Autor Wątek: Pomóżcie :-(  (Przeczytany 499 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sniezka74

• Bywalec
  • **
Pomóżcie :-(
« dnia: Listopad 29, 2018, 14:11:18 »
Od tygodnia uczę moją Olę...tylko dwa kartoniki....pies z obrazkiem, kot również z obrazkiem...a ona mi w cały świat pokazuje..oko, brzuch czasem kota, czasem psa i tak w koło...płakać mi się chce...dwa słowa...dwa obrazki...a ona zachowuje się jakby nie wiedziała o co chodzi :-( Co jej podac, co mam zrobić..pomóżcie :-(

Ela
Oleńka 2012 autyzm

sniezka74

• Bywalec
  • **
Odp: Pomóżcie :-(
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2018, 09:29:14 »
Kochani i jeszcze jedno...
Wszystko ok...dopóki układam klocki, bawię się z nią itp...ale jak tylko próbujemy uczyć się czegokolwiek przy stoliku..tzn..jak napisałam wyżej to jest wrzask i nerwy...i cokolwiek by to nie było..obrazki, książeczki itp..jak tylko czegoś od niej chce..to po prostu szał :-(
Oleńka 2012 autyzm

Dorota1980

• Nowicjusz
  • *
Odp: Pomóżcie :-(
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2019, 13:51:54 »
Jeśli stolik wywołuje u niej "alergie" zejdź z nią na dywan. Uczyć możecie się wszędzie. Na początek połóż tylko obrazek np. Kota (tylko jeden). Wypowiadając słowo "kot"weź jej rączkę (jeśli na to pozwoli, bo może być nadwrażliwa dotykowo) połóż na obrazku i powiedz "Kot". Zapytaj ja za chwilkę " Gdzie kot ? jeśli wskaże to wielki aplauz ! "Brawo" "Tak, to kot" Spróbuj od jednego obrazka, zobaczysz co będzie dalej