Autor Wątek: Olej kokosowy i dieta ketonowa - na podstawie B. Fife "Stop Autism Now"  (Przeczytany 105079 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
Odp: Olej kokosowy i dieta ketonowa - na podstawie B. Fife "Stop Autism Now"
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 08, 2014, 10:28:56 »
czym wiecej tu piszecie o diecie ketonowej tym wieksze mam wrazenie ze ta dieta nie tylko ze jest ciezka i trudna, to na dodatek nie do konca bezpieczna.a w kazdym razie ja na pewno nie odwazylabym sie jej zastosowac bez dietetyka (co najmniej, albo i lekarza dodatkowo) i tylko w uzasadnionych wypadkach, kiedy jest naprawde wskazana ze wzgledow zdrowotnych.....
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

michaga

• Zasłużony
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 08, 2014, 15:57:24 »
gdyby nie sylwiamama i jej wiedza, to wielu z nas żyło by w nieświadomości
dziękuje sylwiamama :-*
Grześ    lipiec 2002
Dawid   marzec 2005 (autyzm)
Karol    czerwiec 2012

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 08, 2014, 16:04:13 »
no dokladnie tez wlasnie po postach sylwiimamy mnie tak tknelo.ale jakos w sumie od poczatku nie do konca do mnie ta dieta przemawia.moim zdaniem to nie jest dieta dla rozwijajacego sie organizmu malego dziecka.chyba ze-tak jak napisalam wyzej-jest po temu naprawde powazne wskazanie
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 22, 2014, 00:55:20 »
POLECAM!!!!!!!!---->http://zalukaj.tv/zalukaj-film/18755/po_pierwsze_nie_szkodzic_first_do_no_harm_1997_.html

Obejrzyjcie to pogadamy o nim. Poruszył mnie do łez.
Mowa o diecie ketogenicznej.
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 22, 2014, 20:57:25 »
Apple, jak cię proszę, napisz w skrócie o treści tego filmu. Ja mam tak starego kompa i przy tym tak zawirusowanego, że tego nie ściągnę.
A przy tym jestem "odwrotnie proporcjonalna" do wiedzy informatycznej.
2007 -    ALA  5 mg#34 - zakończona
              dieta niskowęglowodanowa

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 23, 2014, 11:30:51 »
Opowiada o szczesliwej rodzince z 3 dzieci . Najmlodsze nagle zapada na epilepsję. Pokazana jest cala machina medyczno- farmakologiczna. Zaden lek na padaczke nie pomaga dziecku. Jego stan sie pogarsza. Staje sie powoli jak roslinka... Lekarze chca isc dalej z terapiami eksperymentalnymo, zdejmowac mu czesc czaszki i dzialac pradem. Byc moze czeka go operacja ktora w wiekszosci przypadkow konczy sie smiercia. Matka (Meryl Streep) sama zaczyna szukac widzac ulomnosc medycyny, spedza mnostwo czasu w bibliotekach...znajduje info o diecie ketogeniczna, zostaje skrytykowana przez lekarzy jak chce sie tym podzielic z nimi, najpierw probuje wykrasc go ze szpitala, zeby jechac do doktora ktory ta dieta leczy. No musisz obejrzec:)
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

michaga

• Zasłużony
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 23, 2014, 19:48:35 »
A dobrze się kończy? Nie zniosę kolejnego cierpienia, nawet wymyślonego. Potem parę dni nie mogę do siebie dojść. Dlatego czasami wole nie oglądać....
Grześ    lipiec 2002
Dawid   marzec 2005 (autyzm)
Karol    czerwiec 2012

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 23, 2014, 20:34:55 »
Michaga, to film oparty na faktach. Wyslalam priva.
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 23, 2014, 21:59:10 »
Wiesz apple, coś mi chodzi ta historia po głowie, chyba czytałam o tych rodzicach w różnych informacjach przy okazji szukania w necie info o ketonach. Coś mi się przypomina, że dieta ketogeniczna wróciła do łask w Stanach, po latach królowania farmakologii, dzięki zdesperowanym rodzicom, którym to ta dieta uratowała dziecko. Może ten film jest właśnie o nich?
              dieta niskowęglowodanowa

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 23, 2014, 22:54:44 »
Ebusiek, nie udało Ci się otworzyć?

1) Klikasz tam do góry gdzie zaznaczyłam czerwona elipsa,
2) Potem jak Ci wyskoczy okienko (oglądnij fil/pobierz), zamykasz "close" (zaznaczyłam czerwoną elipsą w drugim jpg i klikasz play i film powinien pójść.

Napisz jak tam Twój synek na diecie keto, bo mi ta dieta nie daje spokoju...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2014, 23:00:50 wysłany przez apple »
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 23, 2014, 23:01:44 »
Klikaj tam gdzie elipsa.
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 23, 2014, 23:38:50 »
Apple, dzięki będę próbować otworzyć ten film.
Mój mały już nie taki mały  :) 6 lat skończone.
On nie jest na diecie ketogenicznej bo taką można prowadzić tylko pod kontrolą mądrego /nie mylić z głupim/ lekarza. Słyszałam, że w diecie ketogenicznej to w jadłospisie może być nawet 80% tłuszczy. On ma dietę niskowęglowodanową, ale ketozę w moczu ma i jak mu znika zupełnie to zmniejszam ilość warzyw. To nie prawda, że na tej diecie je się przede wszystkim mięso, moje dziecko je bardzo dużo warzyw. Posiłków nie ważę, nie fiksuję. Uważam, że to jest kwestia osobnicza ta ilość węglowodanów. Są osoby, które robią postępy na 50g węglowodanów, a są i takie które muszą je ograniczyć do 15g. Bruce Fife w książce o której wcześniej pisałam, opisuje jakąs tam grupę ludzi chorych na Parkinsona leczonych tą dietą i okazuje się, że dwie osoby, które po kryjomu dosładzały sobie herbatę jakimś słodzikiem miały najlepsze rezultaty - ale ketozę zawsze miały! Ilość ketonów nie musi być duża, to tak jakbyśmy do auta wlewali wysokooktanową bęnzynę w ilości większej niż objętość baku, samochód nie pojedzie szybciej jak będziemy ją lać w dużej ilości.

A syn OK. Mówi coraz więcej, zaczyna coraz częściej łączyć czasownik z rzeczownikiem, wygłupia się na maksa z bratem, ale tematycznie się jeszcze z nim nie bawi bo on w ogóle jeszcze tematycznie się nie umie bawić, umie czytać i pisać. Ale woli czytać w pamięci bo on ma problem z artykulacją, pisze tak szybko, że szok, nie odrywając ręki od kartki, ale trzeba go chociaż dotykać palcem w ramię. No ale pisze tylko kiedy on chce i komu chce. Nigdy nie zrobił żadnego błędu ortograficznego. Ale za to jak sobie rozmawiamy :o Np Jeden kabel  a dużo ... kabelów /odpowiada/ , jedna pani  a dużo ..... paniów.
Ostatni upodobał sobie panią z SUO. Podsunęłam jej kilka pytań na kartkach z dużymi liniami na odpowiedzi. Np.
Co najbardziej ci smakuje, jakie jedzenie?
Najbardziej lubię obiad zupę pomidorową i mięso z zupy.

Czy wiesz co to za święto Boże Narodzenie?
Jezus i Maria urodził się na sianku. /napisałł najpierw "w" ale skreślił sam i napisał "na"/

Czy tobie jest trudno pisać wyraźne literki, czy po prostu ci się nie chce?
Nie chcę pisać wyraźnie bo nie chcę.

Robiłam mu badanie krwi, wyszło lepsze od poprzednich, ale 3 parametry są nieprawiłowe /wysokie żelazo, niskie leukocyty, niskie trójglicerydy/

dieta niskowęglowodanowa

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 23, 2014, 23:46:05 »
Ostatnio biegam i tak mi się skojarzyło, że po 20 minutach biegania dopiero zaczyna spalać się tłuszcz i jest taki moment przejścia, kiedy się słabnie i ma się ochotę przestac biegac - moment, kiedy przestaje spalac sie glukoza, a zaczyna tluszcz i po tym momencie juz moge biegac z 2 godziny. O to samo chodzi w diecie ketogenicznej czyli energia z ketonow zamiast glukozy. Mieliscie taki moment w diecie dziecka czy lagodnie przechodziliscie z niskoweglowodanowej?
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl

ebusiek

• Zasłużony
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 23, 2014, 23:50:34 »
Syn łagodnie przeszedł na tą dietę, chociaż przez 3-4 dni miał rzadkie kupki, ale samo się unormowało. Natomiast ja próbowałam na tą dietę przejść, ale u mnie koszmar, potrzeba glukozy była ogromna, w końcu nie przeszłam, ale ze względów finansowych. To droga dieta. Kupić mięso jajka, dobrej jakości oleje a kupić paczkę makaronu czy kaszy to jest różnica w cenie.
              dieta niskowęglowodanowa

apple

• Zasłużony
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 23, 2014, 23:53:31 »
Dzięki Ebusiek. Niezłe teksty ma:) Nie macie problemu z prowadzeniem diety? Mały wszystko chętnie je? A jestescie na beznabialowej/bezmlecznej?
Czyli w zadadzie chodzi glownie o utrzymanie ketozy...
Sluchaj to nie ten wątek, ale moglabys napisac cos o osobistym asystencie? Jak go zalatwilas?
'08
2 lata#ALA
DMSA, COMBO
'11
zdrów, nieszczepiony

www.bioautyzm.pl
www.pdm.org.pl