Autor Wątek: Olej kokosowy i dieta ketonowa - na podstawie B. Fife "Stop Autism Now"  (Przeczytany 113057 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mama mama

• Zasłużony
Odp: Olej kokosowy i dieta ketonowa - na podstawie B. Fife "Stop Autism Now"
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 29, 2013, 11:37:00 »
Me, jak w temperaturze pokojowej Ci się nie rozpuszcza (ja mam takowy) to zanurz sobie olej w kąpieli wodnej...olej do kubeczka, potem ten kubek do miseczki gorącej wody... ja tak robię jak potrzebuje płynny olej do chlebka jaglanego ;) rozpuści Ci się momentalnie ;)
Synuś 2009 :)
ALA : 42 # 50 mg - zakonczona.
TINUS: DPT/POLIO/HIB, MMR, Hepatitis B, Poly Combo Antibotics, PolyCombo vacc , homeopatia klasyczna
LDN, GCmaf

Krystynka

• Aktywny
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 29, 2013, 11:41:11 »
kurcze a mój ma uczulenie na kokos w imupro na 3:(((
syn 2011

#20 ALA 6,25mg

seeker

• Aktywny
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 29, 2013, 16:20:59 »
donna, orientujesz się może, czy ketony malinowe  się nadają do suplementacji jako te "właściwe" dla naszych dzieci ketony ?

ToTa

• Zasłużony
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 29, 2013, 16:57:18 »
kokosowy topnieje sam w remperaturze powyzej 24C 76F
mistrzu ♥         kwiecien 10'
Tinus{DTaP, HepA, Hib, Prevnar, HepB, HepB sc, }

prof. Andrzej Nowak "Jak Zachód.... " https://m.youtube.com/watch?v=yfQ7rpq_irA

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 30, 2013, 11:18:30 »
Witajcie,dawno tu nie pisałam.Moje dziecko jest na scd od kilku lat.Po sprawdzeniu paskiem keto diastic nie ma ketonów w moczu (od wprowadzenia diety).Natomiast gdy jadł kasze,ryż,ziemniaki itp,ketony były ns 3 lub 4 plusy.Czy wiecie dlaczego?Czy ta dieta o której jest mowa w tym wątku ma w jego przypadku zastosowanie?

szybkość wejścia w ketozę to rzecz indywidualna.
Ale nie pasuję mi to, że przy węglowodanach wyszły ketony. Ja bym zrobiła prowokację, jeszcze raz dałabym dużo węglowodanów i zbadała mocz paskami. Koniecznie zwróć uwagę na ten kwadracik informujący o glukozie /na pasku/. Zrobiłabym mu też badania też badania krwi w kierunku wykluczenia cukrzycy.
Tylko spokojnie. No, lepiej dmuchać na zimne, powykluczać dla spokoju naszych zmęczonych głów.
2007 -    ALA  5 mg#34 - zakończona
              dieta niskowęglowodanowa

justysiak

• Zasłużony
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 01, 2013, 20:00:00 »
Ja jutro lecę do sklepu po olej kokosowy i o palmowym pomyślę. Na razie dieta niestety u nas mało realna :( Mój syn nie bardzo za mięsem przepada. Jada tylko w panierce. Jego mina gdy zobaczy wędlinę - bezcenna. No i lekkie wstrząśnięcie do tego obowiązkowe. A nie wiem czy kiedykolwiek ją jadł. Warzywa też najbardziej lubi te "niedozwolone", owoce uwielbia... a więc może kiedyś, ale raczej jeszcze nie teraz. Teraz będziemy się mierzyć z bg,a więc może ta będzie następna.

A tak na marginesie, ale muszę to powiedzieć, bo pewnie to samo czujecie. Wiem, że te diety czynią cuda (zresztą nigdy nie byłam zwolenniczką i nie dawałam mojemu synowi słodyczy) ale po prostu szlag mnie trafia i wyć mi się chce, że na każdym kroku muszę odmawiać czegoś mojemu synkowi albo chować przed nim, bo coś ma cukier, bo coś ma mleko, bo mu nie można. To takie niesprawiedliwe! A inne dzieci najwyżej od tego pryszczy dostaną albo dziur w zębach. Sorry za wtrącenie
Najukochańszy Synek - marzec 2011
Promyczek - luty 2014

michaga

• Zasłużony
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 02, 2013, 00:05:33 »
Powiedzcie mi, jeżeli ktoś bierze lauricidin, to czy to można zaliczyć do oleju kokosowego z tej diety?
Grześ    lipiec 2002
Dawid   marzec 2005 (autyzm)
Karol    czerwiec 2012

mama mama

• Zasłużony
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 02, 2013, 07:14:06 »
Mam dokładnie takie same wątpliwości..... najpierw dawałam 2 miesiące olej kokosowy, jak kupiłam Lauricidin odstawiłam, bo bardzo drogo mi wychodził (dawałam całej rodzinie ), bez oleju kokosowego "żyliśmy" ponad dwa miesiące (tylko do sporadycznie do smażenia), ale jak przeczytałam o tej diecie zaczęłam dawać ponownie, tak na wszelki wypadek, bo nie wiem czy to jest to samo, czy podobieństwa kończą się tylko na tym, że w Lauricidinie jest  skoncentrowany czysty monolaurin???
Synuś 2009 :)
ALA : 42 # 50 mg - zakonczona.
TINUS: DPT/POLIO/HIB, MMR, Hepatitis B, Poly Combo Antibotics, PolyCombo vacc , homeopatia klasyczna
LDN, GCmaf

seeker

• Aktywny
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 03, 2013, 00:00:25 »
donna, orientujesz się może, czy ketony malinowe  się nadają do suplementacji jako te "właściwe" dla naszych dzieci ketony ?

dobra, więc sam już znalazłem.
więc wychodzi że ketony malinowe są niejako bezużyteczne w celu wspierania mózgu

więcej:
http://translate.google.com/translate?sl=en&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.fuelforthoughtblog.com%2Fnot-all-ketones-are-created-equal%2F

oraz anglojezyczne źródła odnośnie  ketonów i MCT

http://www.fuelforthoughtblog.com/tag/mct-oil/

me

• Aktywny
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 03, 2013, 23:05:27 »
Mamy problem... Małemu nie smakuje olej kokosowy. Ani taki gęsty, ani rozpuszczony... Trochę mu przemycę w obiadku ale nie mogę za dużo bo wyczuje i nie chce jeść. Daję mu też z cytryną ale maks potrafię mu dać niecałą łyżkę stołową, a powinien dostać minimum dwie...
11.2010

antulkowa

• Aktywny
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 03, 2013, 23:29:54 »
Ja dodaje do owsianki , do mleka cieplego , do kaszy ryzu czy ziemniakow tluczonych. Najbardziej wyczuwalny jest w ziemniakach. Chleb smaruje lub wafle ryzowe.
Moj tranu pic nie chcial, przekupywalam chrupeczkiem. W tej chwili lyzke tranu lyka i lyzke oblizuje a pozniej o chrupka sie upomina.
Synio luty 2012

maarijja

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 03, 2013, 23:44:47 »
Jeśli ktoś z was chce wejść w dietę ketogenną, jest fajny program na stronie ketopaleo.com
Przez 3 tygodnie prowadzą za rączkę w ustalaniu jadłospisów itd. Kosztuje to 149 dolców.
My dziś mieliśmy konsultację i od jutra zaczynamy. Żeby być naprawdę na diecie ketogennej wszystko musi być precyzyjnie policzone. Podejrzewam, że po 3 tygodniach zaproponują jakąś stałą miesięczną subskrybcję, żeby móc dalej korzystać z ich programu, ale mam nadzieję w międzyczasie obkuć wszystko:)
Mam nadzieję, że to podejście do diety ketogennej przyniesie sukces, bo mamy za sobą kiepskie doświadczenia z wprowadzania diety wiele lat temu w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Oby Młody pozbył się napadów padaczkowych, to z autyzmem sobie poradzimy.
Donna, dzięki za inspirację. Sprawiłaś, że znów zaczęłam o tej ketozie myśleć.
marija

laoni27

• Aktywny
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 04, 2013, 00:49:34 »
Czy jest sens podawania oleju kokosowego w przypadku braku tej diety? Naszym celem na początku byłoby ograniczenie węgli na rzecz warzyw i mięsa. Warzyw młoda prawie nie rusza, mięsa tylko troszkę zje, najczęściej wcale. A co do sałaty ostatnio czytałam, że jest to najbardziej zanieczyszczone warzywo, metale, pestycydy. Macie dodatkowe info na ten temat?  Skąd bierzecie sałatę? Chcę mniej węgli w diecie!!! :)

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 04, 2013, 12:21:07 »
przeczytam cały wątek jak bede miała więcej czasu, napiszę do 1 strony tematu

olej kokosowy i inne - tłuszcz powoduje ,że jeśli użyje się jakiegoś pokarmu alergennego to odpowiedź organizmu jest słabsza. Gdyby okazało się, kokos uczula to w moich ulubionych alergiach krzyżowych trzeba szukać wyleczenia z alergii.

Polecam tak ogólnie kto ma czas wiedzieć więcej o alergenach. link: http://alergia.org.pl/lek/index.php?option=com_content&task=view&id=251&Itemid=72

jest tam fragment tekstu  który widzi google, czytałam go kilka razy w całości ale zawsze , na pamięc jeszcze nie wykułam:

Zjawisko alergii krzyżowej dotyczy spokrewnionych i niespokrewnionych ze sobą ..... brazylijski, nerkowca, kokosowy, pistacjowy, migdał i kasztan jadalny (33).

kokos to odpowiednia rodzina biologiczna i w TYM należy zawsze szukać czemu i czy alergizuje !!! to moja nauka od dr.Ewy Bednarczyk-Witoszek :) która mnie nauczyła diety.

Nalezy do rodziny arekowatych za wikipedią i należą tam także:

Wiele roślin z tej rodziny ma ogromne znaczenie użytkowe, np. kokos właściwy, daktylowiec właściwy, olejowiec gwinejski, sagownica zwyczajna i winodań wachlarzowata.

Zasada:  CO UCZULA? WSZYSTKO? CZEMU? BO JEST NADUŻYWANE. W PRZEMYŚLE , KOSMETYKACH, MIESZKANIACH: FARBY. MEBLE, OPAKOWANIA, CO NAM SIĘ WYMARZY. CZY TO TRUDNO ZROZUMIEĆ. DLA MNIE TERAZ JUZ NIE - PATRZ TO CO SAME PISAŁYŚCIE O CZĄSTKACH GLUTENU KTÓRE MOGĄ UCZULAĆ NP. W GARNKACH I STĄD WASZE INFORMACJE O ODDZIELNYCH NACZYIACH DO DIETY BEZGLUTENOWEJ.

ALERGENEM MOŻE BYĆ NAWET 1 CZĄSTECZKA !

TO NIE JEST MECHANIZM ZŁY TO JEST MECHANIZM OBRONNY NASZEGO ORGANIZMU , DZIĘKI KTÓREMU NIE ZGINĘLISMY W TOKU EWOLUCJI.
WAŻNE!!!!!
KOKOS MOŻE UCZULAĆ ALE DO TEGO MOŻE SIĘ PRZYCZYNIAĆ JESZCZE: !!!! technologia produkcji i to co w tym oleju pozostanie. Ideał gdybyśmy jak smalec mogli go zrobić sami.
wszystko może uczulać bo ważne jest często łączenie pokarmów. I tutaj już musiałabym dłużej pisać.

KOŃCZĄC na teraz:

dieta ketonowa i niskowęglwodanowa obniżają odpowiedź alergiczną ale jej nie wyłączają. Wyłączają  czy;i naprawiają organizm poszukiwania po diecie by jeść rżónorodnie. Jeśli dziecko ma smaki na wciąż  to samo to znaczy,że cos czego rodzic- JA TEŻ ! - nie widzimy-  np. potrzeba mniejszej/wiekszej ilości tłuszczu/ potrzeba 1 dnia bez białka zwierzęcego, potrzeba postu, naturalna u dzieci jedzących low carb bo przypomina się organizmowi najwazniejszy nawyk jaki posiadamy : słuchania swego organizmu- i to jest niezależne od tego czy dziecko mówi, czy nie - jeśli jest dłuższy czas na low carb lub keto taki nawyk przychodzi.

To dlatego Ja nie weszłam w żadne mleczne produkty bo sama ich nie lubiłam nie wprowadziłam więc takiego nawyku u syna. Dobra , więcej nie mogę teraz. Pozdrowienia.

Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

me

• Aktywny
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 05, 2013, 00:20:12 »
Mały uwielbia tran, zawsze chce więcej. Z eye q też nie ma problemów. Jak dorwie kostkę masła to wyjada paluszkami. A tego oleju coś nie chce...
Dzisiaj jakoś udało mi się podać mu z cytrynką. Ale olej musi być rozpuszczony. Inaczej pluje dalej niż widzi...
11.2010