak chce paluszek mu zabrać i żeby dotknął to ucieka i się wyrywa. Więc nie jestem natarczywa w tej kwesti. Na razie jesteśmy w domu skupieni własnie na tym. Nie mamy diagnozy ale to niby możemy robić na pewno w domu i nie zaszkodzi.......tak powiedziała nam nasza psycholog . I w czwartek idziemy do logopedy która wywołuje mowe i prowadzi terapie z dziećmi autystycznymi. Nie wiem czy to nie za wcześnie bo bez dniagnozy.Ale ona powiedziała że poobserwuje Nathanka ponieważ pracuje z dziećmi autystycznymi ........ Nie wiem co sądzicie o Tym wszystkim. Czy dobrze się za to zabrałam.|? No bo wszystkie badania neurolog , słuch , włosa i wszystkie inne które rodzice przeporwadzają dopiero przed nami. Neurolog już w tym miesiącu , badanie słuchu (ale jeszcze nie bera) 12.04. O ludzie !!!

Wydaje mi sie ze bardzo dobrze robisz zaczynajac dzialania przed diagnoza.
Tak naprawde samo potwierdzenie ze to autyzm przez np psychiatre nic ci nie da. I znajac zycie bedziesz musiala czekac kolejnie tygodnie zanim skieruja was na terapie.
Wywolywanie mowy brzmi dobrze. Czy to jakas konkretne metoda I jak to wyglada? Moj Kuba tez mial wywolywana mowe (Manualne Torowanie Mowy w Metodzie Krakowskiej) I dzieki tej (jak to niektorzy twierdza) drastycznej metodzie dzisiaj jest dzieckiem mowiacym .
My bylismy juz po 2 miesiacach intensywnej terapi zanim dostalismy do reki papierek od psychiatry, nie mowie juz o orzeczeniu…
Pracuj nad tym palcem, to bardzo wazne. Napewno wkoncu uda sie pokazywac jego paluszkiem.
Therefore do not worry about tomorrow. For tomorrow will worry about itself. Each day has enough troubles of its own. After all the tomorrow is the day you worried about yesterday.

Grudniowy Niezwykły Chłopczyk 2008

platynka

• Zasłużony
« Odpowiedź #606 dnia: Lipiec 23, 2012, 12:21:06 »
A propos terapii
chciałam Wszystkim - rodzicom i terapeutom polecić książkę, którą wczoraj pochłonęłam.
"Dziecko własnym terapeutą" Hanny Olechnowicz

Niby nic tam nie ma "nowego" = książka jest z 1989 roku, styl bardzo psychologiczny, ale bardzo bardzo mi się podobało podejście do problemu autyzmu, a właściwie ogólniej rzecz biorąc - zaburzeń.
Chociaż jest mi ostatnio cholernie źle, to takie książki troszkę podbudowują mnie na duchu - nie, nie, to nie żadna beletrystyka z happy endem.
To analiza nowatorskiej metody (jak na tamte czasy) podejścia do zaburzonych dzieci z szacunkiem, akceptacją i wiarą w ich zdolności autoterapeutyczne.
Polecam!
Jagódka - 10.2007
Piotruś - 03.2011 (w trakcie diagnozy)
"Dziecko jest miłością, która stała się widzialna"

Kaczuszki

• Aktywny
« Odpowiedź #607 dnia: Sierpień 03, 2012, 20:53:34 »
.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 00:41:08 wysłany przez Kaczuszki »

obrazki

• Zasłużony
« Odpowiedź #608 dnia: Sierpień 03, 2012, 21:19:10 »
1994, autyzm
"Jeśli nie poświęcisz czasu na rodzenie się, czas zajmie ci umieranie."

Kaczuszki

• Aktywny
« Odpowiedź #609 dnia: Sierpień 03, 2012, 21:52:06 »
 :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 00:41:34 wysłany przez Kaczuszki »

gagata

• Aktywny
« Odpowiedź #610 dnia: Wrzesień 16, 2012, 19:46:39 »
Natalio 1985 to co piszesz to jakiś horror.
Na pewno na forum nie uzyskasz odpowiedzi na swoje wątpliwości.
Wprowadzać znaki u dziecka możesz jeśli potrafi czytać symbol. Jeśli tego nie robi to trzeba od tego zacząć.

Dla Ciebie i Twojego dziecka najważniejsza jest diagnoza i praca pod czyimś kierunkiem iiiiiiiiiiii
przemyślenie sprawy języka wiodącego.
Zwykle mówi się,że językiem wiodącym jest język którym posługują się domownicy. Mieszkacie w Irlandii czyli wszystko dookoła wiąże się z j. angielskim.
"I w czwartek idziemy do logopedy która wywołuje mowe ...." o Jezu!!!!! ciekawe???? i w Irlandii też to robią :-)

AgataFaleńczyk

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #611 dnia: Lipiec 19, 2013, 13:15:23 »
Hej Onga,

Mogę się podzielić swoimi doświadczeniami terapeutycznymi (jestem psychologiem). Na początek w pracy z młodszymi dziećmi, przy przyzwyczajaniu dziecka do siebie mi często sprawdza się metoda Knilla jako wstęp do innych zabaw edukacyjnych dobranymi do poziomu aktualnego rozwoju. Nawet na youtube widziałam przykłady pracy metodą Knilla, więc na pewno znajdziesz nagrania.
Metoda Knilla jest fajna, bo jest dla dziecka przyjemna, ma formę zabawową. Dziecko poznaje schemat własnego ciała, uczy się współpracy z terapeutą. Widzi się poprawę w nawiązywaniu i utrzymywaniu przez dziecko kontaktu wzrokowego. Rozwija koncentrację uwagi itd. Stopniowo może mogłabyś zaangażować mamę w Knilla - wtedy mogłaby sama robić go z dzieckiem regularnie. Wtedy efekty oczywiście są szybsze.

Powodzenia. Pochwal się jak Ci idzie.

Pozdrawiam,
Agata Faleńczyk

anqa33

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #612 dnia: Październik 01, 2013, 09:22:22 »
Drodzy rodzice,
z tego co czytam, wnioskuję, że byliście ze swoim dzieckiem u psychologa. Rzecz w tym, że piszę pracę magisterską na temat zachowań etycznych wśród psychologów dzieci i młodzieży. A kto jak nie Wy możecie mi udzielić informacji na ten temat. Stąd właśnie do was kieruję moje badanie. Mam nadzieję, że znajdziecie 5 minut na wypełnienie ankiety, którą dołączę w linku. Nie ważne, czy byliście u psychologa w poradni prywatnej, czy państwowej, czy też na diagnozie, czy dziecko chodziło na terapię. Liczy się każda wasza wypowiedź.
Jeżeli byłyby jakieś niejasności, co do samej ankiety, bardzo proszę o informacje na forum lub prywatne.
Jeżeli znają Państwo także innych rodziców, którzy mogliby wypełnić moją ankietę, to serdecznie dziękuję za przesłanie jej do nich. Bo jeszcze raz powtórzę: Liczy się każdy głos w tej sprawie.

Oto link do badania: http://www.srebrny-wilk.pdg.pl/AD

Badanie jest oczywiście anonimowe, a wyniki służą jedynie do celów naukowych.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Dąbrowska

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #613 dnia: Październik 01, 2013, 11:15:50 »
autyzm u dziecka 7-11 lat świeżo po warsztacie dla rodziców:
czy dziecko jest trendy wśród zdrowych równieśników? bajki najnowsze, co jest modne, czy ma taki jakiś swój gadzet?
czy dziecko chodzi do sklepu?
czy dziecko używa pieniędzy?
czy dziecko używa tel.komórkowego?
czy umie wysyłać sms?
czy uzywa karty bankomatowej?
czy ma zainteresowania, by uczyć go kontaktów ze zdrowymi dzziećmi czyli rodzic ma być na bieżąco?

no niestety mój wysoko funkcjonujący nie robi tego wszystkiego?
mam przewartościowane kilka nastepnych lat życia, ja staję się jego kierunkowskazem by wejść w ten świat?

świetnie, nie chciałam a i tak wygląda na to, że mam być terapeutą syna - prawie!
Świetnie już zostałam dietetykiem i to z papierami !
to teraz kolejny temat! Szkoda tylko,że oboje z mężem pracujemy i powinniśmy wyprowadzić się ze smętnej pustej kamienicy bez dzieci :(
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #614 dnia: Październik 01, 2013, 16:37:06 »
Jak obserwuje Inge i Michalka to widze że dla Michalka jestesmy naturalnymi przewodnikami po swiecie. Uczy się od nas,pokazuje nam co znajdzie, pyta się o wszystko "co to?". Widze,że - jak mowisz - jestesmy jego drogowskazami jakby. I to chyba naturalna rola rodzica nie? A nie terapeuty. Wiec ja od poczatku mam takie poczucie,że to ja powinnam być terapeutka Ingi w takim sensie, aby ulatwiac jej integracje ze swiatem, rozwijac,uczyc... Po prostu trudniejsze to wobec Ingi niż wobec Michalka (z nim to jest naturalne i jakby "wychodzi" od niego, Inge trzeba ciagnac za uszy do wspolnego rodzinnego zycia). Ale nadal to zadanie wg mnie spoczywa na rodzicach.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html