Autor Wątek: TERAPIA LOGOPEDYCZNA PROWADZONA METODA KRAKOWSKA  (Przeczytany 453659 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
Odp: TERAPIA LOGOPEDYCZNA PROWADZONA METODA KRAKOWSKA
« Odpowiedź #705 dnia: Luty 02, 2015, 18:35:03 »
A w Poznaniu kiedy i gdzie?

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #706 dnia: Luty 02, 2015, 20:22:44 »
W Lublinie jest symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania - 18.04, organizuje ...........
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2015, 09:06:27 wysłany przez admin »
Oliwier 13 I 2010 ALA 23#8,3 mg

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #707 dnia: Luty 03, 2015, 09:12:34 »
Koliber - każde nowe słowo dziecka droższe jest od pieniędzy ;)
a to prawda :)

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #708 dnia: Luty 03, 2015, 19:56:10 »
dawna...tylko kiedys był bardziej rozwiniety ten podpis..skróciłam go
zawsze mielismy całosciowe zaburzenia rozwoju...

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #709 dnia: Luty 03, 2015, 23:12:27 »
Dzięki Skarbuś :)

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #710 dnia: Luty 05, 2015, 17:48:09 »
24.04 będą w Gdańsku - ...........................
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2015, 09:05:12 wysłany przez admin »

czarnakawa

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #711 dnia: Luty 08, 2015, 18:07:27 »
Witajcie
Mojego syna (2,9) prowadzę tą metodą pół roku, to chyba najlepsze co mogłam mu dać.
Mam zamiar kontynuować terapię co najmniej do momentu pójścia do szkoły.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2015, 18:57:49 wysłany przez czarnakawa »

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #712 dnia: Luty 09, 2015, 08:33:08 »
my bylismy w piatek na terapi..juz było lepiej....
moj mały diabeł juz wiedział czego sie ma spodziewac i szybciej odpuscił...tym razem nie było numerow z " opetaniem"...tylko minutowa smiechawka...w 100 % kontrolowana i swiadoma...on jest baaardzo cwany...odpuscił jak zobaczył ze pani nadal nie odpuszcza i oczekuje wypełnienia polecenia

no i praca od samogłosek oczywiscie
zaczynam ogarniac o co chodzi...
mysle ze dam rade :)
we wtorek kolejne zajecia, zeszyt i ja ruszam pełna para :)

no i nie przestaje sie dziwic jakie mam madre dziecko :)

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #713 dnia: Luty 09, 2015, 09:17:24 »
gada ale przekreca, ucina koncowki...wielu słow prawidłowo nie wymawia
głupie "i " to jest meka....

jest np. "mama da to"  bez "j"

teraz wałkuje jak robi swinka?
nawet filmik taki znalazłam gdzie swinki piszcza tak...(a nie hrumkaja)
zreszta z samogosek poprawnie to chyba tylko a wymawia...czysto

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #714 dnia: Luty 09, 2015, 10:03:56 »
Terapię zawsze zaczyna się od samogłosek - przecież tutaj chodzi nie tylko o mowę, co o naukę czytania, więc trudno wymagać, żeby 5-latek znał wszystkie samogłoski, które sa podstawą sylabowej nauki czytania. Dacie radę koliber, Ty twarda jesteś, wprost idealna do tej metody ;)
Skarbuś super wieści!

czarnakawa

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #715 dnia: Luty 09, 2015, 19:12:04 »
Witajcie.
Sama prowadzę synka, czasami konsultuje się z Panią Magdą Sz. z Gdańska dostaje nowy program i cwiczymy.
U syna wykluczono autyzm. Mamy opóźnienie psychoruchowe , choć teraz podobno tylko ruchowe. Staram się o diagnozę w Krakowie.
Teraz to widać rozwój gołym okiem, a kiedyś całymi miesiącami nic.
Synek komunikuje się zdaniami cztero-pięciowyrazowymi, zaczynaliśmy od pojedynczych słów.
Obecnie pracujemy nad zadawaniem pytań.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2015, 19:15:18 wysłany przez czarnakawa »

ilonaw

• Kreatywny
« Odpowiedź #716 dnia: Luty 09, 2015, 20:17:44 »
dziś byłam na krakowskiej. Robimy juz trzecie podejscie i wymiekam. Kamil płakał w niebogłosy. Pani nieugieta i robiła wszystko na siłe. On nie kuma odwzorowywania szeregów i nie robił tego. Terapeutka robiła to na siłe. Bałam się zeby nie dostał ataku padaczki. Czy u was tez tak to wyglądało? ja jestem przerażona. Pani jeszcze wzieła sie za manualne torowanie głosek. koszmar jak dla mnie.
Kamilek 06.2011

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #717 dnia: Luty 09, 2015, 22:37:20 »
ilonaw - ja jestem głęboko w terapii MK, pracuję nie tylko ze swoim małym, ale też z innymi dziećmi i uważam, że nie jest to terapia dla wszystkich dzieci - na pewno nie dla wszystkich w takiej samej formie. Ja do sekwencji używam najróżniejszych rzeczy - spinaczy, pieczątek ze zwierzętami, kulek z "nawlekaj nie czekaj", kostkę edukacyjną dla dzieci. Mam różne dzieciaczki, jeden chłopczyk ma 2,5 roku i MPD, więc sprawność manualna jest ograniczona - nie mogę mu kazać układać obrazków na stoliku bo to bez sensu. Niektóre dzieci faktycznie zmuszam do współpracy, mam takiego chłopca, który zaczyna płakać, jak tylko mama zatrzymuje samochód pod moim domem i gile lecą mu równo, ale ja mu daję pieska, żeby go nakarmił kośćmi z samogłoskami to od razu płacz ustępuje ;) Często jest tak, że dzieciaki z autyzmem płaczą nie dlatego, że nie wiedzą, jak coś zrobić, tylko denerwuje je fakt, że ktoś chce nimi rządzić i nie potrafią sobie z tym poradzić. Ja jednak nie uznaję zmuszania na siłę, gdy widzę, że dziecko nie rozumie, nie umie sobie z czymś poradzić. Nie można też dziecka zrazić do ćwiczeń.  Na studiach uczą nas o behawioralnej, którą wcześniej bardzo negowałam, chociaż miałam o niej mylne pojęcie. Niedawno rozmawiałam z moją dobrą koleżanką, która też ma dziecko z ASD - mój syn poszedł MKi, a jej nie. Opowiedziałam jej o metodzie behawioralnej (u nas nikogo od behawioralnej nie ma), że chyba byłaby najlepsza dla jej syna  w tej chwili. Mówiłam jej, że nie ważna jaka to  jest metoda, ważne żeby pomogła dziecku. A ona do mnie, że miała mi to powiedzieć już w zeszłym roku, tylko sie bała jak zareaguję, bo ja tylko krakowska i krakowska. Dzisiaj wiem, że nie każde dziecko da się podporządkować przy stoliku, odpowiednio zmotywować samą pochwałą, zrozumieć szeregi i kategoryzacje. Gdyby Oli nie ruszył w Mk, to nie wahałabym się karmić mojego syna orzechami i mango (jego ulubione), żeby tylko zaczął ćwiczyć. Nie obchodziłyby mnie opinie, że to jak tresowanie psa. No i co z tego? Czy dzieciaki w szkole uczą się dla samej wiedzy?Nie. Dla stopni i nagrody w formie wakacji, tabletu, telefonu.  Czy mąż jest dla mnie miły cały dzień, bo chce, żebym go pochwaliła? Raczej chodzi mu o to, żebym nie zapomniała o nim wieczorem ;) Czy robisz wielki projekt w robocie, żeby Wasz szef po głowie pogłaskał? Raczej chodzi o ekstra kasę. Nikt nic nie robi dla samej pochwały - a już na pewno nasze autystyczne dzieciaki mają takie pochwały głęboko w poważaniu ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2015, 22:58:51 wysłany przez nowika »

nowika

• Zasłużony
« Odpowiedź #718 dnia: Luty 10, 2015, 12:09:02 »
Skarbuś - płakał to będzie na pewno, bo inaczej nie uda się zrobić MTG, chyba że mały będzie sam jakiś dźwięk produkował, ale zazwyczaj to jest tak, że dźwiękiem tym jest płacz właśnie. - Terapeuta przytyka nos, tak żeby strumień powietrza wydobył się przez usta, a następnie nastawia buzię w taki sposób, żeby dźwięk realizowany był jako samogłoski, pojedyncze sylaby, krótkie zdania. Słyszałam, że Wianecka to całe zdania potrafi torować. Nagrywa się głos dziecka i jest mu on później odtwarzany przez słuchawki. Dziecko uczy się ruchu buzią, tak aby samo mogło zaplanować ruch potrzebny do wytworzenia sylaby, samogłoski, wyrazu.
http://www.arson.pl/index.php?products=product&prod_id=50

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #719 dnia: Luty 10, 2015, 12:23:34 »
a dzis i samogłoski były i rzeczoweniki...i moj syn podawał podpisy :o  :)
ja byłam w ciezkim szoku naprawde
dzis tylko chwila zasmiechu...chwila dziwacznych odgłosow ale pano Karolina powiedziała by sie uspokoił i pracował elegancko
zeszycik mamy...zadanie do domu tez :)
wreszcie wiem co mam robic..i az sie chce jak widze jaki on ma OGROMNY POTENCJAŁ :D :D :D :D
jestem przeszczesliwa i zmotywowana :)