Autor Wątek: TERAPIA LOGOPEDYCZNA PROWADZONA METODA KRAKOWSKA  (Przeczytany 450814 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krecik08

• Zasłużony
Odp: TERAPIA LOGOPEDYCZNA PROWADZONA METODA KRAKOWSKA
« Odpowiedź #780 dnia: Kwiecień 01, 2016, 15:03:39 »
Gulietta u Nas na początek mowy świetnie sprawdzały się książki z płytami Wianeckiej, mały na początku nie chciał wogole słuchać przez słuchawki a po krótkim czasie sam się domagał, w książeczkach są obrazki  podpisy pod nimi.
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #781 dnia: Kwiecień 01, 2016, 15:07:05 »
Gulietta u Nas na początek mowy świetnie sprawdzały się książki z płytami Wianeckiej, mały na początku nie chciał wogole słuchać przez słuchawki a po krótkim czasie sam się domagał, w książeczkach są obrazki  podpisy pod nimi.
To już mamy przerobione :)
 U nas podobnie na początku używałam siły, a teraz sam się domaga :)

Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

"  Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. " Orwell , Rok 1984

tusia.500

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #782 dnia: Kwiecień 01, 2016, 15:34:20 »
Hej!
Bepi - ja zaczynalam z moją Mała Wyrażenia dzwiekonasladowcze i Samogloski i Wykrzyknienia jak miała ok 8 miesięcy. Ale nie w słuchawkach, bo ich nie znosi. No i niezbyt systematycznie, a to jest najważniejsze. Nawet kilka minut,ale codziennie.
Teraz przez ok 10 dni codziennie puszczalam jej z "wolnego pola" i pokazywała dwa obrazki BACH i O, no i trochę A. I właśnie A nauczyła się powtarzać! No i czasem Ba (na Bach).
Ale póki co mówi to jak ja poprosze,a nie np jak coś spadnie.
No ale mówi! :) :)

digitalis

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #783 dnia: Kwiecień 03, 2016, 20:50:33 »
U Was cos daje ta metoda? Moj Mały nie powtarza nic poza tym, co mu sie podoba- buu (samolot), bum bum, brr. Gdy widzi kartoniki z literkami to jest dziki płacz. Uparte dziecko mi się trafiło, oj uparte

tusia.500

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #784 dnia: Kwiecień 03, 2016, 22:08:59 »
Nasza Mała jest milczkiem nad milczkami! Więc każdy dźwięk, który wyda z siebie to wielkie WOW! Wydaje mi sie,ze dzieki sluchaniu zaczęła właśnie "cos" mówić. Nie wiem, może i bez tego by zaczęła. Ale mijały miesiące i nic. Po pierwszej próbie z systematycznym wlaczaniem pojawiło się "mama mama mama" (nie do mnie), potem przestałam włączać, bo myslalam,ze się rozkreci. Ale cisza. Znów zaczęłam, mamy A i Ba. I nawet coś w stylu "Ti tak" n zegar.
Czekam na słowa że zrozumieniem, bo roczne dziecko powinno już mama i tata mówić. A u nas mama to przede wszystkim znaczy "daj"...

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #785 dnia: Kwiecień 05, 2016, 13:03:40 »
Muszę coś napisać.. dziś mały mnie zaskoczył
Wchodzę do pokoju ,a tam 9 obrazków połączonych  np, lody, foka, zupa(mały sam sobie wyjął z pudełka i ułożył :)
Z tej pomocy,- Moje układanki 1. Ćwiczenia sylabowe do nauk czytania
Ładnie dziś powiedział" śmieci" -gdy przyjechała śmieciarka i stały kosze  i "garaż" :),bo w końcu wyszliśmy na dwór
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

"  Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. " Orwell , Rok 1984

taka

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #786 dnia: Kwiecień 08, 2016, 11:10:53 »
Witam,
uczę syna w domu metoda krakowska i juz dość dużo mówi jednak ma problem z kojarzeniem i odpowiadaniem na niektóre pytania typu:
- do jakiej Pani idziesz , jak ta Pani ma na imię? (on wtedy w ogóle nie kojarzy o co chodzi i daje dziwne odpowiedzi)
i to samo jest z innymi pytaniami które dotyczą jakiś osob trzecich.
Nie rozumie pytania kto to jest, z kim byłes, z kim rozmawiałes itp
Jakie macie pomysły na wytłumaczenie mu tego?
synek  2012

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #787 dnia: Kwiecień 08, 2016, 18:12:36 »
Witam,
uczę syna w domu metoda krakowska i juz dość dużo mówi jednak ma problem z kojarzeniem i odpowiadaniem na niektóre pytania typu:
- do jakiej Pani idziesz , jak ta Pani ma na imię? (on wtedy w ogóle nie kojarzy o co chodzi i daje dziwne odpowiedzi)
i to samo jest z innymi pytaniami które dotyczą jakiś osob trzecich.
Nie rozumie pytania kto to jest, z kim byłes, z kim rozmawiałes itp
Jakie macie pomysły na wytłumaczenie mu tego?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to zrobienie zdjęć osób, i ćwiczenie tzn  codziennie pokazywanie, później podkładanie napisów, opowiadanie dnia ,a potem zadawanie pytań
Rozumienie się poprawia gdy dziecko lepiej funkjonuje, czyli leczenie biomedyczne
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #788 dnia: Maj 07, 2016, 01:33:26 »
"Chrońmy dzieci przed nadmiernym wykorzystywaniem wysokich technologii w rozwój dzieci. To nie pomaga a wręcz szkodzi w rozwoju nowego pokolenia. – Naukowcy badający wpływ nowoczesnych technologii na funkcje poznawcze podkreślają, że normalny rozwój ludzkiego mózgu wymaga równowagi między bodźcami środowiskowymi a tymi, które kształtują się w kontaktach z ludźmi. Z badań wynika m.in., że ewoluujący mózg, który zaczyna się koncentrować na nowych umiejętnościach technologicznych, coraz bardziej odsuwa się od podstawowych zadań społecznych, takich jak odczytywanie wyrazu twarzy rozmówców czy wychwytywanie kontekstu emocjonalnego z obserwacji gestów – mówiła prof. Jagodą Cieszyńską, kierownik Katedry Logopedii i Zaburzeń Rozwoju w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Naukowcy ostrzegają przed negatywnymi skutkami kontaktu dzieci z wysokimi technologiami na wczesnym etapie rozwoju. – Badania prowadzone m.in. przez neurobiologów w Europie i Stanach Zjednoczonych wyraźnie pokazują także, iż pokolenie dzieci urodzonych w epoce wysokich technologii (od końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku) w odmienny sposób kształtuje swoje relacje ze światem, ludźmi i językiem. W rozwoju ludzkości przystosowywanie się do zmieniającego się środowiska trwało tysiące lat. Nowe pokolenie XXI wieku różni się od pokolenia ludzi, których mózgi ukształtowały się w czasach, gdy normą była bezpośrednia społeczna interakcja. Każdy „nowy pomysł technologiczny” wywołuje ogromne zmiany w strukturze i funkcjach mózgu. Mózg współczesnego człowieka nie ma wiele czasu na przystosowanie się do tak ogromnych zmian środowiskowych. Codzienny kontakt z zaawansowaną technologią osłabia np. połączenia neuronalne odpowiedzialne za przetwarzanie informacji płynących z bezpośredniego kontaktu interpersonalnego. Technologia powoduje, że wychowujemy dziś dzieci w środowiskach bardzo odbiegających od bogactwa społeczno-emocjonalnych doświadczeń, do jakich nasz mózg jest przeznaczony i od jakich zależy jego rozwój – podkreślała prof. zw. dr hab. Jagoda Cieszyńska.

Zachęcam do wysłuchania całego wykładu prof. zw. dr hab. Jagody Cieszyńskiej."

http://pressmania.pl/?p=29727
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

krzem

• Zasłużony
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

beata48

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #790 dnia: Czerwiec 20, 2016, 22:06:15 »
Czy ktoś ma do odsprzedania pomoce do nauki? Synek ma 2,10. przerobiliśmy czasowniki, sekwencje, części twarzy prof. Cieszyńskiej, płyty i książeczki i szukam kolejnych. Wszystko kosztuje a przecież to wydatek na chwilę. Czy może ktoś chce odsprzedać jakieś materiały? prosze o info na priv beata48@op.pl

Nova23

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #791 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:30:13 »
Ja stosowałam terapię metodą Warnkego, o której dużo przeczytałam tutaj: [...]
Jak dla mnie świetna metoda, po około 2 miesiącach, córka zaczęła szybciej przyswajać informacje w szkole i szybciej rozwiązywać zadania domowe. Na pewno będziemy kontynuować terapię :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 09:36:51 wysłany przez admin »

Iwona Anna

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #792 dnia: Czerwiec 18, 2017, 19:19:25 »
Oferują Terapię Metodą Krakowską na terenie Działdowa i okolic.
Jestem młodym terapeutą w trakcie uzyskiwania certyfikatu Terapeuty Metody Krakowskiej - po ukończonych szkoleniach MK.
Zapraszam 51o122825

akoz5

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #793 dnia: Maj 26, 2018, 13:26:06 »
Moi znajomi korzystają z tej metody i tak kształcą swoje dzieci. Wymaga to od nich poświęcenia czasu, ale jak patrze na nich to widzę że z czasem terapia daje pozytywne efekty.

Empe19

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #794 dnia: Sierpień 06, 2018, 08:39:44 »
Witajcie. Córka 23 mc.  Od 2 tyg staramy się wprowadzać terapię metoda krakowska. Z słuchawkami jest juz ok grzecznie siedzi i nawet coś powtarza ale reszta to tragedia. Zamyka oczka i płacze.  Nie chce wykonac żadnego zadania. 2x w tyg jeździmy do logopedy i tam to samo płacz przez całą godzinę. Nie odpuszcza i nie poddaje się.  Już nie wiem co wymyslic. Każdy dzień jest na wagę złota a córka nie chce współpracować:( jak juz uda się podjąć jakiegoś zadania to robi to byle jak żebym juz ja puściła. A jak zobaczy sekwencje kolory to aż się zanosi. Może coś doradźcie bo ja już tracę nadzieje :(