Autor Wątek: mutyzm wybiórczy  (Przeczytany 77990 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gabra

• Nowicjusz
  • *
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 06, 2006, 23:32:07 »
Awo,co to za turnusy?Pierwszy raz o czymś takim słysze.

awa27

• Bywalec
  • **
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 07, 2006, 16:30:37 »
To my jesteśmy w gorszej sytuacji,bo Mariola jest opóżniona wprawdzie nieznacznie,ale  to jest dodatkowa przeszkoda w nawiązywaniu kontaktu.                                                                                           Gabro Mariola jeżdzi z funduszu zdrowia do Rusinowic.Jest tam basen,dużo zajęć w grupach,teatrzyki i jej się to bardzo podoba.Ponieważ ma orzeczenie o niepełnosprawności to korzystamy z dofinansowania PFRONu jeżdzimy do prywatnych ośrodków rehabilitacyjnych (takich gdzie są hipoter..,dogoter. itd.)

terka

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 07, 2006, 17:53:07 »
Ania, orzeczenie o niepelnosprawnosci to ze wzgledu na opoznienie?

awa27

• Bywalec
  • **
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 07, 2006, 20:41:54 »
Mieliśmy opinię o lęku społecznym i mutyżmie wybiórczym z Synapsis i z tym byliśmy na komisji.Nie wiem jak twoja Kasia bo Mariola nigdzie nie pójdzie sama nawet do moich rodziców na dół.Wszędzie z nią chodzę.

terka

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 12, 2006, 23:02:56 »
Kasia miala taki okres, ze bala sie byc sama nawet w swoim pokoju i chodzila za mna jak cien, szczegolnie gdy zblizal sie wieczor. Nawet spac bala sie sama. Teraz to juz minelo. Zostaje czasami sama w domu na krotki czas. Chodzi sama do kolezanki i do sklepu (samoobslugowego oczywiscie). Poprawa zaczela sie gdy zaczela chodzic na biofeedback. Oczywiscie caly czas byly spotkania z psychologiem wiec to na pewno wynik wszystkiego co robimy, ale tak juz jest ze jedno dzialanie poprawia efekty innego. Dzisiaj Kasia byla na drugiej terapii czaszkowo-krzyzowej i idac spac kazala zamknac drzwi do swojego pokoju, pierwszy raz w zyciu.
Ania, czy Mariola ma kolezanki? Czy ma kontakt z dziecmi poza szkola?

awa27

• Bywalec
  • **
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 13, 2006, 10:00:43 »
Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy, suto zastawionych stołów, dużo wody w poniedziałek, bogatego zająca i jak najmilszych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny życzy Ania z Mariolą.

Terko Mariola ma koleżanki w szkole.Niestety nie spotykają się poza szkołą bo to są dzieci dojeżdźające i jadą po lekcjach do domu.Ale ma dużo rodzeństwa w pobliżu z którymi ma kontakt.Jednak najlepszy. kontakt ma z najmłodszymi  
siostrami(2-4lata)oczywiście ciotecznymi.To opracowanie o którym Ci pisałam,że prześle jest na podstawie "Afazja i mutyzm dziecięcy"Anny Herzyk.Ja wyporzyczałam to w porani pedagogicznej.Szukałam w goglach Zaburzenia mowy i mutyzm i jest trochę stron.Nie mam dziś czasu,ale w najbliższym czasie pewnie przejrzę.

uza

• Bywalec
  • **
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 22, 2006, 23:07:21 »
Mam córkę z mutyzmem chcę porozmawiać.

uza

• Bywalec
  • **
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 22, 2006, 23:19:48 »
Córka ma podobny problem do Mariolki
 ma też lęk społeczny
ma 9 lat i też jeżdzimy na rehabilitację :O

awa27

• Bywalec
  • **
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 24, 2006, 13:05:23 »
Witam.Miło mi że jest z kim porozmawiać bo jeszcze miesiąc temu znałam tylko jedno dziecko z mutyzmem.Szkoda tylko ,że wszystkie mieszkamy daleko od siebie bo chętnie bym się spotkała z Wami.Możesz powiedzieć gdzie jeździcie na turnusy i czy twoja córka chorowała na coś wcześniej?

terka

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 24, 2006, 13:39:34 »
Witaj uza.
Od dawna corka jest zdiagnozowana? Stosujecie jakas terapie?

uza

• Bywalec
  • **
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 25, 2006, 00:22:02 »
Dzięki za wiadomości czekałam .
Urodziła się w 34 tygodniu ciąży,były problemy z niedokrwistością,
a tak nie chorowała.Do 3-roku nie było widać choroby,tylko mało mówiła
co wskazywało na opóżniony rozwój mowy,była dzieckiem nadpobudliwym,
teraz nadpobudliwość zmalała.
Jak miała 5 lat byliśmy w centrum zdrowia dziecka ale już
rok wcześniej psychiatra do której chodzimy nadal
rozpoznała mutyzm.
Jeżdzimy do £omży.
 :O

uza

• Bywalec
  • **
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 25, 2006, 11:14:23 »
Najważniejsza jest dla nas terapia logopedyczna ,pedagogiczna,psychologiczna.Chodziliśmy na zajęcia sensoryczne.Korzystamy z rehabilitacji neurologicznej raz do roku robimy eeg głowy.Córka ma troszeczkę uszkodzony układ nerwowy.Czy wasze dzieci unikają kontaktu wzrokowego [zamyka oczy] np. przez kilka godzin ,przez tydzień,w sytuaciach różnych bez przyczyny,gdy się obrazi,bądż kogoś długo
nie  :O widzi.U nas tak jest ,najdłuższy okres to 6 tygodni,po za domem ,a w domu było wszystko okej.

Zdiagnozowana chyba nie była ,tylko powiedzieli że mutyzm.Czy przy diagnozie wydają jakieś zaświadczenie.Czy powinnam ją zrobić córce.

terka

• Aktywny
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 25, 2006, 11:52:10 »
Kasia unikala kontaktu wzrokowego z kazdym nieznajomym a nawet z czlonkami rodziny dalszej. Nie zamykala oczu ale spuszczala glowe. Ma dlugie wlosy wiec doskonale sie za nimi chowala. Teraz zachowuje sie juz lepiej. Moze nie patrzy w oczy komus kogo nie zna, ale juz sie nie kuli pod czyims spojrzeniem.
Skoro ktos orzekl ze mala ma mutyzm to musial ja zdiagnozowac, mam na mysli badania psychologiczne, obserwacje, wywiad z rodzicami itp. Zaswiadczenie pewnie sie dostaje na wlasna prosbe, my nie mamy.
Na czym polega terapia pedagogiczna?
Czy mowi do Was normalnie w domu?

awa27

• Bywalec
  • **
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 25, 2006, 16:28:31 »
Mariola jak kogoś nie zna to też spuszcza głowę, a gdy się zdenerwuje to przewraca oczami i ślini się.Jak była mała też była nadpobudliwa.Wyrywała się nam .Musieliśmy ją przytrzymywać.Chodziliśmy na specjalny kurs dla trudnych dzieci.Teraz jest wyciszona ,ale czasami zdarza jej się powrócić do tych zachowań.My też chodzimy do pedagoga w poradni pisałam już  wcześniej.Mariola na zajęciach trochę ćwiczy fizycznie i uczy się.Pytałam się Uza gdzie jeżdzisz na turnusy?

uza

• Bywalec
  • **
mutyzm wybiórczy
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 26, 2006, 09:49:27 »
W domu mówi głośno opowiada co było w szkole ,czuje się swobodnie,ma 2 koleżanki mieszkające obok z którymi rozmawia [tylko jak są sami].Terapia pedagogiczna to pomoc w nauce,córka ma dodatkowe godziny w tygodniu po szkole[zaj. kompensująco-korekcyjne o tym decyduje poradnia pedagogiczna]. Na turnusy jeżdzimy do £omży[centrum rehabilitacji Caritas],jes tam pedagog ,logopeda,hipoterapia i różne jeszcze zabiegi dla opiekuna tesz.Są tam małe grupy,cisza spokój , są dobre warunki, ośrodek jest nowy. Tylko mało dzieci jest.
 :D