Forum Strony Dzieci

Tematyczne => Autyzm => Wątek zaczęty przez: kamil.maki w Listopad 21, 2003, 21:53:17

Tytuł: lekarz dla Autysty
Wiadomość wysłana przez: kamil.maki w Listopad 21, 2003, 21:53:17
Zostałam poproszona przez kilka matek dzieci z zespołem Aspergera i wysokofunkcjonującym autyzmem do zadania na forum tego pytania.
Czy jest gdzieś w Polsce lekarz, który chce i potrafi leczyć kompleksowo nasze dzieci, wybrać im dietę, przepisać leki, doradzić, czy stosować i w jakich dawkach witaminy, a jednocześnie znałby światowe nowości w leczeniach i terapiach.
Czy tylko możemy o nim marzyć?
Jeśli Ktoś zna takiego proszę o kontakt.
Acha jeszcze pytanie czy znacie taki lek o nazwie STRATTERA, który podobno pomaga dzieciom autystycznym

ela
Tytuł: lekarz dla Autysty
Wiadomość wysłana przez: ewasz w Listopad 21, 2003, 23:57:00
Elu, w sierpniu 2003 Wprost poswiecilo lekom psychiatrycznym u dzieci ciekawy artykul.
Przeczytaj, jest tutaj
Pamietaj, ze zawsze leki to absolutna ostatecznosc, jesli podajemy, to nalezy poprzestac na mozliwie najmniejszej dawce i przez jak  najkrotszy okres czasu.
W pierwszej kolejnosci nalezy jednak szukac pomocy w dietach, suplementacjach (witaminy, DMG, sekretyna), rozpoznawaniu chorob towarzyszacych, ktore moga wplywac na zachowanie dziecka (alergie, kandydoza). Rozpoznac problemy sensoryczne dziecka i sprobowac - poprzez odpowiednio dobrana terapie -  stymulowac zmysly....
Twoje pytanie: czy sa w Polsce lekarze, ktorzy znaja te problematyke i sa w stanie leczyc kompleksowo dziecko z autyzmem jest bardzo ciekawe. Osobiscie nie spotkalam takiej osoby, ale czas poszedl naprzod.
Byc moze najbardziej kompetentny jest tu dr Michal Wroniszewski ?

pozdrawiam
ewa