Autor Wątek: Olej kokosowy i dieta ketonowa - na podstawie B. Fife "Stop Autism Now"  (Przeczytany 109830 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

beata1

• Zasłużony
Odp: Olej kokosowy i dieta ketonowa - na podstawie B. Fife "Stop Autism Now"
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 07, 2014, 20:53:48 »
W Warszawie w przychodni Medipark jest lekarz neurolog który zaleca dietę keto i jest tam też dietetyczka, która ustala dietę, daje program do diety, szkoli jak z niego korzystać. Lekarz to chyba dr Bachański, nazwiska dietetyczki nie pamiętam. Bardzo fajni, przystępni, SŁUCHAJĄ!!!!
Filip lipiec 2002r.

me

• Aktywny
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 27, 2014, 09:35:15 »
po sporym czasie chcę jeszcze raz spróbować podawac Małemu olej kokosowy.
Mój synek jest dziwny... Tran uwielbia, często domaga się go więcej a oleju kokosowego nie chciał nawet powąchać. Jak chciałam mu w czymś przeszmuglować to od razu wyczuł i nie chciał jeść...

Pytałam ostatnio w sklepie o olej kokosowy ale bez zapachu. Pani pokazała mi olej deoderyzowany. I moje pytanie. Co to za olej? Czy olej w takiej formie też jest dobry i pomoże?
11.2010

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 27, 2014, 14:51:17 »
Jak nie chce aż tak, to może organizm odrzuca bo mu nie służy. Nie wszyscy mogą olej kokosowy, może ma na niego alergie, nietolerancję?

me

• Aktywny
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 27, 2014, 21:12:04 »
Ale kokosy takie w płatkach zajada i nic mu nie jest.

11.2010

me

• Aktywny
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 10, 2014, 00:23:42 »
wie ktoś czy ten olej deoderyzowany również działa?
11.2010

Tomasz Badura

• Zasłużony
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 10, 2014, 10:31:36 »
Stosuj normalny
pozdrawiam
Badura Tomasz
usługi dietetyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju,chelatacja,suplementacja.
http://optimum.diet
http://dietaoptimum.com/

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 10, 2014, 21:51:54 »
do apple, nie chce mi cytować muszę tak robić

dpowiedź #193 dnia: Styczeń 24, 2014, 00:01:13 »

A jak dziecko ma slaba watrobe, a ketony powstaja w watrobie??
Jak dziecko nie przyswaja tluszczy? Czy taka dieta nie jest niebezpieczna? Jak ma kupy tluszczowe np.?

właśnie o to chodzi, że czym innym jest dieta ketonowa . czym innym niskowęglowdanowa a czym innym dieta Dukana a czym innym to co ja teraz wiem po swoich obserwacjach i porównaniu jak się czułam próbując być na Diecie optymalnej dr.Kwaśinewskiego gdy np. jednego dnia jadłam jajka np jajecznicę i obiad mięso plus  warzywo i np. jeszcze jajka z majonezem. plus warzywa
 np. na kolację.
Dieta ketonowa jest dlatego pod kierunkiem lekarzy bo wywołanie ketozy, do leczenia epilepsji jak się to przyjmuje w standartach medycznych powoduje ucieczkę nawet z organizmu czyli wydalanie a nie wykorzsytywanie minerałów i witamin i stąd są potrzebne badania szpitalne poziomów róznych wartości m.in. wapnia etc.

Wątroba a białko w diecie. Problem z osobami, które stsowały dietę Dukana czy dr.Kwaśniewskiego polegał na tym, że nikt nie zauważył, że jedzą białka do syta tak dużo, że organizm z tego powodu obciąża wątrobę a nie z powodu tego, że je się niskowęglowodanowo.  Gdy 8 lat temu zaczynałam dietę najpierw próboując jeść własnie jedząc w ciągu dnia jajka i mięso, albo mięso i mięso np. wołowina, ser żółty, czy plus jeszcze wieprzowina czy ryba wciąż było coś nie tak.
Wtedy dr.Witoszek zasugerowała by próbowac jeść jeden rodzaj białka czyli 1 dzień jajka, 2 dzień wołowina, 3 dzień ryby 4 dzień indyk itd wymieniając inne: królik, gęś, kaczka, kurczak. Ona tak znała alergie i przemiany białek w organizmie, że zauważyła na swoich pacjentach, którym doradzała i na sobie, że to powodwało ustępowanie m.in. problemów z wątrobą. Bo to nie tłuszcz zaszkodzi ostatecznie ale metabolizm białek.

Co do diety Dukana czy pozostałych to przypomina się mi to co w książce "Życie bez pieczywa " pisał dr. Lutz który przez całe życie nie mówił, poza tymi około 72 gramami węgli by jeść jakoś dziwnie, nie mieszać białek itp. Po roku gdy wracał do pacjentów, którzy zaprzestawali liczenia i pilnowania ilości zjadanych węglowdanów okazało się, że większość z nich nie umiała  " na oko" tego się trzymać i dawki były z tych 72 gram mocno przekroczone Co na jednym  z wykresów w książce chyba jest pokazane na około kilkunastu pacjentach.
Stąd wniosek, że jeżeli węgle mają znaczenie bo jest taka teoria o tym, że węglowdany po rozkładzie współuczestniczą w metabolizmie aminkwasów / z rozkładu białek/ to, że ilość zjedzonych węgli ma znaczenie jeśli chodzi o lepsze lub gorsze przyswajanie aminokwasów a co za tym idzie lepszą pracę wątroby, mniej w wydychanym powietrzu związków z przemiany białek: czyli cuchnący oddech czy pot i skóra jak u cukrzyków pachnąca specyficznie -bo problem z białkami w diecie  obciąża wątrobę a co za tym idzie produkty przemiany materii: amoniak i dalej opis bo ładnie i prosto napisane a zwracam uwagę właśnie na to co w opise o białkach:

cyt:
Wątroba, to narząd odpowiadający m.in. za detoksykację organizmu, produkcję soków trawiennych, magazynowanie glukozy. Dodatkowo musi wydalić dziennie ok. 5000 mg amoniaku, wytwarzanego przez panujące w jelitach bakterie gnilne i drożdżaki. Przy diecie obfitującej w białko zwierzęce lub roślinne, ilość produkowanego amoniaku, znacznie się zwiększa. Ze względu na wysoką toksyczność amoniaku, jego usunięcie przez wątrobę z organizmu, ma pierwszeństwo przed wszelkimi innymi procesami regulacji, takim jak utrzymanie równowagi gospodarki energetycznej i kwasowo-zasadowej.

link: https://hipokrates2012.wordpress.com/2014/03/02/co-sie-dzieje-gdy-organizm-zostaje-zakwaszony-odkwaszanie/

ZWRACAM UWAGĘ NA TO, ŻE BIAŁKO ROZKŁADA SIĘ DO KOŃCA , NIE MA SKROBI CZY BŁONNIKA JAK WARZYWA ALE WŁAŚNIE ROZKLAD BIAŁEK KARMI BAKTERIE GNILNE I DROŻDZAKI W JELITACH WŁASNIE POPRZEZ MECHANIZM, ŻE ROZKŁAD BIAŁEK NASTEPUJE DO SWOISTYCH CUKRÓW, KTÓRE TO KARMIĄ JELITA A STĄD POTEM AMONIAK I KOŁO SIĘ ZAMYKA. nIE MA INNEJ OPCJI, BO TAKI JEST CHEMICZNY WZÓR I BIOLOGIA TO TAK WYMYŚLIŁA. JA TO OCZYWIŚCIE SKRACAM ALE PRODUKTEM UBOCZNYM PO ROZKŁADZIE BIAŁEK NA AMINOKWASY ZAWSZE JEST ODPOWIEDŹ Z WYTWARZANEJ INSULINY W ORGANIZMIE. I O TO TYLKO I TAKŻE CHODZI. Z JEDNEJ STRONY W JELITACH MAMY REWOLUCJĘ Z DRUGIEJ W DRUGIM OBIEGU JAK ORGANIZM ZE SCUKRZENIA BIAŁEK TWORZY INSULINĘ PRZYCHODZI TAKI MOMENT,ŻE ONA TEŻ DZIAŁA NA WĄTROBĘ I JELITA. SORRY, ZA PROSTO PISZĘ ALE MOGE TYLKO WYDŁUŻYĆ I PRZESTANIE BYĆ ZROZUMIAŁE.

CYT:

Białka, występujące w przyrodzie, składają się z łańcuchów elementarnych cząsteczek – aminokwasów. Każdy aminokwas zawiera przynajmniej jeden atom azotu. - See more at: http://www.danwit.pl/artykuly/bialko-w-zywieniu-dzieci/#sthash.IvHaHdJM.dpuf

jEST TAKI FAJNY PLIK GDZIE POMIĘDZY OPISAMI CHORÓB JEST W SKRÓCIE PODANE WSZYSTKOPRAWIE CO ROBI WĄTROBA.
Z GOOGLE TO TEN LINK A PONIŻEJ CYTUJĘ ŻEBY MOJE UPROSZCZENIE NIE BYŁO BEZSENSOWNYM.

C]Pozapalne zaburzenia funkcji wątroby
www.prometeusze.pl/tekstowe/pozapalne_zaburzenia.doc
Jest miejscem licznych przemian metabolicznych. W wątrobie odbywa się metabolizm: białek, tłuszczów,węglowodanów i bilirubiny, a także inakt

CYT:

Przemiana białek

Wątroba jest ważnym miejscem syntezy i degradacji białek. Syntetyzuje białka na potrzeby własne i białka wydzielnicze. Najważniejszym białkiem wydzielniczym są albuminy wytwarzane w wątrobie z szybkością 12 g/dobę.

Albuminy znajdują się w przestrzeni pozanaczyniowej i w osoczu – stanowią najbogatszą pulę białek krążących. Wywierają istotny wpływ na ciśnienie onkotyczne osocza, są także głównym białkiem wiążącym i transportującym dla wielu substancji.
(...)

Wątroba jest również miejscem produkcji czynników krzepnięcia niezależnych od wit. K (czynnika V) a także inhibitoirów krzepnięcia i fibrynolizy (14). Ciężkie uszkodzenie tego narządu prowadzi do obniżenia poziomu tych białek.

(...)

W wątrobie odbywa się synteza również innych białek: ceruloplazminy, alfa 1 antytrypsyny i większości alfa- i beta-globulin.

Wątroba jest głównym miejscem przemian aminokwasów. Tu odbywa się synteza tych związków. W wątrobie aminokwasy są wykorzystywane do syntezy białek wewnątrzkomórkowych i osoczowych, a także do produkcji glutationu, glutaminy, tauryny i kreatyniny. W ciężkim uszkodzeniu wątroby synteza białek jest upośledzona, wzrasta poziom aminokwasów we krwi i może dojść do aminoacydurii.

Wątroba jest narządem, w którym odbywa się detoksykacja amoniaku. W wyniku tego procesu powstaje mocznik, wydalany następnie przez nerki.

W wątrobowym metabolizmie amoniaku zaangażowane są 3 sprawnie działające układy enzymatyczne: syntetaza karbamylofosforowa, syntetaza glutaminowa i dehydrogenaza glutaminowa.

W zaawansowanej chorobie narządu dochodzi do upośledzenia tego procesu i następczej hiperamonemii. Kumulacja amoniaku jest objawem pogarszającej się wydolności miąższu wątroby (5).

Metabolizm węglowodanów
Wątroba utrzymuje prawidłowy poziom glukozy we krwi dzięki procesom:
glikogenezy,
glikogenolizy,
glikolizy,
glukoneogenezy.

Wymienione przemiany reguluje szereg hormonów: insulina, glukagon, hormon wzrostu i katecholaminy.

W przypadkach niedoboru glukozy w pożywieniu, gdy zapas glukozy we krwi ulega wyczerpaniu, wątroba dostarcza nowych jej porcji na drodze glukoneogenezy i glikogenolizy.

W wyniku tych procesów dochodzi do:
syntezy glukozy z aminokwasów, pirogronianów, mleczanów i glicerolu, pochodzącego z trójglicerydów,
rozpadu glikogenu wątrobowego z uwolnieniem glukozy do krwi.

W warunkach prawidłowych węglowodany natychmiast po spożyciu ulegają przemianie do glukozy. Duża część świeżo wchłoniętej glukozy zostaje zużyta w celu uzyskania energii, nadmiar ulega zmagazynowaniu w wątrobie w formie glikogenu lub odłożony w narządach i w tkance tłuszczowej w postaci trójglicerydów.

tO CHYBA ROZJAŚNI TROCHĘ MÓJ SKRÓT MYŚLOWY. ?

Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 20, 2014, 01:43:16 »
UWAGA !

SKORO JUŻ NIEKTÓRZY WYBIERAJĄ WG ICH DEKLARACJI NA TYM FORUM DIETĘ KETOGENICZNĄ DO STOSOWANIA TO 8 GRUDNIA 2014 ZOSTAŁA WYDANA KSIĄŻKA I Z TEGO CO WIDZĘ NA RAZIE WYSKAKUJE CIĘŻKO W GOOGLE I JEST W DWÓCH KSIĘGARNIACH INTERNETOWYCH :

TYTUŁ: DIETA KETOGENNA  KIEDY LEKI ......
AUTORKA LEKARZ : MAGDALENA DUDZIŃSKA  POLECA KSIĄŻKĘ CENTRUM ZDROWIA DZIECKA

WYDAŁO JĄ WYDAWNICTWO PZWL

TUTAJ  LINK DO KSIĘGARNI, KTÓRE ZNALAZŁAM

LINK: http://www.ravelo.pl/dieta-ketogenna-magdalena-dudzinska,p100274981.html
LINK 2 : http://www.medbook.com.pl/szukaj/index/q/DUDZI%C5%83SKA/w/0/pokaz/dostepne/perpage/20/sortorder/trafnosc

A JUZ WIEM, WYSTARCZY WPISAĆ W GOOGLE PZWL DIETA KETOGENNA A WYSKAKUJE WIĘCEJ KSIĘGARNI Z KSIĄŻKĄ, WG MIEJSCA ZAMIESZKANIA KAŻDY WYBIERA KTÓRA KOMU PASUJE
LINK GOOGLE:

https://www.google.pl/search?q=PZWL+DIETA+KETOGENNA&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=AMWUVK3XHMKY1AWM3YDoCA
POZDRAWIAM
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

me

• Aktywny
« Odpowiedź #203 dnia: Styczeń 26, 2015, 22:22:49 »
Mały przełamał się i teraz bez trudu podaję mu codziennie olej kokosowy.
Ma 4 latka, waży około 21 kg, podaję mu 30 ml dziennie - chyba dobrze obliczyłam dawkę?
11.2010

coala20

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #204 dnia: Styczeń 20, 2016, 18:56:02 »
Witam wszystkich i szczerze podziwiam pracę jaka wkładacie w to aby dzieci lepiej funkcjonowały. Czasem trudno sprawdzić czy wszystkie działania się sprawdzają. Nie możemy bowiem powiedzieć co pomaga a co nie...mamy 1 oryginalne dziecko, nie mamy genetycznych  kopii....nie  można porównywać...podwójnej ślepej próby nie można zastosować....a życie mamy tylko jedno. Mam dziecię z zespołem Downa (19 lat) i z zaburzeniami rozwoju z kręgu autyzmu (13 lat). Próbowałam wielu różnych metod oprócz chelatacji dożylnej. Ale kiedy córka łykała 20 kapsułek suplementów dziennie i kiedy podawałam  Jej mB12 przez rok...powiedziałam dość. Dzieci były nieszczęśliwe..zestresowane....nie mówiąc o nas. Pomogły wiele zawsze rehabilitacje, ćwiczenia, praca terapeutyczna, zajęcia indywidualne...rower i powietrze. Nadal stosuje dietę bezglutenową i bezcukrową. Gorzej z kazeiną...ta stosuję w formie kozich jogurtów i serków...Dieta ketonowa...coś nowego :o....Obecnie zaczynam podawac olej kokosowy z kurkumą jako pastę oraz imbir jako napar. MMG jest w ukwaszonym soku z buraków...za tym przepadają oboje....pozdrawiam wszystkich i dziękuję za informacje....

janina

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 06, 2018, 11:53:55 »
Ja swojej Olci też podaje olej kokosowy, to jest świetna dieta :)

ineszolka

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 06, 2018, 13:34:39 »
To wszystko brzmi świetnie wiarygodnie, ja chyba tez muszę to polecić mojej siostrze, której synek ma właśnie autystyczne objawy.

staralfur

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 17, 2018, 08:38:20 »
Olej na pewno taki zdrowy? 

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2018, 09:49:14 wysłany przez admin »

marionetka22

• Nowicjusz
  • *