Autor Wątek: problem z trzecim migdałem  (Przeczytany 41869 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

.

• Zasłużony
problem z trzecim migdałem
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 25, 2007, 23:56:02 »
A możesz napisać jaka to wiara?..

feniks

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 27, 2007, 16:59:31 »
KOŚCIÓ£ RZYMSKO- KATOLICKI!
wspólnota Legnica: Krzew Winny; par. Najśw. Serca Pana Jezusa

http://www.odnowa.org

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 28, 2007, 21:41:07 »
Wiem,że ktoś z Was  może pomyśleć,że za bardzo powołuję się na dr.Ewę Bednarczyk ale wydaje mi się,że jako osoba ze specjalizacją 2 stopnia jako laryngolog może pomóc. Tu jest link do aktualnego wątku na forum o problemach z migdałkami :

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.p....=1109.0

a poniżej strona www gdzie jest do niej adres i kontakt. Możesz np. napisać email z wynikami badań lub tylko z prośbą o pomoc a Ci odpowie pisząc jakich informacji potrzebuje aby Ci doradzić. Pozdrawiam.

www.dietaoptymalna.com zakładka Zamów ksiązkę i email.
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

Abi81

• Zasłużony
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 02, 2010, 00:00:18 »
Na Białorusi migdały wycinają dzieciom bez znieczulenia przywiązując je do krzesła i zawiązując oczy.
Uwaga nie dla wrażliwych!
http://www.smog.pl/wideo....zulenia

sylwiamama

• Zasłużony
Odp: problem z trzecim migdałem
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 04, 2011, 22:48:54 »
zanim wytnie się 3 migdał jest wiele sposób które dobry larynglolg powinien zalećić, bo ten migdał to znacznik organizmu gdy organizm choruje.

Ostatecznie dieta pomaga schować ten migdał do środka tylko rzadko kto chce spróbowac dieta leczyć migdałki.

Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website

Joasia04

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 05, 2011, 11:40:37 »
Mój mały ma przerośniete oba migdały, jeden lekarz kazał wyciąć a drugi podać leki zmienic diete bo Krzyś alergikiem i jeszcze poczekać. Jak sie zmniejszą nie będzie trzeba ciąć.

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 06, 2011, 22:21:50 »
jednym z lepszych spsobów jest autoszczepionka, dla wielu zwykłych laryngologów za trudne do powiedzenia chorym. Zapytaj.

To post Dr.Witoszek o leczeniu migdałków, może On Ci coś pomoże

Jednak jestem tylko za dietą...
Poproś swojego laryngologa by zbadał Cię i zapisał (jeżeli nie ma przeciwskazań; gruźlica, nowotwory, temp. 38st, uczulenie na poliwakcynę) - Poliwaccynę mitte w amp 1 ml . Na początek 3 amp.(=3 zł jedna amp. teraz- podrożało  Mad ). Co 3-7 dni jeden zastrzyk podskórnie w dawkach wzrastających. I dawka 0,3ml, po 3 -7 dniach zastrzyk z 0,4ml, po kolejnych 3-7 dniach - 0,5 ml. Po zastrzyku za dwie godziny miejsce podania injekcji będzie trochę bolało. Starzy laryngolodzy generują gorączkę zastrzykiem podskórnym - wiekszą dawką - ja jestem przeciw! Za bardzo "nieprzyjazne" leczenie. Te pierwsze trzy zastrzyki można wziąć np. co 3 dni.  Zalecam by kolejny zastrzyk wziąć, gdy bolesność ok. wkłucia znika.  Można wziąć całą serię, czyli potem 0,6ml i 0,7ml i 0,8ml i 0,9ml i 1ml (te już nie muszą być w odstępach co 3 dni - bo migdałki już nei bolą).
Można też stawiać bańki co 7 dni w sposób jaki opisałam. Nie łączyć Poliwakcyny z bańkami w tym samym dniu.
lek. med. Ewa Bednarczyk-Witoszek, specjalista laryngolog. Na pieczątce mam nr:3048372, Katowice
Wydrukuj ten post i ustalcie postępowanie ze swoim laryngologiem.

link do dyskusji o chorych migdałkach jest tutaj  bo to tylko fragment i dla jednej osoby, która pytała, potem pytały kolejne , ale nie wiem czy będziesz mogła obejrzeć
* i jeszcze jeden post

Masę układu chłonnego wolę zmiejszać metodą niższej dobowej ilości węglowodanów i "produktów cukrogennych" w diecie - np. częstszym przebywaniem w Diecie Dobrych Produktów, w wersji najlepiej tłustszej (jak się nie da to nie "drzemy kotów"). Usuniecie migdałów my laryngolodzy zalecamy gdy ASO jest dużo powyżej normy i gdy był kiedyś ropień okolomigdałkowy. Trudno u mnie "wydębić" skierowanie na usuniecie middałów. Nie dlatego, że jestem przeciw, ale dlatego, ze wszystkie migdałki (?) u mnie "idą" na tzw. "leczenie zachowawcze". Nie spotkałam takich migdałków, których bym nie mogła wyleczyć, a zatem tylko raz (za 18 lat pracy jako specjalista laryngolog) dałam skierowanie na tonsillectomię. O ile pamiętam - na wyraźne życzenie pacjenta. Katar u bliskich dzieci "leczę" Dietą Dobrych Produktów, najlepiej w wersji tlustej, ubogowęglowodanowej. Zwykle po 3 dniach mija. Staram się jak mogę "wychodzić naprzeciw życzeniom żywieniowym dziecka" - nie uznaję leczenia na siłę.
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1109.0

« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2011, 22:25:56 wysłany przez sylwiamama »

www / my website

dzikilaneczka

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:39:12 »
u mojej kasi na szczęście nie padło na słuch, udało mi się w miarę szybko zareagować chociaż ciężko mówić tu o szybkiej reakcji. U jednego coś rozwija się w tempie, u drugiego wolniej. U mojej córki był problem z chrapaniem, spaniem z otwartą buzią, nie jadła i leciała mi przez ręce ze zmęczenia. Diagnoza : powiększony migdał. Podawałam ziołowy syrop. Thonsilan się sprawdził i z dnia na dzień widziałam zmiany, a jak Kasia poprosiła sama o kanapki to już wiedziałam, że jest ok.
Fajnie, że pojawił się niedrogi, smaczny i skuteczny produkt. Niestety nasze dzieci, szczególnie w przedszkolu ciągle chorują i mają problemy z gardłem! 

nymerya

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 15, 2013, 18:18:17 »
Może się zdziwisz, ale thonsilan jest skuteczny nie tylko na migdałki, ale również na ból gardła :) Ja jako dorosła osoba czasem biorę go gdy przesadzę z klimatyzacją w samochodzie czy w pracy i mi pomaga, więc dzieciom na pewno też pomoże. Gardło przestaje boleć po kilku dniach, no i oprócz tego jest pyyyszny!!! ;P

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 13, 2015, 14:00:50 »
Aja będę "nudna" i podam link do artykułu alergologów:

Alergiczne zapalenie migdałków

trzeba znaleźć to w gogle i otworzyć plik :

PDF]pełny tekst
www.phmd.pl/fulltxt.php?ICID=428791

Translate this page
by M Modrzyński - ‎2005 - ‎Cited by 12 - ‎Related articles
Sep 13, 2005 - Migdałki stanowią część pierścienia Waldeyera, którego ..... [10] Buczyłko K.: Alergia pokarmowa w otolaryngologii – fakty i hipote- zy. Pol.

cytuję:
W badaniach późniejszych wykazano, że główne znaczenie
dla występowania reakcji przerostowej w obrębie migdałka
gardłowego ma nie tyle obecność alergii, ile zapalenie
alergiczne w obrębie błony śluzowej nosa, dla której trzeci
migdałek stanowi lokalną tkankę limfatyczną [29]. U dzieci
z izolowaną alergiczną astmą oskrzelową i atopowym
zapaleniem skóry przerost migdałka występował rzadziej
niż u dzieci z alergicznym nieżytem nosa [46].

(...)

Wydaje się, że w tym ostatnim przypadku dla utrwalenia
się zmian przerostowych istotne znaczenie może mieć
długość okresu narażenia na czynnik uczulający. W przypadku
alergii sezonowych, przy odpowiednio wysokiej
Early treatment of allergic diseases may help reduce the occurrence of AH. Properly administered
nasal steroids and antihistamines can reduce adenoidal hypertrophy and nasal airway obstructive
symptoms in atopic children.
Key words: allergy • adenoids • tonsils
Full-text PDF: http://www.phmd.pl/pub/phmd/vol_59/8137.pdf
Word count: 2927
Tables: —
Figures: —
References: 82
Adres autora: dr n. med. Marek Modrzyński, Prywatny Specjalistyczny Gabinet Lekarski, ul. Zawiszy Czarnego 7,
86-300 Grudziądz; e-mail: mmodrzynski@lekarz.net
Modrzyński M. i wsp. – Alergiczne zapalenie migdałków – mit czy rzeczywistość
451
- - - - -
ekspozycji na alergen, dochodzi do przejściowego, ustępującego
po okresie pylenia powiększenia migdałka gardłowego
[45]. Poprzez analogię można przypuszczać, że
stałe narażenie i kontakt z alergenem wziewnym spowodować
może utrwalenie się takiego powiększenia (w postaci
przerostu).
Poza danymi podkreślającymi rolę alergii wziewnej, istnieją
opracowania, w których sugeruje się znaczący udział
alergii pokarmowej w schorzeniach górnych dróg oddechowych
[10,26,30,31,56], w tym w powstawaniu przerostu
migdałków [39].

o dietach nie wspominam bo napisałąm tu już wiele.

www / my website

sylwiamama

• Zasłużony
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 13, 2015, 20:11:30 »
skarbus na konferencji, na której niedawno wystąpiłam mówiłam o medycynie i dietach bo jeśli nie trafiłaś z dzieckiem do szpitala albo nie zrobiłaś płatnych sama testów to możemy powiedzieć, że nie masz dobrego rozpoznania alergologicznego.Za przykład podałam artykuł o przypadku chłopca z Zespołem Aspergera, który już był na dietach wykluczających i problemÓW dieta nie zmniejszała.

OŚWIADCZAM I BĘDĘ TO POWTARZAĆ DO ŚMIERCI, ŻE BADANIE TYLKO ALERGENÓW POKAMROWYCH TO POŁOWA SUKCESU. REKACJE KRZYŻOWE SĄ CORAZ CZĘSTSZE. A NAWET JEŚLI ZBADA SIĘ PYŁKI I POKARMY I CZĘŚC NIE WYJDZIE A NIE WYCHODZI BO TESTY KAŻDE ZAWSZE SĄ POMOCNE ALE NIE W 100 % MNIEJ WIĘCEJ DO 70% TO DALEJ LICZY SIĘ OBSERWACJA. ALE W TYCH 70 PROCENTACH LICZY SIĘ ALBO KOMPLEKSOWO TESTOWANIE NA POKARMY, PYŁKI I CO TAM JESZCZE WYCHODZI Z OBSERWACJI DZIECKA W WYWIADZIE LEKARSKIM ALBO JAK KOGOŚ NIE STAĆ JEDYNIE OBSERWACJA , PISANIE TEGO CO DZIECKO JADŁO, PISANIE JAK SIĘ CZUJE I ŻMUDNA ELIMINACJA I SPRAWDZANIE. MOGĄ ALERGIZOWAC METALE NIKIEL, MATERIAŁY LATEKS ITP - WYWIAD Z ALERGOLOGIEM JEST KLUCZOWY NA PODSTAWIE TWOICH OBSERWACJI, ŻEBY NIE WIEM JAK WYDAWAŁY CI SIĘ DZIWNE: RĘKAWICZKA U STOMATOLOGA MOŻE WYWŁAC KROSTKI CZY TZW.ZAJADY OD WEWN . STRONY BUZI UDZIECKA I MOŻE TO BYĆ SYGNAŁ O NIETOLERANCJI LATEKSU !!! ITP. a JEŚLI DOROSŁY Z NIETOLERANCJĄ LATEKSU TRAFI NA STÓŁ OPERACYJNY TO POWIKŁANIEM TEGO MOŻE BYĆ NAWET WSTRZĄS ANAFILAKTYCZNY NA STOLE WYWOŁANY PO OTWARCIU POWŁOK I NIE TYLKO CIĘŻKIMI POWIKŁANIAMI ALE I ŚMIERCIĄ. KOMLEPTNIE NIE ZNAMY MECHANIZMÓW ALERGOLOGICZNYCH ALE I PRZYPADKÓW CO MOŻE SIĘ Z NAMI STAĆ, DLACZEGO NIEKTÓRE OPERACJE KOŃCZA SIĘ SMIERCIĄ CHOĆ MIAŁO BYĆ OK - NP. NIETOLERACNJA NARKOZY, ITP.

czym innym jest test na alergie pokarmowe a czym innym testy na pyłki -( DECYDUJE LEKARZ, PROCEDURA NFZ I TO CZY Z DZIECKIEM TRAFIMY DO SZPITALA CZY DO PRZYCHODNI ) -  i inne wziewne a czym innym wykryciem reakcji krzyżowych wziewno - pokarmowych  i pozostałych. Stąd moje mówienie i cytowanie o alergiach OGÓLNIE  I  RÓŻNYCH a nie tylko o pokarmowych.

BO TO TAK JAKBYŚCIE  BADALI JEDNĄ NOGĘ GDY NIE MOŻEMY CHODZIĆ I SZWANKUJĄ NAM DWIE NOGI. 

dodatkowo WIEDZIEĆ JAKIMI DROGAMI ALERGIE SIĘ WYTWARZAJĄ : BO POKARM MOZE ALERGIZOWAC DROGĄ POKARMOWA ALE TEŻ SKÓRNĄ. A TAKŻE WZIEWNIE NP. ZAPACH GOTOWANEJ RYBY ITP.

punktowe testy skórne
bo cyt:
Tymczasem testy skórne powinny być wykonywane u wszystkich dzieci bez względu na ich wiek, u których występują ciężkie, stałe lub nawracające objawy „prawdopodobnie alergiczne” oraz u których wymagane jest przewlekłe leczenie profilaktyczne (na podstawie "Alergia Astma Immunologia, 2004, 9(3), 117-127).Zakres testów alergicznych będzie
w dużej mierze zależał od wieku dziecka, wywiadu rodzinnego i charakteru zmian z uwzględnieniem ich zmienności sezonowej i dziennej. Niemowlęta, u których występuje uczulenie na białka mleka krowiego lub jaja kurzego oraz alergeny wziewne, wykazują zwiększone ryzyko rozwoju chorób alergicznych w późniejszych okresach życia. Wczesna identyfikacja dzieci z alergią pokarmową i atopowym zapaleniem skóry może stanowić podstawę prewencji rozwoju astmy. U małych dzieci z atopowym zapaleniem skóry, u których wykryto uczulenie na roztocza kurzu domowego i pyłki traw podawanie profilaktyczne leku antyhistaminowego (cetyryzyny) może ograniczać występowanie świszczącego oddechu w wieku późniejszym (badanie ETAC, 1998).
http://www.alergosan.pl/index.php/artykuly-o-alergiach/24-diagnostyka-chorob-alergicznych-testy-skorne-punktowe-testy-prick-i-testy-srodskorne-badanie-stezenia-ige-w-surowicy-testy-platkowe-i-alergeny-kontaktowe-test-prowokacji-nosowej-tpn-diety-eliminacyjne-i-prowokacja-pokarmami
atopowe testy płatkowe

bo cyt:

Testy atopowe płatkowe - diagnostyka alergii typu opóźnionego

Pomagają wykryć  reakcje na alergeny powietrznopochodne lub pokarmowe występujące po kilkunastu- kilkudziesięciu godzinach od kontaktu.

Alergeny  w postaci testów komercyjnych (jak do testów punktowych) lub naturalnych produktów (tzw. natywnych), nakłada sie na skórę pleców w specjalnych komorach na dwie doby, a po zdjęciu odczytuje się wynik dwukrotnie - po 48 godzinach i po 72 godzinach od nałożenia, lub  stosownie do indywidualnych zaleceń.

Konieczne przygotowanie: 
7-14 dni nie zażywać leków przeciwalergicznych: przeciw-histaminowych  II generacji: (np. Zyrec i podobne, Claritina i podobne),
3-4 dni nie zażywać leków p-histaminowych I gen. (np. Clemastin, Diphergan),  oraz preparatów wapna, witaminy C, rutyny, 
4 tygodnie nie zażywać Ketotifenu używanego przewlekle,
4 tygodnie nie smarować preparatami zawierającymi sterydy miejsc wykonywania  testów (przedramiona, plecy)

Można używać leki inhalacyjne dooskrzelowe i donosowe, kremy pielęgnacyjne

Nie należy być na czczo   

Wiek -  można testy wykonać w każdym wieku, ale poniżej 3-go roku życia testy powinien zaplanować i nadzorować lekarz alergolog.

CYT: http://www.alergologia.org/diagnostyka/79-punktowe-testy-skorne-skin-prick-tests

W SZCZEGÓLNYCH PRZYPADKACH PUNKTOWE TESTY SKÓRNE ROBI SIĘ Z POBRANYCH MATERIAŁÓW NP. Z MIEJSCA PRACY BADANEGO.

www / my website