Tematyczne > Autyzm

pomoce.....

<< < (155/164) > >>

jodlawejmutka:
Witam,mieszkajac w malej miejscowosci (choc w duzym miescie tez bywa nieciekawie)trudno o dobrego terapeute,nauczyciela,ktory podpowie literature,napisze program,wyjasni(choc sa tez ludzie zaangazowani).Finansowo tez jest  trudno,wiec czesto  glowny ciezar edukacji naszych dzieci spada na rodzicow.Trzeba samemu szukac,czytac.Mi kiedys bardzo pomogla,uporzadkowala plan dzialania,co nalezy robic,zaproponowala konkretne cwiczenia i na co zwrocic uwage ,ksiazki propagujaca program TEACCH. QUOTEEric Schopler • Margaret Lansing • Leslie Waters  Zindywidualizowana ocena i terapia dzieci
autystycznych i z zaburzeniami w rozwoju
Tom I
Tom II
Tom III
Profil Psychoedukacyjny
Metody Nauczania dla Rodziców i Profesjonalistów ,
Cwiczenia Edukacyjne dla Dzieci Autystycznych
szczegolnie trzeci tom proponuje cwiczenia,porzadkuje na co nalezy zwrocic uwage na odpowiednim etapie rozwoju dziecka.Oczywiscie nie byla to dla mnie jakas "biblia" ktorej slepo sie trzymalam,ale dawala rame ,plan dzialania i pozwalala umiescic nasze zaburzone dziecko na "drabinie rozwoju"tu zacytuje  spis tresci QUOTEIndeks I
Indeks II
Indeks III
Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3
Rozdział 4
Rozdział 5
Rozdział 6
Rozdział 7
Rozdział a
Rozdział 9
Rozdział 10
Rozdział 11
Dodatek
Jak używać tej książki 13
Poziom rozwoju i zakres funkcjonalny 15
Wiek rozwojowy i ćwiczenia 17
Interwencje w zachowanie 32
Naśladowanie 33
Percepcja 53
Motoryka duża 71
Motoryka mała 95
Koordynacja wzrokowo-ruchowa 113
Czynności poznawcze 147
Komunikacja - mowa czynna 173
Samodzielność 199
Uspołecznianie 217
Zachowanie 232
Zapis postępów 257
Pomoce dydaktyczne 263
Nie napisalam tu o typowych pomocach edu,ale pamietam swoje zagubienie dawno temu,jak szukalam jakiejkolwiek informacji co mozna z malym dzieckiem robic poza lepieniem ciastoliny.

Cebulka:
Fakt,Æwiczenia edukacyjne dla dzieci autystycznych to bardzo dobra książka,służyła mi bardzo długo, ja również polecam  ją wszystkim rodzicom.

.:
Polecam grę edukacyjną "Opowiem ci mamo"

Zawiera obrazki do układania w historyjkę. Dziecko może najpierw opowiadać obrazek (jeśli mówi), potem układac z niego historyjkę i ja opowiedziec co się wydarzyło. Myślę, że to b.dobra pomoc edukacyjna dla naszych dzieciaków.
Przykładowa http://zabawkowo.com/produkty.php?sid=v15_edukacyjne-104

Ja Kasia:
Moi Drodzy mam pytanie, czy znacie może jakieś fajne płyty stanowiące alternatywę dla Knilla?
Moje dziecko bardzo lubi tego typu zajęcia ruchowe i chciałabym aby spróbowal jeszcze coś innego ale na podobnej zasadzie.
Bardzo proszę o odpowiedź. I jeszcze jak macie jakieś fajne tytuły płyt i może namiar, gdzie można zamówić to byłabym wdzięczna. Chodzi mi o utwory dziecięce - taką rytmikę, piosenki z układem ruchowym. Z góry dziękuję.

supcia:
Kasiu, mam cały zestaw do rytmiki, piosenki plus same podkłady a do tego opis jak z dzieckiem prowadzić zajęcia, plus opis do każdej z piosenek ( takie wskazówki jak dziecko ma tańczyć). Jak chcesz to Ci podeśle mailem:-)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej