Autor Wątek: LECZENIE  (Przeczytany 583713 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gulietta

• Zasłużony
Odp: LECZENIE
« Odpowiedź #1335 dnia: Marzec 04, 2016, 09:02:12 »

Mojego średnio kręcą literki, woli cyfry. My to daleko daleko za szeregiem, ale nadzieja pozostaje ;) Myśle co by tu nowego spróbować czytam czytam i jak zwykle masa nowych rzeczy, człowiek głupieje :(
Hiox nie znamy  jeszcze :),ja na forum siędzę od roku
Z rzeczy,które się ostatnio pojawiły:
1. borelioza- czy robiłaś małemu badanie na boreliozę lub koinfekcję .Obecnie u MCK to  podstawowe badanie
2. metylacja - warto o tym pomyśleć, może twój mały też ma problem z siarką.Pisałaś ,że po jajkach się uspokoił. Trudny temat ,ale daję nadzieję ,każde dziecko jest jednak inne i może potrzebuje innego wsparcia
Wychodził wam kiedyś w badaniach podwyższony kwas hipurowy?
3. Z nowych diet niskosiarkowa i niskohistaminowa,ale to też nie dotyczy wszystkich
4. Nowe suple, ale to też każde dziecko inaczej reaguje w zależności od potrzeb
5.Komory, wielu rodziców widzi poprawę
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

"  Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. " Orwell , Rok 1984

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #1336 dnia: Marzec 04, 2016, 18:01:32 »
Hiox, Inga nie mówi - pojedyncze słowa wypowiada - ale pisze na tablecie swobodnie i w ten sposób komunikuje się z nami.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

mamabartusia28

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1337 dnia: Kwiecień 25, 2016, 07:26:06 »
Witam, proszę Was o pomoc. Mój synek dostawał przez 7 dni Enterosgel. Następnie zaczęłam podawać Fluconazole. Czy mogę jednocześnie z Fluconazolem podawać D P P complex? Czy lepiej poczekać na zakonczenie leczenia Fluconazolem?
 Mały ma 21 miesięcy i boję się podawać wszystkiego na raz. Do tego podajemy olej z ostropestu, probiotyki, ursofalk na kamienie w woreczku żółciowym i nootropil. Fluconazole bierze od pięciu dni i dwa dni przerwy. W czasie przerwy olejek z oregano.
Bartuś - 2014 - w trakcie diagnozy

rodzicinaczej

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1338 dnia: Maj 09, 2016, 08:29:46 »
Witam

mam chrześniaka który jest na Autyzm głęboki , chłopiec ma 13 lat chodzi do szkoły która zajmuje się dziećmi z autyzmem, uczęszcza również na rożnego typu rehabilitacje . Mimo że ma 13 lat nie mówi  jest nadpobudliwy wszystko go denerwuje.

Czy macie jakieś doświadczenie może, można w jakiś sposób pomóc mamie i dziecku żeby zaczął mówić?.

lukpod

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1339 dnia: Lipiec 17, 2016, 14:36:27 »
Ja biorę profilaktycznie [...] i lepiej się czuje, nie mam  problemów ze skórą.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 09:08:47 wysłany przez admin »

mania2016

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1340 dnia: Październik 28, 2016, 08:45:08 »
z moją córką chodzi chłopiec chory na autyzm już od paru lat, ale widać jakie postępy robi podziwiam jego mamę
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 09:07:38 wysłany przez admin »

mama Igorka

• Zasłużony
« Odpowiedź #1341 dnia: Styczeń 09, 2017, 12:35:43 »
Witam,niektore dzieci fajnie reagują i  rozgaduja się po stosowaniu formuły kwasów tłuszczowych 3 6 i 9  EjeQ ,... u nas jest coraz fajniej... ale rok był też prowadzony metoda Krakowska...co pewnie też nie było bez znaczenia...
  A tak przy okazji  spytam...bo się zastanawiam na rozszerzeniu o podawanie jeszcze dodatkowo do tych omeg  Lamininy...czy ktoś to stosował bądź stosuje i może się wypowiedzieć o ewentualnych efektach czy warto to wprowadzić? Będę wdzięczna...pozdrawiamy!
IGUŚ  a tu jego stronka- <a href="http://www.autyzmuigorkadajdy.za.pl" target="_blank">www.autyzmuigorkadajdy.unl.pl</a>

Natalia Kowalska

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1342 dnia: Luty 16, 2017, 20:12:38 »
Dzień Dobry !  :)
Piszę z ogromną prośbą. Aktualnie jestem na studiach magisterskich i piszę pracę pt: Problemy funkcjonowania dziecka z Zespołem Aspergera i autyzmem w szkole. Chciałabym zapytać, czy istnieje taka możliwość aby Państwo wypełnili ankietę ? Kierowana jest do rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły. Nie ukrywam, że informacje bardzo by mi pomogły w przeprowadzeniu badań naukowych. Uzyskane wiadomości będą wykorzystane tylko i wyłącznie do pracy magisterskiej. Każda ankieta a raczej osoba jest dla mnie bardzo ważna można powiedzieć na wagę złota  ;)
Podaje link:
https://docs.google.com/forms/d/1_ViN-CLl1JX66IwVYhqJQoP4XbxeVO0O9UUUJd-87x8/viewform?edit_requested=true#responses
Pozdrawiam serdecznie! :)

mamaMikosia

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1343 dnia: Kwiecień 21, 2017, 14:43:30 »
Jestem nowa w temacie autyzmu. Mamy rozpoznanie od lutego, rozpoczeliśmy terapie natychmiast: behawioralna, krakowska, SI ale ciagle męczy mnie myśl o leczeniu, neurolog skierował nas do poradni chorób metabolicznych, niestety rejestracja na styczeń 2018, myśle o lekarzach DAN, poradźcie cos, zrobilismy imupro300 wiec gluten kazeine i cukier mamy wykluczone, ze zwyklego badania candida podobno nie mamy... prosze o rade

Seba.K

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #1344 dnia: Kwiecień 21, 2017, 22:23:11 »
Badanie candidy Felix warszawa plus na pewno warto przy okazji jakiegoś poboru krwi sprawdzić poziom wit D.
Lekarze DAN dr Tomaszewska - Warszawa lub dr Cubała  Piaseczno.
Nam w metabolicznych ze skierowania w PL nic nie wyszło za to w OAT już tak, ale to zrób przez DAN, tak czy siak lepiej metaboliczne i genetyczne w PL odbębnić ale nie spodziewaj że coś znajdą, dla nich jedyną słuszną drogą jest terapia.

kacper2005

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1345 dnia: Maj 02, 2017, 17:11:46 »
Witajcie.Ja od wrzesnia 2016 podaje mlodemu olejek CBD pozyskiwany przez krystalizacje.Sprowadzam go  z Holandii.
Poprawila sie koncentracja,komunikacja,mlody jest spokojnieszy,kontakt wzrokowy,wieksza swiadomosc ,najlepiej jak zna sie dziecko,duzo by pisac.
Pozdr.

ania2008

• Zasłużony
« Odpowiedź #1346 dnia: Lipiec 31, 2017, 09:57:35 »
Witam wszystkich b.dawno mnie tu nie bylo. Musze sie Wam pochwalic ze synek juz mowi plynnie, przestal juz krecic sie co robil kiedys non stop. Dziekuje P.Bogu ze natrafilam na to forum dawno ,ze duzo stad czerpalam ,podpowiadala mi troche donna i soshi tez inne mamy ktore maja duza wiedze. Stosowalam rozne suple ,chelatacje,homeopatie ,no poprostu wszystko co sie da . I po jakims czasie ruszylo,po malutku ale ruszylo. PO 2 latach suplementacji itd.zaczal znow mowic najpierw pojedyncze slowa,pozniej juz skladal zdania. Mieszkamy w Uk , synek chodzi do zwyklej szkoly,ma tu 1:1 nauczycielke,logopedke.
Na dzien dzisiejszy juz nie suplementuje tak jak przed tym , podaje sporadycznie omega 3 , probiotic, witd3,wit b. Polecam robic soki warzywno owocowe .
Szukam jakis supli takich multi nie dla nas .Poznalam nie dawno jedna rodzinke , ktorzy maja coreczke silnie zaburzona z diagnoza autyzmu,jej mama prosila mnie o liste supli. I mam dylemat ,bo ja kupowalam wszystko osobno i to wychodzilo b.drogo. Chcialam dla nich cos co moze jest tansze ale ma w skladzie wszystko ,wiecie o czyms dobrym ? Co polecacie? Dziewczynka chodzi na palcach ,gryzie sie ,ma juz 6 lat , ma rozne tiki. Polecilam jej na poczatek homeopatie i suple,oczywiscie diete. Z gory dziekuje za rady ,pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2017, 09:59:33 wysłany przez ania2008 »
Nicolas 25.06.2005
Leon 28.05.2008 (autyzm)
GAPS,soki
Tinus,odtruwanie z mikrofali,cuprum,DPT,

Magda1508

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1347 dnia: Sierpień 04, 2017, 20:40:47 »
Polecam filmik. Bardzo dobra terapeutka i diagnosta zaburzeń rozwojowych mówi o poradach dla rodziców dzieci cierpiących na te zaburzenia. Bardzo pomogła naszemu synkowi 
https://www.youtube.com/watch?v=j__mBmq6774