Autor Wątek: Olej kokosowy i dieta ketonowa - na podstawie B. Fife "Stop Autism Now"  (Przeczytany 104997 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

apple

• Zasłużony
Odp: Olej kokosowy i dieta ketonowa - na podstawie B. Fife "Stop Autism Now"
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 23, 2014, 23:57:00 »
No... "Kupić mięso jajka, dobrej jakości oleje a kupić paczkę makaronu czy kaszy to jest różnica w cenie." Tym bardziej, że większość z nas wyniosło taką filozofię z domu, że zapychacze muszą być do każdego posiłku..
W moich stronach się nawet mówiło: "Wełna, nie wełna, byle d...a pełna" ;)
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 24, 2014, 00:01:13 »
A jak dziecko ma slaba watrobe, a ketony powstaja w watrobie??
Jak dziecko nie przyswaja tluszczy? Czy taka dieta nie jest niebezpieczna? Jak ma kupy tluszczowe np.?
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 24, 2014, 00:07:53 »
"Wełna, nie wełna, byle d...a pełna"

He, he, wiecej takich powiedzonek, bo jestem zmęczoną kobitką, a takie powiedzonka to dla mnie jak ketony, super energia.

Jesteśmy na diecie bezmlecznej, bo ma opiaty na kazeinę, no i tak się zastanawiam nad wapniem, czy nie suplementować? Ale w osoczu krwi wapń prawidłowy, poziom w czerwonej krwince nie robiłam bo to znowu duża kasa.

Problemu z wprowdzeniem diety u młodego nie było żadnych.

Jak załatwiłam asystenta? Musisz się dogadać z przedszkolem. A osobę na asystenta znajduję sama i sama szkolę. Z doświadczenia wiem, że im mniej wie o autyźmie tym lepiej, nie szufladkuje i nie patrzy przez pryzmat autyzmu.
2007 -    ALA  5 mg#34 - zakończona
              dieta niskowęglowodanowa

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 24, 2014, 00:13:34 »
Ale płacisz mu prywatnie czy o to mozna sie starac? Pewnie o tym bylo na forum. Musze poszukac.
No to powiedzonko dziadka mojego małża:) Tyle z domu wynieśliśmy. Resztę musimy nauczyć się sami:))

'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 24, 2014, 00:20:15 »
Jak dziecko nie przyswaja tluszczy? Czy taka dieta nie jest niebezpieczna? Jak ma kupy tluszczowe np.?

Jeżeli jest problem z trawieniem tłuszczy można dać L-karnitynę /ja nie daję/, no i enzymy trawienne z lipazą /dawałam, teraz robię przerwę/.
Wiesz ja nigdzie nie doczytałam, że produkcja ketonów to jakaś szkodliwa dla wątroby, ale doczytałam jak nadmiar węglowodanów w diecie zachodniej wpływa na wątrobę - obtłuszczająco. Ale temat ciekawy, zainteresuję się nim. Ketoza jest czymś fizjologicznym. Cukrzyca jest stanem chorobowym. Dawniej ludzie tak nie żarli jak my teraz żremy /przepraszam za kolokwializm/ i ketoza był na porządku dziennym.
              dieta niskowęglowodanowa

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 24, 2014, 00:22:35 »
Przedszkole opłaci, ale nie było to tak od razu, trochę musiałam przemęczyć na własnym budżecie.
              dieta niskowęglowodanowa

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 24, 2014, 00:38:50 »
Z dofinansowania dziecka niepelnosprawnego sa te pieniadze??? Jak mam dziecko w przedszkolu prywatnym integracyjnym i placimy mniejsze czesne ze wzgledu na orzeczenie, to mozna sie starac o asystenta z tej kasy? Mala z tej kasy ma 3 x zajecia indywidualne po pol godziny w tygodniu. To jest taki asystent 1x1?
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 24, 2014, 06:56:31 »
jak sa kupy tłuszczowe to oznacza ze trzustka nie pracuje dobrze
watroba odpowiedzialana jest raczej za metabolizowanie trucizn (w tym i tych ubocznych produktow nieprawidłowego trawienia...dlatego czesto jest tez w kiepskim stanie)
wydaje mi sie ze wtedy to bezwzglednie ew. wprowadzenie takiej diety trzeba konsultowac z lekarzem specjalista czyli np. z gastrologiem

Mój mały już nie taki mały  :) 6 lat skończone.
On nie jest na diecie ketogenicznej bo taką można prowadzić tylko pod kontrolą mądrego /nie mylić z głupim/ lekarza. Słyszałam, że w diecie ketogenicznej to w jadłospisie może być nawet 80% tłuszczy. On ma dietę niskowęglowodanową, ale ketozę w moczu ma i jak mu znika zupełnie to zmniejszam ilość warzyw. To nie prawda, że na tej diecie je się przede wszystkim mięso, moje dziecko je bardzo dużo warzyw. Posiłków nie ważę, nie fiksuję. Uważam, że to jest kwestia osobnicza ta ilość węglowodanów. Są osoby, które robią postępy na 50g węglowodanów, a są i takie które muszą je ograniczyć do 15g. Bruce Fife w książce o której wcześniej pisałam, opisuje jakąs tam grupę ludzi chorych na Parkinsona leczonych tą dietą i okazuje się, że dwie osoby, które po kryjomu dosładzały sobie herbatę jakimś słodzikiem miały najlepsze rezultaty - ale ketozę zawsze miały! Ilość ketonów nie musi być duża, to tak jakbyśmy do auta wlewali wysokooktanową bęnzynę w ilości większej niż objętość baku, samochód nie pojedzie szybciej jak będziemy ją lać w dużej ilości.
to podobnie jak moj je
moje dziecko uwielbia mieso i ryby...i jak bym na to pozwoliła to jadłby prawie samo mieso (juz o tym tu pisałam)
ostatnie badania moczu idealne
zero ketonow, ph- 5,5 (ale mocz powinien byc kwasny..tak czytam)
cukier idealny, próby watrobowe idealne..
chyba mu troche pozwole wiecej mieska
a mu gupia dzis na obiad do przedszkola dałam kasze jaglana z brokułami
na sniadanko 4 grube plastry wedliny własnej roboty z golonki indyczej (tzw kiełbase butelkowa wczoraj zrobiłam- pycha! ) i ogorka świeżego ...zdecydowanie za duzo zasadowych produktow ::) ;)
jakis boczek mu kupie na podwieczorek dla rownowagi ;)
Jeżeli jest problem z trawieniem tłuszczy można dać L-karnitynę
hm...znaczy ze moj nie ma skoro miał mase metabolitow l- karnityny w badaniu metabolicznym
moze faktycznie jemu weglowodany szkodza ::)...wszystkie...

chyba sie rozejrze za DOBRYM/ nie mylic z kiepskim ;D/ dietetykiem/ gastrologiem (czy do jakiego powinnam isc co sie bedzie znał na metabolizmie?)
zna ktos takowego w warszawie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2014, 07:47:54 wysłany przez koliber »

mamaMM

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 24, 2014, 17:22:06 »
Ja również podpisuje się pod pytaniem koliber- jakieś namiary na dobrego dietetyka/gastrologa w Warszawie?

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 24, 2014, 22:20:54 »
Z dofinansowania dziecka niepelnosprawnego sa te pieniadze???

Tak apple, ale wszystko zależy od dyrektora przedszkola, w poprzednim przedszkolu nie wyrazili mi zgody na asystenta.
              dieta niskowęglowodanowa

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 25, 2014, 09:02:08 »
przedszkle za dziecko autystyczne dostaje cos ponad 3 tysiace (dokładnie nie wiem ile ale jak dla mnie bardzo duzo)
moje dziecko ma tzw. cienia...choc jego cien akurat to jest wysokiej klasy terapeuta mgr. (nota bene uwielbiam kobiete bo jest bardzo konkretna i mimo ze cien ma za zadanie w milczeniu kontrolowac i ko9rygowac zachowania to ona go tez zmusza np do mówienia :) )
po za tym moje dziecko ma codziennie po ok 1,5 godziny w sumie zajeci roznych  (typu terapia indywidualna, psycholog, Si, logopeda)
ale my jestesmy w super przedszkolu- ala ma kota :)

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 25, 2014, 09:47:19 »
Ale ten cień to jest jeden na jeden i "tylko na wyłączność Twojego dziecka" czy przypada po prostu więcej pań w grupie?
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 25, 2014, 10:09:39 »
tak tylko dla niego
ona codziennie zdaje mi sprawozdanie z jego dnia, prowadza go na zajecia i czesto tez widzi jak on pracuje
czasem oczywiscie jak syn jest na zajeciach to pomaga w grupie
ale ona zatrudniona jest jaki cien syna
przedszkole zreszta przy wprowadzaniu cienia pyta o nasza akceptacje
jedna z mam nie zgodziła sie na danego cienia (na pocz. roku) to cienia zmieniono

zreszta przed dieta to moje dziecko mogłoby byc niebezpiezne dla innych dzieci
był bardzo nadaktywny...
a jest niesamowicie silny wiec...mogłoby byc bardzo zle gdyby ktos nie chodził za nim krok w krok
jak bylismy w przedszkolu pierwszy raz...zobaczyc i zobaczyc jak sie bedzie zachowywał to pierwsze co zrobił jak wpadł na sale to złapał klatke z jakis zwierzem i cisnał o podłoge :)))

teraz na diecie oczywiscie jest kolosalna roznica :)

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 25, 2014, 11:30:27 »
Koliber, żeby nie zmieniać tematu głównego wątku, odpowiedz mi proszę w tym wątku, ok?
http://www.dzieci.org.pl/forum/edukacja/asystent-dziecka-autystycznego-w-przedszkolu-integracyjnym/
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

golir

• Kreatywny
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 18, 2014, 21:20:58 »
Cyt: "Bardzo popularnym mitem jest ten, że cukier jest głównym źródłem energii w organizmie. Został on stworzony przez opłacane przez kampanie sprzedające słodkie produkty żywnościowe i napoje „badania”. Główne ośrodki dietetyczne powstały dzięki funduszom pochodzącym od przemysłu spożywczego, są więc one propagatorem tego mitu. Oto prawda: zdecydowana większość komórek organizmu używa tłuszczów jako źródła energii – serce, mięśnie, organy wewnętrzne i inne. Gdziekolwiek użyty jest tłuszcz, jako źródło energii, tworzone są ciała ketonowe. Nie ma powodu obawiać się ketozy, ponieważ wszyscy ją mamy i prawie każdego dnia (jest ona całkiem inna od ketozy cukrzycowej, indukowanej przez źle funkcjonującą trzustkę). Podczas Diety Wprowadzającej możliwe są okresy ketozy, lecz nie należy się martwić, ponieważ jest to naturalny proces i przechodzi niezauważalny. Spożywanie warzyw zapobiega ketozie."
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2014, 21:23:09 wysłany przez golir »
Jeżeli nie możesz tego zjeść to nie nakładaj tego na skórę :)