Autor Wątek: `  (Przeczytany 6885 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

m8rii

• Zasłużony
`
« dnia: Listopad 26, 2010, 16:34:16 »
`
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2014, 08:37:02 wysłany przez m8rii »

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
Odp: pranie, sprzątanie - jakie środki?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2010, 16:40:57 »
Szare mydło Biały Jeleń i woda z octem. Do wszystkiego :)

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2010, 17:57:44 »
Mysmy przez jakiś czas stosowali produkty Sonett, płyn do zmywania sie sprawdził, choc niestety niezbyt jest wydajny., Za to kostki do zmywarki Sonett - totalna porażka, naczynia z szarym nalotem, zapuszczone, tak samo zmywarka... Podobne efekty były jak używałam orzechów piorących ...obecnie do zmywarki używam tradycyjnej chemii, a do czyszczenia zestawu takiego jak Zosia - biały jeleń + ocet. Do kąpieli mydła laurowe Alepo, mydło z oliwy z oliwek, albo biały jeleń jak z kasą krucho. Biały jeleń nadaje się też do mycia głowy..tylko potem trzeba włosy spłukać wodą z octem:)
Krzyś (6 lat) - 35#ALA  10 mg
                          8#DMSA 25 mg
                          4#combo 10 mg ALA+12 mg DMSA

sezamek

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2010, 10:15:15 »
niestety-ja walę chemię :-\staram sie ta "dla dzieci" -Nie mam czasu na sporządzanie roztworów (dzieciaki mają rok i trzy lata-są megaabsorbujace od rana do nocy-oboje bardzo NADKONTAKTOWI-nie da sie przy nich zrobic NIC) ...Po prostu "sprzedaję" maluchy do babci (udaje się to BARDZO rzadko-niestety) szoruję, płuczę, wietrzę-i wpuszczam je(dzieci) z powrotem

m8rii

• Zasłużony
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2010, 12:52:02 »
`
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2014, 08:37:14 wysłany przez m8rii »

moseka

• Aktywny
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2010, 14:17:38 »
Do mycia okien, luster i innych gładkich powierzchni wystarczają dwie ściereczki z mikrofibry - jedna wilgotna do mycia, druga sucha do polerowania - nie używam do tego żadnych środków chemicznych.
Można też znaleźć w marketach produkty do różnych celów firmy Dr. Beckmann, np. spray z octem jabłkowym do łazienki albo aktywnym tlenem do odplamiania. Nie wszystko co chemiczne truje - trzeba czytać etykiety.

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2010, 14:27:38 »
Ja kiedys uzywalam produkty Amwaya..... szczegolnie LOC jest przydatne w domu( mozna prac , zmywac, mys naczynia, okna, mys sie w tym-praktycznie do wszystkiego).... niestety teraz chyba mnie na nie nie stac...chociaz wiem ze sa dobre i sprawdzone i napewno nie tak inwazyjne jak cala reszta.
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

bazylia

• Zasłużony
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 27, 2010, 16:14:26 »
Sciereczki z mikrofibry to super patent, ja tez uzywam. Poza tym niestety chemia.

m8rii

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 27, 2010, 18:07:01 »
`
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2014, 08:37:25 wysłany przez m8rii »

Mama Marta

• Zasłużony
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2010, 18:51:48 »
.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2012, 12:27:26 wysłany przez Mama Marta »

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2010, 19:19:14 »
No własnie też się ostatnio dowiedziałam,że można samymi ściereczkami z mikrofibry sprzątać lustra, okna tylko z wodą ale jest warunek by ich jednocześnie nie używać z płynami czy chemia od początku do końca tylko do takiej ścierki sama woda.

Ale póki co używam normalnych płynów ale program o ekologicznych rodzicach mi uświadomil,że są dostępne inne środki . Wczesniej to tylko oglądałam program zagraniczny o soku z cytryny itp. Ale nie myślałam,że to może być skuteczne.

Ten program był na TVN Uwaga. Słuchajcie a może znacie jakieś przepisy na środki zrobione domowym sposobem, w filmie było coś o soku z cytryny,że robi się jakiś roztwór i mamy tego używaja a podobno to lepiej robi na ręce i skórę  a Ja nie lubię zmywać w rekawiczkach.

Kiedyś szorowano piaskiem czy popiołem, może te przepisy są gdzies dostępne w necie?
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

moseka

• Aktywny
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 30, 2010, 22:23:52 »
lustra też wycieram (niebieskimi ze sklepu wszystko za 3zł) szmatkami
ale okna z zewnątrz to raczej coś silniejszego :)

Na bardzo brudne okna mam narzędzie samochodowe: z jednej strony gąbka z drugiej guma do zbierania, do tego gorąca woda. A potem mikrofibra.
Do tych ściereczek nie należy używać detergentów. W ich praniu też nie należy używać zmiękczacza.

W ogóle przy nowych typach tkanin: spandeks, elastan, poliester itp. nie należy używać zmiękczaczy, bo niszczą strukturę materiału.

bazylia

• Zasłużony
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2010, 23:33:26 »
Kiedyś szorowano piaskiem czy popiołem, może te przepisy są gdzies dostępne w necie?
Sylwia, bierze sie popiol i/lub piasek i sie szoruje gary :))
Popiol jest swietny do szorowania przypalonych patelni, takich starego typu (nie teflonowych), aluminiowych garnkow i menazek - no ale kto teraz uzywa aluminiowych garnkow, czy cyganskich patelni :).

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2010, 08:23:50 »
Sylwia, bierze sie popiol i/lub piasek i sie szoruje gary :))
Popiol jest swietny do szorowania przypalonych patelni, takich starego typu (nie teflonowych), aluminiowych garnkow i menazek - no ale kto teraz uzywa aluminiowych garnkow, czy cyganskich patelni :).

ja używam choć wiem,że to nie idealne rozwiązanie , powinnam używać takiej, która nie wchodz w reakcję z jedzeniem czyli jakieś drogiej stalowej itp. Nie używam i nikt mnie nie przekona do teflonu czy innego badziewia. Mam jeszcze drugą patelnię od kompeltu garnków z podwójnym dnem i używam ich zamiennie.

Nie mam dostepu do popiołu czy piasku.  Ostatnio wszystko co potrzebne już kupiłam i było ważniejsze od patelni ale własnie teraz chyba kupie na raty  taka jak używa sięw kuchniach , wszystko co używaja w żywieniu zbiorowym jest najlepsze i tam jeszcze pamięta się co naprawdę szkodzi a co nie. Stalowe noże, stalowe blaty, msteirały,które nie wchodza tak jak teflon w reakcję z jedzeniem.

a patelnię kupila moja mama w centrum łodzi na placu barlickiego od cyganów którzy co jakiś czas tam są.
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

Du-czki

• Zasłużony
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2010, 10:51:45 »
lustra też wycieram (niebieskimi ze sklepu wszystko za 3zł) szmatkami
ale okna z zewnątrz to raczej coś silniejszego :)
Do drewna używam szmatki z kropelkę oliwki dziecięcej:)
A lustra i szyby super się myje octem spirytusowym. Najpierw myję je samą wodą, wycieram, potem zraszam obficie nierozcienczonym octem i wycieram do sucha. Wychodza super czyste, bez zaciekow....Tanio, skutecznie i bezpiecznie:)
A łątwo nie mam, bo mam w domu psy i szyby i lustra zazwyczaj sa strasznie zabrudzone i oslinione przez psy....Myjąc je octem mam tez gwarancje ze wytłukę wszystkie bakterie...podkupiłam ten pomysł z programu "perfekcyjna pani domu" i sprawdza sie super.
Krzyś (6 lat) - 35#ALA  10 mg
                          8#DMSA 25 mg
                          4#combo 10 mg ALA+12 mg DMSA