Autor Wątek: Niedowaga  (Przeczytany 16577 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abigaj

• Zasłużony
  • Arek-VII 2006
Odp: Niedowaga
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 19, 2013, 08:55:16 »
a badanie nazwali ogólnie -  PAKIET PODSTAWOWY DO OCENY WSTĘPNEJ
ZABURZEŃ METABOLICZNYCH
o tych badaniach duzo jest na forum,
a co do badań na tarczyce i norm to mysmy mieli podane niższe ale nie mam teraz przed sobą tych badań,ja piszę w pracy,potem jak jestem w domu to kompa juz nie ruszam;)

Abril

• Zasłużony
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 19, 2013, 09:18:06 »
maPatrykama dzięki  ;)

abigaj czyli musze iść do poradni zaburzeń i wydębić skierowania na te badania
poszukam na forum co i jak
ale gdyby ktoś mógł podrzucić tu jakies info byłabym wdzięczna  :-*

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:17:18 »
Ja tez robilam wszystkie badania metaboliczne(z kalu i moczu) w Stanach, ale z tego, co pamietam (chyba bylo tu na forum, gdzies ktos pisal, bo robil), ze jakis okrojony pakiet np. jak z Organixa robia w CZD, ale nie obejmuje tak wielu markerow.

Ale mozna zrobic u nas w kazdym labie kał na resztki pokarmowe, zawsze cos na poczatek.

borówka

• Aktywny
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 20, 2013, 19:20:56 »
Może tak nie do końca w temacie- ale mamy od wczoraj problem.
Syn wieczorem odmawiał jedzenia, źle spał ( a to u niego niespotykane), rano wymiotował, miał wysoką temperaturę. Poszliśmy do lekarza. Kazała obserwować, bo gardło i osłuchowo ok. A po wizycie w przychodni u młodego pojawiła się biegunka- prawie sama woda- ale zapach, masakryczny- sfermentowane drożdże i to bardzo intensywna woń. Do tego dużo białych drobinek jakby zmiażdżony orzech lub skorupki jaja, były też duże fragmenty śluzu. Takich kupek było z 8. Czy to jest jakiś atak candidy? Dziwne, że temperatura skoczyła. Co dać na "pierwszy ogień"leczenia. Takich akcji to jeszcze nie mieliśmy :-\

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 20, 2013, 23:05:56 »
Jakiś wirus żołądkowy? Daj kupkę do badania, będzie wiadomo co tam jest.
Teraz jakiś wirus zołądkowy panuje, dużo dzieciaków to łapie (dorosli tez), może Twój również. Najważniejsze, żeby się nie odwodnił.

borsooq

• Zasłużony
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 21, 2013, 06:49:10 »
Myślę, że jakby takie cuda się działy po atakach Candidy, to byłaby większa świadomość istnienia takiego problemu. Skoro namawiają na szczepienie przeciw rotawirusom, które powodują... sraczkę, to gdyby Cnadida takie rzeczy powodowała, to na pewno też już by mieli na to (powszechnie stosowane) leki.

Do rzeczy: zgadzam się z Zosią. Zapach drożdży - enzymy trawienne i bakterie jelitowe. Pierwsze śmierdzą mniej więcej jak wymiociny, a drugie... no właśnie - jak drożdże (Enterol szczególnie). Na twoim miejscu wziąłbym kupkę do analizy, jak pisze Zosia i szybko zaopatrzył się w dobre probiotyki (w aptece, to chyba tylko Sanprobi i Dicoflor. Wspomniany Enterol też może być). Dużo picia.
Dawid - 08.2009 - w trakcie diagnozy
Piotr - 09.2012

zniżka na iherb: VCP976

borówka

• Aktywny
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 21, 2013, 12:09:27 »
ok. Dziękuję za rady. Widocznie niewiele jeszcze wiem w tym temacie. Myślałam, że skoro zapach drożdży, to duży przerost candidy. Pozdrawiam.

Abril

• Zasłużony
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 25, 2013, 09:22:42 »
No i po wizycie u dietetyczki
Wg wyników nie ma problemu niedożywienia,jadłospis ok
Sama jest zdziwiona,że przy 2800-3400kcal /dzień jest taki chudy przy siedzącym trybie
baaaa ma 14 kg niedowagi  :o :o :o
Mamy zrobić badanie kału na resztki (tłuszcz skrobia) i pasożyty i jaja
A potem kolejna wizyta .............

borówka

• Aktywny
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 25, 2013, 18:55:19 »
Abril- u nas dokładnie to samo. W lipcu będziemy mieli kolejne spotkanie z dietetykiem, a w sierpniu gastrolog. W ubiegłym roku mój maluch -wg dietetyka-miał odpowiednią ilość kalorii/substancji odżywczych. Badania nie wskazują na niedobory. To gdzie tkwi przyczyna niedowagi?
Nie wiem, po co nam dietetyka znów zalecili, chyba po to, żeby odwlec badania gastrologiczne. Pasożyty chcę też sprawdzić raz jeszcze. W sumie to już zdecydowaliśmy się na wizytę u lekarza DAN, bo liczymy, że w temacie wagi też coś nam zaleci. Myślałam jeszcze o odżywkach typu Nutridrink-są odpowiedniki dla dzieci, ale to wszystko jest oparte na mleku :-\

diabla

• Kreatywny
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 25, 2013, 18:56:33 »
Abril u jakiej dietetyczki i gdzie byłas?? właśnie szukam kogoś. Najlepiej kogoś ze Szczecina.
Pozdrawiam Was!!!!!!!!!!!
Amelka (10.07.2003 r.)

<a href="http://amelia.trist.pl/" target="_blank">http://amelia.trist.pl/</a>

Abril

• Zasłużony
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 25, 2013, 19:26:37 »
borówka jeśli u was wyniki nie wskazują na niedobory w diecie i
jest odpowiednia kcal posiłków to Nutridrinki i inne takie cuda nic nie dadzą
Rozmawiałam o tym z dietetyczką - to sa preparaty dla osób,które mają trudności z jedzeniem a przez to z dostarczaniem organizmowi odpowiedniej dawki
kcal i innych składników - więc podawanie ich osobie która tego nie potzrebuje nie ma sensu.

My mamy zrobić te badania to wymieniłam i bez względu na wynik mam się znowu pojawić u niej,bo jeśli będą ok to wtedy będziemy myśleć "co dalej".Narazie wg wyników,diety jest dobrze ale efektów nie ma  :(.

Wiecie ja nie chce aby mój syn nadgonił te 14 kg niedowagi ,bo to ze względu na jego serce nie było by dobre no ale niech waży choć o 5-6 kg więcej.To już przynajmniej będzie jakoś wyglądał.

Diabla byliśmy na Unii Lubelskiej u dr Strączek a skierowanie miałam z poradni endokrynologicznej.

diabla

• Kreatywny
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 25, 2013, 20:20:47 »
Od zwykłej pediatry skierowanie tez może byc?? Ona jest na NFZ?? Warto do niej?? Wysyła na jakieś badania?? Układa program jedzenia??
Pozdrawiam Was!!!!!!!!!!!
Amelka (10.07.2003 r.)

<a href="http://amelia.trist.pl/" target="_blank">http://amelia.trist.pl/</a>

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 26, 2013, 13:22:46 »
Ja bym w takiej sytuacji zrobiła jednak badania genetyczne na celiakię i immu pro na alergie odroczone. Nawet, jesli dziecko jest na diecie. Bo skoro niby nie ma niedoborów a jest spora niedowaga, to moim zdaniem trzeba wykluczyć celiakię (nawet na diecie, bo czasem nawet śladowe ilości glutenu ukryte w niby bezglutenowych produktach tez potrafią namieszać w jelitach) i te reakcje odroczone, bo to może po cichu niszczyć różne organy nie dając widocznych reakcji.

Abril

• Zasłużony
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 26, 2013, 19:04:18 »
Diabla przyjmuje na NFZ ale nie wiem czy od rodzinnego może być skierowanie
Tu masz tel 914253408 do rejestracji - zadzwoń i zapytaj.
Wiem że układa jadłospisy a co do badań to ja robiłam na skierownaie od rodzinnego.
Dała nam skierowanie do gastrologa na Wojciecha - ale nie skorzystałam  ;)

Zosiu  u nas jest stwierdzona celiakia tzw potencjalna więc badań genetycznych robić nie musze.
Ale pomyśle o testach na alergie.

olamama

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 07, 2019, 13:46:46 »
Ja bym w takiej sytuacji zrobiła jednak badania genetyczne na celiakię i immu pro na alergie odroczone. Nawet, jesli dziecko jest na diecie. Bo skoro niby nie ma niedoborów a jest spora niedowaga, to moim zdaniem trzeba wykluczyć celiakię (nawet na diecie, bo czasem nawet śladowe ilości glutenu ukryte w niby bezglutenowych produktach tez potrafią namieszać w jelitach) i te reakcje odroczone, bo to może po cichu niszczyć różne organy nie dając widocznych reakcji.

Witam, z moim dzieckiem także borykam się z niedowagą. Córcia jest najchudsza chyba w całym przedszkolu. Czasem jest mi zwyczajnie wstyd bo Amelka wygląda na niedożywioną dziewczynkę. To o czym piszesz jest ciekawe, nie robiłam jej wcześniej takich badań. Czy uważasz, że celiakia może mieć taki wpływ na niedowagę? Szczerze mówiąc troszkę się przestraszyłam, celiakia może nieść ze sobą szereg innych problemów zdrowotnych.