Autor Wątek: ochrona głowy przed uderzeniami  (Przeczytany 4424 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lilianabujala

• Zasłużony
ochrona głowy przed uderzeniami
« dnia: Czerwiec 01, 2012, 23:58:42 »
Moja dziewczyna regularnie wybija sobie guza na środku czoła (w ramach autoagresji). Czy ktoś słyszał/ widział jakiś sprytny patent na ochronę tego nieszczęsnego miejsca, żeby się w końcu mogło wygoić (a żeby moja córka przestała przypominać jednorożca), poza kaskiem (duży i bardzo widoczny  ;))

obrazki

• Zasłużony
Odp: ochrona głowy przed uderzeniami
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 02, 2012, 09:12:52 »
Latarka (może latarką nie będzie walić, ale tu trochę przegięłam  :)) dla rowerzystów? Taka na głowę :/ w każdym razie coś w tym rodzaju, jakaś opaska z czymś tam albo sama gruba opaska.Teraz, widziałam, dziewczyny noszą takie piękne chustki-opaski koronkowe  (też osłaniające czoło) albo z jakiegos innego materiału, można coś wykombinować.
1994, autyzm
"Jeśli nie poświęcisz czasu na rodzenie się, czas zajmie ci umieranie."

lilianabujala

• Zasłużony
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2012, 10:53:52 »
dziękuję, może latarkę zdemontuję? to jest w sklepach rowerowych?

obrazki

• Zasłużony
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2012, 11:58:00 »
Liliano, jak wpiszesz w google "latarka na głowę" to się pokażą (zobaczysz, czy da sie cos z tego zrobic)
https://www.google.pl/search?q=latarka%20na%20g%C5%82ow%C4%99&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&hl=pl&biw=1024&bih=618&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=WeLJT4TtKufQ4QSc9qD3Dw

, w internecie tez pewnie mozna kupic. Tak z grubsza patrzyłam i mogą być w sklepach z militariami, rowerowych, turystycznych, a może nawet narzędziowych? Dużo ludzi ich teraz używa. A pod chusteczkę można coś podłożyć :)
1994, autyzm
"Jeśli nie poświęcisz czasu na rodzenie się, czas zajmie ci umieranie."

lilianabujala

• Zasłużony
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2012, 12:15:20 »
dzięki :)

neiss

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2012, 13:26:07 »
Liliano jest taki splot chusty na glowie, ze na czole wychodzi taki ozdobny warkocz z tej chusty. Modne i ladnie wyglada, ale jak to zaplesc to chyba musialabys dowiedziec sie na jakims forum onkologicznym, bo tam dziewczyny wiedza jak to robic. Wrocily tez chyba do mody te plecione ozdobne opaski noszone na czole w stylu Cher i ABBA. Moze byc tez czapka z daszkiem lub sam daszek (akurat na lato) :-)
Kubuś 09.04.2010 - autyzm, podejrzenie padaczki i porażenia mózgowego / dieta bezmleczna i bezglutenowa niemal od urodzenia

lilianabujala

• Zasłużony
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2012, 13:30:56 »
muszę poszukać tych warkoczy, faktycznie jest coś takiego, wielkie dzięki

Gosia123

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2012, 22:03:06 »
spróbuj docisnąć jej głowe dość mocno- o ile sobie pozwoli - pamietaj nic na siłe, zeby nie przeciązyc układu nerwowego. Jezeli potrzebuje takiej stymulacji, prawdopodobnie bedzie sie o nia dopominac sama - bardzo czesto autoagresja jest spowodowana trudnosciami dziecka z propriocepcją (czylli poczuciem ciała w przestrzeni) uderzając sie w głowę twoja corka moze wreszcie poczuć siebie, wiedzieć gdzie sie kończy/zaczyna gdzie się znajduje.

lilianabujala

• Zasłużony
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2012, 22:06:15 »
Mnie się z kolei wydaje, że ją często boli głowa, ale tak czy siak dociskanie powinno przynieść ulgę, dzięki

Gosia123

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 02, 2012, 22:15:55 »
pewnie masz racje (ja wyznaje zasadę, ze mama zazwyczaj wie i czuje najlepiej co dolega jej dziecku), ciekawe tylko czym spowodowane są te bole głowy. BO ....powodem moze byc np to, że jej oczy nie współpracują i np. jedno wykonuje duzo wiecej pracy niz drugie - możesz sie udaćv do skrinera HANDLE, ktory sprawdzi jak funkcjonuja jej systemy i co moze powodować bole głowy - JEST TYLKO jeden warunek niestety ... twoja córka musi mieć min. 5 lat i w miare wspolpracować inaczej jest to zadanie dla Praktyka.

lilianabujala

• Zasłużony
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 02, 2012, 22:30:20 »
Warunek spełniony, co to jest ten skriner? jestem do tyłu, bardzom ciekawa

kanab

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 03, 2012, 12:57:22 »
Witam wszystkich. Jeśli twoją córkę boli głowa, to spróbuj jej podać na początek lek przeciwbólowy najlepiej jakiś silny, potem ją poobserwuj. Być może trzeba wykonać prześwietlenie zatok. Według mnie nie jest to żadna stymulacja.

sezamek

• Zasłużony
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 03, 2012, 14:07:23 »
liliana-nasze dzieci to czesto meteopaci. Mój mlody tez mawia , ze boli go "mózg po czaszką" :P. takze bardzo mozliwe, ze to bóle glowy... Może pomoze jej troche przebywanie w spokoju i ciszy, w troche zaciemnionym pomieszczenieu? Czy ona ma duze zaburzenia sensoryczne? Myslę, ze dociski glówki pomogą. Fajna jest tez taerapia taktylna na takie uswiadomienie i poczucie wlasnego ciała... Kurcze powodzenia w rozwiazaniu problemu .Pozdr.
franio -lipiec 2007     (autyzm)
zuza   -wrzesień 2009

http://AutyzmSoft.pl

www.pomagamy-franiowi.pl

Gosia123

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 03, 2012, 20:49:56 »
Witam wszystkich. Jeśli twoją córkę boli głowa, to spróbuj jej podać na początek lek przeciwbólowy najlepiej jakiś silny, potem ją poobserwuj. Być może trzeba wykonać prześwietlenie zatok. Według mnie nie jest to żadna stymulacja.

Chodzi o skrinera Metody Handle. jest już kilku w Polsce - najlepiej skontaktować sie z fundacja Rozwiązać autyzm oni wiedza na swieżo kto jest i w jakiej części kraju.powodzenia

marekhs

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2018, 18:00:34 »
Chcialbym Wam polecic [...], jest to strona dla kazdego fana militariow. Sklep jest nastawiony przede wszystkim na bezpieczenstwo i dobra zabawe. Polecam serdecznie, poniewaz maja bardzo dobre ceny oraz swietna kadre pracownicza. Szukalem wlasnie dugich karabinow ASG.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2018, 10:29:20 wysłany przez admin »