Autor Wątek: TERAPIA LOGOPEDYCZNA PROWADZONA METODA KRAKOWSKA  (Przeczytany 445001 razy)

nowika

• Zasłużony
Odp: TERAPIA LOGOPEDYCZNA PROWADZONA METODA KRAKOWSKA
« Odpowiedź #735 dnia: Kwiecień 02, 2015, 12:26:48 »
Jeżeli napięcie mięśniowe w rączkach jest słabe to i zgrafomotoryką będzie słabo. Mój Oli miał bardzo słabe napięcie - aż paluszki mu się wyginają pod kątem 120 stopni bez najmniejszego oporu ;( Pomogła na to rehabilitacja z fizjoterapeutą (masaże bąbelkowe, przypinanie spinaczy, ciastolina, plastelina itp.) Na samą grafopercepcję pomogła nam pomoc "Planowanie ruchu" A . Bali. Na początku było bardzo ciężko, bo w ubiegłym roku nawet nie było śladu po ołówku na kartce, a teraz juz potrafi podpisać swoim imieniem rysunek w przedszkolu. Nadal nie lubi malowania i rysowania, ale dużo poszło do przodu w tym temacie. Dodam jeszcze, że ważna są kredki i ołówek - my mamy taki, jak na zdjęciu i dużo łatwiej mu chwycić w paluszki.
Oliwier 13 I 2010 ALA 23#8,3 mg

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #736 dnia: Kwiecień 17, 2015, 21:43:44 »
Nie jestem pewna czy ktoś tu polecał,ale znalazłam  blog z fajnymi ćwiczenia
http://www.michal.howtoteachkids.co.uk/
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

"  Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. " Orwell , Rok 1984

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #737 dnia: Kwiecień 19, 2015, 18:14:48 »
jako pierwsze samogłoski i wykrzyknienia+wyrażenia dźwiękonaśladowcze
potem kolejno "Sylaby i rzeczowniki' - wszystkie płyty na zmianę
Po niech sylaby i czasowniki
Potem odmiana rzeczownika, przyimki, trudne słowa - według potrzeby

karchow

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #738 dnia: Maj 24, 2015, 21:39:18 »
Cześć Nowika, miło Cię widzieć. Nie wiem czy mnie pamietasz - Ola mama Adasia. Jestem tu pierwszy raz. Cały czas siedzę na facebooku bo tam jest parę grup o MK i zapomniałam, zę działają fora. Fajnie, ze się tu wspieracie.  Może i ja będę mogła coś pomóc. Pozdrawiam!
O chłopcu, który wyszedł z autyzmu - http://adasia.juniora.pl/

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #739 dnia: Maj 24, 2015, 21:59:46 »
Hej Ola - pewnie, że Cię pamiętam i pamiętam tez Adasia - jestem z Wami na facebooku w grupie widziałam też blog o Adasiu - ten o zwycięstwie nad autyzmem ;) super. Bardzo się ciesze, ze Wam się udało;)

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #740 dnia: Maj 25, 2015, 09:54:11 »

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #741 dnia: Maj 25, 2015, 14:47:58 »
Cześć Nowika, miło Cię widzieć. Nie wiem czy mnie pamietasz - Ola mama Adasia. Jestem tu pierwszy raz. Cały czas siedzę na facebooku bo tam jest parę grup o MK i zapomniałam, zę działają fora. Fajnie, ze się tu wspieracie.  Może i ja będę mogła coś pomóc. Pozdrawiam!
Witaj mamo Adasia. Twój blog  o Adasiu ,był jednym z pierwszych ,gdy zaczęliśmy MK. Dało mi to nadzieje.
Zawsze mnie zastanawiało ,czy oprócz terapii Adaś jest na diecie, albo leczony biomedycznie???
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

"  Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. " Orwell , Rok 1984

karchow

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #742 dnia: Maj 25, 2015, 20:00:35 »
Hej, ciesze się, że stronka się przydała. Tak, Adaś był na diecie bezglutenowej, bezmlecznej, bezsojowej  i bezcukrowej. Walczyliśmy też z candidą. Po poł roku zrobiliśmy też rózne badania i wyszło, ze ma trochę niedoborów i chore jelita. Do tego czasu terapia szła całkiem ładnie a po suplementach było jeszcze lepiej. Pisałam o tym w tym liście z sierpnia - http://adasia.juniora.pl/leczenie-biomedyczne/
A ja Wam idzie?

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #743 dnia: Maj 25, 2015, 21:08:30 »
My niestety jesteśmy obecnie w regresie. Metodę MK znam już dość długo, początkowo dużo ćwiczyliśmy tak jak wg Cieszynskiej po 2 h. W styczniu był mały przełom.Synek zaczął powtarzać głoski, wyrażenia dźwiękonaśladowcze (hau i miau), był skoncentrowany. Niestety, w lutym po chorobie, wszystko zanikło, a praca z nim znowu stała się bardzo trudna. Jestem w trakcie badań, mam nadzieję że wróci do swojej formy.Przyznam,że mnie to podłamało :(. Jeździmy to terapeuty MK raz w tygodniu,ale mój synek dużo choruje co niestety wszystko rozwala
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

karchow

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #744 dnia: Maj 25, 2015, 21:25:09 »
Nie poddawaj się! Nie wiem czy kiedyś leczyłaś synka ale może to candida tak pogarsza stan po chorobach. Adasiowi zawsze kontakt zachowanie się pograszało po antybiotyku, albo słodkich syropkach.  Najważniejsze jednak nie poddawać się. Wiem, że łatwo się mówi, ale niestetety w czasie terapii nie zawsze wszystko idzie z górki. Znam dużo mam, które przetrwały kryzysy i ponownie zabrały się za pracę i szło na przód. Powodzenia! P.S. A do kogo jeździsz na terapię, jeśli to nie tajemnica?

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #745 dnia: Maj 26, 2015, 17:33:25 »
Ach,gdyby to tylko candidia była to życie byłoby proste,a my mamy tyle tematów,że szkoda pisać.Jeździmy do pani Wioli z Sandomierza.
Czy masz jakieś fajne wskazówki odnośnie pracy z dyktafonem?
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

Mama_Szymka

• Aktywny
« Odpowiedź #746 dnia: Maj 28, 2015, 22:25:27 »
Eh dziewczyny, mam problem z moim Małym :(
Słuchamy płytek codziennie, ćwiczymy przy stoliku. Szymek lubi słuchać, sam sięga po słuchawki, nakłada je sobie sam. W książeczkach ładnie pokazuje, choć czasem, jak mu się już nudzi, muszę to robić jego palcem. Na pytania, gdzie "a", "o" itd. bezbłędnie wskazuje, tak samo gdzie "mu", "iha" itd (wskazuje już napisy, nie obrazki). Ale nie chce powtarzać po mnie, czy po pani w słuchawkach :( Nie wiem dlaczego - nie wiążę tego z blokadą aparatu mowy, bo sam do siebie od czasu do czasu spontanicznie naśladuje, jak robi wąż, krowa, piesek itd... dużo też wypowiada sylab - ale to wszystko głównie do siebie - zapytany "kto to" (np. pokazując na tatę) odpowiada bardzo rzadko, raczej tylko się uśmiecha... Nie wiem dlaczego nie chce powtarzać, macie jakieś pomysły?  :-[
Szymon 08.2012

karchow

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #747 dnia: Maj 29, 2015, 15:47:51 »
Tak to jest na początku dziecko nie mówi na zawołanie. Adaś długo nie odzywał się przy nas. Jak coś mówił to tylko jak był sam w pokoju. To przyjdzie z czasem i tak jak pisała Skarbuś nie ma co przymuszać do powtarzania i prosić bo to jeszcze gorzej. Profesor Cieszyńska mówi, ze nigdy nie należy dziecka zmuszać do mówienia. Jeśli chodzi o powtarzanie pry płytach, to Adaś chyba dopiero przy ostatnich zaczął powtarzać po Pani w słuchawkach, mimo, ze już dużo mówił.

Mama_Szymka

• Aktywny
« Odpowiedź #748 dnia: Czerwiec 02, 2015, 00:21:02 »
Dziękuję Wam dziewczyny za odpowiedzi. Przyznam, że nastroiły mnie bardziej pozytywnie. Mam nadzieję, że Szymuś też zacznie mówić jak Wasi chłopcy :)
Za to dziś prawie się popłakałam ze szczęścia  :D Szymek umie rozpoznać wszystkie samogłoski, pokazać je na obrazku, czasem jakaś mu się 'wyrwała', ale po nas powtarzać nie chciał.
Dziś wchodzę do pokoju, a on przekłada jakieś kartoniki z jednego garnuszka do drugiego. Dorwał kartoniki z czerwonymi samogłoskami i usłyszałam jak przekładając kartonik z literką 'u' powiedział do siebie 'u' :)
Podeszłam do niego, zaczęłam pytać o każdą samogłoskę, 'co to' i mówił  :) :) :) I tak kilka razy w ciągu dzisiejszego dnia  :) :) :)
Szymon 08.2012

Mama_Szymka

• Aktywny
« Odpowiedź #749 dnia: Czerwiec 03, 2015, 21:34:04 »
Skarbuś, dziękuję :) Takie momenty uskrzydlają :) Szymek powtarzał też samogłoski u dwóch Pań logopedek, na zajęciach SI gdy zaczął skakać na trampolinie zawołał hop hop, a gdy był w piaskownicy i trzymał wiaderko z piaskiem popatrzył na mnie i powiedział 'uff', kilka razy :) Od razu łzy w oczach :)
Szymon 08.2012