Autor Wątek: Przydatne strony internetowe, książki i inne  (Przeczytany 168565 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mama AntosiaJasia

• Aktywny
Odp: Przydatne strony internetowe, książki i inne
« Odpowiedź #450 dnia: Listopad 13, 2010, 14:42:53 »
Witam, na youtube jest pełno filmów o temple Grandin, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę 'Temple Grandin".Ponadto polecam filmy z serii 'Piekne Umysły' :-) również na youtube w wersji polskiej. Jak ktoś z Was zna angielski to polecam "Son Rise" o Raulu Kaufmanie :-)
Antos 21.01.2007 autyzm
Jaś 10.07.2012

beng

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #451 dnia: Listopad 25, 2010, 13:33:09 »
http://www.eslflashcards.com/ - strona z darmowymi obrazkami do ściągnięcia, wydrukowania - mogą przydać się do terapii.

mskib

• Bywalec
  • **
    • Programy komputerowe dla dziecka autystycznego
« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 10, 2011, 12:30:31 »
http://www.AutyzmSoft.pl - strona gdzie zacząłem umieszczać programy komputerowe, które robiłem dla mojego autystycznego syna (jestem informatykiem)

sylwiamama

• Zasłużony
  • google: facebook Sylwia Kowalska autyzm
    • Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet
« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 10, 2011, 13:32:30 »
No to Ja podaję w swoim koronnym temacie dieta i autyzm nową osobę, o której usłyszałam dzięki filmowi dokumentalnemu po polsku : The Incurables

a która też ma swoją stronę internetową i jak umiem skontaktowałam się z nią na Facebooku.

http://www.yourhealingdiet.com/

Pisze tak:

"Having used an imperfect diet instead of chemotherapy to reverse my own disabling disease, now my objective is to use more than twenty years of experience as a Registered Dietitian to bring the healing power of food to others.

I make no claim to any 'cures' or guaranteed improvements.  However, my clients have learned how to use diet to manage or reverse allergies, diabetes, asthma, psoriasis, arthritic symptoms, migraine headaches, pain, obesity, high cholesterol, high blood pressure, ADD, depression, eczema, gastric acid reflux, digestive and elimination problems, polycystic ovary disease, thyroid disorders, acne, anxiety and insomnia.  In conjuction with a staff of medical doctors I've repeatedly observed how a medically appropriate diet can profoundly benefit a child's behavior, language, development, sleep, skin, immune function, digestion and stools"

Deirdre Earls

siebie wyleczyła z chorby takiej jaką miała moja mama ŁZS a po 4 latach mamie zmienili diagnozę tylko na łuszczycę (moja mama nie jest idealnie w diecie) .Poprawa u mamy bez udziału jakichkolwiek  leków.

Nie tłumaczę bo czytałam to przez tłumacza google. Można sobie jej stronę wrzucic w tłumaczenie google.
z rozmowy z nią wiem,że pracuje z dziećmi z ADD, postaram się zapytać jakie są jej obserwacje co do zmiany diety i zachowania u dzieci oraz na ile jej dieta jest zbieżna z dietą b/m,b/c,b/g  a na ile z moją z obniżoną ilosci węglwodanów.

Chociaż z filmu wiem,że zbóz nie je wcale.Ale być może coś było filmie niedopowiedzianie.

pozdrawiam.Sylwia
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

Tomi36

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 21, 2011, 09:17:37 »
Zapraszam wszystkich zainteresowanych tematyką Stosowanej Analizy Zachowania (ABA) do czytania bloga znajdziecie go pod tym adresem
http://autyzmterapia.blogspot.com/

zapraszam do obejrzenia materiału filmowego dot: szczepionek które mogą mieć wpływ na powstawanie spektrum autyzmu u dzieci.

Pozdrawiam wszystkich  ;) ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2011, 00:03:30 wysłany przez Tomi36 »

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 21, 2011, 11:23:47 »
Tomi, nie da się na Twojej stronie wpisac komentarza (albo ja nie umiem) więc zapytam tutaj.
Napisałeś:
"Gdy w trakcie pracy pojawiają się pierwsze oznaki zachowania niepożądanego, wówczas powinny zostać zastosowane konsekwencje korygujące. Należą do nich: wygaszanie, wybiórcze wzmacnianie zachowań alternatywnych, wykluczanie, hiperkorekcja."

Wszystko rozumiem poza tą hiperkorekcją. Co to jest, jak to wygląda, kiedy się stosuje ?

Tomi36

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 21, 2011, 11:51:02 »
witaj

hiperkorekcja w terapii polega na wymaganiu od osoby która angażuje sie w zachowania niepożadane aby!!! w momencie kiedy zaangażuje sie w takie zachowanie "NAPRAWIŁA" ona to "ZACHOWANIE" podam ci przykład:
1. jeżeli dziecko na przykład przykleiło gumę pod ławkę to stosując hiperkorekcję dziecko musi odkleić tą gumę ale dodatkowo musi wyczyścic ławkę swoją i ławkę obok.
 - jest to na zasadzie przywrócenia do stanu lepszego niz stan początkowy.
2. jeżeli uczen przyklei gumę pod ławkę - nauczyciel w takiej sytuacji wymaga aby uczeń odkleił gumę i wyżucił do kosza. Tęczynność powtarzamy kilkakrotnie dla utrwalenia.
Podpowiedzi fizyczne są nie wskazane, chyba  że uczeń nie radzi sobie ze zrozumieniem polecenia
- jeżeli już podpowiedzi muszą być wprowadzone to muszą być szybko wycofywane przy realizacji polecenia
- jeżeli dziecko w ramach praktyki pozytywnej uczy sie mycia rąk to nie wzmacniamy go kiedy rece umyje
w hiperkorekcji nie wzmacniamy poprawnie wykonanych zadań!!
 aaa jeszcze jedno hiperkorekcja stosowana jest przy wygaszaniu zachowań trudnych. Trzeba brać pod uwagę eksplozję związana z wygaszaniem tego zachowania ale jest to poprostu pierwszy sygnał że metoda działa i po przepracowaniu kilku lub kilkunastokrotnym albo kilkudziesięcio krotnym u ucznia zachowania trudne zwykle sie nie pojawiają. O ile trzymamy sie sztywno tej zasady (jest to bardzo skuteczna metoda ale wymagajaca cierpliwości ze strony terapeuty)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2011, 12:41:04 wysłany przez Tomi36 »

Tomi36

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 21, 2011, 11:55:48 »
co do wpisów na bloga to trzeba sie zalogować i pod każdym wpisem sa ikonki dot: komentarza.
pozdrawiam ciepło

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 21, 2011, 12:57:27 »
Dzięki. A co to jest -eksplozja związana z wygaszaniem ?

Tomi36

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 21, 2011, 13:14:58 »
"elsplozja zwiazana z wygaszaniem" to nic innego jak agresja lub autoagresja osoby którą wygaszamy z zachowania które jest niepożadane. Najczęsciej eksplozna zwiazana z wygaszaniem występuje u dzieci ze spektrum autyzmu.

Pozdrawiam ciepło

ps :jak by co to jestem do dyspozycji

Tomi36

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 26, 2011, 00:05:06 »
zapraszam do obejrzenia materiału filmowego dot: szczepionek które mogą mieć wpływ na powstawanie spektrum autyzmu u dzieci. http://autyzmterapia.blogspot.com/]http://

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 27, 2011, 19:26:39 »
Zgodnie z prośbą mamy_Dyzia w wątku o chelatacji podaję książki, które najwięcej mi rozjaśniły w kwestii biomedycznego aspektu autyzmu i też te, których jeszcze nie czytałam, ale zamierzam (wszystkie niestety po angielsku, ale przystępnie napisane). W szczególności podaję te, gdzie jest szczegółowo opisana kwestia oddziaływania metali ciężkich na organizm, bo nasi lekarze guzik na ten temat wiedzą, a nuż się któryś dokształci, jak zna angielski:
 1. Autism, Brain and Environment, autor: Richard Lathe, Londyn 2006 - mój absolutny hicior, wszystko bardzo przystępnie opisane z obrazkami i wykresami, autor skupia się na budowie i biochemii mózgu, dysfunkcjach powiązanych z zachowaniami autystycznymi, cały rozdział 7 jest o wpływie środowiska a głównie metali ciężkich, a rozdział 8 o problemach z układem pokarmowym, jest dużo o wcześniej kompletnie dla mnie niezrozumiałym i tajemniczym hemie (jak się okazuje ważnym akurat dla Ingi ale to tak BTW). Polecam.
 2. Autism. Oxidative stress, inflammation, and Immune abnormalities, praca zbiorowa pod red. Abha Chauhan, Nowy Jork 2010 - fajna, bo nowa i uwzględnia też takie terapie trochę na razie eksperymentalne, a dotyczące głównie stresu oksydacyjnego w mózgu, cały rozdział 7 i 8 jest o metalach ciężkich (i te na razie przeczytałam), reszta jak dla mnie na razie za trudna
 3. The neurobiology of autism pod red. Margaret Bauman i Thomasa Kempera, Londyn 2005 - super dużo o mózgu (fajny rozdział o rtęci i mielinie) i o genetyce też jest trochę, na razie nie czytałam całej
 4. The neurochemical basis of autism, Gene Blatt, na razie przeczytałam tylko rozdział o stresie oksydacyjnym ale tam jest krok po kroku o tym jak metale ciężkie wpływają na pracę mózgu
 5. The neurology od autism, Mary Coleman, Oxford 2005 - tytuł trochę mylący, bo jest też o różnych terapiach w tym o chelatacji jest dość dużo (ale nie wg A. Cutlera), jest o sekretynie, o diecie... generalnie też fajna i w ogóle bardzo prostu napisana, bez tej całej chemii
 6. Autism: Current Theories and Evidence, Andrew Zimmermann, Baltimore 2008 - nie czytałam całej, tylko rozdział 6 o eksytotoksyczności, ale jest i o genetyce i ogólnie o neurotransmiterach, o endokrynologii, immunologii, jest rozdział o stresie oksydacyjnym (czyli też o rtęci) i o czynnikach środowiskowych
 7. Clinical Manual for the Treatments of Autism, Eric Hollander - perełka bo to właśnie podręcznik dla lekarzy każdej w zasadzie specjalności - najpierw o diagnozowaniu, o leczeniu autyzmu, o terapii. O rtęci jest w terapiach dodatkowych i alternatywnych i są tam takie zalecenia, aby lekarze informowali o nich rodziców, aby też od nich czerpali informacje o takich terapiach - kompletna abstrakcja w naszych warunkach, nie?

Na razie tylko tyle przegrzebałam wstępnie. Mam nadzieję, że komuś to pomoże.
Pozdrawiam
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

Mama AntosiaJasia

• Aktywny
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 02, 2011, 21:38:33 »
Dr. Andrew Wakefield In-Studio: The Links Between Childhood Vaccines and Autism - Alex Jones Tv 1/3

jednak szczepionki powoduja autyzm, a nie tak jak koncerny próbuja temu zapzeczac...
(po ang.)
Antos 21.01.2007 autyzm
Jaś 10.07.2012

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 19, 2011, 23:56:30 »
Kochani właśnie znalazłam tę stronę z info o róznych warsztatach itp.

Jest tam m.in. informacja o warsztatach w Łodzi , którą wkeliłam przed chwila na swoją stronę.

Wczesna diagnoza autyzmu. Diagnoza i terapia dzieci z Zespołem Aspergera warsztat  w Łodzi

Polecam
żródło:  http://www.komlogo.pl/index.php?option=com_events&task=view_detail&agid=216&year=2011&month=3&day=29&Itemid=79

u mnie tutaj:
http://www.autismlowcarbdiet.pl/lodzkie-autyzm-wydarzenia/
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 02, 2011, 12:30:31 »
Zauważyłam,że na Wikipedi powstała nowa podstrona, dział nie wiem jak to nazwać

http://www.autismpedia.org/wiki/index.php?title=Main_Page

sa tam m.in. linki do komórek macierzystych do diety, jest o komorach hiperbarycznych

www / my website