Autor Wątek: `  (Przeczytany 8053 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

m8rii

• Zasłużony
`
« dnia: Czerwiec 11, 2013, 06:35:52 »
`
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2014, 09:26:13 wysłany przez m8rii »

Abril

• Zasłużony
Odp: co robi z organizmem autysty nieprzestrzeganie diety
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2013, 08:52:59 »
Ja się moge odnieśc do jedzenia śmiecowego
Bez względu czy to osoba z autyzmem czy zdrowa nikt nie powinien non stop jeść takiego jedzenia.Był kiedyś program gdzie dwie osoby zamieniały się na "sposób jedzenia" na 2 tyg i jedna jadłą "śmieciowe" a druga "normalnie".No i się okazało że ta pierwsza miała podwyższone wszystkie wyniki,wzrost wagi,tkanki tłuszczowej,problemy ze stawami itd U tej drugiej nastąpiła poprawa.

Bepi

• Zasłużony
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2013, 11:07:38 »
odniosę się do kilku przypadków jakie znam,dzieci karmione byle czym czyli np.chipsami smakowymi,zupkami chińskimi,cukierkami,batonami,ciastkami,parówkami z biedronki w których jest wszystko  ;D jeśli ktoś czytał skład to wie itd są mniej inteligentne,wolniej się rozwijają,mają napady złości... (przypadki które znam i wiem jak są karmione)
Dzieci które są karmione zdrowo,z ograniczaniem cukru jedzenia typu chipsy,Mcdonalds,czekolady,batoniki,kolorowe cukierki,które mają urozmaiconą dietę rozwijają normalnie,są bystre itd.
Teraz przypadek mojego,wybiórcze jedzenie wg mnie ma wpływ na pracę jego mózgu

co do organów wewnętrznych,jeśli są alergie to one dużo w człowieku niszczą...już sama zła praca jelit wpływa na człowieka,pomimo że nie odczuwa się bólu,jestem rozdrażniona,szybko się złoszczę itd.a mam nietolerancję laktozy i jelito drażliwe...mój dzieciaczek przy alergenach jest bardzo niegrzeczny,nieposłuszny,jednym słowem nieposłuszny histeryk,widać to też po wynikach badań,gorsza praca jelit,wątrobowe podwyższone itd...po odstawieniu glutenu nie ma już problemy z amylazą w moczu i w krwi.
Jakub listopad 2009            Julia 2014

pentelka5

• Aktywny
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2013, 23:06:50 »
ja wiem tylko, że niewłaściwa dieta przy większych problemach jelitowych (jak np. celiakia) może doprowadzić to trwałego uszkodzenia jelit a to dalej prowadzi do zaburzeń wchłaniania składników pokarmowych co skutkuje niedożywieniem, uszkodzeniem innych organów w tym mózgu oraz kości. Organizm się zwyczajnie wyniszcza. Generalnie wszystko co może prowadzić do uszkodzenia jelit jest groźne dla całego organizmu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2013, 23:11:08 wysłany przez pentelka5 »

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2013, 09:48:29 »
Wystarczy wpisac healthy colon i toxic colon w googlach i odrazu wiemy co robi...
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2013, 09:53:45 »
a fatycznie...:) całkiem strawione....
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

Abril

• Zasłużony
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2013, 10:36:11 »
Mój syn ma celiakie i widzę jak się zachowuje jak "nieświadomie" przemycę mu choć trochę glutenu  :( Nie ma uszkodzeń jelit (potwierdzone badaniami ) no ale reakcja na "śmieci" jest w postaci częstszych wizyt w wc a to o czymś świadczy

Mika29

• Kreatywny
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2013, 19:13:16 »
wiecie co,
ja juz sama nie wiem co o tej diecie myslec, my stosujemy juz troche,
mam kolezanke ona ma dziecko atystyczne , maly zajada wszystkie smieciowe jedzienie , opycha sie czekoladkami, pije cole , parowki frytki itp Maly tak jej idzie teraz do przodu ze szok! przegonil mojego w postepach, mowa ladnie sie rowija ,
a tez ciezko bylo na poczatku....
wiec nie wiem sama....

ToTa

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2013, 21:16:52 »
Wiem o czym piszesz, tak jak niektozy rodzice maja spektakularne efekty tylko po wprowadzeniu diety, to roznie bywa, moj od poczatku dobrze jadl, nie bylo kolorow i konserwantow do wyrzucenia, slodyczy prawie nie dostawal. Za chlebem nie przepada, a mleka nie chcial pic, sera nie chcial jesc... Ale i tak sporo doszlo zmian w diecie na lepsze. Bez ukochanych jogurtow (to uwielbial, greckie jogurty i jak mama wkroila mango albo truskawki) jest na pewno spokojniejszy, choc i tak nigdy nie byl hiper, raczej stwierdzano u niego "low energy level". Tak czy owak dieta na pewno "zaowocuje" w jego zyciu, mysle ze bylabym w niezlym szoku jak bylm go tak pokarmila przez jakis czas tym co nie trzeba...!
mistrzu ♥         kwiecien 10'
Tinus{DTaP, HepA, Hib, Prevnar, HepB, HepB sc, }

prof. Andrzej Nowak "Jak Zachód.... " https://m.youtube.com/watch?v=yfQ7rpq_irA

pentelka5

• Aktywny
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2013, 00:39:39 »
wiecie co,
ja juz sama nie wiem co o tej diecie myslec, my stosujemy juz troche,
mam kolezanke ona ma dziecko atystyczne , maly zajada wszystkie smieciowe jedzienie , opycha sie czekoladkami, pije cole , parowki frytki itp Maly tak jej idzie teraz do przodu ze szok! przegonil mojego w postepach, mowa ladnie sie rowija ,
a tez ciezko bylo na poczatku....
wiec nie wiem sama....

no wiesz, ale pogadaj z nią za 20 lat czy jej syn nie jest przypadkiem otyły, nie ma problemów z żołądkiem czy sercem. Jestem zdania, że nie każde dziecko autystyczne wymaga diety bg/bm/bc ale zgodzisz się chyba ze mną, że każde dziecko powinno jeść po prostu zdrowo. A śmieciowe jedzenie to zabójstwo dla organizmu.

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 14, 2013, 08:14:53 »
ale wydaje mi się, że w tym wypadku aspekt rozwoju budzi pewne wątpliwości. My z pewnymi wpadkami jesteśmy 3,5 miesiąca na SCD. Postępów nie ma i nie było. Nie wiem, czy dalej to pchać, czy zluzować do GF/CF/SF. Wczoraj dostałem wyniki badań IgG z panelu pediatrycznego - wszystkie alergie, jakie w styczniu znalazł Food Detective są już nieaktualne. Na kazeinę też nie ma przeciwciał. Mleka nie dostaje, ostatnio, tylko zgodnie z SCD jogurty homemade z owocami.

To jest niezwykle frustrujace, gdy dzieci bez diety idą do przodu, a twoje wygląda, jak uchodźca z obozu koncentracyjnego i rozwija się bardzo powoli albo wcale. Teraz powstaje pytanie: czy na pewno dobrze robię? A może te składniki odżywcze, których go pozmawiam są mu potrzebne? Trudno jest to wszystko ocenić.
Dawid - 08.2009 - w trakcie diagnozy
Piotr - 09.2012

zniżka na iherb: VCP976

gonzo

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 14, 2013, 08:27:19 »
Wplyw diety jest potezny, pisze to jako osoba na spectrum.
Po dwoch kawalkach ciasta potrafie plakac jak bobr, natomiast zawsze mam dobry humor i dobrze funkcjonuje na raw food (80/10/10). Przetestowalam wiele diet i ta mi zdecydowanie najbardziej pasuje, na bg/bm/bc funkcjonowalam ciut gorzej.

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 14, 2013, 08:52:46 »
Po dwoch kawalkach ciasta potrafie plakac jak bobr
to tak jak ja...........
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

Mika29

• Kreatywny
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 14, 2013, 09:01:38 »
zgadzam sie ze karmienie dzieci czy popadnie nie jest dobre, ale ten chlopczyk o ktorym pisalam nie je frytek i stekow , parowek itp codziennie, je tez i zdrowo ale nie ma u nich diety, sa jogurty chleb , mleko...
Zastanawiam sie czy da dieta u nas ma sens....
maly ciagle domaga sie jedzenie "normalnego" w szczegolnosci jak jestesmy gdzies u znajomych , on wie ze mu nie wolno, ale robi takie maslane oczy :)

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2013, 10:01:46 »
ja też robię dzieciakom frytki domowe, to taka ich zachcianka..
a jak jestesmy na miescie ze znajomymi, malym zamawiam mięso (np. pierś indyczą bez sosu, bez panierki, ziemniaki (ew. frytki) i surówkę bez dodatków,
na co dzien mala nie je mleka, glutenu i cukru, ale tak jak pisalam, juz nie ma takich reakcji jak kiedys, nawet jesli cos zje... uwazam ze dieta nie potrwa wiecznie u nas i jak bedzie dorosla, bedzie jadla, co bedzie chciala (mam nadzieje, ze bedzie zdrowo wybierac)
ale kiedys unikalam doslownie wszystkiego w diecie, co powodowalo reakcje
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl