Autor Wątek: Olej kokosowy i dieta ketonowa - na podstawie B. Fife "Stop Autism Now"  (Przeczytany 112745 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borsooq

• Zasłużony
Odp: Olej kokosowy i dieta ketonowa - na podstawie B. Fife "Stop Autism Now"
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2013, 07:24:27 »
Psiakrew, ale super temat!

Wielkie dzięki. Jak się tak zastanowię, to mój mały właśnie większość takich warzyw niskowęglowodanowych wybiera. Jednak uwielbia też kasze, szczególnie gryczaną. Olej kokosowy łupałem mu ze słoika i jadł, jak... cukierki? Ostatnio uwielbia smalec i skwarki. O to miałem się dopytać w nowym wątku, ale skoro jest ten, to już chyba wiem, o co chodzi. Generalnie lubi tłuszcz - potrzebuje go.

Kolejna lektura do zamówienia :)
Dawid - 08.2009 - w trakcie diagnozy
Piotr - 09.2012

zniżka na iherb: VCP976

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 25, 2013, 08:45:05 »
Borsooq naprawdę watro przeczytać, bardzo ciekawa książka.
Trochę powiela wiedzę z "Dzieci z głodującymi mózgami", ale dodaje te informacje o ketonach, których jest naprawdę mnóstwo.
No i co najlepsze wg mnie, jest konkretny plan leczenia, nie ma czystej teorii.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

anabela

• Kreatywny
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 25, 2013, 08:57:26 »
Bardzo ciekawa książka i wszystko co związane z olejem kokosowym jest również ciekawe ja właśnie dzięki wcześniejszym postom ebusiek podaje małemu 2 łyżki oleju kokosowego dziennie od 4 miesięcy zaczęliśmy równo z wprowadzeniem Lauricidin może to też zasługa takiej poprawy u małego. Jesteście świetni bez was nie było by tak łatwo dojść do tego wszystkiego Dziękuje. I trzymam mocno kciuki.
miśko 04.2010

zniżka iHerb-VFP997

michaga

• Zasłużony
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 25, 2013, 09:03:37 »
Ja to w ogóle jestem pod wrażeniem tego forum....:)
Rewelacja:)
Grześ    lipiec 2002
Dawid   marzec 2005 (autyzm)
Karol    czerwiec 2012

me

• Aktywny
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 25, 2013, 10:03:17 »
Coś takiego?
.............
Czy iść po prostu do sklepu ze zdrową żywnością i kupić?
Tylko na co zwrócić uwagę? Bo podejrzewam że do wyboru będzie mnóstwo różnych olei.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 18:20:05 wysłany przez admin »
11.2010

anabela

• Kreatywny
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 25, 2013, 10:30:02 »
Hej me ten wygląda ok my may taki z eko sklepu ważne jest by był eko i tłoczony na zimno,
miśko 04.2010

zniżka iHerb-VFP997

me

• Aktywny
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 25, 2013, 10:40:59 »
I rozumiem że bez żadnych innych dodatków?
11.2010

beata1

• Zasłużony
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 25, 2013, 11:08:29 »
Donna, czy było w książce coś na temat cukru kokosowego? Znalazłam taki:.............

Boże! Dawno nic tak mnie nie poruszyło! Ostatnio każdą decyzję względem Filipa rozkładałam na elementy, zanim się na coś zdecydowałam! A tu jak grom z nieba. Jak przeczytałam Donno Twój post to wsiadłąm w samochód i już kupiłam olej, od wtorku stopniowo zaczynamy wprowadzać dietę. U nas jedynie problem z tym, że Filip je bardzo dużo węglowodanów i bardzo mało mięsa.
Czy są w książce jakieś info ile np. jajek można zjeść dziennie? Filip jaja uwielbia.
Będę wdziuęczna za wszelkie info!!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2013, 18:20:36 wysłany przez admin »
Filip lipiec 2002r.

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 25, 2013, 11:14:37 »
Wg autora jajka są bardzo zdrowe, więc chyba nie podaje górnych limitów.
Cukru kokosowego nie można. Ja będę używać ksylitol, on wręcz obniża glukozę we krwi, więc myślę, że do diety keto pasuje. Ale skonsultuję z dietetyczką.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

beata1

• Zasłużony
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 25, 2013, 11:18:34 »
Właśnie pisze maile do dietetyków w okolicy, czy podejmą się poprowadzenia tej diety :)

dzięki Donna :)
Filip lipiec 2002r.

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 25, 2013, 11:39:25 »
Fife nie poleca żadnych słodzików ponieważ podtrzymują one uzależnienie od cukru, ale ja daję nieraz parę ziarenek ksylitolu jako mega nagroda.
2007 -    ALA  5 mg#34 - zakończona
              dieta niskowęglowodanowa

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 25, 2013, 14:27:06 »
Jasne,ale te warzywa co wymienilam w poscie to po prostu warzwa mozliwe do spozycia,ale nie takie,ktore koniecznie musza się znalezc w diecie keto. Moja corcia de facto na takiej diecie zblizonej do keto jest już od jakichs 3 tygodni. Sporadycznie dawalam jej niewielkie dawki weglowodanow (glownie kukurydza). I spokojnie ma co jesc - mieso w kazdej odmianie, zupy (ogorkowa,pomidorowa,barszcz -mozna w malych ilosciach, rosol),masa surowek z salaty i ogorka (2 salaty dziennie schodza u nas), a nawet ciastka (maka kokosowa+smalec+ksylitol). Do tego ona lubi np duszona cukinie czy baklazana,dawac bede tego malo. Na roznych stronach jest masa przepisow np na niskoweglowa pizze itd. Nie sadze,że te brokuly czy kalafior czynia jakas znaczaca roznice w kwestii skladnikow odzywczych w diecie.
ok-no to z dieta jakos daloby rade.pisze jakos bo np stasiek nie zje salaty zielonej porwanej na czesci.z warzywami kiepsko-te ktore dadza sie rozdrobnic zje, nawet z apetytem.ale juz salaty mu nie zblenduje (swoja droga fajnie wam ze Inga tak ladnie wcina salate).no i mieso-u nas jak dawniej uwielbial miesko pod kazda postacia tak teraz nie chce i koniec.czasem rozdrobnione i przemycone w zupie ale jak za duzo to wyczuje i nie zje.wiec co w takim wypadku zostaje?troche warzyw...
a jak zamierzasz suplementowac?co z ta wit C i cynkiem?jakie dawki?te z zalecenia Fife'a czy Cutlerowskie?bo tyle sie mowi o tej prawidlowej suplementacji przy chelatacji. ze jest bardzo wazna.
ogolnie dieta jest naprawde b fajna i skoro sa udokumentowane sukcesy po jej stosowaniu to daje duze nadzieje.ale wlasnie jest tych pare spraw, ktorych do konca nie umiem sobie dopasowac.ty masz wiedze i doswiadczenie, dlatego pytam.rowniez dlatego ze ksiazki nie czytalam
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 25, 2013, 14:48:24 »
Jasne lilylouise :)
Salate też blenduje :) i wypijam :) dodaje  troche wody i taka  zblendowana salata super się prezentuje jako pyszny zielony koktajl. Mozna dodac ciut cytryny i miete, mozna dorzucic inne zdrowe liscie (np szpinaku). Pycha. Moze Stas by wypil taki soczek?
Dawki suplementow oczywiscie wg Cutlera zastosuje. Generalnie mowiac,bo ja to też "pod Inge" modyfikuje.
Ja wiem,że jest problem z taka dieta,jak dziecko niechetnie je mieso i warzywa - ja od chyba pol roku stopniowo ograniczalam te weglowodany, stawialam na stole tylko mieso,zupy i surowki i tak stopniowo się mloda przyzwyczajala,wiec teraz latwiej nam bedzie chyba przejsc na diete keto,taka prawdziwa ,z pilnowaniem i liczeniem tych weglowodanow. No i olej kokosowy lubi,choc z lyzeczki nie chce za bardzo go na razie jesc,ale też przyzwyczajam. U nas dziala motywacja "zjedz to żeby wyzdrowiec". Jak Inga to slyszy to zje niemal kazde swinstwo.
Tak też było z jej ukochanym ryzem -mialam już jakis czas temu intuicje że jej szkodzi (i rzeczywiscie tydzien temu w badaniach wyszlo ,że jest uczulona) i powiedzialam jej,że nie moze na razie dostawac ryzu bo jej szkodzi,bo jest po nim rozkojarzona,nie moze się w skupieniu ze mna bawic, ma przez to nagle i glosne krzyki i po prostu nie moze na razie jesc ryzu żeby wyzdrowiec. Posluchala i się już ryzu nie domagala nigdy potem. Stas by zareagowal na takie tlumaczenie? Bo moze to jest jakis sposob.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

romana

• Kreatywny
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 25, 2013, 15:42:02 »
Nie odpisujecie, ale myślę sobie że przy uczuleniu na kokos to odpada podawanie oleju
U nas poza tym olejem to tylko mięso i marchewka i pietruszka, no i przyprawy, jaglankę też je
Z innymi warzywami też będzie problem.
Wspaniała ta dieta tak swoją drogą.
Gabryś lipiec 2009 spektrum
Jakub grudzień 2011

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 25, 2013, 19:14:22 »
Tak, dieta fajna. Tylko że moja mała cierpi na tak słaby apetyt (tylko po basenie je naprawdę z chęcią), że jak jej całkiem węgle zabiorę, to chyba powietrzem będzie żyła. Choć jakby intuicyjnie podobnie jak Donna zamieniałam od jakiegoś czasu węgle na więcej mięsa i warzyw i też uwielbiam zielone koktajle z natki pietruszki, selera... z cytryną i kiwi :) Świetna sprawa
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl