Autor Wątek: `  (Przeczytany 8043 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sezamek

• Zasłużony
Odp: co robi z organizmem autysty nieprzestrzeganie diety
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 15, 2013, 12:52:44 »
wiecie co? ja nie wiem jak to jest z tymi bombami cukrowymi. Mi ZAWSZE po czekoladzie jest cholernie zimno, mam gesia skorkę i po prostu scina mnie z nog-MUSZĘ pojsć spac. Dziwne. I zawsze to samo. (w sumie po poularnych tabletkach do ssania na gardlo typ cholinex czy cos tam..dretwieje mi cala paszcza i opuszki palców w obu rekach-na kilka godzin-skusilam sie bo mój "pasierb" oststnio chorowal i wyjezdzając zostawil te leki i przy okazji sprzedal mi infekcję i tak dziwna reakcja-ja chyba jakas lewa jestem :P)

Także na swoim przykladzie -czekolada i apteka -są BE :)
franio -lipiec 2007     (autyzm)
zuza   -wrzesień 2009

http://AutyzmSoft.pl

www.pomagamy-franiowi.pl

gonzo

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2013, 20:04:49 »
Dziewczyny, wiem, ze probujecie czego tylko sie da i macie naprawde olbrzymie pojecie o autyzmie.. Probowalyscie wiele, ale sprobujcie raw food.. Namawiam Was bardzo, to jest naprawde niesamowite. Z minusow -  na poczatku nie kazdemu smakuje (z czasem coraz lepiej), wkurzajace sa wszelkie nasiadowy, bo u nas jak ktos opycha sie chemia - to git, ale nie daj boze jedz tylko surowe, naturalne zarcie - kazanie na kazdym kroku od tych najbardziej schorowanych...
Z plusow... Dziala jak lekki detox (Bole glowy na poczatku maja Ci najbardziej zatruci, ja wymiotowalam...) Swietny humor non stop (nie wiem jak to dziala, ale tak dziala), bardzo duzo energii (co szczegolnie nam jest potrzebne), dziwna lekkosc..  No i ponoc o chorobach cywilizacyjnych mozna zapomniec.Tutaj jest kopalnia pomyslow http://rawmazing.com.. Znam pare dzieci na tym od urodzenia, ale jak sie zdecydujecie, to radze najpierw zaczac od siebie. Wystarczy tydzien i wszystko jasne.

Bepi

• Zasłużony
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 19, 2013, 09:33:05 »
wiecie co,
ja juz sama nie wiem co o tej diecie myslec, my stosujemy juz troche,
mam kolezanke ona ma dziecko atystyczne , maly zajada wszystkie smieciowe jedzienie , opycha sie czekoladkami, pije cole , parowki frytki itp Maly tak jej idzie teraz do przodu ze szok! przegonil mojego w postepach, mowa ladnie sie rowija ,
a tez ciezko bylo na poczatku....
wiec nie wiem sama....

na jedno działa a na inne nie,mój dzięki diecie przestał być rozdrażniony,przestał układać auta i inne zabawki rzędami,kolorami,nie wgapia się w zabawki przy zabawie,nie biega w kółko,słucha...robiłam wiele razy prowokację i miałam czarne na białym,częściej testowałam produkty mleczne bo po glutenie bywały stany odwodnienia i totalnego nieposłuszeństwa...kupy jak dla mnie są ok,nie ma śluzu,nie mam papkowatej kupy,nie ma krzyku przy kupie...jest yhhhh a potem plusk  ;D :)

ale pomyśl tak "jestem lepszą mamą bo nie karmię dziecka syfem,zapychaczami i sztucznymi aromatami"  ;D  :) gdy ktoś chce moje dziecko czymś poczęstować i jeśli to jakieś cukierki np. lentylki,kolorowe tic taci to mówię moje dziecko tego nie je bo sama chemia a spartan niszczy organizm,albo czasami jak się zapomnę mówię że ja dziecka takim syfem nie karmię,dla mnie to syf,zapomniałam się i zamiast ładnie powiedzieć powiedziałam co myślałam  :) mina osoby proponującej bezcenna  ;D  :)

Wplyw diety jest potezny, pisze to jako osoba na spectrum.
Po dwoch kawalkach ciasta potrafie plakac jak bobr, natomiast zawsze mam dobry humor i dobrze funkcjonuje na raw food (80/10/10). Przetestowalam wiele diet i ta mi zdecydowanie najbardziej pasuje, na bg/bm/bc funkcjonowalam ciut gorzej.

ja się odniosę do siebie,planujemy drugie dziecko więc wypadało zrobić morfologię,badanie moczu i kału,morfologia zła,miałam anemię...brałam żelazo,brałam witaminy,odstawiłam produkty mleczne jako że bolał mnie bardzo często brzuch i prawie zawsze z rana miałam bolesne skurcze jelit,gazy...zauważyłam że czuję się lepiej psychicznie,wcześniej przed okresem mogłam pozabijać takie miałam rozdrażnienie,a obecnie jestem łagodna,ciut poddenerwowana ale to już normalne,wcześniej mój m mówił"no okres niebawem" teraz nie rozpoznaje tego więc efekty zauważalne...  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2013, 09:36:10 wysłany przez Bepi »
Jakub listopad 2009            Julia 2014

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:23:03 »
...jest yhhhh a potem plusk  ;D :)

tez to kocham ;D

Abril

• Zasłużony
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 19, 2013, 14:26:30 »